Українська правда

За лаштунками: робочі місця редакторів та авторів "Межі"

- 5 квітня, 12:00

Три з половиною роки тому, коли ми запускали "Межу", ми навіть не мріяли про власний офіс, хоча для деяких завдань, як то пакетне тестування чи фотографування, особливо великої техніки, нам і доречно було б мати спільне приміщення. Але ми були невеликим стартапом, тож облаштували власні робочі місця вдома. І хоча після приєднання до "Української правди" в нас і з’явилась можливість у випадку необхідності, як то відключення світла, підготовка відео тощо, працювати в офісі, ми не часто використовуємо цей бонус, продовжуючи працювати з дому.

Ми вирішили розповісти про власні робочі місця, техніку та меблі, які використовуємо. І пропонуємо читачам ділитися власними сетапами та робочими місцями в коментарях, а пізніше ми зробимо окремий матеріал з найкращими зразками.

Тарас Міщенко, головний редактор Межі

За час роботи вдома з кінця 2021 року моє робоче місце вже декілька разів трансформувалося, починаючи з роботи за столом на кухні, простенького столика з IKEA до вже повноцінного стола з регулюванням висоти.

Отже, основою мого мінімалістичного сетапа служить стіл Cougar Royal 120 Pure, оскільки, по-перше, це справді дуже класна модель з двома електроприводами та міцними металевими ніжками, а по-друге, він спростував мої побоювання, що подібний стіл буде завеликим для кімнати. Не можу сказати, що я прямо кожного дня працюю стоячи, але коли довго доводиться сидіти за столом, то іноді приємно розім'яти ноги.

Обираючи ігрове крісло, я зупинився на ROG Aethon. В цій моделі немає ста тисяч регулювань, тут навіть підлокітники регулюються тільки по висоті та ще можуть повертатися в різні сторони. Механізм гойдання супер простий, але крісло можна розкласти, щоб в ньому полежати. При всіх обмеженнях, ROG Aethon підкупило мене тим, що воно має середні розміри, й при цьому чудово підходить під мій зріст. А відсутність великої кількості налаштувань компенсується тим, що тут за замовчанням комфортна посадка, хороша поперекова підтримка та дуже зручна комплектна подушка під голову. За майже рік використання головним показником правильності вибору цього крісла стало те, що коли довго в ньому сидиш, то потім не болить спина.

Головним аксесуаром на столі є 4K IPS монітор ASUS ProArt PA279CV, старенька модель, яка вже знята з продажу, але вона й досі чудово справляється як з офісною роботою, так і з редагуванням фото. А ще зручно, що вона підтримує підключення через USB Type-C та може при цьому заряджати ноутбук, віддаючи 65 Вт. Тобто підключення та зарядка ноутбука відбувається одним кабелем, що значно спрощує кабель-менеджмент.

Окрім тестових ноутбуків, мій основний комп'ютер зараз – це 15,6-дюймовий MacBook Air M2 в базовій конфігурації 8/256 ГБ. Для основних задач, пов'язаних з роботою з текстами та фото, його в цілому вистачає. Але якби зараз оновлювався, то вже точно б дивився на моделі з мінімум 16 ГБ "оперативки".

Більшу частину часу ноутбук стоїть в мене на столі у закритому положенні, підключений до монітора. Пасивна система охолодження MacBook Air M2 дозволяє користуватися ним у такий спосіб, не ризикуючи перегрівом. Й оскільки такий режим роботи закриває клавіатуру та тачпад, то я використовую мишу Logitech MX Master 3 та клавіатуру MX Keys Mini for Mac. Мишка працює в мене вже років 6, і якщо вона зламається, то кращої альтернативи я поки що не бачив, і з великою ймовірністю куплю таку саму, хіба що новішу модель.

Клавіатура MX Keys Mini порівняно недавнє доповнення, я придбав її після того, як деякий час користувався механічними клавіатурами. Все ж, коли періодично набираєш тексти на клавішах ноутбука, то зручніше потім повертатися назад на схожу клавіатуру. Тож механіку поки відклав, можливо повернуся до неї згодом.

В цілому, це весь мій робочий сетап, мені подобається, що в потрібний момент я можу взяти з собою ноутбук в офіс чи на зустріч, при цьому вдома можу працювати за більшим екраном.

Олег Данилов, редактор "Межі"

У вересні 2023 року я нарешті наважився на апгрейд домашньої системи, яку використовую як ігрову та робочу станцію. Я детально розповів якими критеріями я користувався під час апгрейду, тож не буду зупинятися на цьому знову, а лише нагадаю конфігурацію мого ПК.

Це система на Windows 11 Pro з процесором Intel Core i5-13600KF 3.5GHz s1700 на материнській платі ASUS TUF Gaming B760M-Plus (яка, до речі, вже одного разу побувала у ремонті, через збій, спричинений дивними фабричними налаштуваннями BIOS), з 32 GB оперативної пам’яті Kingston FURY 32 GB (2x16GB) DDR5 5200 MHz Beast Black, відеокартою ASUS DUAL-RTX4070-O12G та двома SSD-накопичувачами Samsung 980 Pro 2TB M.2 NVMe, у старому (йому близько 12 років) корпусі Fractal Design Define Mini з новим блоком живлення 860W Fractal Design Ion+ 2 Platinum та охолодженням BE QUIET! Dark Rock Pro 4. Я використовую свій ще відносно новий (чотири роки для монітора не вік!) 27" монітор LG UltraGear 27GN850 з роздільною здатністю 2560×1440 пікселів.

Найстаріше залізо у моєму сетапі – це багатофункціональний пристрій Canon PIXMA MP280 (4498B009AA). Як я вже казав – це краще вкладення $50 у моєму житті, "залізяка" працює вже 13 років без будь-яких нарікань, розхідні матеріали для неї все ще є у продажу, як і системи безперервної подачі чорнил та заправки картриджів. Безперервною подачею я не користуюся, бо після того, як донька закінчила університет в нас геть не ті обсяги друку, а ось картриджі час від часу заправляю.

