Українська правда

Тест-драйв Toyota Camry 2025: історія про те, як увійти в одну річку двічі

Тест-драйв Toyota Camry 2025: історія про те, як увійти в одну річку двічі
0

Здається, для автомобільного світу домінуючим типом кузова вже став кросовер; проте «основи основ» легкових моделей все ще міцно стоять на ногах-колесах. Особливо, коли йдеться про такі основи, як новинка Toyota Camry! Що цей автомобіль готовий запропонувати, щоб привернути увагу покупців до себе? Зараз все розповім!

Дизайн: знайомий силует, нові деталі

Саме такою фразою з підзаголовка можна описати дизайн автомобіля Toyota Camry нового покоління з кодовим позначенням V80: незмінно довгий капот, характерний перехід в стійку даху, пару ліній на дверцятах, плавний спад заднього скла, дещо піднята кришка багажника. Всі ці елементи дизайну були характерні для попереднього покоління Toyota Camry, але ж чим вирізняється новий автомобіль?

По-перше, фарами та ліхтарями – вони стали менші та мають С-подібну форму. По-друге, змінилась задня стійка даху та форма кута-віконця задніх дверцят. По-третє, з’явився новий передній бампер та решітка радіатора, хоча вона все також розтягнута маже на всю ширину автомобіля. Ну й далі, далі, далі: новий задній бампер, нові колісні диски тощо.

Нове покоління Toyota Camry зберігає знайомий силует кузова, але суттєво відрізняється в деталях. Саме деталі (збільшення бамперів) призвели до зростання деяких розмірів автомобіля, при цьому колісна база не змінилась. Отже, що ми маємо: довжина – 4,92 метра (+35 мм), ширина – 1,84 метра; висота – 1,455 метра; колісна база – 2,825 метра. Кліренс заявлено на рівні 145 мм, що нормально для легкового автомобіля.

Якщо зовнішність Toyota Camry еволюціонувала, то передня частина салону новинки стала революцією. Замість перевернутого донизу «майже трикутника» з окремо встановленим дисплеєм, тепер по центру передньої панелі маємо горизонтально-орієнтований планшет; замість звичної панелі приладів зі стрілочними індикаторами – тепер маємо цифрову; замість вставки з насічками перед переднім пасажиром – маємо декор з вже звичним чорним глянцем (а куди ж без нього?) та численними горизонтальними лініями. А ще додався новий блок клімат-контролю та нове кермо, які так нагадують (як і дисплеї також) елементи салону Toyota C-HR.

Водночас передня частина салону новинки Toyota Camry явно вирізняється й своїми особливими деталями. На кшталт широкої центральної консолі, сформованої двома горизонтальними лініями. Або мініатюрними центральними дефлекторами вентиляції зі сріблястим кантом та рифленими повзунками під пальці – дуже приємна дрібничка. Як і вставки алькантари на передніх сидіннях. Ще можна було б побажати шкіру краще, але це вже рівень Lexus й стрибати туди не дозволено. До речі, передні сидіння традиційно пропонують доволі великі діапазони регулювань, присутній електропривод налаштувань та пам'ять положення сидіння водія; ось тільки кнопки пам’яті розміщені дещо незручно, наче вглибині карти дверцят.

Передня частина салону вирізняється новою архітектурою, де акцент віддано центральному дисплею; проте також відзначу цифрову панель приладів, примітний декор з горизонтальних ліній, окремо-встановлений та зручний блок клімат-контролю. Загалом вийшло цікаво та оригінально, новий автомобіль помітно відрізняється від попередника.

Ось тут задні пасажири могли напружитися: а що змінилось позаду? Адже річ у тім, що седан Toyota Camry вже раніше пропонував важливу «родзинку» для задніх пасажирів, яка могла бути вирішальною у випадку придбання автомобіля під боса-начальника. Йдеться про чудо-підлокітник, можливість керування клімат-контролем та аудіо, можливість регулювання положення спинки сидіння та опускання/підіймання шторки від сонця. Одразу заспокою – все добре, все це збереглось. Щоправда, таке унікальне для класу оснащення присутнє лише у максимальній комплектації. Проте ситуація виглядає так: якщо автомобіль купується для себе і власник буде самостійно керувати – то ось нова передня частина салону; якщо автомобіль купується під боса-начальника, який буде їздити позаду – то ось незмінні опції комфорту.

Щоправда, також аналогічно не змінився й багажник. Його об’єм становить 469-493 літри залежно від комплектації. Проте справа не в об’ємі, а в доволі простій поличці під заднім склом – взагалі без оздоблення, видно голий метал та різні елементи конструкції. А ще в багажнику немає зручних ніш для дрібних речей – знайшлось місце лише під пару гачків для пакетів. Водночас: дуже приємно, що Toyota поважає автомобільні традиції й під панеллю-підлогою багажника ми можемо знайти повноцінне запасне колесо нормального розміру.

