В нас було багато питань до оригінальної Forza Horizon 5, ще трохи – до доповнення Forza Horizon 5: Hot Wheels, але після виходу нового DLC Forza Horizon 5: Rally Adventure в нас залишилося лише одне запитання. Це що, такий жарт?

Гра
Forza Horizon 5: Rally Adventure
Жанр аркадні перегони
Платформи Windows, Xbox One, Xbox Series X/S
Мови англійська
Розробники Playground Games, Turn 10 Studios
Видавець Xbox Game Studios
Посилання
Xbox.com, Steam

Ралі, яких усі чекали

У Forza Horizon 5 з самого початку не задалося з ралійними перегонами. Більшість заїздів, які начебто мали бути ґрунтовими, насправді виявлялися на 50% перегонами по асфальтованим трасам, яких у грі й так було повно. При цьому не можна сказати, що на мексиканській мапі не було місця для ралійних гонок. Було, і навіть більш ніж достатньо, але при цьому Playground Games чомусь не спроможні були створити цікаві перегони по бездоріжжю.

Ситуацію почали виправляти самі гравці, створюючи часом дуже цікаві, дуже довгі (15, 20, та навіть 30 хвилин) та дуже напружені кастомні перегони. Але завдяки «дуже зручному» інтерфейсу Forza Horizon 5 знайти їх серед тонн мотлоху було не дуже легко. Гравці обмінювалися кодами цікавих трас на форумах гри та на Reddit.

Коли Playground Games анонсувала доповнення Forza Horizon 5: Rally Adventure, усі зраділи: здавалось що ми нарешті отримаємо довгоочікувані ралі. Але не так сталося, як гадалося.

Ралі, які ми отримали

Як це зазвичай буває з DLC до ігор серії Forza Horizon, ми отримали окремий регіон – Сьєрра Нуева. Локацію… що, здається, нашвидкуруч зібрали з елементів основної мапи Forza Horizon 5. Так, тут є декілька цікавих місць, наприклад, звивистий каньйон або метеоритний кратер, але… їх потенціал, на нашу думку, зовсім не розкрито. Сьєрра Нуева виявилась локацією, яка геть не запам’ятовується. Тут нема взагалі нічого, що б ви згадали після того, як покинете цю мапу.

Але це таке, нехай це буде локація, зібрана зі старих асетів, це не страшно, але проблема у тому, що вона дуже, ДУЖЕ мала. Таке враження, що половину мапи можна перелетіти одним гарним стрибком з трампліна. І це насправді велика проблема.

Річ у тому, що в Forza Horizon 5: Rally Adventure дуже мало контенту. На такій мапі просто нема де розгорнутися. Більшість ралійних перегонів тут триває три хвилини, а часом зустрічаються гонки навіть менше ніж на дві хвилини. Це… навіть не знаємо, як сказати, це якесь знущання. Так, в основній частині Forza Horizon 5 більшість перегонів триває 3-4 хвилини, але не 1:45 – 1:50. Треба знову чекати модерів, які сконструюють дійсно цікаві й довгі кастомні траси.

Взагалі-то в Rally Adventure відчувається тотальний брак контенту. Його тут просто ДУЖЕ мало. Усі перегони в Сьєрра Нуева, а тут лише 28 гонок, можна завершити… за 5 годин, тобто за один вечір. Розробники пропонують пройти кожну з трас у двох режимах і витратити деякий час на виконання різноманітних додаткових завдань та збір колекційних предметів. Але це додаткові активності та навіть їх тут небагато.

Після закінчення усіх ралійних перегонів і отримання усіх бонусних авто, яких тут насправді дуже мало і які не сильно відрізняються від тих моделей, що вже присутні в основній частині Forza Horizon 5, вам навряд чи захочеться повертатися у Сьєрра Нуева, хіба що для виконання сезонних завдань.

Ложка меду

Щодо самих перегонів, то, якщо закрити очі на їх тривалість, Forza Horizon 5: Rally Adventure дійсно пропонує ралійний досвід.

По-перше, гра відразу пропонує вимкнути традиційну допомогу у вигляді ідеальної гоночної траєкторії, а ввімкнути справжнього ралійного штурмана, який буде голосом і, звісно ж, позначками у верхній частині екрана попереджувати вас про наступний поворот, перепони, стрибки тощо. Це дійсно схоже на ралі, хоча, будемо чесні, якщо увімкнути традиційну допомогу і проходити повороти не в заносі, а чисто, ви скоріш за все покажете кращий час.

По-друге, у Сьєрра Нуева майже нема прямих доріг, зате багато, навіть дуже багато крутих віражів та шпильок. Потужному авто тут банально нема де розігнатися, тому машини категорій S2 та X відчувають себе тут дуже незручно, як той слон у посудній лавці. З іншого боку, в Forza Horizon 5: Hot Wheels взагалі не допускалися машини категорії D.

Здавалось би, з такими дорогами можна створювати дійсно цікаві перегони, але Playground Games знову не змогла, ралійні перегони виявилися нецікаві. До того ж таке враження, що AI-супротивники взагалі не вміють в ралі, навіть на найвищому рівні складності, коли ШІ починає чітити, змагатися з ними геть нецікаво. Нагадаю, в нас тут майже справжнє ралі, тобто роздільний старт.

Що ще непогано у новому DLC? Система контролю старту, якої так не вистачало у грі. Тепер вас не будуть обходити як стоячого на перших метрах перегонів. Антилаг для двигунів з турбонаддуванням для усіх авто, на які можна поставити такі двигуни. Нова радіостанція Epitaph. Ралійні запчастини та нові набори модифікацій та кузовні набори.

Баги

На жаль, мова не про машинки для перегонів по піску, а про програмні баги. Здавалось би, у грі, яка вийшла більше ніж півтора роки тому, можна було б знайти усі помилки, але ні. Таке враження, що з кожним оновленням програмісти Playground Games старанно додають у гру нові глюки.

Провалювання крізь землю; дивні падіння та зависання гри; колекційні предмети, крізь які можна проїхати; заїзди, які не стартують; неотримані досягнення, а в Forza Horizon 5 це означає і неотримані авто; помилки магазину і таке інше. Перелік насправді великий, як для вже не дуже нової гри. Ну і моє улюблене – рандомне зникнення автомобілів з гаража. Було у вас якесь рідкісне авто за $143 млн, повернулися в гру через місяць… а його вже немає.

І все б нічого, але ґача-механіка – один із наріжних каменів Forza Horizon 5. Зібрати їх усі, а наразі мова про 691 автомобіль – мрія кожного гравця у Forza Horizon. Тому коли рідкісні машини просто розчиняються у повітрі, це, м’яко кажучи, засмучує. Особливо якщо мова про авто, які не можна отримати ніяким іншим шляхом, а лише за виконання досягнень чи сезонних подій. Тобто якщо така машина щезла з вашого гаража, ви не отримаєте її більше ніколи.

Окремим глюком додамо гелікоптер у ралійних заїздах. Він не лише заглушає будь-які інші звуки у грі, навіть потужні двигуни машин класу S1, але і банально заважає роздивитися наступний поворот. Це якесь шкідництво!

Фальш-старт

Forza Horizon 5: Rally Adventure, яка має цінник аж 399 грн, не виглядає як повноцінне доповнення. Максимум, на що вона тягне – це на безплатне оновлення гри. Будемо відверті – це найгірше DLC для ігор серії Forza Horizon за останні 5 років. Суцільне розчарування. Недарма оцінка Rally Adventure в Steam – «вражаючі» 29/100.

Але Forza Horizon 5 – це все одно краще, що в нас є з аркадних автоперегонів. Тож, попри такий фейл, ми продовжимо грати в FH5, сподіваючись на те, що автори додадуть цікавий контент і виправлять баги у наступних патчах. Шановні Playground Games, час вже прокидатися.