Інша периферія – зарядна станція Anker PowerHouse 757; гарнітура HyperX Cloud Alpha Wireless Black та мікрофон HyperX QuadCast S для нарад, подкастів та онлайн інтерв'ю; клавіатура Logitech MX Keys Wireless Illuminated Graphite, яку вже схоже час міняти; вертикальна миша Logitech MX Vertical (ось тут я розповідаю що це таке і навіщо потрібно); джойстик Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition для Microsoft Flight Simulator 2024 та геймпад Microsoft Xbox Series X|S Wireless Controller Carbon Black для Euro Truck Simulator 2, Farming Simulator 25, перегонів та інших ігор, у які краще грати з геймпада. Доповнює картину крихітна, але досить потужна та, як на мене, якісна, як за свої гроші, акустика F&D V620 Black та мегакилимок RZTK Map 900 × 400 × 4 мм з мапою світу без росії.

Мережа – дводіапазонний WiFi-роутер – ASUS RT-AX58U, швидкість LAN портів 1 Гбіт/с, стандарти 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n, Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax). Провайдер – Lanet, пакет GIG – 1000 Мбіт/с.

Щодо власне мого робочого "закутка". Ще коли ця квартира будувалася 20 років тому, ми знали, де буде моє робоче місце, тому облаштовували його додатковими розетками, у тому числі мережевими двох різних типів – коаксіал та вита пара. І відповідно підбирали меблі під нього – кутовий стіл з окремою тумбою під багатофункціональний пристрій, внутрішньою тумбою під системний блок, полицями для коробок з іграми, та шафою "для дротів", розхідників та дрібниць. Плюс цей набір (хоч вбивайте мене зараз, я навряд чи пригадаю виробника) гармоніював зі зробленими на замовлення полицями/нішею під телевізор, ігри та книжки на стіні навпроти.

За 18 років в мене майже не виникало нарікань щодо меблів, крім, хіба що до того, що ніша під комп'ютер з правого боку (це саме полиця/ніша, ПК не стоїть на підлозі) визначала максимальні розміри корпусу мого ПК, але Fractal Design Define Mini вирішив цю проблему, і гарно вписувався на зарезервоване місце. Все змінилося після апгрейду. Система з Intel Core i5-13600KF 3.5GHz s1700 виявилася настільки гарячою, особливо влітку, що я не довго витримав потік розпеченого повітря у праве коліно. Тож я вимушений був посунути стіл з кута і поставити системний блок з іншого боку за стінкою стола. Система стала холоднішою на декілька градусів!

Багатофункціональний пристрій Canon переїхав на шафку, усі меблі в кімнаті трохи посунулися, через що з’явилося місце для пальми. Як з’ясувалося, це було непогане рішення, плюс поруч "зручно" вмостилася зарядна станція Anker PowerHouse 757, яка дуже допомогла мені нормально працювати та навіть гратися влітку 2024 року.

Щодо робочого крісла. Довгий час я користувався зручним італійським дерев’яним стільцем у вінтажному стилі з тканинною гобеленовою оббивкою, але він вже трохи зносився. Років п’ять тому в мене з’явився офісний стіл Herman Miller Aeron. Такі стільці використовують у модних IT-компаніях і коштують понад $1 500, але мені пощастило, і стілець дістався мені безплатно, він був списаний через ваду газліфта – крісло занадто різко підстрибує, коли ви встаєте. Пневмоциліндри до Herman Miller Aeron можна замовити на eBay за $45-75, плюс вартість доставки, але мені така вада газліфта взагалі не заважає, тож я не бачу у цьому сенсу. Якщо стане гірше – зроблю заміну, але за п’ять років ніяких змін в поведінці крісла не спостерігалося.

І на останок щодо освітлення. Моє робоче місце знаходиться прямо навпроти вікна і в сонячні дні навесні та влітку декілька годин мені трохи заважає сонце. Але я "сова", тож не працюю з самого ранку, плюс це легко вирішується частковим зашторюванням. Вночі, коли я зазвичай граю, мікрофон HyperX QuadCast S виконує роль нічника та лавової лампи, це дуже зручно. Додаткову синю підсвітку дають колонки F&D V620 Black. Я цілком задоволений своїм робочим місцем та системою і найближчим часом не збираюся нічого змінювати.

Сергій Світличний, редактор "Межі"

Я працюю (і граю) за десктопним ПК – ноутбуки це "не моє". При цьому мій комп'ютер не бачив повноцінного апгрейду вже багато років: останнього разу я оновлював платформу ще наприкінці 2017 р., коли "переїхав" на Intel Core i7-8700.

Але попри те, що це вже дуже старий процесор, мені його досі вистачає – для моїх задач головне, що він сумісний з Windows 11 (здається, це чи не найстаріший процесор з її підтримкою). В моїй роботі потужність процесора практично не важлива, а в іграх на 1440p його вплив на загальну продуктивність не настільки критичний, щоб думати про оновлення всієї платформи, включно з материнською платою та модулями пам'яті.

Тож єдині компоненти, які за останній час зазнали апгрейду, це оперативна пам'ять – 16 ГБ вже буває замало, тому оновився на G.Skill DDR4-3600 Ripjaws V 32 ГБ, та відеокарта. Старенька GeForce RTX 2070 Super ще більш-менш "тягнула" сучасні ігри на середніх налаштуваннях, але покупка VR-гарнітури Meta Quest 3 досить швидко змусила замінити її на Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Super Windforce Max OC 16G. У цієї моделі якісне і тихе охолодження, а на момент покупки завдяки акційним знижкам вона коштувала чи не найменше серед усіх відеокарт на цьому чипсеті, включно з найбюджетнішими варіантами.

