Щорічне оновлення лінійки iPhone на цей раз компанія провела трохи раніше. Гучна подія як завжди привернула чимало уваги. Традиційно, найбільша увага дісталася iPhone 14 Pro, але як виявилося пізніше, простіший iPhone 14 отримав інші важливі зміни. «Старша» модель отримала оновлення в області вирізу дисплея, нові камери та процесори, а «молодша» принципово змінила внутрішнє компонування та деякі технічні доповнення. Нові моделі завітали у редакцію всього на декілька днів, і в цьому матеріалі ми спробуємо швидко відповісти, якому користувачу краще пасуватиме кожна з цих моделей.

Редакція висловлює подяку інтернет-магазину STYLUS.UA за надання офіційних моделей iPhone 14 та iPhone 14 Pro для огляду

Характеристики

iPhone 14 iPhone 14 Pro
Розміри та вага 146,7×71,5×7,8 мм, 172 грами 147,5×71,5×7,85 мм, 206 грамів
Оперативна пам’ять і сховище 6 ГБ + 128-512 ГБ 6 ГБ + 128 ГБ-1 ТБ
Процесор Apple A15 Bionic Apple A16 Bionic
Графічний процесор Apple GPU Apple GPU
Бездротові модулі Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC, UWB, Emergency SOS Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC, UWB, Emergency SOS
Дисплеї 6,1-дюймовий Super Retina XDR OLED
Роздільна здатність: 2532×1170
Співвідношення сторін: 19.5:9 Частота оновлення: 60 Гц
6,1-дюймовий LTPO Super Retina XDR OLED
Роздільна здатність: 2556×1179
Співвідношення сторін: 19.5:9
Частота оновлення: 1-120 Гц
Задній модуль камер

Ширококутний сенсор: 12 МП, ƒ/1.5

Надширококутний: 12 МП, ƒ/2.4, 120°

 

Ширококутний сенсор: 48 МП, ƒ/1.78

Надширококутний: 12 МП, ƒ/2.2, 120°

Телефото: 12 МП, ƒ/2.8, 3×

Фронтальна камера 12 МП, ƒ/1.9 12 МП, ƒ/1.9
Акумулятор 3279 мА•год 3200 мА•год
Операційна система Apple iOS 16 Apple iOS 16
Рекомендована ціна Від 41 499 до 56 499 грн Від 52 499 до 77 499 грн

Комплектація iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Окрім нового смартфону та оновленого дизайну пакування, очікувати чогось більшого від комплектації нових iPhone не варто. Для обох моделей вони однакові. Тут так само є лише шпилька для відмикання слота SIM-карти (не в США), кабель USB-C-to-Lightning та трохи паперу з фірмовою наліпкою. Багато конкурентних флагманів комплектуються так само. Єдине, що привернуло увагу, це колір коробки моделі Pro, який раніше був чорним, а тепер також білий. А для користувача все це означає лише те, що до вартості самого смартфона потрібно додати й ціну необхідних аксесуарів, які допоможуть використовувати всі можливості смартфона. 

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Для початку, захисні кейси від торішніх Pro-моделей не підійдуть новим. Виробники аксесуарів для iPhone дуже швидко оновлюють свої товари під нові моделі, тому будь-яку цікавинку для смартфона буде не важко знайти. Але нові смартфони повністю влаштують наявні індукційні зарядні станції та блоки живлення (якщо їх потужність задовольняє потреби попередніх ґаджетів), автомобільні кріплення тощо.

Дизайн та зручність користування

У глобальному сенсі дизайн iPhone 14 Pro майже не змінився у порівнянні з попередніми двома моделями. Серед змін в оновленому смартфоні мінімально вищий та товщий корпус (147,5×71,5×7,85 мм проти 146,7×71,5×7,65 мм), який важить на 2 грами більше (206 проти 204) за iPhone 13 Pro. Навряд знайдеться багато користувачів, які якось відчують подібне переінакшення. Блок камер також злегка побільшав, що можна зрозуміти лише поряд з торішньою моделлю. Але саме тому новій моделі не підійде старий кейс. Щось подібне ми вже проходили торік з iPhone 12 Pro та 13 Pro.

