Автомобіль Citroen C5 Aircross намагається грати за правилами сегмента кросоверів та водночас демонструвати власну оригінальність в деяких рішеннях. Чи це добре вдається? Які переваги та недоліки автомобіля? Скільки він коштує? Зараз все розповім!
Дизайн Citroen C5 Aircross: м’які форми, різкі лінії
Перше словосполучення про м’які форми стосується загального опису кузова та дизайну кросовера Citroen C5 Aircross, яким він вийшов понад п’ять років тому. А ось згадка про різкі лінії стосується оновлення, що відбулось два роки тому та зачепило кілька деталей. Ось і вийшло трошки дивно: поверхні крил та дверей, лінія вікон, кришка багажника – все виконано у доволі м’яких формах; натомість фари та декоративна лінія між ними, нова решітка радіатора, ліхтарі з окремими сегментами – це вже виконано у різких прямих лініях. Плюс ще додайте нові колісні диски PULSAR, що з’явились як раз під час оновлення автомобіля.
Своїм дизайном кросовер Citroen C5 Aircross наче намагається поєднати два світи: загальна м’яка опуклість кузова та прямі ліній окремих елементів. Погляньте на початковий дизайн Citroen C5 Aircross (останні фотографії в галереї) та порівняйте з нинішнім: оновлення автомобіля принесло йому нові фари та ліхтарі, що відтепер мають більше горизонтальних прямих та чітко-окреслених кутів. А ще кросовер Citroen C5 Aircross наче намагається зайняти проміжне положення між класами C–SUV та D–SUV з погляду габаритів: довжина – 4,5 метра; ширина – 1,87 метра; висота – 1,69 метра; колісна база – 2,73 метра.
Таких габаритів вже вистачає, щоб скомпонувати достатньо просторий салон. До речі, оновлення Citroen C5 Aircross принесло йому змінену передню з окремо-встановленим та збільшеним 10-дюймовим дисплеєм, під яким розташовані горизонтальні дефлектори вентиляції; проте все це особливості максимальної комплектації автомобіля. Тому, що середня версія оснащена 8-дюймовим дисплеєм, що вписаний поміж вертикальних дефлекторів. Отже, якщо будете розглядати Citroen C5 Aircross собі для придбання, то зверніть на це увагу – компонування передньої панелі салону відрізняється залежно від комплектації автомобіля.
А ось позаду все залишилось незмінним: кросовер Citroen C5 Aircross пропонує дуже багато місця та три окремі сидіння. Серед переваги такого рішення – можливість регулювання цих сидінь як завгодно: можна посувати вперед/назад, можна змінювати кут нахилу спинки. Також перевагою є можливість реального перевезення трьох людей: вони отримають майже однаковий запас простору та зручності посадки. Про це рішення має й певні недоліки. Наприклад, відсутність підлокітника. Причому якщо скласти центральне сидіння й намагатись використовувати його замість підлокітника, то все одно буде незручно – спинка опускається дуже низько, вона занадто широка і змушує правого/лівого пасажира посуватись до дверцят. Крім того, відкриває велетенський отвір до багажника, звідки можуть виринати звуки торохкотіння багажу. Також гадаю, що саме через таку складну конструкцію сидінь не вдалось інтегрувати підігрів – що дивно, враховуючи орієнтацію автомобіля на родину. Проте вдалось зробити майже пласку підлогу, над якою здіймається консоль з дефлекторами вентиляції.
Тому ось така виходить історія з задньою частиною салону Citroen C5 Aircross: якщо позаду найчастіше їде один-два пасажири – то цей автомобіль буде викликати неприємні питання; проте якщо часто позаду три людини – то цей автомобіль буде справжньою знахідкою.
Салон загалом: приємні матеріали оздоблення, новий виділений дисплей, цифрова панель приладів, м’які сидіння-крісла попереду та три окремі сидіння позаду. Останні є доволі специфічним рішенням: вони пропонують як цікаві переваги, так і недоліки. Багажник великий (580-720 літрів) та добре організований.
Техніка: знайома платформа та турбодизель, маловідомий PHEV-гібрид
Автомобіль Citroen C5 Aircross побудовано на платформі ЕМР2, що добре відома по багатьох моделях Peugeot, Citroen, DS, Opel. Відповідно, також добре відомі й особливості цієї платформи: незалежна передня підвіска типу МакФерсон, зазвичай напівзалежна задня підвіска (хоча зрідка зустрічаються і версії з повністю незалежною підвіскою), поперечне встановлення 3- або 4-циліндрових двигунів, зазвичай передній привод; але також – можливість побудови PHEV-гібридів (Plug-In Hybrid Electric Vehicle) з повним приводом.