Комп'ютер зібраний у ще старішому за процесор корпусі – Fractal Design Define R5. Дуже вдала модель, яка залишилась ще від попередньої платформи: завдяки оптимальним розмірам і добре продуманому внутрішньому простору все ще залишається актуальною і без проблем вміщує немаленьку відеокарту.

З периферії згадаю клавіатуру Logitech MX Keys – це найкраще, що я бачив для швидкого друку, плюс в іграх вона також мене цілком влаштовує. Ще одна перевага в моєму випадку – можливість підключення до трьох систем одночасно зі швидким перемиканням між ними буквально однією кнопкою.

Річ у тім, що я регулярно виконую тести відеокарт та материнських плат, і тестова система – або у вигляді відкритого стенда (його якраз можна побачити на фото), або у зібраному ПК – підключається до мого основного монітора LG 27GL850… і до клавіатури – через Bluetooth. На жаль, повністю позбутися другої клавіатури не виходить – вона потрібна, щоб зайти у BIOS – але принаймні більшу частину роботи зі стендом на столі лежить лише одна клавіатура.

Вищезгадану VR-гарнітуру умовно теж можна назвати "робочим місцем" – завдяки їй я написав кілька статей та оглядів. До ПК вона під'єднується через Wi-Fi – дротове підключення для активних ігор зовсім незручне, до того ж біля комп'ютера замало місця, тож грати доводиться в іншій кімнаті.

На щастя, мій роутер ASUS RT-AX56U, хоч і вже порівняно неновий, але підтримує Wi-Fi 6 (на момент покупки зовсім не потрібний) тому бездротове підключення виходить швидким і без затримок.

Після приєднання до "Української правди" у нас з'явилася можливість фотографувати пристрої у повноцінній обладнаній всім необхідним фотостудії – але вдома це робити у більшості випадків простіше і швидше. Тож "фотосесії на виїзді" з залученням нашого відеографа Володимира Дяченка я зараз використовую зрідка, головним чином для великих фото на кшталт телевізорів чи проєкторів, а решту пристроїв продовжую фотографувати вдома, самотужки.

Всі фото я роблю на "дзеркалку" Canon EOS 200D – попри бюджетні характеристики та поважний вік, вона мене цілком влаштовує ергономікою і майже цілком – якістю фото. Фоном виступають або білий вініловий фон для предметної зйомки, або… телевізор – 65-дюймовий екран Samsung Q60R непогано справляється з роллю "фотошпалер" для порівняно невеликих предметів.

Щодо меблів на робочому місці – тут я свого часу надав перевагу продукції IKEA. Крісло MARKUS – дуже просте, але для мене зручне і практичне. Щоправда, за багато років експлуатації воно вже встигло продавитися, тому зараз я потихеньку готую себе до його заміни. Стіл – MALM, теж дуже простий, але знов-таки зручний саме для десктопу, з мінімальним менеджментом кабелів і без зайвих елементів.

PS: нагадали в коментарях. Акустичною системою для ПК у мене виступає USB DAC Topping D10 та комп'ютерна акустика Klipsch ProMedia 2.1 - свого часу вона зникла з продажу в Україні, тому на початку 2010-х довелося звертатися до eBay. На мою думку, це наймузикальніша комп'ютерна акустика, і кращий звук на ПК можна отримати лише якщо звернутися до справжнього Hi-Fi. Для роботи мені найкраще заходить музика Diana Krall - її contemporary jazz створює просто ідеальну атмосферу. Щодо звуку для відпочинку – це домашній кінотеатр на базі AV-ресивера Denon AVR-S650H, сабвуфера SVS SB-1000, фронтальних колонок DALI Oberon 1, центрального каналу DALI Spektor Vokal та тилових колонок DALI Spektor 1.


Микита Казимиров, автор "Межі"

Життя двічі внутрішнього переселенця, – спочатку з Донецька у 2015 році, потім з Харкова у 2022 році, – привчило до мобільності та відсутності прив'язки до речей та місць. Тому основа мого робочого куточка – це саме ноутбук.

З 2021 року я використовую ASUS 2021 TUF Dash F15, який працює на процесорі Intel Core i5-11300H та відеокарті Nvidia RTX 3060. Це точно не найпотужніший сетап у світі, але із робочими та навіть ігровими задачами цілком справляється навіть у 2025 році. Для 2021 року так взагалі всього вистачало з головою.

Звісно, не обійшлося без нюансів. Версія з магазину йшла з 8 Гб оперативної пам’яті, що сильно обмежувало продуктивність у програмах на кшталт Adobe Premiere Pro. Навіть Google Chrome працював так-сяк. Покупка додаткової плашки на 32 Гб з частотою 3200 МГц розв'язала всі проблеми.

Також нещодавно нарешті дозрів до покупки монітора. Адже при монтажі відео (підписуйтеся на канал, до речі) та стрімінгу (тут теж можете підписатися) одного екрану на 15 дюймів дуже не вистачало. Тому тепер у роботі та розвагах мені допомагає MAG 274QRF QD E2 на 27 дюймів. Робочого місця стало більше майже в три рази, мінусів не знайдено. Хоча точно ще треба звикнути та адаптуватися.

ASUS заради ергономічності та оптимізації місця не вбудували у цей ноутбук камеру. Тому я використовую окрему – Lorgar Rapax 701. Її вистачає навіть для проведення стрімів, а ось про запис повноцінних футажів для відео розмова вже, на жаль, не йде.

Також у TUF Dash F15 довгий час була дуже дивна проблема. Ноутбук абсолютно спонтанно міг піти в BSOD через якісь внутрішні проблеми з драйверами відеокарти. Я далеко не один стикався з подібним, але після чергового оновлення драйверів, – десь рік на другий чи навіть третій після покупки, – проблема автоматично зникла. Працювати стало значно приємніше.

