Рішення з безплатною trial-версією The Crew Motorfest тривалістю 5 годин насправді було дуже непоганим. Це дало можливість усім бажаючим спробувати навіть не демо, а повноцінну гру, і на додаток забезпечило непоганий стартовий онлайн для мультиплеєрних режимів. Єдине питання — як багато з тих, хто спробував trial, залишаться в Motorfest на довше.

Гра The Crew Motorfest
Жанр аркадні перегони
Платформи Windows, Xbox One / Xbox Series X|S, PlayStation 4/5
Мови англійська
Розробник Ubisoft Ivory Tower
Видавець Ubisoft
Посилання
ubisoft.com

Альтернатива

Розробники Forza Horizon з Playground Games підклали величезну свиню не лише колегам-конкурентам, а й звичайним гравцям. Після Horizon усі інші аркадні перегони сприймаються як недороблені та морально відсталі. Але «п’ятірка» за два роки вже приїлася, а наступну частину ми отримаємо хіба що у 2024-25 рр. (ставлю на 2025). Тож треба шукати альтернативу.

Need for Speed Unbound відверто розчарувала, таке враження, що EA наполегливо ховає славетну серію. Grid Legends слабкувата і трошки не про те. Майбутня Test Drive Unlimited Solar Crown якась непевна та і вийде лише у 2024 р. Що залишається? Так, хіба що The Crew Motorfest, тож варто дати цій грі хоча б невеличкий шанс. Ну і фору звісно ж, бо тягатися з Forza Horizon 5 дійсно складно.

До речі, The Crew Motorfest закидають, що гра начебто зовсім вже відверто копіює Forza Horizon, але… майже кожна гра з моменту, коли стало зрозуміло, що Playground Games знайшли-таки «срібну кулю», копіює Forza Horizon. The Crew почала робити це з другої частини, тобто з 2018 року; Need for Speed з Most Wanted, тобто з 2012 р. І це насправді питання, хто кого копіював, тому що перша Forza Horizon та Need for Speed: Most Wanted вийшли майже одночасно. І будемо чесні, обидві вони копіюють формулу, знайдену ще у Test Drive Unlimited (2006).

А розробники The Crew Motorfest… це і є автори Test Drive Unlimited, тож це скоріш не копіювання, а повернення до джерел і плагіатор тут насправді Playground Games. Але то таке, вдалі ігрові механіки позичають постійно у будь-яких жанрах.

Аркада

До речі, про жанри. Насправді вони у Forza Horizon 5 та The Crew Motorfest відрізняються. Якщо Forza Horizon 5 – це напівсимулятор і за бажанням його можна дотягнути по складності майже до симулятора (відрубаєте усю допомогу та автоматику, врубаєте реалістичні пошкодження і буде вам щастя), то ось The Crew Motorfest – це чистої води аркада, і навіть вигнавши складність до упору і вимкнувши усю допомогу, ви не наблизите її до симулятора.

По-перше, тут є нітро, яке поповнюється під час перегонів, по-друге, в повороти тут краще заходити у дрифті і навіть використовувати для корегування траєкторії відбійники.

Та і фізиці машин в The Crew Motorfest далеко до Forza Horizon 5. Спочатку взагалі здається, що це не машини, а такі собі коробочки на пружинках, які легко перестрибують апекс, вкладаючись в нову траєкторію. З часом ви звикаєте до такого трактування фізики та навіть починаєте отримувати задоволення. Але все одно машини в Motorfest більш чутливі, ніж у Forza, легше зриваються у занос, але і краще стабілізуються. Виконувати дрифт тут простіше простого, це взагалі найпростіший дрифт, який я коли-небудь бачив. І це кажу я, людина, яка ненавидить дрифт-виступи.

Насправді фізика в The Crew Motorfest трохи краща, ніж в The Crew 2, але здебільшого вона така сама і, на жаль, не дає індивідуального відчуття кожної машини та кожного встановленого апгрейду, як це вдається Forza Horizon.

Але найжахливіше тут, як і в попередній частині — це фізика зіткнень. Що з перешкодами чи відбійниками, що з суперниками. Таке враження, що зіткнулися цільні сталеві кулі з дитячого більярду. Особливо це дратує під час мультиплеєрних змагань, коли перший поворот перетворюється на купу-малу з автомобілів.

