Нові моделі iPhone 14 Pro потрапили до журналістів та блогерів трохи раніше, ніж на полиці магазинів. Нещодавно Apple зняла ембарго на огляди, які одночасно посипалися з усіх боків «технологічної бульбашки» інтернету. Ми подивилися декілька оглядів (MKBHD, Engadget, TheVerge, CNET, WSJ), щоб виділити серед них основні цікаві моменти.

І перше, на чому увага оглядачів була пильно зосереджена — Dynamic Island. Його функціональність стала сюрпризом на презентації. Напевно, останній раз стільки уваги приділялося вирізу для фронтальної камери у момент виходу iPhone X. Але й тоді це була мішанина з розмов про функціональність та підбірка жартів про «моноброву». Зараз все трохи інакше.

Новий виріз не привертав би стільки уваги, якби в Apple не вдалося доповнити його цікавим програмним забезпеченням. Оглядачі в захваті від такого рішення та його реалізації. «Острівець» може демонструвати статус дзвінка, підключення до зарядки, запущений музичний програвач тощо. Він зібрав багато статусних індикаторів (підключення навушників та до зарядки, перемикання беззвучного режиму…) в одне місце та може перетворитися на віджет, або показувати, наприклад, музику і таймер одночасно. При цьому він має цікаві анімації, які ще й змінюють розмір та форму вирізу.

Дещо оглядачам в ньому не сподобалося і вони зійшлися на спільній думці. Dynamic Island може переводити користувача до застосунку тапом, а якщо затримати на ньому палець — відкритися у віджет. Це варто поміняти місцями або надати користувачу вибір. Значно краще було б отримати віджет по тапу, та перехід у застосунок через довгий тап по вирізу, це дійсно здається логічнішим. Та іноді інтерфейс застосунків ще не адаптовано до Dynamic Island, де він може заважати контенту. Але це питання часу. 

Ще одна приємна деталь — Always-On. Це також важко не відмітити у нового смартфона. Щоправда, «але» знайшлося і тут. По-перше, підсвічування годинника та віджетів здалося занадто яскравим і могло створювати враження, що смартфон просто не заблокований. По-друге, з екраном блокування хотілося б більше можливостей кастомізації. У Android-смартфонів вже давно є багато цікавих опцій, які б могли бути реалізовані й на iPhone.

Перші огляди iPhone 14 Pro показали, що оновлювати торішню модель немає сенсу

Автономність здалася журналістам трішечки меншою і всі вони зробили крайньою у цьому, звісно, функцію Always-On. При цьому всі поскаржилися на старий Lightning, а не очікуваний USB-C для зарядки та передачі файлів на комп’ютер.

Серед приємних моментів на дисплеї також відмічали збільшене до 2 000 ніт підсвічування, що було трохи помітно при використанні пристрою на вулиці в сонячний день. Хоча в таких умовах вирізи для камери та датчиків Face ID було помітно на фоні екрана (що виглядає трохи неохайно, як на мене).

Перші огляди iPhone 14 Pro показали, що оновлювати торішню модель немає сенсу

Новий фіолетовий корпус також сподобався. Але це практично єдиний апдейт. Маркес Браунлі (Marques Brownlee, MKBHD) наголосив, що за тиждень використання нового iPhone, який він не ховав від незнайомих людей навколо, ніхто не помітив, що у нього нова модель. Тому корпусу в оглядах майже не приділили уваги. Як і продуктивності. Так, новий чип, як завжди, є найпотужнішим, але це не означає, що старіші моделі одразу стали помітно програвати. Тому про цей пункт також майже не згадували.

Перші огляди iPhone 14 Pro показали, що оновлювати торішню модель немає сенсу

А от що дійсно не є доброю новиною — повний перехід американських моделей на eSIM. Для України це також актуально, адже хтось, можливо, придбає таку модель через друзів в США, а комусь потрапить така з «сірого» ринку. Незручність полягає в тому, що, наприклад, подорожуючи з таким смартфоном, вже буде важче купити собі тимчасову локальну SIM-карту й залишатися на зв’язку. Звісно, з часом всі краще адаптуються, але зараз це може додати зайвого дискомфорту.

А наостанок — камери. Apple вперше за багато років збільшила роздільну здатність та можливості основного сенсора, але й це не стало виключно гарною новиною. Тепер у камери збільшилася мінімальна відстань фокусування, а в деяких випадках постоборобка некритично, але втрачала насиченість окремих відтінків.

Перші огляди iPhone 14 Pro показали, що оновлювати торішню модель немає сенсу

Хоча й деталей вона збирає більше за попередню, навіть не переходячи в режим RAW з повним розміром (стандартний режим компонує знімок в 12 МП). До того ж камера краще робить світлини з рухливими об’єктами та помітно приємніше передає глибину сцени.

Але тут оглядачів розчарувало порівняння зі знімками та відео з iPhone 13 Pro. Їм довелося шукати різницю. І хоча вона є, значною її ніхто не назвав. Особливо з огляду на те, що в соціальних мережах ніхто не буде так прискіпливо шукати сильні сторони або недоліки тієї чи іншої фотографії.

І це призвело до колективного «вироку»: власникам iPhone 13 Pro немає сенсу оновлювати свій смартфон до iPhone 14 Pro. Звісно, якщо є зайві гроші та бажання — не питання. Але з практичної точки зору Dynamic Island, Always-On Display, трохи більше потужності та мінімальні покращення в роботі камер не варті витрати зайвих грошей.