Жодної офіційної інформації, трейлерів або скріншотів з Metro 4 поки що немає. Відомо, що гра знаходиться у розробці з 2020 р., і автори намагаються якось висловити власний травматичний досвід та події російсько-української війни у новому проєкті.

«Ми ніколи не приховували того факту, що ігри серії Metro завжди несли потужне політичне та антивоєнне послання. Так, ми завжди хотіли розважити вас [гравців] і занурити в наш постапокаліптичний світ, але нам також потрібно було розповісти щось більше. Війна в Україні змусила нас переосмислити, якою має бути історія наступного Metro. Усі теми Metro – конфлікт, влада, політика, тиранія, репресії – тепер є частиною нашого повсякденного життя. Отже, ми приймаємо їх і вплітаємо в гру з новою метою», – йдеться в останньому оновленні на сайті студії, до речі, першому за майже два роки.

З іншого боку нещодавно з’явився злив Тома Хендерсона, в якому йдеться про те, що гра вже повністю іграбельна й буде анонсована колись у 2023 р. з прицілом на реліз у 2024 р. Знову ж таки, подробиць небагато, але начебто Metro 4 починається зі сну головного героя, після якого він прокидається на базі. Чи буде це той самий Артем, що у попередніх частинах серії, наразі невідомо.

Але, як стало відомо редакції «Межі» з власних джерел, події Metro 4 знову відбуваються у Росії, ба більше, частково у Москві, й це здається нам… … … дивним. У Києві, за 30 хвилин їзди від Бучі та Ірпеня, робити під ракетними обстрілами гру про Москву?!?!

Вибачте, але єдиний варіант, у якому українці зможуть прийняти Metro 4 у Московії – це гра за десант ССО ЗСУ, який випалює усе московське метро до бетонних стін. Усе інше – неприйнятно. Насправді після усього, що сталося після 24 лютого 2022 р., навіть думка про те, щоб грати за росіянина в сетингу пострадянської Росії – огидна. Яке б найпотужніше та найважливіше антивоєнне та антитоталітарне послання не несла у собі ця гра. Час розмовляти та натякати на щось росіянам вже сплив.

Насправді дуже дивно, що 4A Games не схопилися за ідею перенести події Metro 4 у США і продовжити «Історію Сема», зробивши саме його, а не росіянина, головним героєм. Це б зняло геть усі проблеми.

Нагадаємо, креативний директор 4A Games Андрій Прохоров, який керував творчою частиною розробки усіх Metro, вже декілька років не працює у студії. У 2020 р. 4A Games стала часткою шведського холдингу Embracer Group (колишній Nordic Games), який передав студію під керівництво російської Saber Interactive.

І хоч Saber Interactive офіційно вважається американською компанією, це не так. Перша й найбільша студія Saber знаходиться у Санкт-Петербурзі (Росія) і у 2001-2015 рр. студія згадувалася у російських ігрових ЗМІ виключно як російська. Левова частина співробітників студії, йдеться про більше ніж 90% – росіяни. Крім того, у Saber є філія в Мінську (Білорусь), а також студії в Саранську (Росія) та Великому Новгороді (Росія).

Наскільки відомо редакції, саме через перехід студії під керівництво Saber деякі зі старих співробітників 4A Games вирішили звільнитися.

Редакція «Межі» декілька тижнів намагалася отримати від студії 4A Games хоч якусь відповідь щодо Metro 4. Усі наші листи та повідомлення ігнорувалися.