Але, незважаючи на все сказане, ганятися в The Crew Motorfest приємно, відчуття швидкості та траси тут є, супротивники хоч і читять, все ж підтримують рівень конкуренції. Хоча так, Forza Horizon 5 – це трохи інший рівень задоволення від перегонів і Motorfest до нього не дотягує.

Графіка та острів

Щодо графіки, то і тут The Crew Motorfest поступається Forza Horizon 5, яка на максимальних налаштуваннях виглядає просто приголомшливо. Motorfest – це Forza на середніх налаштуваннях. Часом ця гра теж може виглядати дуже непогано, особливо коли ви бавитеся у Фото-режимі, але в перегонах, особливо сюжетних, розробники відверто зловживають важкими Instagram-фільтрами, наче ховають за ними недоліки графіки.

До того ж, авторів The Crew Motorfest явно тягне до кітчу, усі траси тут занадто декоровані повітряними кулями, воротами, рекламними щитами, прапорцями, вогнями, підсвічуванням тощо. Часом на це просто важко дивитися. Але це стосується лише основних перегонів у плейлістах, у кастомних перегонах усі ці зайві прикраси можна прибрати.

Щодо острова Оаху, то на відміну від серії Test Drive Unlimited, де гавайський острів було перенесено у гру в масштабі один до одного, в The Crew Motorfest острів у три рази менше оригіналу по обом напрямкам, тож площа ігрового майданчику тут у 9 разів менше – приблизно 200 кв. км. Тож перегони навкруги острова, а тут, звісно ж, є і такі, тривають не більше години, як в Test Drive Unlimited 1/2, а лише 15 хвилин.

Але насправді тут є де розвернутися. Є і міжміські магістралі, і міські локації, і бездоріжжя, і гірські серпантини, і навіть вулкан. Так, все майже так само, як у Forza Horizon 5, але на Оаху все це і справді є, це не компіляція.

Машини, літаки та інше

Вже багато разів говорилось, що в The Crew Motorfest майже 600 транспортних засобів і це навіть більше, ніж було у Forza Horizon 5 під час релізу (534 авто на релізі, зараз їх вже 750). Так, здебільшого моделі в The Crew Motorfest та Forza Horizon 5 повторюються, тому що насправді культових гоночних авто не так вже і багато. Крім того, слід мати на увазі, що деякі авто в The Crew Motorfest присутні в декількох модифікаціях, ну а частина транспортних засобів з тих самих 600 – це літаки та катери. Вони все ж таки залишилися у грі, хоч і в невеликій кількості. Плюс, звісно ж, мотоцикли, яких насправді дуже не вистачає в Horizon.

Незважаючи на це, The Crew Motorfest є чим здивувати гравця. Деякі з авто, які є у грі, відсутні не лише в серії Forza Horizon, вони взагалі вперше з’являються в іграх. В першу чергу це прототипи, які у реальності існують в єдиному виставковому екземплярі. Наприклад, космічний Cadillac Cyclone XP-74 Concept (1959), Hummer HX (2008), GT by Citroën (2008), вражаючий Renault Trezor (2016), кумедний Volkswagen ID. Buggy (2019), фантастичний Mercedes-Benz Vision EQ Silver Arrow (2018), схожий на бетмобіль Lamborghini Terzo Millennio (2017) та на космічний винищувач Lamborghini Egoista (2013), Bugatti Veyron Barchetta (2015) та інші.

З новими авто теж все непогано. У грі є випущений обмеженою серією Bentley Mulliner Bacalar (2021), Lamborghini Countach LPI 800-4 (2021), електричні GMC Hummer EV (2022) та Lotus Evija (2022), Porsche Panamera Turbo S Sport Turismo (2022), Nissan Z (2023), Lamborghini Revuelto (2023). Та що там, тут є навіть формульний болід Red Bull RB18 (2022)!

Тож з авто все в порядку і навіть обіцяний експорт машин з The Crew 2 працює! Але є один нюанс…

Перегони

В усіх гонках з плейлистів ви маєте використовувати конкретні авто, обрані розробниками, тож улюблену власну автівку можна вивести на «прогулянку» лише в мультиплеєрі або у вільній поїздці по острову. Потім, після закінчення кожного з плейлистів, ви зможете змінювати налаштування перегонів і використовувати ті транспортні засоби, які забажаєте.