Задня частина салону запам’ятовується не стільки простором (тут вдосталь місця, просто без якихось надмірностей), скільки опрацюванням деталей для комфорту пасажирів – це чудово! Багажний середній за об’ємом для автомобіля такого класу; неприємно бачити відкритий метал, але приємно бачити запасне колесо і люк для довгомірів.

Техніка: знайома основа, новий гібрид

Як і раніше, автомобіль побудований на платформі GA-K, маємо несучий кузов та повністю незалежні підвіски коліс, двигун встановлюється спереду поперечно, привод на передні колеса (хоча в США бувають версії з повним приводом). Варіанти з потужним V6 більше не пропонуються – відтепер під капотом може бути встановлений або 2,5-літровий 4-циліндровий 204-сильний атмосферний мотор у парі з 8-ступеневою автоматичною коробкою перемикання передач, або гібрид на основі знову ж таки 2,5-літрового 4-циліндрового бензинового мотора.

І ось головною зміною Toyota Camry серії V80 виступає як раз гібридна система; тепер вже п’ятого покоління за власною внутрішньою класифікацією компанії. Як вже відзначалось вище, основою гібрида виступає 2,5-літровий бензиновий двигун з кодовим позначенням A25B-FXS, що вирізняється дуже високим ступенем стиснення (14,0:1) та наявністю системи регулювання фаз газорозподілу Dual VVT-i. Окремо взятий бензиновий двигун розвиває 186 к.с. потужності.

Далі наступними елементами виступають електромотор та електромеханічний варіатор e-CVT, що поєднує пару двигунів в єдине ціле й передає крутний момент на колеса. Так ось, в новому гібрид потужність електромотора було суттєво збільшено: раніше було 88 кВт або 120 к.с., а тепер він розвиває 100 кВт або 136 к.с. – це більше, ніж у деяких відомих електромобілів з недалекого минулого. Звісно, для живлення електромотора потрібен також й акумулятор. І якщо раніше використовувався акумулятор NiMH, то тепер встановлено акумулятор типу Li-Ion: він не тільки легший, але й може видавати більшу пікову потужність – ось звідки резерви для нарощування віддачі електромотора. В підсумку все це призводить до того, що електричний складник (частина руху на електроприводі) може бути більшою за весь загальний часовий цикл руху; відповідно, бензиновий двигун буде працювати менше – ось резерви до скорочення споживання пального.

Так, для автомобіля Toyota Camry з новим гібридом заявлено споживання палива на рівні 4,0 літри на 100 км (для різних умов руху); це на 0,4-1,2 літра менше, ніж було у попередника (залежно від умов руху – міський, заміський, змішаний). Крім того, нова гібридна система легша на 7,7 кг відносно гібрида у попередника. А ще новий гідрид дозволив додати близько +10 к.с. сумарної потужності – тепер загалом маємо 230 к.с. сумарної потужності (зважайте, що у випадку гібрида потужність ДВЗ та електромотору не можна складати напряму). В підсумку для новинки Toyota Camry обіцяно динаміку 0-100 км/год за 7,2 секунди та максимальну швидкість 180 км/год. Так ось…

За кермом: гарний комфорт та приємний гібрид, але не без зауважень

Так вже виходить, що в цьому матеріалі я постійно згадую попереднє покоління Toyota Camry для порівняння з новинкою. І зараз знову згадаю – адже характер автомобіля не змінився. Так, головною рисою Toyota Camry виступає дуже гарний комфорт підвіски: м’якість та плавність на будь-яких нерівностях, максимально обережне транспортування тіла водія та пасажирів з мінімальними коливаннями кузова, тотальне заокруглювання ям – причому, навіть на 18-дюймових колесах. Новий седан Toyota Camry везе дуже обережно, з невеличкими розхитуваннями наче на хвилях, але з великим відчуттям турботи про людей в салоні, він дає відпочивати навіть на поганій дорозі: просто чудово!

В цю картину ідеально вкладається доволі легке кермо, що підкреслено не гостре (близько 2,8 оберти від упору до упору). Маневрувати різко та швидко немає бажання, адже тоді почнуться ось ці неприємні розмови про крени кузова, уводи передньої частини, щось там ще… Навіщо все це, навіщо ці дріб’язкові смикання, коли можна малювати свій маршрут на дорозі широкими та плавними мазками. Але знаєте, що не дуже вкладається в картину тотального релаксу та комфорту? Шум, доволі помітний шум. Чути сторонні звуки з вулиці; інколи буває, що чути каміння з-під коліс. А ще на швидкості 110-120 км/год й вище вже проступають аеродинамічні шуми. Ось чому так? Маємо низький легковий седан з доволі аеродинамічним кузовом, він чудово стоїть на трасі, перетворюючись на швидкісний локомотив для легкого та комфортного подолання сотень кілометрів між містами – і всю ідилію раптом псує доволі помітний аерошум.