Ще важливі елементи робочого місця: звукова карта Focusrite Scarlett 2i2 Studio 3rd Gen та студійний мікрофон MXL 990. Дуже потужні інструменти для роботи з голосом, звуком та музикою, які постійно мені допомагають. Бралися у 2020 році "на виріст", бо деякі їхні можливості я не використовую навіть сьогодні, але покупкою точно не розчарований. Особливо враховуючи, що професійна апаратура для роботи з аудіо тільки дорожчає.

Миша – Logitech G403 Hero, яка купувалася разом з ноутбуком і вже відверто побита життям, але все ще працює адекватно. Навушники – HyperX Cloud Stinger Core теж бралися в комплекті з ноутбуком. Зазвичай я регулярно ламав з'єднувальну дужку у будь-яких гарнітурах, але ця ще тримається добре, приємно здивований. Роутер – Archer C6 V4, який, на жаль, підтримує лише стандарт Wi-Fi 5, а не Wi-Fi 6, тому гігабітним інтернетом на максимум не покористуєшся.

Сиджу я за якимось випадковим обіднім столом на орендованій квартирі. Стільчик взяв сам з Jysk, модель VOEL. Це далеко не найкраще для здоров’я спини екіпірування, але особливо не проблема, бо безпосередньо вдома я сиджу за робочим місцем не так вже багато. Якщо є якісь важкі та довгі задачі, то я їду в офіс, де є всі необхідні та комфортні меблі.

А додатково мене виручає MacBook Air 2022 року на процесорі М2. Все ще представник найкращої серії ноутбуків для роботи, який я, власне, використовую виключно для роботи, щоб рознести особисті та професійні справи. Жалітися абсолютно нема на що, ноутбук ледве не ідеальний.

З ігровими моментами робоче місце також зайвий раз не перетинається, бо граю я майже завжди на PlayStation 5 та Nintendo Switch OLED у вітальні. Можливо, саме тому моє робоче місце влаштовано просто мінімально зручно, а не комфортно в усьому.

Дмитро Джугалик, новинар "Межі"

Серцем мого робочого місця є ноутбук ROG Zephyrus G14 2023 року, у комплектації з AMD Ryzen 7 7735HS, NVIDIA GeForce RTX 4060 та 16 ГБ оперативної пам'яті, які протягом року планую збільшити до 32 ГБ.

Одразу хочеться розповісти одну проблему з Zephyrs G14 – вже кілька місяців клавіатура ноутбука не запускається разом зі самим ноутбуком. Натомість пристрій треба перевести у сон на кілька хвилин, вже після чого вона вмикається. Жоден форум чи тред на Reddit не допоміг це виправити, як і зміна налаштувань BIOS чи перевстановлення операційної системи.

У центрі робочого стоїть 23,8-дюймовий монітор AOC 24G2/BK/01. Роздільна здатність 1920×1080 пікселів є доволі відчутним погіршенням на фоні QHD екрана ноутбука під час роботи та перегляду медіа, але вона не надто критично впливає на ігровий досвід та навіть допомагає отримати трохи більше fps.

З периферії я використовую механічну клавіатуру HyperX Alloy FPS Pro. Вибір мишки дещо незвичний – це Keychron M3. Я був поверхнево знайомий з клавіатурами компанії та вирішив спробувати їхню мишу, і допоки її функціональність мене цілком влаштовує, скрип, який з'явився менш ніж за рік використання – це проблема. Де проблем немає зовсім, то це з навушниками Logitech G PRO, які цілком покривають всі мої потреби.

Найбільшими недоліками мого робочого місця є крісло від невідомого бренду, з покупкою якого я дуже поспішив й майже одразу пошкодував, а також роутер TP-LINK TL-WR940N, заміну якому я вже шукаю. Проблеми з покриттям у будинку та часті втрати сигналу відчуто заважають як у повсякденній роботі, так і в онлайн іграх.

Дмитро Курятник, автор "Межі"

Моє початкове робоче місце було доволі просторим – майже двометрова, виконана на замовлення, стільниця, такі самі полички, адже для розміщення техніки та різноманітного гіківського мотлоху потрібно багато місця, та стілець Noblechairs HERO. Поточний системний блок збирався ще шість років тому і пережив як кілька вимушених апгрейдів (через стрибки напруги довелося замінити блок живлення та усі жорсткі диски, які згоріли, а нещодавно ще й оперативну пам'ять, оскільки одна з планок HyperX Predator вийшла з ладу), так і один цілком свідомий, коли я замінив відеокарту на більш потужну. Решту ж комплектуючих на сьогодні вже можна вважати дещо застарілими.

Отже, мова йде про процесор Core i7-9700K на материнській платі MSI MPG z390 Gaming Edge AC, відеокарту MSI GeForce RTX 4080 Ventus 3X OC 16GB, оперативну пам'ять Kingston Fury DDR4-3600 32GB Renegade RGB, в'язанку SSD Samsung – 860 EVO 1TB, 870 EVO 2TB та 980 SSD 1TB NVMe M.2 в корпусі Fractal Design Meshify S2. Монітори – пара офісних 25" Dell UltraSharp U2518D. Оперативна система Windows 11 Pro. Периферії… багато. Дві клавіатури – Razer BlackWidow TE Chroma v2 TKL на помаранчевих свічах для роботи та гри вночі, Razer BlackWidow Elite на зелених для використання вдень, Razer Orbweaver Chroma Gaming Keypad для шутерів, мишка – Razer Basilisk, яка зі мною вже 8 років, та підготовлена для неї заміна у вигляді Basilisk V3, джойстик Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition для Microsoft Flight Simulator, кермо Logitech Momo Racing wheel для гоночних ігор, мікрофон Razer Seiren X та гарнітура SteelSeries Arctis 7.

