Як ми вже писали у матеріалі «Зроблено в Україні: українські ігри 2023», зараз в Україні розробляються більше ніж 100 відеоігор (110 за останнім підрахунком), орієнтованих на ПК та консолі, від маленьких інді до великих ААА проєктів. У попередніх статтях ми розповіли про проєкти, які вже вийшли або мають вийти у 2023 р. Цього разу поговоримо про ігри, які вийдуть скоріш за все лише у 2024-25 рр., але не виключено, що деякі з цих проєктів встигнуть з’явитися ще до нового року. Їх дійсно дуже багато, тож ми, за всім бажанням, не зможемо розповісти про всі, але спробуємо відібрати найцікавіші.

На додаток до 43 ігор в попередніх матеріалах ми відібрали ще 50 ігор. Це забагато для однієї статті, тож ми розбили наше дослідження українського ігрового ринку на дві рівні частини. Ігри відсортовано за алфавітом, тож у першій частині все від Anomaly Hunter до Miramixi Storyteller. А у другій, яка вийде за тиждень, від Off The Grid до Zero Losses.

Поїхали! Зроблено в Україні: що буде далі!


Anomaly Hunter

Розробник Hook Games
Жанр Hidden Objects
Дата виходу ТВА

Забавна головоломка в дусі Hidden Objects / «Знайди 10 відмінностей». Фішка гри – подорожі у часі, які дозволяють побачити подію та її наслідки й таким чином шукати аномалії.

У гри цікавий візуальний стиль, а на кожній з картинок є ціла купа забавних Eastern eggs. А ще в Anomaly Hunter є українська локалізація та демо-версія на Steam. Спробуйте.


Ambidexter

Розробник Tobi Torba Games
Жанр action
Дата виходу ТВА

Цікавий наративний action, у якому ви керуєте одночасно двома героями. Лицарем, персонажем книжки, та дівчиною, яка читає цю книжку і вигадує далі історію лицаря, що загинув. Більшість ігрових механік побудовано на взаємодії персонажів, які знаходяться ніби в відображеннях світу кожного з них.

Гру розробляють програміст та дизайнер Микита Євдокименко та художниця Юлія Соколовська, але поки що вони зайняті іншим проєктом горор-адвентюрою 4 days in ***, яка має вийти вже у травні 2023 р.


Charming Blood

Розробник Meowgical Games
Жанр візуальна новела
Дата виходу ТВА

Зроблено в Україні: українські ігри 2024–2025. Частина I (25 ігор)

Візуальна новела про новонаверненого хлопця-вампіра, його адаптацію до нового життя і стосунки з чарівними дівчатами-вампірицями. Усього дівчат троє і вони дуже відрізняються не лише зовні, а й характерами та прагненнями. Автори обіцяють безліч виборів, які впливають не лише на стосунки з дівчатами, а й на долю головного героя.

У гри є українська локалізація і демо-версія у Steam, яку вже можна спробувати.


Cognition Method

Розробник Team Cognition
Жанр Головоломка, Пригоди
Дата виходу ТВА

Дуже стильна у візуальному та аудіо плані фізична головоломка / симулятор ходіння з керуванням гравітації. Автори кажуть, що надихалися класикою наукової фантастики – 2001: A Space Odyssey та Solaris. Ну і схоже Portal, хоч механіка головоломок тут геть інша.

Розробники, розкидані по великим ігровим студіям всього світу, працюють над Cognition Method дуже повільно, але проєкт не закинуто. У жовтні 2022 р. гра отримала демо-версію на Steam, тож побродити сюрреалістичним бруталистськими рівнями може вже кожен бажаючий.


Cold Depth

Розробник Black Angle Games
Жанр пригоди, виживання
Дата виходу ТВА

Cold Depth – це головоломка / симулятор виживання на глибоководній станції на дні Чорного моря у 2058 році. Ви маєте допомогти головній героїні розібратися з тим, що сталося на станції та вибратися з підводної пастки, друкуючи нові деталі, контролюючи енергопостачання, вдовольняючи її потреби в їжі та відпочинку.

Автори планували підготувати фінальну версію ще до кінця 2022 р., але поки що не дійшло навіть до Дочасного доступу. Але у гри вже є демо, яке можна спробувати у Steam.


Creeper Nightmare

Розробник Thirteen Frogs
Жанр горор, інтерактивне кіно
Дата виходу 2023–2025

Гра за мотивами серії фільмів жахів Jeepers Creepers режисера Віктора Сальви, але без офіційного дозволу кінокомпаній, що може викликати деякі колізії.