Усього у The Crew Motorfest на старті 15 плейлистів, у кожному з яких по 6-10 перегонів, тож загалом є десь 120 перегонів. Кожен плейлист присвячений одній з тем – американським авто, японським авто, дрифту, гіперкарам тощо. Інші — конкретним брендам, наприклад, тут є великий плейліст з Lamborghini, під час завершення якого я вирішив подивитися фільм Lamborghini: The Man Behind the Legend (2022) (таке собі).

Деякі з плейлистів презентують онлайн-селебріті. Наприклад, Supercar Blondie розповідає про прототипи, а Мет Левін з Donut Media вигадує якісь дивні випробування. Окремий плейлист присвячений кастомним автомобілям японської майстерні Liberty Walk під проводом легендарного Ватару Като.

Щодо літаків та катерів, то обидві ці категорії присутні лише в одному плейлисті, тож ті, кому ці транспортні засоби не подобалися ще з часів The Crew 2, можуть зітхнути спокійно. Ще один плейлист присвячений мотоциклам, як шосейним, так і ралійним.

В цілому перегони у The Crew Motorfest цікаві, а траси різноманітні. Єдине що, як на мене, ралійні завдання стали більш складними та непередбачуваними, особливо в вузьких коридорах джунглів. З іншого боку, комусь це може навіть сподобатися.

Як вже було сказано, після закінчення плейлиста його перегони можна виконувати у кастомному режимі з будь-якими транспортними засобами. Звісно ж, нікуди не поділися завдання типу слалом, швидкісний радар, втеча і таке інше, які були у попередніх частинах гри і які можна знайти, подорожуючи по острову.

А ще під час таких подорожей можна шукати графіті, окремі для кожного з плейлистів трофеї, цікаві точки, а також робити тематичні фотографії. Плюс по завершенні плейлистів відкриваються складні завдання-випробування.

Мультиплеєр

Щодо мультиплеєра, то в The Crew Motorfest є два основних режими. Перший – це Grand Race на 15-20 хвилин через весь острів на 28 гравців з двома змінами автомобілів. Це цікавий режим, але, як ми вже і казали, трохи дивна фізика зіткнень робить його дещо непередбачуваним.

Другий режим – Demolition Royale, такий собі мікс Demolition Derby та Battle Royale для 8 команд по 4 людини. Частина острова огороджується бар’єром, який з часом звужується, в зону закидаються гравці (є навіть висадка з літаків), бонуси та перепони/пастки. Зона починає звужуватися. Звучить дивно, але вийшло насправді досить цікаво, хоча я, чесно кажучи, трохи сумую за маленькими аренами Demolition Derby з The Crew 2.

Додатковий асинхронний режим – Summit Contest – аналогічний The Crew 2. Гравець має виконати низку завдань та пройти декілька перегонів, набираючи якомога більше балів. У кого більше балів наприкінці тижня – той отримає більшу нагороду. Крім того, можна брати участь у Custom Show, де гравці хизуються своїми модифікованими авто.

Motorfest vs Horizon

Змагатися з Forza Horizon дуже складно. Попри те, що ми сварили Forza Horizon 5 та його доповнення Hot Wheels і особливо Rally Adventure за брак нововведень та явний даунгрейд деяких елементів у порівнянні з Forza Horizon 4, це все одно велика гра.

Як з’ясувалося, я награв в Forza Horizon 5 вже майже 338 годин і схоже, продовжу грати і далі, попри те, що через помилку Steam Cloud Save я втратив увесь прогрес та увесь гараж (авто та одяг Microsoft потім повернула… у 800+ окремих листах!). Після апгрейду з викрученою на максимум графікою та 120+ fps це зовсім інша гра.

Але я дійсно вже знаю на пам’ять усі перегони Forza Horizon 5 і перепробував багато з кастомних гонок від користувачів. Тож для The Crew Motorfest, попри те, що ця гра і поступається FH5, теж знайдеться місце на моєму SSD, все ж таки альтернатива – це добре. Подивимося, чи не набриднуть мені Гаваї до релізу Forza Motorsport, який заплановано на 10 жовтня 2023 р.