Цікаво, що періодичні звуки вмикання/вимикання двигуна під капотом турбують вже не так сильно. Можливо через те, що моторний відсік у форматі седана відсунутий подалі від салону; можливо просто через те, що й інші шуми присутні – і звук роботи мотора вже не так ріже вухо. Згадую кросовер Lexus NX, де я відзначав помітний звук роботи мотора при загальній тиші в салоні; так ось у випадку Toyota Camry виходить приблизно навпаки. А ось щодо поведінки гібрида – все так само, все чудово. Гібридний силовий агрегат забезпечує дуже швидкі відгуки на натискання педалі акселератора, адже електромотор підхоплює буквально миттєво. В складній гідромеханічній трансмісії просто немає звичних нам передач, тому й немає будь-яких поштовхів при перемиканнях. Є лише одне нерозривне, лінійне, суцільне прискорення. Й навіть коли поглянути на зовсім не рекордні заміри динаміки (наведу нижче), то все одно не полишає враження легкого на підйом гібрида, що готовий підтримати бажання водія в кожному наступному прискоренні. Крім того, гібрид ще й допомагає в сповільненнях: помічаючи перед собою інший автомобіль за допомогою радару, седан Toyota Camry починає самостійно плавно скидати швидкість й переходить в режим рекуперації для накопичення енергії.

Новий гібридний силовий агрегат залишає по собі доволі приємне враження: нехай дещо недотягує до заявленої динаміки (мої заміри 0-100 км/год дають 7,7-7,9 секунди на зимових шинах), але він жвавий у відгуках на натискання педалі акселератора та демонструє гарну економічність в міському циклі. Так, в середньому можна їздити по місту з рівнем споживання пального 4,8-5,3 літра на 100 км; максимум я отримував 5,8-6 літрів; але ж водночас мої мінімуми були близько 4,4 літра – нехай не паспортний показник, але все одно чудовий результат для великого та нелегкого (1660-1670 кг) седану. Щоправда, магія гібрида на трасі вже закінчується: на швидкості 100 км/год в середньому виходить споживання палива 5,2-5,5 літра на 100 км шляху. Система вибору режимів руху з позиціями ECO/NORMAL/SPORT (впливає на роботу силового агрегату, робить автомобіль більш плавним та стриманим або більш динамічним та різким в прискореннях) заявлена лише для гібридної версії Toyota Camry. До речі, про версії…

Вартість: скільки коштує Toyota Camry та хто конкурент

Нове покоління Toyota Camry пропонується в Україні з двома типами двигунів – бензин 2.5 D-4S 8 А/Т або гібридна силова установка 2.5 Hybrid – а також з чотирма фіксованими комплектаціями; причому двигуни та комплектації взаємопов’язані між собою. В підсумку маємо п’ять варіантів автомобіля на вибір покупців.

Гаму відкриває Toyota Camry 2.5 D-4S 8 А/Т Comfort з ціною від 1,46 млн грн або $35,4 тис. та одразу доволі гарним переліком оснащення: легкосплавні 17-дюймові колісні диски, світлодіодні фари з функцією автоматичного дальнього світла, електричні склопідіймачі передніх та задніх вікон, електропривод регулювань дзеркал та їх підігрів, обігрів лобового скла в зоні покою щіток склоочисників, оздоблення сидінь тканиною та оздоблення керма шкірою, інтелектуальний адаптивний круїз-контроль, безключовий доступ та запуск двигуна, датчики паркування передні та задні, камера заднього огляду, підігрів передніх сидінь, електропривод регулювань положення сидіння водія та поперекового підпору сидіння водія, роздільний клімат-контроль попереду, вентиляційні дефлектори позаду, цифрова 7-дюймова панель приладів, мультимедійна система з сенсорним 12,3-дюймовим дисплеєм, підтримка Android Auto та Apple CarPlay, акустична система на шість динаміків, система стабілізації та система допомоги рушання на схилі, комплекс систем активної безпеки Toyota Safety Sense (екстрене гальмування, слідкування за смугами руху, контроль стану водія, моніторинг «сліпих зон» дзеркал, асистент безпечного виходу з авто, попередження про наближення автомобіля позаду тощо), фронтальні та бокові подушки безпеки, центральна подушка безпеки між водієм та пасажиром, надувні шторки безпеки, сигналізація з датчиком відкриття автомобіля та інше.