Події Creeper Nightmare відбуваються у 1991 році. Розробники планують дві сюжетні лінії: про четвірку підлітків, які відправляються в захоплюючу подорож Америкою, але потрапляють на зловісне шосе округа Поло; та про одну з жертв Кріпера, що вижила та намагається знайти вихід з «Дому Болі».

Creeper Nightmare – це інтерактивне кіно в жанрі горор з елементами виживання від першої особи. Автори планують щонайменше 6 різних фіналів та поділ на сезони, тобто це буде гра-серіал.

Рушій гри – Unreal Engine 4, планується використовувати ресурси Quixel Megascans. Розробники сподіваються презентувати першу главу Season 0 вже у травні 2023 р., а подальші глави будуть виходити раз на 3-4 місяці, як це було у випадку The Walking Dead від Telltale Games. Паралельно будуть виходити DLC з історіями деяких персонажів, які зустрічатимуться гравцю по сюжету. Останні ж глави гри з’являться десь у середині 2025 р.


Dad’s Dice: History of Legends

Розробник Mixtape Games
Жанр рольова гра
Дата виходу ТВА

Забавна action/RPG з дуже файною українською, піксельною графікою та елементами roguelike. Така собі «Джуманджі», у якій рольова гра захопила дітлахів, а батько вирушає їм на допомогу. Головна фіча гри – використання гральних кісток у бою.

4 герої з власними здібностями, 40 рівнів та море гумору й підколів на адресу класичних RPG. У гри є демо-версія на Steam, спробуйте.

Гру розробляють три хлопці, які живуть у різних містах України й навіть не бачили один одного.


Delusion Out of Space

Розробник Unicore Studio
Жанр action/adventure
Дата виходу ТВА

Ми вже писали про цікаву космічну action/adventure Delusion Out of Space влітку минулого року. Це така собі лавкрафтівська космічна фантастика з прибульцями, що використовують газові технології, та гігантським кораблем-терраформером. Головний герой гри потрапляє на корабель прибульців, знайомиться з його штучним інтелектом і шукає спосіб повернутися додому.

На жаль, розробники не змогли залучити кошти, потрібні для завершення гри, тому зараз працюють над проєктом у вільний від основної роботи час. Крім того, формат гри скоріш за все буде перероблений і вона перетвориться на два окремих проєкти. Перша, зменшена в обсязі й трохи простіша, ніж замислювалося з початку, а ось друга буде більш схожа на ту Delusion Out of Space, про яку автори розповідали рік тому. Команда продовжує шукати фінансування.


Density Limit

Розробник NightCat Studios
Жанр головоломка
Дата виходу ТВА

Density Limit – це кінематографічна пригодницька гра, події якої відбуваються у НеПросторі, новому світі, створеному самою природою за допомогою найкращих розумів. Ваше завдання – з’ясувати, що тут трапилося, чому це місце існує й кого звинувачувати за весь цей… безлад.

У НеПростора власна естетика та власні закони геометрії й фізики. Тут не існує верху чи низу, ліво знаходиться справа, а крок вперед відкидає на кілометри назад. Звучить чимось схоже на просторову головоломку Antichamber від Александера Брюса.

У Density Limit заплановані повне українське та англійське озвучення. Автори планують реліз на 2023 р.


Evercraft Mechanic: Sandbox

Розробник Saint G
Жанр симулятор
Дата виходу березень 2024

Evercraft Mechanic: Sandbox – це MMO-пісочниця для тих, хто любить конструювати. Такий собі Lego Mindstorms у віртуальному світі. Гравці можуть разом будувати складні агрегати та машини, випробовувати їх, та створювати власні розваги з цією технікою.

Насправді Evercraft Mechanic: Sandbox вже доступна на Android та iOS. Коли вийде версія на ПК кросплей стане можливий між всіма трьома платформами. На Android та iOS гра безплатна, як буде на ПК поки що невідомо.


Headquarters: World War II

Розробник Starni Games
Жанр wargame
Дата виходу TBA

Новий проєкт студії Starni Games, авторів гри Ukraine War Stories та серії wargame Strategic Mind, одна з яких, Strategic Mind: Spirit of Liberty, має вийти ще у 2023 р.

Headquarters: World War II проєкт з прицілом на 2024 рік і трохи іншим рівнем симуляції. Це wargame тактичного, а не стратегічного рівня, і тут ви керуєте окремими відділеннями та одиницями техніки. І так, це знов Друга світова. Автори обіцяють розширені характеристики кожного юніта та будівлі, які можна руйнувати.

Заплановано три кампанії з 9 операцій у кожній за США, Велику Британію та нацистську Німеччину. Усі кампанії прив’язані до висадки союзників у Нормандії. Видавцем Headquarters: World War II стало відоме «стратегічне» видавництво Slitherine.


«Героям Слава» / Glory to the Heroes

Розробник Spacedev Games
Жанр шутер
Дата виходу 2024

Перший трейлер шутера Glory to the Heroes з’явився ще 7 травня 2022 р. і це було трохи несподівано. Тільки що закінчилася Битва за Київ, ще не був потоплений крейсер «Москва» та визволені Харківська область і Херсон, а хтось вже показував шутер про події російсько-української війни. І він навіть мав непоганий вигляд.

У вересні 2022 р. команда Spacedev Games, а це декілька студентів Радіотехнічного факультету НТТУ (КПІ), у яких не було ніякого досвіду створення ігор, запустила невдалий Kickstarter, який не зібрав і п’ятої частини потрібних коштів. Зараз хлопці збирають пожертви на Patreon і готуються до виходу відкритої бета-версії на Steam. Бета запланована на весну 2023 р., тобто вже ось-ось, а реліз фінальної версії на III-IV квартал 2024 р. Як для хлопців, які до цього ще не робили ігор, це дуже зухвало.

Розробники обіцяють однокористувацьку кампанію з місіями в різних куточках України за мотивами реальних бойових зіткнень. Буде навіть місія за росіянина, в якій треба здатися в полон. Плюс планується мультиплеєр з різними фракціями, й тут нас трохи засмучує наявність окупантів. І хто має грати за рашистів? А якщо місць з боку ЗСУ на сервері вже не буде? Це дивно.

А ще у грі буде багато різноманітної й навіть важкої техніки, якою можна буде керувати ПЗРК, РСЗВ, танки, БТР, БМП, БПЛА, арта тощо. Glory to the Heroes використовує рушій Unreal Engine 5 і останні ролики з гри виглядають вже досить професійно.

Цікаво, хто з українських студій перший вирішить допомогти Spacedev Games з фінансуванням та виданням цього проєкту?


Little Thieves

Розробник Thundermark
Жанр багатокористувацький action
Дата виходу ТВА

Little Thieves – це достатньо хардкорний багатокористувацький action у якому команда з чотирьох гравців намагається вкрасти коштовні артефакти, оминаючи складні перешкоди та ховаючись від злого Кошмару, що патрулює рівень.

Планується як кооперативний, так і змагальний режими, а також можливість створювати власні рівні та кастомізувати героя. Пре-альфа версія гри здалася нам трохи складною для того, щоб отримувати фан при грі у мережі. Розробляє Little Thieves львівська студія Thundermark.


Lost EVE

Розробник Rapid Snail
Жанр пригоди
Дата виходу ТВА

Проєкт від авторів Shapik: The Moon Quest та Shapik: The Quest, тільки цього разу не фентезійний, а науково-фантастичний з дівчинкою (але це не точно) у головній ролі. І це знову puzzle-платформер.

Lost EVE виглядає набагато похмуріше, ніж відверто дитячий Shapik: The Quest і взагалі тут використовується постапокаліптичний сетинг. Яка з двох ігор вийде першою, поки що незрозуміло. Скоріш за все друга частина Shapik.


Lost Region

Розробник Farom Studio
Жанр MMO шутер
Дата виходу ТВА

Насправді MMO шутер Lost Region, такий собі український Escape from Tarkov (це російська гра, не купуйте її!), вийшов у Дочасному доступі ще у 2019 р. …і отримав переважно негативні відгуки користувачів.

Але команда не закинула проєкт і зараз, отримавши фінансування завдяки аутсорс замовленням, збирається перезапустити гру. З Lost Region вичистять усі згадування комунізму та СРСР, який за сюжетом попередньої версії захопив увесь світ, як це зробила нацистська Німеччина в Wolfenstein: The New Order. Після початку повномасштабного вторгнення від комуністичного сетингу, який тут був показаний насправді в негативному ключі, вирішили взагалі відмовитися. Крім того, Lost Region перейде на F2P-модель, а усім хто заплатив за гру гроші (крім росіян), компенсують це Premium-статусом.

Розробники вважають, що перший запуск вийшов невдалим через брак фінансування, і цього разу усе буде інакше. Подивимось.