Й ось на останніх пунктах варто зупинитись окремо. Тут варто згадати автомобілі Peugeot 3008, DS 7 Crossback, Opel Grandland, які свого часу отримували дуже цікавий Plug-In-гібрид: бензиновий турбомотор, плюс електродвигуни попереду та позаду, повністю незалежна задня підвіска, акумулятор для живлення гібрида. Такі гібриди видавали сумарну потужність 300 к.с. та дозволяли реалізувати повний привод 4х4, нехай навіть за допомогою окремого електроприводу для задніх коліс. Й такі автомобілі – як мінімум Peugeot 3008 Hybrid4 та DS 7 Crossback E-Tense – продавались в Україні. Проте кросовер Citroen C5 Aircross колись отримав дещо спрощений PHEV-гібрид: він також мав бензиновий турбомотор та електромотор, він також мав акумулятор та незалежну задню підвіску; проте обходився без заднього електромотора – а тому він мав меншу потужність (225 к.с.) та лише передній привод.
Автомобіль побудовано на платформі ЕМР2, що вже добре відома. Аналогічно, як дизельний двигун 2.0 BlueHDi S&S серії DW10, що встановлений під капотом тестового автомобіля: чавунний блок, турбіна та інтеркулер, діаметр циліндра 85 мм та хід поршня 88 мм (майже «квадратний мотор»). У парі з дизелем працює традиційна гідромеханічна 8-ступенева автоматична коробка ЕАТ8 від Aisin. Родзинкою моделі є Plug–In-гібрид, що також продається і в Україні; проте навіть у цьому випадку, кросовер Citroen C5 Aircross все одно має лише передній привод. Такий PHEV-гібрид видає 225 к.с. потужності та 360 Нм крутного моменту. Цікаво, що турбодизель поступається за рівнем потужності (180 к.с. на 3750 об/хв), але виграє за показником крутного моменту (400 Нм на 2000 об/хв). Дизель обіцяє нам прискорення 0-100 км/год за 9,4 секунди, максимальну швидкість 211 км/год, споживання палива на трасі 4,5 л на 100 км, споживання палива по місту 5,5 л на 100 км. Так ось…
За кермом: чудова тяга, чудовий комфорт
Скільки вже було тих фраз про дволітровий пакет соку під капотом… Під капотом Citroen C5 Aircross й справді встановлено дволітровий мотор – але це два літри не рідкого соку, а два літри густого смузі-пюре з крутного моменту. Нехай старт дається плавно та неквапливо, але на ходу автомобіль прискорюється дуже добре. Турбодизель прокидається вже на 1300-1500 обертах й далі наповнює середні оберти чудовою тягою, що перетворюється на чудове прискорення: нерозривна, густа лава виливається на передні колеса крізь механізми 8-ступеневої автоматичної коробки. Остання швидко та непомітно змінює свої передачі, додаткового підкреслюючи враження від цього суцільно-ламінарного потоку прискорення. Чи потрібно казати, що такий турбодизель та «автомат» відмінно проявляються себе не лише в місті, але й на трасі? Адже запасів тяги та динаміки вистачає для будь-яких швидких, а від того – спокійних обгонів: автомобіль дарує відчуття впевненості, що точно встигне з обгоном.
Цей двигун робить з кросовера Citroen C5 Aircross радше не спринтера, а стаєра. І такому характеру чудово пасує дуже комфортна підвіска. Використання технології РНС (Progressive Hydraulic Cushions) дало змогу зробити амортизатори з великим діапазоном ходу штока та прогресивним спрацюванням залежно від ходу цього штока. У поєднанні з м’якими пружинами, як каже Citroen, все це створює ефект «польоту на чарівному килимі».
Не буду сперечатись, лише ще раз зафіксують факт того, що підвіска й справді дуже комфортна. Кросовер Citroen C5 Aircross – це точно один з найбільш м’яких автомобілів поміж схожих конкурентів. Й такому розслабленому настрою ідеально підходить легке кермо, що робить три оберти від упору до упору. Наче це взагалі не кермо, а штурвал, яким ви задаєте курс чималого корабля; ось він так плавно розхитується на хвилях доріг та розкланюється в кожному повороті. Хтось згадає про морську хворобу, проте я зауважу: зате Citroen C5 Aircross максимально оберігає пасажирів від негараздів розбитих шляхів. Ще раз: чудовий комфорт!
Нарешті, пару слів про бездоріжжя. Зверніть увагу, що заявлений кліренс складає 23 сантиметри; але це особливість заміру кліренсу по центру кузова. Якщо казати про найнижчу точку під картером двигуна та захистом картера, то кліренс складає вже близько 18 сантиметрів. Тепер додавайте виключно передній привод та доволі м’яку підвіску, що допускає розгойдування кузова – й отримаєте загальну картину поведінки на бездоріжжі: потрібно їхати пошепки. Але в подоланні багнюки, снігу, піску може допомогти система Grip Control – вона вибірково пригальмовує колеса, інколи дозволяє їм пробуксовувати для самоочищення протектору, керує плавністю реакцій двигуна на натискання педалі акселератора. Це не заміна повного привода; але можливостей Citroen C5 Aircross має вистачити для того, щоб вивезти родину на пікнік обабіч лісу чи річки.
Турбодизель під час прискорень сповнює салон ледь помітним гулом, але наповнює миттєвості дуже помітною тягою та гарним прискоренням! Враження від прискорення на ходу набагато краще, ніж цифри заміру 0-100 км/год при старті з місця: виходить 9,3-9,6 секунди залежно від обраного режиму руху та методу старту. До речі, в СПОРТ-режимі автоматична коробка намагається триматись на передачу нижче, а кермо стає дещо важчим – інколи можна випустити пару, щоб потім знову насолоджуватись комфортом. Також передбачено ЕСО-режим та кілька режимів для бездоріжжя. Споживання палива по місту становить 7-8 літрів на 100 км пробігу (залежно від заторів або їх відсутність та стилю керування водія); споживання палива під час руху по трасі зі швидкістю близько 100 км/год тримається на рівні 5 літрів.
Вартість: скільки коштує Citroen C5 Aircross та хто суперник
Якщо казати про автомобілі Citroen C5 Aircross 2024 року випуску, то прайс виглядає доволі просто: один двигун (вищеописаний 2-літровий турбодизель) та дві комплектації, плюс опції.
Гамму моделі Citroen C5 Aircross відкриває версія FEEL, яка пропонує наступне: системи ABS та ESP, фронтальні та бокові подушки безпеки, надувні бокові шторки безпеки, круїз-контроль з обмежувачем швидкості, систему попередження про можливість зіткнення та екстреного гальмування, слідкування за рядністю руху, систему Grip Control для покращення зчеплення на бездоріжжі, підвіску РНС, двозонний клімат-контроль, підігрів передніх сидінь, цифровий кластер 12,3-дюймової панелі приладів, мультимедійну систему з сенсорним 8-дюймовим дисплеєм, оздоблення сидінь тканиною, камеру заднього огляду, безключовий доступ та запуск двигуна кнопкою, світлодіодні фари, легкосплавні 18-дюймові колісні диски. Вартість Citroen C5 Aircross 2.0 BlueHDi 180 S&S АКПП-8 FEEL – від 1,3 млн грн або майже $32 тис.
На рівень вище розташовано Citroen C5 Aircross у комплектації SHINE, де додано наступне: адаптивний круїз-контроль, моніторинг «сліпих зон» дзеркал, адаптивне дальнє світло, електропривод кришки багажника, електропривод регулювань сидіння водія, оздоблення сидінь Алькантарою, центральний сенсорний 10-дюймовий дисплей, протитуманні фари з функцією бокового світла, камери кругового огляду 360, дах чорного кольору тощо. Вартість Citroen C5 Aircross 2.0 BlueHDi 180 S&S АКПП-8 SHINE – від 1,46 млн грн або $35,6 тис.
Також варто відзначити автомобілі Citroen C5 Aircross 2023 року випуску, які ще зустрічаються у продажу та пропонуються в інших версіях і модифікаціях. Наприклад, серед автомобілів Citroen C5 Aircross 2023 року можна знайти варіанти у розширених комплектаціях FEEL PACK або SHINE PACK, а також версію з вищеописаним Plug-In-гібридом.
Кросовер Citroen C5 Aircross є флагманом SUV-лінійки бренду в Україні, а тому й комплектації відповідні: LED-фари, багато систем безпеки, круговий огляд 360, цифрова панель приладів. Серед цікавих (та дорогих) опцій – залишилось додати лише повністю шкіряний салон з масажними сидіннями та великий панорамний скляний дах. Проте навіть з урахуванням таких опцій, ціна автомобіля наблизиться або ледь перетне позначку в 1,5 млн гривень ($36,5-37 тис.), що за нинішніх часів та на фоні конкурентів – доволі адекватно.
До речі, про конкурентів. Якщо розглядати кросовери сегмента D-SUV, то маже всі вони будуть дорожчими, але також пропонують чимало переваг: більші розміри, повний привод, просторі 5- або 7-місні салони, більше уваги до задніх пасажирів. Виходить, кросовер Citroen C5 Aircross краще порівнювати з суперниками на півкласу-клас нижче? Тоді варто відзначити Nissan Qashqai e-Power, Honda ZR-V, Jeep Compass: вони схожі або навіть менші за розмірами, аналогічна ситуація й з простором салону; такі автомобілі бувають лише з переднім приводом; єдина ключова відмінність – замість турбодизеля тут використані бензиново-електричні гібриди.
Проте гадаю, що найскладнішими конкурентами виступає інша трійка автомобілів – це Mazda CX-5, Hyundai Tucson, Toyota RAV4. Адже тут можна знайти передній або повний привод, потужний бензиновий мотор, економічний дизель або гібрид, зручний 5-місний салон, порівняні комплектації та прайси. Як бачите, конкурентів багато – і автомобілю Citroen C5 Aircross легко не буде. Проте він точно не збирається лишатись осторонь в перегонах за гаманець покупця й впевнено робить ставку на власні переваги. Отже…
Завантаження коментарів …