На крок вище розміщено Toyota Camry 2.5 Hybrid Elegance з ціною від 1,65 млн грн або $40 тис. та розширеним переліком комплектації: додано тоноване заднє скло та скло задніх дверей, оздоблення сидінь виконано синтетичною шкірою з перфорацією, вже з’являється система вибору режимів руху, плюс підігрів керма та подушка безпеки для колін водія.

Наступним варіантом виступає Toyota Camry 2.5 D-4S 8 А/Т Prestige з ціною від 1,66 млн грн або $40,2 тис., що додатково пропонує: темно-сіру решітку радіатора, чорно-сріблясті 18-дюймові колісні диски, оздоблення сидінь шкірою (натуральна та синтетична) з перфорацією, електропривод регулювання положення керма, вентиляцію передніх сидінь, електропривод регулювання положення сидіння пасажира, систему іонізації повітря в салоні, цифрову широкоформатну 12,3-дюймову панель приладів, систему допомоги при зміні смуги руху, систему попередження про крос-трафік під час руху вперед та інше.

Окремо варто відзначити Toyota Camry 2.5 Hybrid Prestige з ціною від 1,8 млн грн або $43,6 тис., адже окрім зміни силового агрегату, цей автомобіль також демонструє дещо розширену комплектацію відносно версії Prestige зі звичним бензиновим мотором: додається система вибору режимів руху та подушка безпеки для колін водія.

Нарешті, максимальним варіантом виступає Toyota Camry 2.5 Hybrid Premium з ціною від 1,99 млн грн або $48,2 тис., що вирізняється наступним оснащенням: система комфортної посадки/висадки (сидіння та кермо відсуваються автоматично), задній диван з електроприводом регулювання спинок та підігрівом бокових сидінь, бокові та задня шторка від сонця (задня шторка з електроприводом), незалежне регулювання температури позаду, функція пам’яті налаштувань (сидіння та дзеркала, кермова колонка, положення зображення проєкційного дисплея), аудіо JBL на 9 динаміків з сабвуфером та інше.

Якщо коротко про оснащення Toyota Camry: вже зі старту є великий центральний дисплей, роздільний клімат-контроль, адаптивний круїз-контроль та контроль рядності, багато систем безпеки, бездротова зарядка; далі середні комплектації додають широкоформатну цифрову панель приладів з величезною кількістю варіантів зображення, підігрів керма, вентиляцію передніх сидінь; максимальний варіант пропонує ось цей чудо-підлокітник та купу функція для зручності задніх пасажирів. А що запропонують суперники?

Колись легкові автомобілі D/E-класу були дуже популярні: Citroen C5, Ford Mondeo, Honda Accord, Mazda6, Nissan Teana, Opel Vectra та Opel Insignia, Peugeot 407 та Peugeot 607, Skoda Superb, Subaru Legacy, Volkswagen Passat та багато інших моделей. Агов, де ви зараз? Хтось взагалі завершив свою кар’єру, інші залишились на ринку США або Китаю, треті поступились місцем електромобілям, четверті були в Україні короткий час і вже покинули наш ринок.

Виходить так, що конкурентом Toyota Camry виступають лише кілька автомобілів серед тих, які офіційно представлені в Україні та добре відомі покупцям. Першим конкурентом виступає ліфтбек Skoda Superb – це для тих покупців, хто обирає «техно» замість «класики», бажає отримати більше потужності бензинового двигуна та повний привод. Другим конкурентом виступає новий Volkswagen Passat Variant – це для тих покупців, комі потрібна максимальна практичність, а також економічний турбодизель. Третім суперником може бути Hyundai Sonata: класний сучасний дизайн, але не дуже сучасна техніка; проте головне – все це доступно за значно менші гроші. Здається, це все з прямих конкурентів; отже…

Оцінка межі
7
/ 10
Що сподобалось
  • Гарний комфорт підвіски, чудова задня частина салону (в максимальній комплектації)
  • одразу доволі повні комплектації вже зі старту
  • гібрид економічний в місті
Що не сподобалось
  • Гібрид не виправдовує обіцяну динаміку
  • хочеться більше потужності та повний привод
  • треба кращу звукоізоляцію

Таке враження, що у випадку Toyota Camry не треба щось суттєво змінювати – треба просто зробити нове втілення колись знайденого «ідеального перетину» цього автомобіля. Що ми й бачимо в цьому випадку: все також незмінно-гарний комфорт руху, зручний салон став виглядати сучаснішим, а гібрид вкотре додав потужності при одночасному зменшенні споживання пального. Нове покоління автомобіля Toyota Camry еволюціонувало у правильних напрямках відносного свого попередника: все, за що так любили Toyota Camry – все тут збереглось й, водночас, стало трошки краще. Кажуть, що в одну річку неможливо зайти двічі; проте схоже, що автомобілю Toyota Camry це вдалося.

Автомобіль надано – Toyota Україна

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: