Цей рік можна впевнено назвати «Роком Jeep на Межі»: ось цей матеріал закриває огляди всіх автомобілів Jeep з лінійки моделей, що наразі пропонуються в Україні через мережу офіційних дилерів. На фінал залишилось «солоденьке» у вигляді флагманської моделі, та ще й у максимальній комплектації – зустрічайте його величність Jeep Grand Cherokee L Summit Reserve! Великий автомобіль, велична історія, найкраща техніка та оснащення, що зараз доступне для автомобілів Jeep в Україні, справжній «Jeep-король» сегменту преміальних SUV-автомобілів. Але… Ох, вже це «але»…
Дизайн: Make Jeep Great Again
Новий Jeep Grand Cherokee, особливо у своєму збільшеному L-виконанні, виглядає саме так, як має бути: багато прямих ліній, невеличкі фари та вузькі ліхтарі, фірмова решітка радіатора встановлена майже вертикально, трапецієподібні колісні арки. Я б лише обрав інших колір кузова замість чорного. Адже в максимальних версіях автомобіль отримує декілька елементів оздоблення чорного кольору, темно-сірий матовий декор, чорних дах – але все це губиться на загальному чорному кузові.
Проте як не крути, а новий Jeep Grand Cherokee виглядає, скажімо так: статусно й не дешево. Водночас він доволі оригінальний та відмінний від звичних SUV-автомобілів такого класу і явно демонструє власне американське Jeep-коріння. Свіжий подих для тих, хто шукає оригінальності посеред численних німецько-японських кросоверів та позашляховиків.
З дебютом нового покоління Jeep Grand Cherokee (WL), вперше в історії моделі з’явилась ось така збільшена L-версія: довжина – 5,2 метра; ширина – 1,96 метра; висота – 1,82 метра; колісна база – 3,09 метра. Цікаво, що першим на початку 2021 року дебютував саме 7-місний Jeep Grand Cherokee L й лише під кінець 2021-го було представлено стандартний 5-місний Jeep Grand Cherokee довжиною трошки менш як п’ять метрів. В будь-якому випадку: маємо повноцінний американський full–size що за габаритами, що за дизайном.
А також – і за оздобленням салону. Якщо говорити саме про тестовий автомобіль Jeep Grand Cherokee L у виконанні Summit Reserve, то його салон створює враження наче того «ранчо» заокеанського дядечка. М’яка чорна шкіра має ромбовидне прострочування: наче для людей у віці, але ж як затишно вийшло! Приємного дерева з відкритими порами стільки, що за нинішніми стандартами вистачило б на оздоблення двох таких салонів. Аналогічно можна сказати й про численні фізичні кнопки та перемикачі; й не варто жалітись, що заплутаєшся в кнопках – насправді вони згруповані доволі логічно та зрозуміло, звикаєш на раз. Бажаєте сучасних дисплеїв? Та ось, одразу цілих три: на додачу до цифрової панелі приладів та центрального сенсорного дисплея, ми ще придумали додати екран для переднього пасажира – на ньому можна переглядати зображення з внутрішньої камери салону, з зовнішніх камер автомобіля, керувати музикою. Щоправда, хотілося б ще додати якості зображення (для цифрової панелі приладів) та локалізацію-переклад написів (для всіх дисплеїв); але…
До речі, це «ранчо» виявляється досить просторим: позаду можна сидіти, лежати, бігати, стрибати. Можливо, навіть спробувати поставити намет як у справжніх індіанців, на яких натякає назва автомобіля. І все це – з гідним рівнем комфорту: сидіння підігрівають та вентилюються, присутній окремий клімат-контроль та шторки на вікнах, можна змінювати кут нахилу спинки та зсувати другий ряд сидінь вперед/назад. Під час руху позаду доволі тихо, мало розхитує на нерівностях, підлокітники встановлені на оптимальній висоті. Звісно, всі деталі цього опису наразі сказані саме про Jeep Grand Cherokee L у максимальній версії Summit Reserve; проте як не крути – дуже гарний автомобіль для пасажирів та дуже великої родини!
Так-так, дуже великої родини. Не забули, що йдеться про Jeep Grand Cherokee L зі збільшеною довжиною та 7-місним салоном? Третій ряд сидінь встановлений майже в багажнику; проте завдяки великим дверцятам, процес посадки виходить більш-менш стерпним. Схоже можна сказати й про розміщення на сидіннях та запас простору: місця над головою впритул, для колін ще менше, проте є дефлектори вентиляції та хоч якась імітація підлокітників, ще й шкіра нормальна – не економили. Як це часто буває для автомобілів такого класу: дитяче сидіння на третій ряд не поставиш банально через незручний доступ, великі масивні дорослі люди там просто не сядуть; проте для підлітків або невеличких дорослих людей – ці місця цілком згодяться для короткої-середньої подорожі.
Салон тестового автомобіля Jeep Grand Cherokee L Summit Reserve приваблює оздобленням: прострочена шкіра, світле дерево, фонове підсвічування. Знайшлось місце для численних перемикачів, є металізовані елементи з приємним холодком під рукою. Але також знайшлось місце і для банального глянцевого оздоблення, яке вимагає постійного витирання та боїться подряпин. Позаду дуже просторо, плюс опрацьовані всі деталі для зручності у дальній подорожі; третій ряд сидінь – це типові +2 місця, але все одно ці сидіння можуть комусь стати в пригоді. Багажник пропонує об’єм 490-1328-2390 літрів залежно від складених/розкладених сидінь другого/третього ряду. Тільки зважайте, що типово для американських автомобілів, ці цифри об’єму вказані при замірі під стелю. Плюс кілька ніш і гачків та електропривод кришки.
Техніка: несучий кузов, повний привод, пневматична підвіска
Автомобіль Jeep Grand Cherokee нинішнього п’ятого покоління (кодове позначення WL) має кузов, що в основному зроблено з високоміцних сортів сталі, проте з додаванням алюмінієвих елементів для полегшення конструкції. Далі варто відзначити повністю незалежні підвіски коліс, плюс в максимальних комплектаціях додається пневматична підвіска з можливістю збільшувати кліренс зі стандартних 214 мм до максимальних 276 мм. Наче й непогано, але поки все це виглядає як опис чергового кросовера, нехай і доволі високого рівня.
Проте ось що робить Jeep Grand Cherokee особливим, то це його системи повного приводу. Наприклад, система Quadra-Trac II 4WD пропонує знижувальний ряд (це вже нечасто зустрінеш у кросоверів, правда?) та муфту з електронним керуванням, спрацювання якої залежить від обраного режиму руху: пісок, бруд, сніг тощо. А максимальна версія автомобіля може похизуватись навіть ще більш «просунутою» системою повного приводу Quadra-Drive II 4WD з диференціалом збільшеного тертя на задній осі та електронним керуванням eLDS.
Хотілося б написати, що новий Jeep Grand Cherokee має аналогічний широкий вибір двигунів. Проте гама двигунів може змінюватись залежно від ринку збуту та конкретної версії автомобіля: рядний 4-циліндровий турбомотор, PHEV-гібридна версія 4xe на його основі, атмосферний бензиновий V6 – і ось саме на останній в Україні зроблена основна ставка. Цей двигун пропонується у парі з гідромеханічною 8-ступневою автоматичною коробкою перемикання передач TorqueFlite 850RE, що розроблена по ліцензії ZF.
Автомобіль Jeep Grand Cherokee WL багато в чому став перший. Наприклад, вперше запропоновано два типи кузова – стандартний 5-місний варіант Jeep Grand Cherokee (довжина 4,91 метра та колісна база 2,96 метра) або подовжений 7-місний Jeep Grand Cherokee L (як тестовий автомобіль). Вперше з’явився PHEV-гібрид Jeep Grand Cherokee 4xe, що призначений здебільшого для європейського ринку. Натомість у нас основна ставка зроблена на бензиновий атмосферний двигун V6 3.6L Pentastar: система «старт-стоп» та регулювання фаз газорозподілу, ступінь стиснення 11,3:1 та система багатоточкового впорскування пального, потужність 285 к.с. при 6400 об/хв та крутний момент 400 Нм при 3000 об/хв. Все це обіцяє прискорення 0-100 км/год за 8,1 секунди та максимальну швидкість 210 км/год, а також споживання пального на рівні 11,1 літра у змішаному циклі. Так ось…
За кермом: яскраві та цікаві емоції, але що з цифрами?
