Сталося як гадалося – лічильник Steam показує, що я провів у Forza Horizon 5 вже 224 години (при цьому в мене все ще є багато запитань до гри). Тому, ясна річ, я чекав виходу DLC. Чекав ще в грудні, коли зазвичай і виходять перші доповнення до ігор серії Forza Horizon. Чекав в січні… Лютий і березень за зрозумілими усім причинами випали з календаря, тому я продовжив чекати DLC у квітні. І ось нарешті, коли затримка стала вже, м’яко кажучи, непристойною (зазвичай влітку має виходити вже друге розширення гри), Playground Games викотили доповнення на суд гравців. Тож зустрічайте Forza Horizon 5: Hot Wheels!

Гра
Forza Horizon 5: Hot Wheels
Жанр аркадні перегони
Платформи Windows, Xbox One, Xbox Series X/S
Мови англійська
Розробники Playground Games, Turn 10 Studios
Видавець Xbox Game Studios
Посилання
Xbox.com, Steam

Тож, це знову Hot Wheels. Ті, хто ще пам’ятає третю частину серії (до речі, кажуть, що вона все ще непогано грається), добре знають на що чекати. Високошвидкісні, карколомні треки у дусі американських гірок, прокладені на повітряних островах десь високо над хмарами Мексиканської затоки. Мертві петлі, штопори, їзда по стінах і навіть по стелі. Більше аркадних елементів, усякі там прискорювачі, крижані та магнітні поверхні, навіть річки, що течуть по гоночному треку. Звучить дико, але це насправді весело.

У Forza Horizon 5: Hot Wheels такі швидкості, що для DLC додали окремі налаштування поля зору, яке дещо змінює відчуття від керування машиною, та щось на кшталт авіагоризонта, який допомагає орієнтуватися під час шалених трюків вищого автопілотажу. Цей індикатор викликав шквал критики гравців, але він дійсно корисний, до того ж якщо він так вже вам заважає, його завжди можна вимкнути в налаштуваннях.

У зв’язку з божевільною конфігурацією треків деяким машинам заборонено з’являтися на повітряному острові. Класи C та D тут заборонені, їм просто не вистачить швидкості, щоб пройти більшість з віражів Hot Wheels. Тобто починаєте ви з класу B, і щоб отримати доступ до більш потужних авто, треба виконати низку завдань та скласти іспит. Потім повторити ту саму процедуру для класу A, S1, S2 та X. У кожному класі свої завдання та свої нагороди, виконавши їх усі, можна зібрати повну колекцію машин Hot Wheels, а ще й дізнатися дещо з історії цієї вкрай популярної в США іграшки.

Як я вже казав, більшість трас у Forza Horizon 5: Hot Wheels – високошвидкісні, тут навіть автомобіль категорії A за бажанням можна розігнати до 400+ км/год. Тому і перегони тут вимагають неабиякої уваги та концентрації, а кожна, навіть невелика помилка може відкинути вас у кінець пелотону. Трохи складнішими перегони робить й інше налаштування кута огляду, внаслідок якого треба звикати до більш чутливого керування, особливо якщо ви, як я, віддаєте перевагу зовнішній камері.

Як і усі DLC для ігор серії Forza Horizon, Hot Wheels не дуже велике. Спочатку здається, що повітряний острів, який знаходиться десь поза хмарами у Мексиканській затоці, великий, але насправді доповнення можна пройти на 100% усього за декілька днів. Ну добре, якщо грати по декілька годин на добу, DLC можна розтягнути на два тижні. Так, вже скоро гравці зроблять на базі доданих у гру асетів безліч нових цікавих трас, але поки що… Поки що доведеться повертатися у Мексику, виконувати щоденні завдання, та шукати цікаві роботи ком’юніті в основній грі.

Реліз Hot Wheels, як і усі оновлення для Forza Horizon 5 останнім часом, не обійшовся без додавання нових глюків – таке враження, що в Playground Games є спеціальний відділ, який навмисно додає в гру нові проблеми замість щойно виправлених. Так, після виходу Forza Horizon 5: Hot Wheels, частина гравців повторно отримала усі (!) нагороди автовиробників, які містять у тому числі і дуже рідкісні авто. Це остаточно зламало ігрову економіку, яка і так викликала дуже багато критики. Виграш 1 000 кредитів на «Колесі фортуни» при вартості рідкісних машин у 20 000 000 – це відверте знущання!

До інших глюків можна віднести втрату прогресу в досягненнях, у тому числі викидання гравця з Зали слави, тобто відсторонення його від частини перегонів. Зникнення скарбів в одному з попередніх оновлень (лише на ПК). Щодо драйватарів, то таке враження, що вони стали ще тупішими, і часом поводяться як справжні гравці-грубіяни в онлайн – штовхаються, випихають вас поза межі траси, невмотивовано врізаються в огорожу, їздять змійкою та таке інше. Це справжній сором, а не ігровий AI.

Щодо машин, то додають їх кожного місяця, і наразі в Forza Horizon 5 їх вже 637, але… Гравці хочуть дійсно унікальних авто і щодня благають Playground Games додати ту чи іншу легендарну машину. Замість цього автори презентують… ще 4 Porsche на додаток до тих 40, що вже є у грі, та ще 4 Ferrari на додаток до вже існуючих 50. Відзначився «вдалим» розширенням лінійки й DLC Hot Wheels, у якому окрім машинок Hot Wheels в гру було додано усі боліди чемпіонату Extreme E! Тобто 10 однакових автомобілів Spark Odyssey 21 з різними лівреями команд Extreme E. Playground Games, у вас там все добре?

Як ви вже напевно зрозуміли, вихід Hot Wheels не змінив мого ставлення до Forza Horizon 5. Я люблю та ненавиджу цю гру, тобто точно награю ще декілька сотень годин. Тут дійсно фантастична графіка, багатий вибір автомобілів та цікаві перегони. Але кількість глюків та дуже дивне ставлення розробників до аудиторії відверто дивує. У будь-якому разі, я продовжу виконувати щотижневі завдання і доповнювати свою автоколекцію, і, ясна річ, чекатиму на наступне DLC. Але з такими темпами раніше кінця року воно, скоріш за все, не з’явиться.