З'єднання з інтернетом забезпечує меш, побудований на Asus ZenWiFi XT8, а додатковий дисковий простір для файлів та сімейної медіатеки – мережеве сховище Synology DS220j. Аудіосистема – доісторична F&D IHOO MT 5.1 та невеликий саундбар із сабвуфером Razer Leviathan, тому що в якийсь момент знадобились оптичне та Bluetooth підключення, а я не знайшов простого способу додати їх до наявної системи. Атмосферу створює пара світлодіодних панелей Philips Hue Play Light Bar. З геть неігрового, але робочого – БФП Xerox WorkCentre 3025NI, який виявився набагато кориснішим, ніж я спершу думав. Начебто нічого не забув, а якщо і забув, то воно не дуже і використовувалось. Консолі та аксесуари до них в цей список не включені, адже розташовуються у вітальні.

Проте одного разу ця чоловіча печера пережила апгрейд і замість комп'ютерного залізяччя на стільниці та поличках розмістилися столик для сповивань, пачки підгузків та інші тематичні гаджети, а комп'ютер переїхав в куточок за шафою, в якому відчувається серйозний дефіцит робочої поверхні, тож більшість аксесуарів довелося сховати з розрахунком, що діставатися вони будуть за необхідності. Реальність же виявилася такою, що я просто перестав грати в гонки, MSFS та шутери на ПК і перебрався з цим на консолі. Які, до речі, також переїхали з вітальні у найвіддаленіший від дитини куток дому і замість телевізора підключені зараз до монітора Samsung Odyssey Neo G8.

Втім, даунгрейд робочого місця не є великою проблемою, адже за десктопом я в останні роки граю лише в дуже "важкі" ААА-ігри, які виходять в принципі не часто, а працюю і того менше. Ще до відключень світла я майже для всіх задач переїхав на робочий Macbook Pro 2020 року на M1, який в комплекті з зарядною станцією Ecoflow River Pro забезпечує фантастичну автономність навіть зараз, коли батарея відчутно "зносилася", для старих та менш вибагливих ігор використовуються Steam Deck та власний ноутбук ASUS ROG Zephyrus G15 GA503QR. Ryzen 9 5900HS, 32GB оперативної пам'яті та GeForce RTX 3070 Laptop GPU достатньо, щоб видавати пристойний FPS навіть в нових іграх. Звісно, без трасування променів та за умови, що ви граєте в навушниках, або можете ігнорувати шум кулерів, що перекриває звук, який видають відверто жахливі динаміки цієї залізяки.

До речі, Noblechairs HERO не рекомендую, якщо із механізмом досі ніяких проблем не виникло, то поролон в сидінні та оббивка потріскались після першого року використання, тож зараз у мене звичайне і менше за розмірами офісне крісло від Nowy Styl. Єдина відчутна незручність – брак місця для фарбування мініатюр, тому я з підручних матеріалів організував імпровізовану фарбувальну станцію прямо на скрині для зберігання речей, що стоїть позаду робочого місця. Довго так не пофарбуєш, але і час на підготовку не витрачаєш, все завжди під рукою.

Кирило Балалін, автор "Межі"

Понад 20 років тому я мав щастя починати свою кар’єру як оглядач журналу "Домашній ПК" і разом з однодумцями вперше просувати для української аудиторії власне хобі – кейс-модинг та екстремальний оверклокінг. Певна ДНК сьогоднішнього сетапу закладалася ще тоді. Вже давно основний напрямок професійної діяльності став іншим в межах ІТ-галузі й зараз я працюю як Business Analysis Practice Lead в аутсорсинговій компанії, але я все ще маю щастя іноді писати про комп’ютерне залізо, в тому числі на сторінках "Межі".

Само ж старе хобі кейс-модингу за ці десятиріччя перетворилося у світовому масштабі вже у сетап-білдінг, коли розбудові за власним естетичним смаком підлягає вже не тільки корпус ПК, а й все робоче/ігрове місце (власне, "сетап") чи все приміщення. Як дійсний член сетапбілдінг-спільноти Royalty.RGB, я навіть відчуваю потребу знов нести ці ідеї у маси… З інших своїх хобі я давно вже зрозумів, що використання якісних інструментів приносить не тільки кращі результати, але й більше задоволення у процесі, тож на комп’ютерну техніку, з якою я проводжу величезну кількість часу щоденно, цей підхід теж розповсюджується.

Мій робоче-ігровий простір розміщений в заміському будинку в окремому кабінеті площею 3×3 метри. Буквальною основою цього простору є L-подібний стіл, який виготовлений на замовлення і фіксований до стін. Так само, до стін прикріплені довгі полиці, що охоплюють більшу частину периметра кімнати. Це дає можливість розмістити всю необхідну техніку та улюблені колекційні предмети. Стилістична особливість мого сетапу — концепція "Lian-Li x Razer". Ці бренди я свого часу виводив на український ринок саме тому, що вони мені подобалися і це ставлення зберіглося досі. Скажімо, Razer Chroma об’єктивно є найкращою реалізацією системи контролю світлодіодів у ПК.

Отже, для ігор та роботи над статтями я використовую десктопну систему, зібрану в корпусі Lian-Li O11 Dynamic Razer Edition. Його особливістю є підтримка Razer Chroma та дизайн з логотипом Razer. Материнська плата – ASRock Z690 Taichi Razer Edition, що також виділяється підсвіткою Chroma та елементами в стилі Razer. Всередині системного блоку встановлено процесор Intel Core i9-12900K, відеокарту ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Super 12 GB OC Edition, 32 ГБ оперативної пам'яті Kingston Fury DDR5-6000 та три SSD по 1TB. Живлення забезпечує блок Chieftec Atmos CPX-750FC.