Саме з цим автомобілем я зустрічаюсь вже вдруге (постійні читачі зрозуміють) і наче все має бути знайомо; але раптом відмічаю деякі нові деталі. Схоже, все пов’язано з літніми шинами Pirelli, що вплинуло на відчуття підвіски. Якщо першого разу при знайомстві з автомобілем Jeep Grand Cherokee L (тоді він був на зимових шинах) я відзначав його як максимально комфортний та плавний, то на літніх шинах вже відчувається дещо жорсткіше проходження дрібних нерівностей. Хоча на великих вигинах, напливах, хвилях асфальту – коли їдеш на високій швидкості, пролітаєш ходом нерівності на трасі тощо – автомобіль все ж намагається бути плавним та м’яким.
Чи вплинула така зміна на відчуття керованості та керма? Та не сказати, щоб дуже. Адже ми зараз говоримо про 5,2-метровий 2,3-тонний автомобіль, кермо якого робить підкреслено негострі 2,7-2,8 обертів від упору до упору. На такому точно не вийде різко маневрувати, проте у нього величезна стабільність на дузі та, до речі, досить помірні крени в поворотах. Головне чітко задавати курс ось цим велетенським кермом-штурвалом. І сказати б, що це нормально для великого 5-метрового 2-тонного SUV-автомобіля; але правда в тому, що я знаю автомобілі-кросовери схожих розмірів, які їдуть більш приємно та більше по-легковому. Щоправда, у них немає такої складної системи повного приводу зі знижувальним рядом.
Ось що незмінно – то це чудовий двигун та автоматична коробка передач. Приємний бадьорий старт з місця, легке розкручування до 5-6 тисяч обертів, гарне звучне гарчання під час прискорення, непомітні швидкі перемикання передач: овва, як відчувається ця американська сила, міць, потужність! Головне в цей час не дивитись на спідометр, адже там можна побачити цифри близько 60-70 км/год – саме до такої швидкості є відчуття гарного прискорення автомобіля. Ближче до «сотні» вже можна видихнути та прийти до тями та почати розмірковувати над динамікою. А на швидкостях «за сотню» приходить розуміння, що хочеться мати більше потужності. Тому, що ми говоримо про великий автомобіль Jeep Grand Cherokee L, який має три ряди сидінь та великий багажник: якщо відправлятись в далеку подорож та великою родиною з купою речей, то потрібно мати більше запасу тяги для комфортних обгонів.
Проте допоки ми говоримо про автомобіль з 1-2-3 людьми, допоки ми говоримо про старти з місця або прискорення на міських швидкостях – все сприймається доволі непогано. Багато в чому як раз завдяки емоційному двигуну та його гарному звучанню. А також автоматичній коробці, що не лінується скидати передачу при кожній ліпшій нагоді за необхідності прискорення – а це знову означає підвищення обертів до 2,5-3-4 тисяч, знову гарне гарчання, знову відчуття прискорення. Що ж, автомобіль Jeep Grand Cherokee вміє дарувати емоції!
Ось цей двигун V6 емоційно та за звуком просто шикарний! Для великого та важкого 2,3-тонного Jeep Grand Cherokee L такого двигуна вистачає, але і не більше. Проте для легшого 2-тонного стандартного Jeep Grand Cherokee він має бути й справді оптимальним. І, нарешті, має виправдати обіцяну динаміку на рівні 8,1 секунди – тому, що наразі вийшло дещо більше. На бездоріжжі автомобіль Jeep Grand Cherokee L не дає можливості «летіти ходом», як це роблять рамні позашляховики. З його пневматичною підвіскою та численними важелями кріплення коліс, він більше натякає на обережні переїзди численних пагорбів; а з урахуванням великої довжини кузова – ще й вимагає слідкувати за звисами, кутами в’їзду (28-30 градусів) та з’їзду (21,5-23,6 градуса), простором під днищем в межах довжелезної колісної бази. Водночас пневматична підвіска дає можливість регулювати кліренс в дуже широких діапазонах – максимум аж до 276 мм; крім того, в цьому випадку глибина броду сягає 610 мм. Щоправда, досягнути максимального підіймання кузова (п’ятий рівень) або опускання кузова для зручної посадки та завантаження (перший рівень) можна лише в примусовому режимі, перемиканням селектора керування пневматичною підвіскою. Водночас перемикач Select–Terrain дає можливість обирати режим руху: це впливає на двигун та коробку, на роботу повного приводу та висоту положення кузова; проте лише в межах 2-3-4 рівня – тобто, в межах 193-214-250 мм. Серед інших спостережень: споживання палива по місту в середньому складало близько 15 літрів на 100 км шляху, мінімум опускався до 10-11 літрів, максимум підіймався до 18 літрів; на трасі під час руху зі швидкістю 100 км/год – споживання палива трималось біля позначки 8 літрів. Параметри кліренсу, кутів в’їзду/з’їзду, динаміки, споживання палива можуть сильно змінюватись залежно від типу кузова та комплектації автомобіля. А тому дуже цікаво спробувати стандартний 5-місний Jeep Grand Cherokee, який також доступний в Україні.