Зовсім інша ситуація з iPhone 14. Його корпус зазнав кардинальних змін лише в середині. Тепер він розбирається з обох боків, а також має нову металеву панель між дисплеєм та внутрішніми компонентами. Перше має спростити ремонт (що вже відмічали спеціалісти iFixit), а друге — зменшити пошкодження у разі падіння. Можливість легко замінити задню панель значно впливає на вартість послуги. Так, заміна розбитого заднього скла для iPhone 14 Pro обійдеться (в США) у $499, тоді як для iPhone 14 — всього $169 (що для цієї моделі майже втричі дешевше торішніх цін). 

Також iPhone 14 майже не змінив корпус. «Майже», тому що корпус нової моделі скинув аж 2 грами та став ширшим на цілу десяту міліметра: 146,7×71,5×7,8 мм і 172 грами проти старих 146,7×71,5×7,7 мм зі 174 грамами. І так, це означає, що змінюючи попередню модель на нову не доведеться купляти новий чохол. Так само не відчується жодної різниці при використанні.

Щоправда, останнє стосується обох сьогоднішніх гостей редакції. Якби не виріз на дисплеї iPhone 14 Pro, особисто я не відчув би якоїсь різниці при зміні моделей. Тим паче з iPhone 14, який практично ідентичний до iPhone 13. При цьому у зручності використання, як на мене, переможе «молодша» модель, адже вона трохи легша. Але iPhone 14 Pro відчувається значно приємнішим через шліфовану сталеву рамку (яка шаленим темпом збирає відбитки пальців на рамці й майже ніколи не виглядає охайно), а не алюмінієву, та неймовірно приємну матову задню поверхню. Знову ж, це можна помітити лише користуючись смартфон без чохла, що для більшості людей не є гарною ідеєю (особливо з огляду на вартість ремонту або заміни всього пристрою). У будь-якому випадку звикати до будь-якої з цих моделей не доведеться, вони й між собою сильно схожі у використанні. Також обидва смартфони можна занурювати у воду на глибину до 6 метрів на 30 хвилин (IP68), що ми все ще не радимо робити через можливу відмову в гарантійному обслуговуванні в разі будь-якої невдачі.

Серед презентованих цього року кольорів iPhone 14 отримав такі опції: Midnight, Purple, Starlight, (PRODUCT)RED та Blue. Насичений червоний виглядає дуже круто. Тестова модель у кольорі Blue дуже спокійна, з нейтральним відтінком, який навряд потурбує чиєсь око. А в iPhone 14 Pro є традиційні Space Black, Silver та Gold, до яких додали Deep Purple. Він вміло змінює відтінок, який не кожна камер взагалі здатна передати, але, суб’єктивно, це найкращий колір серед усіх, які були в iPhone. Розглядаючи цю модель іншого кольору, раджу не пошкодувати часу та знайти на тестових стендах магазинів саме Deep Purple і придивитися до нього. Він дійсно красивий.

Жодні основні елементи корпусів не змінювали. Тому додати тут щось буде важко. iPhone вже не перший рік виходить у такому дизайні й, певно, нових відчуттів тут дійсно може додати лише модель іншого кольору (до якого користувач все одно швидко звикне). Подібна послідовність, звісно, це не погано. Але ті невеликі зміни, які відбуваються в дизайні iPhone щороку, іноді зовсім непомітні. При цьому купуючи новий дорогий смартфон все-таки хочеться якихось нових відчуттів від користування.

А без помітних змін немає й принципово інших вражень від нових моделей. Проте вони все ще залишаються тими пристроями, якими приємно користуватися щодня. А головне, що iPhone 14 та iPhone 14 Pro мають порівняно компактні розміри. Це невимовний «плюс» обох моделей, адже не кожен сучасний смартфон з такими можливостями, може бути таким зручним. Не влаштує він хіба що людей з великими розмірами долонь. Але й це справа власних вподобань.

Дисплеї iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Розповідати про дисплей iPhone 14 нічого, він лишився без змін: Super Retina XDR, OLED, 6,1 дюйма, 2532×1170 пікселів (460 ppi), 19,5:9, підтримка HDR, True Tone, колірного простору DCI-P3, пікова яскравість у 1200 кд/м² та виріз для фронтальних камери та датчиків Face ID зверху. Все те саме, що й минулого року.

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Як завжди, Apple не залишає своїм користувачам можливості якось впливати на передачу кольорів і все, що можна налаштувати на дисплеї, це яскравість (яку він, до речі, так само добре вміє підлаштовувати самостійно), та вимкнути True Tone. Очікувано, колориметр показує дуже знайомі результати заміру (з вимкнутим корегуванням температури), а в приміщенні забезпечить навіть більшу за обіцяну максимальну яскравість у 840 кд/м² (мінімальна — 1,9 кд/м²):

Кардинальних змін у дисплеї iPhone 14 Pro вже більше. Але спочатку так само перерахуємо основні характеристики: LTPO Super Retina XDR, OLED, 2556×1179 пікселів (460 ppi), підтримка HDR, True Tone, колірного простору DCI-P3 та пікова яскравість у 2000 кд/м². На момент тестування сонячного світла було не так багато, щоб різниця максимальної яскравості з попереднім поколінням була добре помітною. 

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Заміри колориметра у такому випадку майже не показують різниці ні з попередньою моделлю, ні з «молодшою» (з також вимкненим True Tone), типова яскравість становить 855 кд/м², а мінімальна — 2 кд/м²:

А от далі все стає цікавіше. По-перше, дисплей має більшу за звичайні частоту кадрів, яка сягає 120 Гц. Але тепер її мінімальний показник — 1 Гц. І це зроблено для другого цікавого пункту — функції Always-On, якої в iPhone ще ніколи не було. І тут Apple традиційно пішла трішки іншим шляхом. Картинка заблокованого екрана повністю зображається у режимі Always-On, а не виводиться окремий віджет, час та сповіщення (хоча для цього є логічна опція в Focus Mode). Світиться він доволі яскраво і спочатку дійсно можна подумати, що дисплей все ще в робочому режимі. Але звикнути до нього можна швидко і поряд з дисплеєм «звичайного» iPhone 14 функція (іноді) здається не зайвою. До того ж її реалізація відрізняється від того, як це виглядає на більшості Android-пристроїв.

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

І тут ми дійшли до найбільшої зміни на «обличчі» iPhone 14 Pro, яка наробила найбільше галасу для нової моделі — виріз в дисплеї.

Dynamic Island в iPhone 14 Pro

З моменту виходу iPhone X, смартфони Apple мали великі вирізи в верхній частині дисплея. Минулого року ці вирізи звузили, піднявши розмовний динамік вище. Але принцип залишався таким самим. Цьогоріч у Pro-моделей виріз змінили, опустивши датчики Face ID нижче та розділивши їх із фронтальною камерою. Тобто, в дисплеї одразу два вирізи. А для естетичнішого вигляду, система «замальовує» простір між ними чорним кольором, щоб виріз здавався одним.

Принципово це нічого не міняє, адже у дисплеї все ще залишається чорна «пляма». В різних умовах освітлення навіть можна побачити окремі вирізи з проміжком між камерою та Face ID. Це, певно, суб’єктивний момент, але особисто я майже не відчув такої зміни використовуючи смартфон. Більшість контенту все одно розміщується нижче за нього, а очі вже давно звикли до цієї «плями» зверху (або збоку при перегляді відео, іграх тощо). Так само швидко я звикаю до різних вирізів Android-смартфонів, де вони мені теж майже не заважають.

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

А от те, що Apple залучила виріз у системі, вже відчувається значніше. Він збільшується та сповіщає користувача при під’єднанні смартфона до зарядного пристрою, навушників, анімує таймер, дзвінки, музику тощо. Для деяких таких речей раніше взагалі не було індикатора. І це виглядає свіжою ідеєю для вже звичного всім вирізу в екрані. Ба більше, Dynamic Island може показувати дві задачі одночасно, коли на дисплеї запущений геть інший застосунок. Так Apple перетворює недолік технології на щось корисне.

