Здається, цей кросовер поза часом: ось рік назад розповідав про фейсліфт Mazda CX-5 – аж тут чергові оновлення приїхали! Що змінилось в моделі Mazda CX-5 2024 року? Чи вплинули ці зміни на споживчі якості автомобіля? А на їздовий характер? Ну й найголовніше – скільки тепер коштує Mazda CX-5 у версіях 2024 року? Отже: формуємо головні питання та шукаємо відповіді.

Починаємо традиційно: що змінилось ззовні?

Вдалий загальний дизайн та класичні пропорції кросовера Mazda CX-5 другого покоління залишаються незмінним ще з 2017 року. Але з того часу і до сьогодні змінювались різноманітні елементи кузова, що не вимагали нових штампів: решітка радіатора та передній бампер, фари й ліхтарі, оформлення вихлопної системи, колісні диски тощо.

Модель Mazda CX-5 2024 року знову демонструє схожі невеличкі оновлення. Решітка радіатора відтепер виконана з вертикальних ліній-зарубок замість горизонтальних елементів раніше. Причому в максимальній комплектації ТОР така нова решітка буде в сріблясто-сірому кольорі. Здається, зміна мінімальна – але реально вона суттєво змінює сприйняття передньої частини автомобіля: якщо раніше візуально решітка радіатора сприймалась як величезний глибокий темний повітрозбірник, то тепер вона сприймається як майже закритий щит. Крім того, кросовер Mazda CX-5 в максимальній комплектації ТОР ще й додатково отримує сріблясті вставки в нижній частині бамперів – попереду це ледь помітна смужка, але позаду новий елемент добре вирізняє автомобіль 2024 року.

Крім того, заявлений новий колір Rhodium White (як тестовий автомобіль) та нове сіро-сріблясте фарбування колісних дисків. Проте, як на мене – черговий «білий перламутр» та незмінні диски, які пропонувались для Mazda CX-5 вже раніше. Але, ладно відмітимо, най буде…

Вдало знайдений образ зберігається майже незмінним, як і загальні розміри автомобіля: довжина – 4,575 метра; ширина – 1,845 метра; висота – 1,68 метра; колісна база – 2,7 метра. А всі вищезгадані зміни зовнішності можна описати фразою: «мінімальними зусиллями зробити так, щоб в оновлений автомобіль було помітно в автосалоні».

Хмм, не густо. А що змінилось всередині?

Відверто кажучи, теж небагато. Проте є одна дуже важлива, ключова, фундаментальна (не побоюсь цього слова!) зміна – це нова мультимедійна система. Так-так, це саме та система, яку можна зустріти в найбільш сучасних моделях компанії: повністю нових Mazda CX-60 та Mazda CX-90, а також Mazda CX-30 з оновленнями 2024 року. Великий горизонтальний 10,25-дюймовий дисплей, лаконічне та зрозуміле меню, виділені пункти для швидкого доступу до Android Auto та Apple CarPlay (до речі, з бездротовим підключенням для більшості комплектацій). Гарна сучасна мультимедійна система, яку так довго чекали для Mazda CX-5 – нарешті, ось вона з’явилась. Це точно головна, але точно не єдина зміна в салоні автомобіля.

Якщо вже проходитись по всім дрібницям, то можна відзначити нове сріблясто-сіре контрастне прострочування на сидіннях (раніше була звичайна темна нитка), а також появу нових декоративних планок на передній панелі. Щоправда, остання зміна особисто для мене викликає певні питання: раніше на максимальних комплектаціях використовувалось приємне дерево з відкритими порами, а зараз – лише простий графічний візерунок.

Решта салону не змінилась. Масивні дефлектори вентиляції з приємним металевим оздобленням, окремий блок клімат-контролю з чималою кількістю кнопок (я знаю, ви це любите), комбінована панель приладів – цифровий 7-дюймовий дисплей по центру та аналогові прилади справа/зліва. Передні крісла все також пропонують м’яке сидіння-подушку та профільовану спинку з явно-виділеною боковою підтримкою. Задній диван все також пропонує невеличке регулювання кута нахилу спинки та кнопки підігріву сидінь, що приховані в підлокітнику. Щодо простору – то всюди без надлишку, але вистачає: як попереду та позаду на сидіннях, так і в 438-літровому багажнику. Ось чого останньому не вистачає, то це гачків для пакетів. Хоча решта з очікуваного тут в наявності: електропривод кришки з сенсором відкриття, бокові ніші та 2-поверхова підлога тощо.

Ситуація з салоном схожа за зміни зовнішності: загальні форми не змінились, але деякі деталі оновились. Звісно, найголовнішим пунктом є нова мультимедійна система, що прикрашає передню частину салону; також відзначу декор – нове прострочування та вставки-планки. А ось позаду все взагалі залишилось незмінним. Ну й, скажімо так, сучасні конкуренти вже пропонують більше для родини: окрема зона клімат-контролю, шторки на вікнах, більше простору та можливостей регулювання дивану… Але нюанс в тому, що ось цей наче сімейний кросовер Mazda CX-5 купують не лише з врахуванням загальних побажань родини, але й з врахуванням побажань водія.