Зверніть увагу, трейлер зверху зроблений 6 років тому, оновлена гра буде мати інший вигляд.


Ludopolis

Розробник Андрій Бичковський
Жанр roguelike
Дата виходу ТВА

Гра Андрія Бичковського, автора фантастичної стратегії про колонізацію Марса Farlanders. Це ремейк першої успішної гри Андрія, Undervault. Основа фішка Ludopolis – можливість змінювати підземелля, обираючи кімнати, які з’являться. Задача гравця пробитися через монстрів та відшукати вихід.

Наразі, поки розробник закінчує підтримку Farlanders, проєкт Ludopolis заморожено, але автор розмірковує над тим, чи не повернутися до нього.


Jitter Sandbox

Розробник Сергій Кривошея
Жанр космічний симулятор/стратегія
Дата виходу ТВА

Jitter Sandbox — це науково-фантастична 2D-гра про дослідження та виживання у космосі, в якій гравець бере на себе роль штучного інтелекту корабля. Завдання — врятувати якомога більше людей, що вижили після вибуху космічної станції.

Гравець починає з невеликого корабля, досліджує сектори, рятує членів екіпажу, перебудовує корабель, додаючи до нього знайдені у космосі модулі. До того ж на борту корабля будуть відбуватися різні події та позаштатні ситуації. І звісно ж тут будуть і космічні битви.

Після початку повномасштабного вторгнення розробка Jitter Sandbox була поставлена на паузу, але у лютому 2023 р. відновлена. Вже реалізовано – фізична попіксельна модель, редактор рівнів, діалогова система, звук і музика, структура меню та багато іншого.


Jurassic Lab: Dinosarium DNA

Розробник Two Cakes Studio
Жанр VR-головоломка
Дата виходу ТВА

Jurassic Lab: Dinosarium DNA – це VR-конструктор, у якому треба збирати скелети динозаврів з окремих кісток, а потім вдихати у вимерлих ящурів життя.

У грі реалізовано три типи геймплею – конструктор скелетів, американські гірки, які прокладені через локації, заселені відродженими вами динозаврами, та взаємодія з ящурами в їх природному середовищі.


Kargo – A neo-noir adventure

Розробник Marevo Collective
Жанр Пригоди
Дата виходу ТВА

Стильна чорно-біла адвентюра про життя водія-кур’єра, який виконує завдання злочинців. Події гри відбуваються у Східній Європі у середині 2000-х. Автори, схоже, надихалися фільмами на кшталт The Transporter і дивовижною адвентюрою Kentucky Route Zero.

Marevo Collective зараз доробляє гру про російсько-українську війну Zero Losses, тому проєкт Kargo поставлено на паузу, але, як відомо редакції, студія дуже хоче повернутися до цієї гри.


Kingless Land

Розробник Carnadine
Жанр стратегія, рольова гра
Дата виходу ТВА

Система рекомендацій Steam вважає, що гра Kingless Land від львівської студії Carnadine, яка здається тимчасово переїхала до Польщі, найбільше за все схожа на RPG/стратегію Battle Brothers, а ще на Heroes of Might and Magic без магії.

Геймплей традиційно складається з вивчення великого відкритого світу, покрокових боїв, торгівлі, прокачування персонажів, вивчення нових вмінь, виконання завдань та створення альянсів.

У грі приємна графіка та багато тексту (українську обіцяли). На жаль, останні півтора року сторінка проєкту не оновлювалася і не зовсім зрозуміло у якому стані знаходиться розробка зараз.


New Arc Line

Розробник Dreamate
Жанр рольова гра
Дата виходу ТВА

New Arc Line – це серйозна рольова гра у сетингу «магія-проти-технологій» творці якої надихалися невмирущою класикою Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura від Troika Games. Серед інших джерел натхнення автори називають Dragon Age: Origins, The Witcher та Divinity: Original Sin.

Розробка гри йде з 2019 р., але офіційного анонсу ще не було. При цьому студія має фінансування і, схоже, планує витратити на розробку ще десь два роки.

Спочатку гра мала класичну камеру у 3/4 та покрокову бойову систему, потім камеру від третьої особи, зараз розробники знову повернулися до старої камери вгорі, але бойова система тепер буде у реальному часі з керованою паузою.

Гравцю будуть доступні як технічні здібності та зброя, у тому числі електрична, так і декілька шкіл магії. Ну і нас очікує грандіозний сюжет про громадянську війну між інженерами та магами.

Після початку гарячої фази війни багато розробників долучилося до створення гри Киберполіції «Котяцький Драйв».