Тап по активному зображенню на Dynamic Island переведе користувача до відповідного застосунку, а утримання пальця на ньому відкриє віджет (якщо такий є для додатка). Як це відмічали інші журналісти, які встигли раніше ознайомитися з новим iPhone, було б зручніше поміняти місцями ці дії, або надати користувачу вибір. І я з цим повністю погоджуюся. Наразі іншої схеми немає.

Проте в користуванні це все одно доволі зручно. Головне — це зовсім нова функціональність для iPhone, яка ще і є оригінальною серед конкурентних ґаджетів. І в повсякденному житті це дійсно допомагає з мультитаскінгом. А приємні анімації тільки покращують досвід користування. Ще й всі системні повідомлення (під’єднані навушники, підтвердження Face ID, перехід у беззвучний режим…) також анімуються через «острівець», а не в різних місцях дисплея. І наступного року вся лінійка iPhone, а не лише Pro-моделі, мають отримати Dynamic Island.

Серед недоліків вирізу — його опустили нижче. Це означає, що неадаптовані застосунки від сторонніх розробників не одразу пристосували інтерфейси до Dynamic Island. Це тимчасове питання. А от що просто так виправити не вийде, це залишений на дисплеї виріз, який все одно є при перегляді широкоформатного відео або зображень, в стрічках соціальних мереж тощо. Не те щоб він критично заважав, але іноді, як то кажуть, «споживати контент» без нього було б приємніше.

Face ID

Головною причиною, чому виріз нікуди не зникає, є не лише фронтальна камера, але й спосіб розблокування iPhone. Як iPhone 14, так і iPhone 14 Pro можуть допомогти користувачу оминути пароль за допомогою сканування обличчя. Незалежно від моделі, датчики так само добре виправдовують себе, однаково швидко спрацьовуючи в будь-яких умовах освітлення та за наявності окулярів чи маски на обличчі. І з появою iOS 16 навіть попередні моделі можуть розблокуватися в горизонтальному стані відносно користувача. Це все дійсно зручно та швидко.

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Чого iPhone 14 та iPhone 14 Pro все ще не вистачає, це сканера відбитків пальців. Так, Face ID дійсно добре справляється у переважній більшості випадків, але бувають виключення (коли користувач затуляє половину обличчя лежачи, наприклад, або у закритому шоломі під час їзди на мотоциклі чи гірській прогулянці на велосипеді). Приємно було б мати вибір способів швидкого розблокування у такі моменти. Але (поки) такого немає.

Звук iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Небагато змінилося і в цьому розділі. Apple завжди приділяла чимало уваги звуку, тому робити помітні стрибки із року в рік стає все важче. Тому як завжди, iPhone 14 та iPhone 14 Pro мають по два динаміки, які здатні забезпечити дуже непоганим звучанням. Розмовні динаміки обох моделей очікувано розташований на старому місці, але форма прорізу у Pro-моделі трохи змінилася. Тут він став довшим та вужчим, а заразом ще й майже непомітним.

З протилежної сторони змін немає. Знизу так само довкола Lightning-порту є невеликі отвори для основного динаміка та мікрофона. Виглядає так само охайно та не сильно впадає в очі.

Дуже помітної різниці у звучанні обох смартфонів немає. Так само не впевнений, що вона є у порівнянні з торішніми моделями. Музика та відео супроводжуються гарним стереозвучанням, тому перегляд чогось в спокійному місці зі звуком не підведе. Але у більшої моделі буде об’ємніше звучання з приємнішим басом (наскільки це дозволяє смартфон). Так само все добре й при розмовах (лише в iPhone 14 трохи гірше спрацьовує система шумопоглинання, ніж в iPhone 14 Pro, під час розмов, наприклад, біля дороги).

Камери iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Одними з найбільших та принципових відмінностей даних моделей є кількість та якість камер. У iPhone 14 Pro до ширококутної та надширококутної додатково є телефото та LiDAR (для оцінки глибини знімка, що також допомагає при завданнях доповненої реальності). До того ж у старшої моделі зовсім нова основна камера, роздільна здатність якої збільшилася до 48 МП. Саме тому принциповий вибір між цими двома смартфонами полягає у вимогах користувача до камер (якщо, звісно, це не питання грошей).

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Основні характеристики камер iPhone 14 виглядають наступним чином:

  • ширококутна — роздільна здатність 12 МП, розмір матриці 1/1,7″, значення апертури ƒ/1,5, фокусна відстань 26 мм, система стабілізації Sensor-shift;
  • надширококутна — 12 МП, ƒ/2,4, 13 мм та кут захвату у 120°.

У iPhone 14 Pro, звісно, порівняно більш виняткові показники, але на фоні конкурентів, деякі цифри не здивують:

  • ширококуртна — 48 МП, ƒ/1,78, 24 мм, 1/1,28″, друге покоління Sensor-shift;
  • надширококутна — 12 МП, ƒ/2,2, 13 мм та кут захвату у 120°;
  • телефото — 12 МП, ƒ/2.8, 77 мм, оптична система стабілізації та 3-кратне оптичне наближення.

Порівняно з торішніми характеристиками тут також вистачає відмінностей, що зайвий раз підтверджує, що між різними моделями в інженерів Apple дійсно вистачає роботи. Тож поглянемо на декілька прикладів знімків з новинок. А почнемо з основної камери iPhone 14, яка вдень без зайвих вагань робить цілком передбачувані знімки, традиційно для iPhone, намагаючись передати максимально наближені до натуральних відтінків зображення об’єктів. Враховуючи те, що більшість інших камер в стандартному режимі роблять знімки з таким самим розміром, до деталізації зауважень також немає, хоча сильний кроп покаже, що деталей могло б бути трохи більше.

Вночі камера за секунду-дві робить декілька знімків та формує з них один. Не так давно iPhone навчився так робити, та йому це непогано вдається. Звісно, деталізацію він все одно втрачає, а деякі місця світлини взагалі виходять занадто «мильними». Також є зауваження до джерел освітлення, які очевидно пересвічені. Одначе, Apple ще не раз оновить програмне забезпечення і з часом деякі деталі в роботі постобробки трохи виправлять ситуацію. Так відбувається щороку.

Ширококутна камера iPhone 14 Pro в основному режимі робить також 12-мегапіксельні світлини. Вона вже помітно краще обробляє тіні та на окремих знімках має більше деталей, але їх пошук потрібно ретельно проводити (особливо в порівнянні з попереднім Pro). Тому навряд середньостатистичний користувач це взагалі відчує. На обробку фотографії при цьому так само витрачається мінімальний час. Але тут є режим RAW, який вже зробить повний 48-мегапіксельний знімок. Тут деталей буде значно більше, але на обробку світлини потрібен буде зайвий час. На такому фото відповідно буде значно більше деталей, хоча й загальний вигляд знімка може трохи відрізнятися від стандартного режиму. І треба враховувати, що розмір таких фото сягатиме іноді більше за 100 МБ, що займатиме забагато зайвого місця в накопичувачі, а переглядаючи фото на не найновішому комп’ютері, йому потрібен буде час навіть на те, щоб просто відкрити файл. Приклади таких фото можна знайти за цим посиланням.

Вночі цій камері значно легше отримувати світло, адже завдяки більшій роздільній здатності та розміру сенсора, є більше можливостей для отримання світла на 12-мегапіксельне фото. І тут дійсно помітніша різниця можливостей камер. У Pro детальніші нічні знімки, але схожа проблема з джерелами світла. У нічного режиму ще є простір для вдосконалення. Звісно, у порівнянні з першими спробами, прогрес дуже помітний, а от порівнюючи з можливостями торішніх моделей, очікувань було значно більше.