Особливу увагу я приділив системі охолодження та візуальним ефектам. All-in-one система Lian-Li Galahad II 360 LCD SL-INF з 2,88-дюймовим дисплеєм на помпі, що дозволяє відображати статус системи, час або власні зображення. Вона встановлена так, щоб максимально приховати шланги до радіатора, а от вентилятори з підсвічуванням, навпаки, мають бути добре помітні у верхній частині корпусу. Вони працюють на видув, а на вдув – збоку вертикально розміщено три вентилятори Lian-Li Uni Fan TL LCD 120 Reverse з вбудованими 1,6-дюймовими IPS-дисплеями (!), на яких також можна відображати показники системи чи навіть короткі відео. Ще одним елементом є 8,8-дюймовий HDMI-дисплей з розширенням 1920×480, розміщений у нижній частині корпусу під вертикально встановленою відеокартою. Ну й, звісно, ще пара девайсів відповідають виключно за підсвічування всередині корпусу.

Основний монітор – ультраширокоформатний MSI MAG 401QR з діагоналлю 40 дюймів, роздільною здатністю 3440×1440 та частотою оновлення 155 Гц. Саме він визначив вимоги до швидкодії: i9-12900K та RTX 4070 Super повністю вистачає для моїх ігрових потреб. Додатково по боках розташовані вертикально монітори MSI Pro MP225, а зверху висить ще один 27-дюймовий для сервісних задач типу постійно відкритого програвача Youtube Music. Тема переходу на ultrawide як основний монітор є цікавою достатньо, щоб присвятити їй окрему статтю. Звісно, всі монітори висять на VESA-кріпленнях, адже штатні підставки нездатні забезпечити потрібну гнучкість розташування.

З периферії для щоденних задач використовую мишу Razer Basilisk V3 з тримачем дроту Razer Mouse Bungee V3 Chroma. А для довгих ігор є PMM Zen 8K: це кастомний набір тюнингу для Razer Viper V3 Pro, що знижує вагу миші з 54 до 33 грамів. Клавіатура – Razer Blackwidow V4 75%, яку я тюнінгував додатковою шумоізоляцією, власноруч змащеними безшумними свічами HATOR Aurum Milky Way та україномовними кейкапами HATOR у профілі OMA. HATOR Icefall Pro Wireless та Quasar 3 Ultra 8K з’явилися нещодавно, коли я усвідомив потребу в виділеній периферії для тестового стенда. Для ігор іноді використовую кейпад Razer Tartarus Chroma. Простір на столі займають кілька поверхонь: основна — це Razer Firefly V2 Pro з 15-зонною ARGB-підсвіткою, а також Lorgar Steller 913 під клавіатурою та Lorgar x LazerCats Mouse Pad ліворуч (плюс Razer Goliathus Chroma XXL просто підсвічує тумбочку під столом).

Аудіосистема представлена саундбаром Razer Leviathan V2 з сабвуфером. Для відеозв'язку та запису є вебкамера Razer Kiyo та мікрофон Razer Seiren. Навушники — Razer Kraken V4 Pro, що розміщені на підставці Razer Headset Stand Chroma на ПК. Дуже сподіваюсь в найближчому майбутньому додати ще накидку на крісло Razer Freyja з системою тактильного фідбеку Sensa HD Haptics, тоді аналогічні можливості Kraken V4 Pro мають розкрити себе в сумісних іграх.

Ігрове крісло Razer Iskur в мене вже понад 4 роки і я жодного разу не пошкодував по покупку. Його особливістю є розвинена підтримка попереку, яку можна налаштовувати у широкому діапазоні. Доповнює крісло підголів'я Razer Head Cushion Chroma з підсвічуванням. Зовсім не обов’язково повторювати саме мій вибір, але якісне крісло є запорукою довгострокового здоров’я й економити на цьому не варто!

Загальну атмосферу робочого простору в різних місцях доповнюють декілька елементів освітлення від Nanoleaf, Divoom, RZTK та Nous. Більшість з них контролюється через смартфон. На вікні висить дуже важливий елемент – гамак для котів.

Для корпоративних справ я використовую окремий сетап, центром якого є MacBook Air M2 з підключеним 27-дюймовим Thunderbolt-дисплеєм, клавіатурою Razer Pro Type Ultra з кейкапами HATOR, мишею Razer Pro Click та килимком Razer Pro Glide.

В іншому кутку кабінету розміщений ретро-ігровий сетап середини 2000-х років з 17-дюймовим 4:3 монітором Viewsonic, ранньою периферією Razer та системним блоком у корпусі Lian-Li PC-777 (всередині: Athlon XP, ASUS GeForce 3 Ti 200 та водяне охолодження Zalman Reserator 1).

Інтернет-підключення забезпечує Starlink, про що я вже звітував на "Межі" детально. У питаннях енергоефективності за три роки війни прийшлося пройти довгий шлях, про що також писалося окремо (тричі: тут, тут та тут), але зараз за живлення відповідає гібридний інвертор Deye на 6 кВт, LiFePo-акумулятор Deye на 5 кВт*год та 4 кВт сонячних панелей.

Євгенія Губіна, редакторка "Межі"

Коли йдеться про роботу, я завжди звертаю увагу на деталі. Це стосується і мого робочого місця, адже тут я готую журналістські запити, проводжу онлайн-інтерв’ю, пишу статті та новини. Мені важливо, щоб усе було зручно та під рукою.

На столі мінімум предметів: ноутбук, смартфон, диктофон, навушники, запасні батарейки, мобільна батарея, кабель USB Type-C, олівець, блокнот і окуляри. Усе це допомагає організувати роботу та бути готовою до нештатних ситуацій.

Диктофон – мій must-have під час інтерв’ю. Зазвичай я записую розмову на ноутбук, але завжди дублюю запис на диктофон – просто про всяк випадок. І не дарма: останнім часом таких випадків було два, тож він дуже виручив.

Решта речей теж важливі. Мобільна батарея – щоб підзарядити смартфон під час можливих відключень, кабель – для доступу до інтернету на ноутбуку через смартфон, а олівець і блокнот – для каракулів, коли треба трохи відволіктися.

Ще одна звична для мене річ – чашка кави. Інколи дві. Або три. Це залежить від складності тексту: чим важча стаття, тим більше чашок "виростає" на столі. Іноді здається, що це вже не робоче місце, а повноцінна кав’ярня!

Буває, що ця робоча рутина змінюється – через обстріли. Під час кожного діалогу я попереджаю співрозмовника, що в разі тривоги можу перейти в коридор або укриття. Тоді у розмові доводиться робити паузу.

Таке вже траплялося: якось під час інтерв'ю почалася тривога, і я вийшла в коридор. Сидячи на підлозі, продовжувала ставити запитання, поки десь недалеко "гупало". Було нервово, але ми вирішили не зупинятися. До речі, інтерв’ю вийшло класним.

Працювати в коридорі доводиться не лише вдень. Коли ввечері летять шахеди, я стелю на підлозі ковдри, беру ноутбук і подушки, а поруч лягає пес. Тоді починаю писати нову статтю, часом до самого ранку.

У деяких випадках забираю свого "хвостатого охоронця" і йду працювати в укриття. Там холодно, але тихо. І безпечно – наскільки це можливо.

Олександр Чуб, редактор "Межі"

Мій старий стаціонарний ПК з Intel Core i5-3570K та GeForce GTX1070 безнадійно застарів і збирати новий зараз не найкращий час. Тому як основний робочий інструмент я використовую ноутбук ASUS ROG Flow X16 з док-станцією ROG XG Mobile. У док-станцію підключені USB-передавачі, аудіоінтерфейс та мережевий кабель.

Процесора AMD Ryzen 9 6900HS з 32 ГБ оперативної пам’яті та графічного прискорювача AMD Radeon RX 6850M XT з 12 ГБ відеопам'яті GDDR6 у док-станції цілком достатньо для робочих задач, базового моделювання у Blender (хоча рендер відбувається довго) та звукозапису час від часу. Для сучасних ігор це вже не найкомфортніша конфігурація, але основною ігровою платформою для мене є PlayStation 5, тому це не критично.

Монітор – 49-дюймовий вигнутий Samsung Odyssey G9 першого покоління. У нього використовується VA-матриця з Quantum Dot та підтримкою HDR10+. Частота оновлення 240 Гц та час відгуку пікселя 1 мс. Є підтримка FreeSync Pro та NVIDIA G-Sync. Роздільна здатність DQHD (5120×1440). Такий монітор дає більше простору для великої кількості одночасно відкритих вікон. Також він зручний для Photoshop, Blender та ПЗ для звукозапису. З мінусів можна відзначити засвіти, що трохи видно на чорному фоні. Але це загалом проблема зігнутих VA-матриць.

З периферії використовується бездротова механічна клавіатура Epomaker EK68 формату 65%, до якої я дуже звик і на більші варіанти вже переходити не хочеться. До неї виникла єдина претензія: через приблизно пів року використання клавіатура почала періодично втрачати зв’язок. Це стосується і 2,4 ГГц, і Bluetooth. Мишка – бездротова Logitech G305. Вона хоч мені й не дуже подобається через симетричну форму, але служить вже багато років без проблем. І головне, що без дротів.

Замість стандартних вбудованих аудіорішень я використовую USB аудіоінтерфейс Focusrite Scarlet 2i2 першого покоління. Він працює і як стандартна аудіокарта, і використовується для запису. Аудіоінтерфейс, своєю чергою, підключений до ресивера Yamaha та стареньких совкових, але прокачаних перепайкою та заміною низькочастотних динаміків, колонкам Амфитон 25АС-027.

Переважну більшість фото для оглядів я роблю вдома в імпровізованому фотокуточку з шафи та стола білого кольору, а також коробки з-під ноутбука. Рішення не найзручніше, але дозволяє заощадити час на поїздки у студію та узгодження розкладу.

Що стосується решти дрібниць. Роутер Huawei AX6 з підтримкою Wi-Fi 6. Сиджу я вже пару років на кріслі Anda Seat Kaiser 3 XL. Воно мене влаштовує майже по всім параметрам. Окрім хіба що того, що влітку на штучній шкірі трохи спекотно. Але варіант з тканиною менш практичний, адже штучна шкіра дуже легко очищується.

Олексій Купрієнко, автор "Межі"

З часів ковіду робоче місце вдома стало мати дещо інше значення для кожного з нас. А з початком моєї поки короткої кар’єри автора "Межі" моє ігрове місце стало і робочим. У багатьох це одне і те саме місце в домі – там, де стоїть комп'ютер і монітор. У мене ж їх два. Адже найбільше ігрового часу я проводжу саме за сетапом з кількох консолей і телевізора.

За флагмана тут PlayStation 5 Pro, про яку і був мій перший матеріал на сайті, геймпад DualSense Edge для шутерів й інших мережевих ігор, та PlayStation Portal для гри подалі від телевізора. Також на тумбі док-станція для зарядки геймпадів та гарнітура Sony INZONE H7.

Для Game Pass та ексклюзивів Microsoft Studios, які ще не встигли вийти на PlayStation, та і доступні без доплати в підписці – Xbox Series X. Також прокачаний геймпад Xbox Controller Elite (Series 2). За відгуками досить посередньої якості, проте мені пощастило та я і не так часто граю на Xbox, тому вже більше ніж 5 років він працює справно. Гарнітура – фірмова Xbox Wireless Headset. Цікаве про обидві пари навушників: вони мають Bluetooth і вміють одночасно підключатися до консолі та, скажімо, до телефона. Це дозволяє не пропускати важливі сповіщення під час ігрових сесій, слухати на фоні музику чи аудіо повідомлення.