New Arc Line очолює перелік найочікуваніших українських ігор автора цієї статті. Тож чекаємо офіційного анонсу, а поки що можна підписатися на Twitter студії, де регулярно з’являються нові скріншоти та ролики з гри.


Njorun’s Will

Розробник quadruped
Жанр кооперативна action/adventure
Дата виходу ТВА

Візуально Njorun’s Will нагадує якусь action/RPG у дусі Diablo і так, action тут теж є. Але у першу чергу це досить хардкорна пригода на двох гравців, в якій вони мають досліджувати світ, розгадувати загадки, допомагати один одному, використовуючи телекінез і, так, час від часу битися з монстрами.

Njorun’s Will – це виключно кооперативна гра, тут це не додатковий, а головний режим. У гри є демоверсія в Steam та підтримка Remote Play Together, тобто достатньо, щоб гра була у бібліотеці лише одного з двох гравців.

Гру створюють три досвідчених розробники, які до цього працювали у київських студіях Frogwares, Blackwood Studios, Gunzilla, Pixagon та Ubisoft. Представлена на Indie Cup Ukraine ’22 версія Njorun’s Will виглядала дуже якісною та майже закінченою.


March March!

Розробник Lepka games
Жанр головоломка, стратегія
Дата виходу ТВА

March March! – це цікаве поєднання покрокової стратегії, roguelike та автобатлера. Ви вказуєте своїм військам позиції на полі, супротивник робить те саме для власних солдатів. Потім вони сходяться в центрі й б’ються. Ваше завдання прорвати оборону і дістатися до гравця.

Протягом кожної кампанії, які побудовані за принципом roguelike, ви можете прокачувати власних бійців, відкривати нові класи, вивчати закляття та отримувати нові вміння. У March March! є демо на Steam, тож можете спробувати пограти самі.


Metro 4

Розробник 4A Games
Жанр шутер від першої особи
Дата виходу ТВА

Зроблено в Україні: українські ігри 2024–2025. Частина I (25 ігор)

Жодної офіційної інформації, трейлерів або скріншотів з Metro 4 поки що немає. Відомо що гра знаходиться у розробці з 2020 р. і автори намагаються якось висловити у новому проєкті власний травматичний досвід та події російсько-української війни.

Нещодавно з’явився злив Тома Хендерсона в якому йдеться про те, що гра вже повністю іграбельна й буде анонсована колись у 2023 р. з релізом у 2024 р. Подробиць небагато, але начебто Metro 4 починається зі сну головного героя після якого він прокидається на базі. Чи буде це той самий Артем, що у попередніх частинах серії, наразі невідомо.

Як стало відомо редакції «Межі» з власних джерел, події Metro 4 знову відбуваються у Росії, ба більше, частково у Москві. Це дивно і ми вже висловили своє негативне ставлення до цього факту в окремому матеріалі.

Редакція «Межі» декілька тижнів намагалася отримати від студії 4A Games хоч якусь відповідь щодо Metro 4. Усі наші листи та повідомлення ігнорувалися.


Miramixi Storyteller

Розробник Gamirare
Жанр рольова гра
Дата виходу ТВА

Зроблено в Україні: українські ігри 2024–2025. Частина I (25 ігор)

Miramixi Storyteller – це однокористувацька та кооперативна рольова гра плюс конструктор RPG, у якому кожен охочий зможе створити власну пригоду.

За допомогою ігрових інструментів та редакторів можна налаштувати локації, інтерактивні ігрові об’єкти, поведінку NPC та створювати діалоги. Під час гри майстер може керувати світом через зручний інтерфейс.

Автори Miramixi Storyteller описують бойову систему гри як приємну, деталізовану, але водночас зрозумілу, що дозволить сповна насолодитися всіма перевагами бою, які є в настільних рольових іграх.

Поки що все це звучить трохи зарозуміло, але подивимось на розвиток проєкту. На скриншотах з сайту гри Miramixi Storyteller виглядає як action/RPG від третьої особи з графікою, якій дуже не вистачає гарного об’ємного освітлення.


Нагадаємо, за тиждень шукайте продовження цього матеріалу «Зроблено в Україні: українські ігри 2024–2025. Частина II (25 ігор)» у який потрапила решта проєктів, від Off The Grid до Zero Losses.

У попередніх серіях:
«Зроблено в Україні: українські ігри 2023 (33 гри)»
«Зроблено в Україні: українські ігри 2023. Патч 1.1 (+10 ігор)»