Для запису відео будь-який з нових iPhone буде одним з кращих варіантів на сьогодні. Це завжди було сильною стороною камер цих смартфонів, що все ще залишається так. Найбільшою різницею в можливостях тестових моделей є здатність Pro записувати відео в ProRes. Ліміт такого запису на цей раз: 1080р для моделей зі 128 ГБ, а 4К лише для більших накопичувачів. В обох випадках буде максимум 30 FPS. 

Приклад запису відео камерою iPhone 14:

Приклад запису відео камерою iPhone 14 Pro:

Різницю надширококутних камер iPhone 14 та iPhone 14 Pro як вдень, так і вночі, доведеться шукати. Якщо така взагалі є. Лише в одному випадку вночі камера по-різному спрацювала. І при такому освітленні в обох моделей також ще є багато роботи над собою. Різниця інших знімків полягала лише в легкій зміні освітлення вдень.

Надширококутна камера iPhone 14:

Запис відео надширококутною камерою iPhone 14:

Надширококутна камера iPhone 14 Pro:

Запис відео надширококутною камерою iPhone 14 Pro:

Але у надширококутної камери iPhone 14 Pro все ще є режим макро. Правила користування залишилися від iPhone 13 Pro, але можливості виглядають значно краще.

Можливість «зумити» сцену окремою камерою все ж залишили тільки у Pro. І тут є 2× та 3× опції (до цифрового зуму). Перша реалізована кропом основної камери з повного розміру, а друга — вже окремим об’єктивом. Вночі смартфон все одно в залежності від ситуації відмовиться від телефото та зробить цифровий зум з подальшою обробкою власними алгоритмами. А от вдень така камера завжди напоготові та дійсно може допомогти скомпонувати кращий знімок.

Окремим режимом для нових моделей став Action Mode для відео. Він має замінити різні гімбли, які використовують блогери та поціновувачі екшн-сцен, де потрібно слідувати за об’єктами у русі. Для цього смартфон перемикається на надширококутну камеру, знижує роздільну здатність до 2816 × 1584 пікселів та додає цифрової стабілізації зображення. Тестовий запис на iPhone 14 Pro показав, що поки такому режиму потрібні доопрацювання, адже навіть звичайні кроки видаються артефактами на картинці. Тому варто почекати можливі оновлення та покращення такого режиму. До речі, він має працювати й на iPhone 14, який також тепер може знімати в Cinematic Mode.

Фронтальні камери мають бути однакові — 12 МП з ƒ/1.9 (торік значення апертури складало ƒ/2.2). Серед можливостей у них є різниця лише в записі відео в ProRes, який, звісно, залишили моделі Pro. Серед іншого їх можливості тотожні. І iPhone у своєму стилі продовжує намагатися зображати реальну картинку, лише трохи висвітлюючи тіні та акцентуючи обличчя. А портретний режим все ще може промахуватися з волоссям. У всьому іншому знімки непогані.

Приклади знімків фронтальною камерою iPhone 14:

Приклади знімків фронтальною камерою iPhone 14 Pro:

Продуктивність iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Цього року між «молодшою» та «старшою» моделями збільшили відрив, використовуючи торішній чип в iPhone 14. Тому тепер різниця в вартості цих пристроїв також є і в продуктивності. iPhone 14 отримав процесор від 13 Pro — 5-нанометровий A15 Bionic (2 ядра Avalanche 3,23 ГГц та 4 ядра Blizzard 1,82 ГГц, з 5-ядерною графікою), коли в iPhone 14 Pro — 4-нанометровий A16 Bionic (2 ядра Everest 3,46 ГГц та 4 ядра Sawtooth 2,02 ГГц, з також 5-ядерною графікою). Додатково в цих чипах з’явилися окремі прискорювачі для обробки фото — Photonic Engine. При цьому обидві моделі мають по 6 ГБ оперативної пам’яті. Опції накопичувачів стартують зі 128 ГБ, але в iPhone 14 закінчуються на 512 ГБ, а у Pro — одним терабайтом.