Вартість: скільки коштує Jeep Grand Cherokee та хто конкуренти
Якщо розглянути автомобілі Jeep Grand Cherokee 2024 модельного року, то прайс виглядає доволі просто і зрозуміло: один двигун, два типи кузова та дві комплектації – ось і все.
Гамму відкриває стандартний 5-місний Jeep Grand Cherokee у версії Limited: системи ABS та ESC, системи допомоги під час підйому вгору та спуску зі схилу, адаптивний круїз-контроль, попередження про можливість фронтального зіткнення та функція екстреного гальмування, системи утримання в смузі руху, розпізнавання дорожніх знаків, система Select-Terrain на чотири режими (сніг, бруд/пісок, авто, спорт), постійний повний привод Quadra-Trac II 4WD зі знижувальним рядом (співвідношення 2,72:1), моніторинг «сліпих зон» дзеркал та виявлення перехресного руху, фронтальні та бокові подушки безпеки, подушки безпеки для колін водія/пасажира, бокові надувні шторки безпеки, двозонний клімат-контроль, панорамний скляний дах, безключовий доступ, підігрів керма, підігрів передніх та задніх сидінь, вентиляція передніх сидінь, камера заднього огляду, цифрова 10,25-дюймова панель приладів, аудіосистема на дев’ять динаміків, медіацентр Uconnect 10.1N з сенсорним 10,1-дюймовим дисплеєм, оздоблення салону синтетичною шкірою Capri, датчик дощу, система автоматичного включення світла, LED-фари з автоматичним контролем дальнього світла, легкосплавні 20-дюймові колісні диски, електропривод кришки багажника тощо. Вартість Jeep Grand Cherokee 3.6L Pentastar 285 АКПП-8 4WD Limited – від 2,68 млн грн або $64,4 тис.
Наступним варіантом виступає подовжений 7-місний Jeep Grand Cherokee L у версії Summit Reserve, який додатково пропонує наступне: повний привод Quadra-Drive II 4WD з заднім диференціалом збільшеного тертя eLDS, систему Select-Terrain на п’ять режимів (додано режим для руху по горах/камінню), пневматичну підвіску Quadra-Lift, адаптивне керування демпфуванням підвіски, систему центрування по смузі руху та систему допомоги під час руху Active Driving Assist, розпізнавання дорожніх знаків та можливість адаптації швидкості, посилену систему охолодження двигуна та АКПП, посилений генератор і акумулятор, чотиризонний клімат-контроль, дверцята багажник аз електроприводом та сенсором відкриття, масажні сидіння водія та переднього пасажира, вентиляцію сидінь другого ряду, камери кругового огляду, систему нічного бачення, проєкційний дисплей для водія, дисплей для переднього пасажира, аудіосистему McIntosh на 19 динаміків з підсилювачем потужністю 950 Вт та сабвуфером, оздоблення салону шкірою Palermo та вставками з дерева, другий ряд сидінь розділений в пропорції 60/40 та з можливістю зсування, третій ряд сидінь розділений в пропорції 50/50 та з електроприводом спинки, фонове підсвічування салону на п’ять кольорів, легкосплавні 21-дюймові колісні диски, зовнішнє декоративне оздоблення чорного кольору (рейлінги, логотипи, решітка радіатора тощо), контрастний дах чорного кольору, преміальні рефлекторні LED-фари тощо. Вартість Jeep Grand Cherokee L 3.6L Pentastar 285 АКПП-8 4WD Summit Reserve – від 3,5 млн грн або $84 тис.