Що там про водія? Зможе порадувати?

Звісно так! Ще з 2017 року автомобіль я впевнено називаю кросовер Mazda CX-5 одним з найбільш «драйверських» та цікавих для водія. Причому, якщо казати в деталях, то нічого особливого всередині Mazda CX-5 наче й немає: атмосферний 4-циліндровий двигун серії SkyActiv-G та традиційна 6-ступенева автоматична коробка перемикання передач, кермо середньої гостроти, підвіска намагається балансувати між жорсткістю та комфортом.

Проте якщо казати не в деталях, а загалом – то кросовер Mazda CX-5 ще з 2017 року знайшов формулу щастя для щоденних поїздок водія. Кермо не переобтяжує зусиллям – але цього вже вистачає для відчуття діалогу з автомобілем, тримання його під контролем, розуміння повороту коліс у віражі. Реакції на поворот цього керма майже позбавлені пауз, ніс заходить в поворот неочікувано легко – іншим японським кросоверам ще вчитись і вчитись. При цьому крени помірні, а підвіска не намагається відбити ваш останні здоровий хребець: дещо жорсткіше середнього рівня, проте до відвертих ударів та поштовхів тут ще дуже далеко.

Але найбільш приємне враження залишать двигун та коробка передач. Сучасні автомобілі з турбодвигунами або гібридами вже прискорюються набагато активніше, а гібриди ще й споживаються менше пального. Проте всі ці думки вмить здуває характерне «сухе» ревіння класичного атмосферного двигуна під час прискорення. Причому мотор багатогранний: він може тихо та плавно їхати на 1,5-2-2,5 тисячах обертів, намагаючись зберегти пальне та не розбудити вашу дитину. Але вже з відмітки 2,5-3 тисяч обертів в ньому прокидається бажання до прискорення та характерний звук, а в діапазоні 4,5-5-6 тисяч нарешті він виривається на волю – двигун гарчить, автомобіль летить!

Класичний 6-ступеневий «автомат» наче найкращий напарник: вчасні, швидкі, непомітні перемикання. У звичному режимі руху коробка налаштована так, щоб перемикатись раніше й тримати двигун на низьких-середніх обертах. Проте режим SPORT означає затримування перемикання на передачу вище – таким чином, на кожній передачі двигун набирає більше обертів, видає більше потужності та звуку: бадьорить! До речі, також передбачено й режим OFF-ROAD для подолання бездоріжжя, але це особливість лише версій з повним приводом.

Загалом техніка залишається незмінною з моменту дебюту автомобіля Mazda CX-5 другого покоління: в Україні пропонуються бензинові атмосферні 4-циліндрові двигуни SkyActivG об’ємом 2,0 або 2,5 літра, напарником завжди виступає 6-ступенева автоматична коробка перемикання передач, всі колеса мають незалежні підвіски. Тестовий автомобіль було оснащено 2,5-літровим двигуном (194 к.с. та 258 Нм), що обіцяє прискорення 0-100 км/год за 9 секунд, максимальну швидкість 195 км/год, споживання палива по місту на рівні 9 літрів та споживання палива по трасі на рівні 6,3 літра на 100 км шляху. Тепер мої спостереження: прискорення вкладається у вище-обіцяний показник або навіть виходить дещо краще (залежно від режиму руху та вдалого старту); споживання палива по місту стабільно тримається на 10-11 літрах; за умови пустих доріг та плавного стилю руху – можна отримати навіть 9,5 літрів; але за умови динамічного драйву – може бути 12+ літрів; на трасі під час руху зі швидкістю близько 100 км/год – виходить 6-6,5 літрів.

А скільки коштує Mazda CX-5 з урахуванням оновлень? Автомобіль подорожчав?

Пропоную ще раз згадати минулий огляд кросовера Mazda CX-5, щоб зафіксувати в пам’яті доступні версії та ціни: бензинові двигуни 2.0 (150 к.с.) або 2.5 (194 к.с.), завжди 6-ступенева АКПП, передній або повний привод, п’ять комплектацій на вибір – і ціновий діапазон $31-46 тис.

Тепер подивимось, що пропонується зараз. Старт дає автомобіль Mazda CX-5 Touring: шість подушок/шторок безпеки, оздоблення сидінь тканиною, шкіряне оздоблення керма та важеля АКПП, двозонний клімат-контроль, LED-фари, підігрів передніх сидінь, електропривод кришки багажника, круїз-контроль, легкосплавні 17-дюймові колісні диски, мультимедійна система MZD Connect з сенсорним 10,25-дюймовим дисплеєм, підтримка Android Auto та Apple CarPlay тощо. Ціна Mazda CX-5 2.0 SkyActivG 150 6AT 2WD Touring – від 1,23 млн грн або $30 тис.

На рівень вище розташовано Mazda CX-5 Touring S, що додає: оздоблення сидінь екошкірою, електропривод налаштувань сидіння водія, безключовий доступ, систему контролю «сліпих зон» дзеркал та систему попередження про перехресний рух позаду; версія Touring S 4WD також додатково пропонує адаптивне освітлення AFS та фірмові денні ходові LED-вогні. Ціна Mazda CX-5 2.0 SkyActivG 150 6AT 2WD Touring S – від 1,27 млн грн або $31 тис.; ціна Mazda CX-5 2.0 SkyActivG 150 6AT 4WD Touring S – від 1,366 млн грн або $33 тис.