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Комунікаційні можливості у них (майже) збігаються: 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, декілька систем навігації (dual-band A-GPS в iPhone 14 Pro), NFC та UWB. Американські моделі мають свої особливості. По-перше, вони підтримують mmWave, що зовсім не актуально для України, та й в загалі не є принциповим моментом навіть в Штатах. По-друге, вони повністю відмовилися від фізичних SIM-карток на користь eSIM. Українські оператори поки мають свої особливості з використанням eSIM, тому скоріше за все для підключення доведеться йти до відповідного магазину та доплачувати гроші за послугу підключення. В інших країнах подібне також не виключено. При подорожах такі нюанси можуть додати трохи зайвих рухів для підключення до локальних мереж.

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

До того ж користувачі в США та Канаді першими зможуть скористатися екстреним супутниковим зв’язком, який тепер також є у нових моделей. А в разі потрапляння у ДТП, пристрій зможе навіть самостійно повідомити про це у служби допомоги. Як це працює вже перевіряли. Але, на жаль, в Україні такі сервіси наразі не працюють. І чи запрацюють взагалі — окреме питання.

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Під час наших випробувань відчутна різниця моделей показалася лише в тестах. При виконанні буденної рутини, смартфони поводять себе однаково. Процес «старіння», можливо, дозволить моделі Pro краще себе почувати за декілька років, коли актуальна на той момент ОС буде потребувати більше потужності. Але наразі важко сказати, що «молодшій» моделі не вистачає потужності. Також може здаватися, що iPhone 14 Pro трохи швидше реагує, але, на мій погляд, це просто ефект від швидшого екрана, завдяки якому прокрутка сторінок чи анімації виглядають значно плавнішими.

Тести продуктивності iPhone 14:

Тести продуктивності iPhone 14 Pro:

Тестові застосунки також дозволили оцінити рівень терморегуляції пристроїв, де iPhone 14 Pro міг сильніше розігріватися. Щоправда, користувачі, які не грають в ігри, навряд про це колись дізнаються. Ще ґаджети нагрівалися при оновленні системи, але в такому випадку важко було сказати, хто «переміг» у цьому «протистоянні». Проте у більшості випадків корпуси смартфонів майже завжди прохолодні при абсолютно комфортній швидкодії.

Який виріз обрати цього року: огляд iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Що нового в iOS 16 ми вже розповідали. Окрім анімацій довкола Dynamic Island та різниці у налаштуваннях камер, відмінностей в системі для цих моделей немає. І поводить вона себе однаково для обох смартфонів. Одразу після старту продажів була пара популярних помилок в роботі, але їх доволі швидко виправляють. Ще за пару апдейтів розробники «відшліфують» залишки недопрацювань, хоча й зараз важко на щось сильно поскаржитися. Тому за стабільність та якість роботи нових iPhone можна не турбуватися.

Автономність iPhone 14 та iPhone 14 Pro

Щодо роботи, то тут ми можемо спиратися лише на показники тестів, адже тестові моделі залишалися в редакції занадто мало для більш-менш адекватних висновків. На перший погляд, великих змін не відбулося, навіть з Always-On у 14 Pro. Цього року в iPhone 14 місткість батареї складає 3279 мА•год, а у 14 Pro — 3200 мА•год. Але тест автономності показав різницю в іншу сторону: iPhone 14 протримався понад дев’яти годин, коли iPhone 14 Pro — 10 годин та 42 хвилини. Чимала різниця, яка демонструє кращу енергоефективність нових процесорів. І варто пам’ятати, що в реальному користуванні такі показники будуть меншими за результати тестів.

Тест автономності iPhone 14:

Тест автономності iPhone 14 Pro:

Варіантів заряджання в iPhone чимало і всі займатимуть різний час. Дуже швидкої зарядки в iPhone немає, але найкращий результат для обох моделей — півтори години на повну зарядку від блока живлення MacBook Pro. 20-ватним Satechi вдалося зарядити смартфон за дві години. Індукційні зарядки також покажуть різний час, адже через фірмовий MagSafe підтримується 15 Вт, а через Qi — 7,5. Реверсивної зарядки iPhone все ще не отримав (хоча моделі Plus та Max цілком могли б).