Мало простору для вибору? Хочете дешевше? Тоді можна зазирнути в прайси автомобілів 2023 року і там знайдеться чимало цікавого. Наприклад, стартова версія Jeep Grand Cherokee з невеликим 2-літровим турбодвигуном на 271 к.с. та у дещо спрощеній комплектації Limited за ціною від 2,47 млн грн або $59,4 тис. Також можна знайти подовжений 7-місний Jeep Grand Cherokee L 3.6L – у комплектації Limited такий автомобіль буде коштувати від 2,61 млн грн або $62,7 тис., а у комплектації Overland його ціна починається від 3,03 млн грн або $72,8 тис. А максимальний варіант Jeep Grand Cherokee L 3.6L Summit Reserve 2023 року випуску оцінюється від 3,46 млн грн або $83,2 тис. Проте зрозуміло, що такі автомобілі 2023 року вже не замовиш додатково у виробництво. А скільки їх ще залишилось на складах в Україні? Що з цього переліку реально присутнє, а що було продано буквально вчора? Відповіді на ці питання можуть надати лише продавці в салонах офіційних дилерів. Якщо ж говорити про основний прайс на автомобілі 2024 року, які доступні для купівлі або під замовлення у виробництво, то ситуація описана вище – маємо лише дві версії автомобіля.
Будь-який варіант Jeep Grand Cherokee пропонує цифрову панель приладів та 10-дюймовий центральний дисплей; проте лише в максимальній версії можна побачити зображення з камери-тепловізору нічного бачення, розгледіти ситуація навколо автомобіля завдяки круговому огляду 360 та навіть ситуацію всередині автомобіля – завдяки внутрішній камері. Будь-який варіант Jeep Grand Cherokee пропонує клімат-контроль та шкіряне оздоблення сидінь, проте лише максимальна версія додає клімат-контроль позаду, масажні сидіння попереду, світле дерево, гарну шкіру з прострочуванням. Будь-який варіант Jeep Grand Cherokee дає панорамний скляний дах, проте лише в максимальній версії буде звук McIntosh, додатковий дисплей для переднього пасажира, третій ряд сидінь з електроприводом. А ще покращений повний привод, пневматична підвіска, додаткові системи допомоги водію. Багато змін, правда? Ось і доплата відповідна: перехід між комплектаціями коштує $20 тис.
Тепер обговоримо конкурентів, вибір яких залежить від певної версії Jeep Grand Cherokee та очікувань від автомобіля. Наприклад, якщо ми говоримо про стандартний 5-місний варіант Jeep Grand Cherokee у виконанні Limited, то за схожі гроші можна придбати Hyundai Santa Fe у максимальній комплектації (дуже просторий всередині та дуже комфортний на ходу), або нехай не максимальний, але добротний 4-циліндровий BMW X3 нового покоління (відомий преміумбренд та гарно їде). Якщо обираємо суперника для подовженого 7-місного Jeep Grand Cherokee L, то гідним суперником може виступати Mazda CX-90 (потужний турбодвигун та нижче цінник, нехай і дещо поступається в комплектації). Нарешті, якщо вам потрібні гарні позашляхові якості, то існує Mitsubishi Pajero Sport (турбодизель та гарний повний привод за помірні гроші), а також Toyota Land Cruiser Prado (новизна та широкий вибір версій/двигунів). А якщо ви хочете ще й багато потужності – то це буде Lexus GX.
І це ми ще навіть не брались за розгляд великих преміальних європейських автомобілів такого класу: Audi Q7 та Audi Q8, BMW X5, Land Rover Defender, Mercedes GLE, Volkswagen Touareg, Volvo XC90. В більшості випадків та з урахуванням версій/комплектацій – всі вони будуть дорожче. Але ж в більшості випадків вони й запропонують більше: різні двигуни, максимально детальний вибір опцій та оздоблення, більше сучасного оснащення. То чим може виграти Jeep Grand Cherokee поміж суперників, щоб привернути увагу покупця? Отже, формуємо думки-підсумки…
Завантаження коментарів …