Консольний куточок зібраний навколо телевізора Philips 55OLED718/12 зі 120 Гц матрицею і підтримкою VRR та HDR, щоб краще розкрити останнє покоління консолей. Особливо це стосується PlayStation 5 Pro, де в багатьох іграх є режими з 40 FPS, або з розблокованою частотою кадрів. До того ж телевізори Philips мають круту імерсивну технологію підсвітки Ambilight, аналоги якій хоч і існують, проте працюють не так добре і потребують додаткових маніпуляцій, щоб воно працювало коректно.

Окреме місце в цьому куточку на тумбі займають портативки. У мене цілий набір, аби мати доступ до різних екосистем. В колекції є Steam Deck OLED Limited Edition з прозорим корпусом, старша модель Asus ROG Ally на чипі AMD Z1 Extreme, Nintendo Switch OLED та вищезгадана PS Portal з навушниками PULSE Explore від Sony. Іноді одна з них перебирається на робочий стіл, щоб мати в що пограти в коротких перервах на роботі. Більше деталей про портативки й на що звертати увагу при виборі буде в окремому матеріалі на "Межі".

Далі окреме, уже більш робоче в традиційному значенні, місце. Тут 2 комп'ютери. Перший – лептоп для роботи по основній своїй зайнятості, розробки під Windows. Він уже немолодий, але у 2021 році вдалось обрати досить потужний за тими мірками, та й досі, не дивлячись на уже стареньку відеокарту RTX 2070 Super. Це MSI GS66 Stealth 10SFS з i9-10980HK, 32GB DDR4 оперативної пам’яті та 8GB GDDR6 відеопам’яті. Він має досить ефективно двовентиляторну систему охолодження, яка дуже потрібна цьому "гарячому" процесору. Проте тихою її не назвеш, і при найменшому навантаженні уже стає чути шум кулерів. Додатковим плюсом при виборі я бачив відсутність рудиментарної цифрової клавіатури, що покращує ергономіку. Ноутбук має 15.6" FullHD IPS матрицю з частотою 240 Гц. Я ніколи не розглядав кіберспорт як опцію, проте навіть у робочому, неігровому, режимі бачити таку плавну картинку одне задоволення. Головним недоліком виявилась автономна робота, що досі характерно для ігрових ноутбуків. Пару годин від свіжозарядженої батарейки не назвеш рекордом автономності.

Основним же комп’ютером для некодерських задач виступає система на основі AMD Ryzen 7 3700X, зібрана ще у 2020 році. Проте за цей час цей ПК пережив кілька інкарнацій. Наразі з оригінальної збірки залишилися тільки процесор, пам’ять на 32 GB DDR4 від Kingston та пара старих SSD, які перейшли під сховище файлів і деяких ігор. Теперішній вигляд комп'ютер отримав минулого року під час міні проєкту "зібрати те ж залізо в мініатюрному корпусі". Тепер там більш свіжа материнська плата GIGABYTE B550I AORUS PRO AX, Samsung SSD 980 PRO на 2TB, БЖ COOLER MASTER V750 SFX та низькопрофільне охолодження ID-Cooling IS-55. Все це щільненько вмістилось в ультракомпактний корпус SFF формату Fractal Design Terra, який зовсім трохи більший за Xbox Series X.

Обидва ПК підключені до ультраширокого монітора LG UltraWide 34WP75CP на 34" з роздільною здатністю 1440p. Монітор простецький, але вміє в HDR, 160 Гц та FreeSync Premium. А ще підключається в тому числі й по USB Type-C, що зручно для ноутбуків та інших портативних пристроїв. Зверху кріпиться LED-лампа від Baseus, яка непогано освітлює робочий простір на столі.

Периферії багато, на різні випадки та умови використання. Основна клавіатура – це механічна Keychron Q1 QMK на коричневих перемикачах. Під інший настрій маю ще Ducky One 2S та Logitech MX Keys Mini для тихої роботи. Всі в компактному форматі, без цифрового блоку. Маніпулятори два: ігрова мишка Razer Mamba Wireless, та для неігрового використання трекбол Logitech MX Ergo. Обидві уже у віці, бо куплені у 2019-20 роках, але працюють справно і заряд акумулятора тримають добре. Основний геймпад для ПК – це Google Stadia Gamepad переведений в режим роботи по Bluetooth, який був куплений за якісь копійки після закінчення підтримки сервісу, і виявився дуже зручним у використанні. Крім геймпадів консолей Sony та Microsoft, також є Steam Controller, але він більше як колекційний експонат, адже ергономіка в нього дуже специфічна і потребує постійного звикання після звичайного геймпада.

Наостанок про меблі. Тут все від IKEA. Це невеликий стіл MITTZON з крюками для навушників, отворами та кофром для кабелів, плюс місце для мережевого фільтра утопленого в стільницю. Крісло класичне – MARKUS. Дуже зручне і довговічне. Попереднє таке ж прослужило понад 5 років щоденного використання, та в принципі служить в якому військовому штабі, куди було віддане після купівлі нового. Був вибір купити дорожче крісло і користуватися ним і за столом, і перед телевізором з консолями. Або взяти звичайний і недорогий MARKUS і щось до телевізора. Це щось виявилось невелике поворотне крісло DYVLINGE. Неочікувано дуже зручне і недороге, як для такого виду меблів. І наостанок про тумбу для консолей, BRÄNNBOLL. Випадково побачив відео з цим трансформером і вирішив, що вийде гарний сетап в умовах, коли не має місця для повноцінної тумби під ТВ. Туди помістились обидві великі консолі, аксесуари, та портативки зверху.

А який ваш сетап, шановні читачі? Додавайте у коментарях разом з фото, найцікавіші сетапи ми відберемо для окремого матеріалу.

Load more