Ще на крок вище знаходиться версія Mazda CX-5 Style, яка виділяється наступним: колісні арки та пороги в колір кузова, оздоблення салону шкірою та екошкірою, електропривод регулювань передніх сидінь, пам’ять регулювань сидіння водія, підігрів задніх сидінь, перемикач MI-DRIVE, система безпечного гальмування в місті з функцією розпізнавання пішоходів, бездротова зарядка для смартфона, легкосплавні 19-дюймові колісні диски, комбінована панель приладів з центральним 7-дюймовим дисплеєм, кольоровий проєкційний дисплей на лобове скло та інше. Ціна Mazda CX-5 2.0 SkyActivG 150 6AT 4WD Style – від 1,44 млн грн або $35 тис.; ціна Mazda CX-5 2.5 SkyActivG 194 6AT 4WD Style – від 1,473 млн грн або $36 тис.

Окремо відзначимо нову комплектацію Mazda CX-5 Sport Black, що пропонує оснащення на рівні Style, але з оригінальним дизайном та салоном: чорні корпуси дзеркал, чорні глянцеві колісні арки, чорно-хромована окантовка решітки радіатора, шкіряне оздоблення салону TERRACOTTA з елементами чорного кольору, чорні легкосплавні колісні диски тощо. Ціна Mazda CX-5 2.5 SkyActivG 194 6AT 4WD Sport Black – від 1,474 млн грн або $36 тис.

Нарешті, максимальним варіантом виступає кросовер Mazda CX-5 ТОР, в перелік оснащення якого додано наступне: темно-сіра решітка радіатора, сріблясті вставки на бамперах, система адаптивного освітлення з функцією перемикання дальнього світла, оздоблення салону шкірою NAPPA, вентиляцію передніх сидінь, електропривод кришки багажника з сенсором відкриття під заднім бампером, пелюстки перемикання передач під кермом, адаптивний круїз-контроль, система камер кругового огляду 360, попередження про виїзд зі смуги руху, система безпечного гальмування на шосе та система зменшення навантаження на водія під час інтенсивного руху, аудіо BOSE на 10 динаміків тощо. Ціна Mazda CX-5 2.5 SkyActivG 194 6AT 4WD TOP – від 1,68 млн грн або $41 тис.

Будь-яка версія Mazda CX-5 може запропонувати нову мультимедійну систему, клімат-контроль та підігрів сидінь, камеру заднього огляду; вже з середнього рівня комплектацій додається панель приладів з центральним 7-дюймовим дисплеєм та бездротова зарядка. Тестовий автомобіль було представлено в максимальній комплектації ТОР, що додатково означає наявність вентиляції сидінь, аудіо BOSE, системи кругового огляду 360 – до речі, зображення стало значно краще та чіткіше. Але зверніть увагу, що лише в максимальній комплектації можна отримати адаптивний круїз-контроль та повний перелік систем безпеки; для інших версій це обладнання додати неможливо, адже всі комплектації фіксовані.

Загальні висновки щодо цін: після оновлення кросовер Mazda CX-5 або зберіг попередній цінник (якщо рахувати в $), або навіть став трошки доступнішим – залежно від конкретної комплектації та рівня оснащення. Й ще одне спостереження: якщо поглянути на цінники більшості конкурентів – Hyundai Tucson, Honda CR-V, Nissan X-Trail, Mitsubishi Outlander, Toyota RAV4 – то автомобіль Mazda CX-5 не може запропонувати гібрид, вищу потужність або 7-місний салон; проте він може запропонувати значно більш заманливі та реалістичні ціни.

Отже, підсумки: так купувати чи ні?

Раніше для таких оновлень писав схожу фразу, а тут вона й взагалі підходить якнайкраще: оновлення Mazda CX-5 проведено для того, щоб вкотре нагадати про себе та тримати фокус уваги потенційних покупців. Єдиною суттєвою зміною виступає нова мультимедійна система; решта оновлень лише мінімально змінюють автомобіль та навряд вливають на його споживчі якості, переваги або недоліки.

Проте наскільки я зрозумів, також і з коментарів тут, появу мультимедійної системи багато хто очікував – вітаю, нарешті дочекались. Й це ще один додатковий бонус, що додається в і так чималий перелік «позачасових» плюсів автомобіля: вибір двигунів та комплектацій, багато версій з повним приводом, гарні ходові якості, доволі адекватні ціни як на реалії сьогодення. Якщо ваш перелік запитів та побажань збігається з переліком переваг Mazda CX-5, то цей автомобіль ще й досі може бути гідним кандидатом для купівлі. Вітаю кросовер Mazda CX-5 з тим, що він знайшов черговий привід нагадати про себе та свої переваги.

Тест-драйв Mazda CX-5 2024: головні питання та відповіді

Автомобіль надано – АВТО Інтернешнл