Українська правда

Renault Kardian: на пів класу вище очікувань

Renault Kardian: на пів класу вище очікувань
0

Після детального знайомства з новими Renault Taliant та Renault Duster, прийшла черга для третьої новинки – це Renault Kardian, що наче займає проміжне положення між двома вищезгаданими моделями. Адже новий Renault Kardian побудовано на легковій платформі, проте він має риси кросовера; автомобіль пропонує чимало сучасного оснащення на заздрість моделям класом вище; а ще він може запропонувати диво-підвіску. Отже, давайте детально!

Дизайн: кроссовер? Хетчбек? Все разом?

Саме такі питання виникають при першому швидкому огляді зовнішнього дизайну Renault Kardian. На перший погляд здається, що перед нами просто легковий Taliant-хетчбек: безпомилково пізнаються бокові панелі та форми дверцят. Але ж ось передня частина геть інша: повністю світлодіодні фари (тут позаздрить не лише Taliant, але й Duster) виконані в прямих лініях та з гострими кутами, над ними розташовані тонкі смужки денних ходових вогнів та вказівників поворотів. Задня частина теж приваблює оригінальною оптикою: С-подібна форма ліхтарів наче й знайома, проте самі ліхтарі напівпрозорі та чорними елементами – виглядає цікаво, оригінально, по-молодіжному.

А ще ж додайте обов’язкові риси кросовера: збільшений кліренс, численні пластикові захисні накладки, рейлінги з можливістю їх встановлення як поперечин (щоправда, для цього потрібно відкручувати-закручувати гвинти; але ключ є в комплекті). А ще ж додайте контрастні чорні елементи: колісні диски, корпуси дзеркал; а також чорний дах з продовженням у вигляді спойлера кришки багажника. Ще раз: виглядає цікаво, оригінально, по-молодіжному.

Автомобіль Renault Kardian найкраще можна описати терміном «крос-хетчбек»: його кузов беззаперечно визначається як 5-дверний хетчбек В-класа, проте він піднятий над землею наче той кросовер. Розміри автомобіля відповідають сегменту: довжина – 4,12 метра; ширина – 1,76 метра; висота (без врахування рейлінгів) – 1,49 метра; колісна база – 2,6 метра. Кліренс заявлено на рівні 201 мм.

Аналогічно перший погляд на салон автомобіля Renault Kardian одразу нагадує про Renault Taliant: загальні форми передньої панелі, численні горизонтальні лінії та чорно-глянцева вставка, центральна консоль з великою нішею (проте в її основі годі й шукати бездротову зарядку), зручний блок клімат-контролю з трьома кільцями, мультимедійна система теж зустрічалась. Ось наче все знайомо; проте не поспішайте з висновками.

При ретельному знайомстві помічаєш нове кермо та цифрову панель приладів (нехай це навіть опція), що нагадує вже про Renault Duster – виглядає сучасно. Оздоблення сидінь виконано з вставками синього кольору; аналогічні елементи знайшли собі місце й на передній панелі – виглядає приємно. Навіть в дрібних елементах автомобіль Renault Kardian знайшов можливості для покращення відносно Taliant. Це я про оздоблення підлокітників дверцят екошкірою замість тканини, а також про надійний та міцно-встановлений центральний підлокітник. Щоправда, останній дещо заважає оперувати важелем ручного гальма; зате пропонує додаткову нішу.

Ось щодо задніх сидінь – то вони просто існують. Більш-менше достатній запас місця (заміри наведено нижче), присутні підголівники та кишені для дрібних речей, відсутні дефлектори вентиляції та підлокітник. В багажнику теж нічого надзвичайного: об’єм 398 літрів, двоповерхова підлога, нормальне запасне колесо та гачки для пакетів (це плюс); водночас – мінімальна пластикова панель на внутрішній стороні кришки багажника та чимало металу (а це вже мінус).

Передня частина салону Renault Kardian пропонує наче й знайомі загальні обриси Renault Taliant, проте в багатьох дрібних деталях явно позитивно виділяється: новітнє кермо та приємне синє оздоблення, краще опрацьовані панелі дверцят та зона підлокітника. Крім того, маю відзначити – посадка вийшла вищою та зручнішою, коліно вже не впирається в підлокітник на дверцях, стійки даху не тиснуть над головою. Хоча ось позаду чогось особливого вже немає: просто сидіння та багажник на рівень бюджетної моделі В-класа.

Нарешті, додам трошки власних вимірювань салону. Так, довжина подушки водійського сидіння становить 50 см; відстань від краю подушки до педалі акселератора може змінюватись в діапазоні 41-65 см залежно від положення сидіння. Висота від основи водійського сидіння і до стелі (вимірювання вздовж спинки/підголівника за умови максимально опущеного сидіння вниз та з кутом нахилу спинки близько 110 градусів) становить 98 см.

Щодо заднього сидіння, то запас простору по довжині становить 58-81 см (від основи заднього дивану до спинки переднього сидіння, залежно від положення переднього сидіння). Запас простору по висоті на задньому дивані становить 93 см.

Прямуємо далі – до багажника: внутрішня ширина багажника трошки перевищує 100 см, але враховуйте великі виступи-фіксатори для 2-поверхової підлоги багажника: вони виступають приблизно на 7,5 см справа/зліва. Глибина багажника становить 68-77 см залежно від піднятої чи опущеної донизу панелі підлоги; адже якщо цю панель опустити, то відкривається додатковий простір до упору в задній диван. А якщо скласти задній диван, то можна перевозити довгоміри до 126 см (довжина до краю спинки складеного дивану заднього ряду) або навіть до 137 см (до упору в спинку переднього пасажирського сидіння).

Якщо сказати коротко, то розміри салону відповідають очікуванням від класу автомобіля; не більше, але й не менше. З позитивного – навіть при максимально відсунутому передньому сидінні, все одно залишається певний простір для задніх пасажирів. З негативного – в багажнику доволі сильно виступають фіксатори для панелі-підлоги.

Техніка: знайоме «залізо», відмінні деталі

Знову згадуємо седан Renault Taliant: аналогічна платформа CMF-B, аналогічно незалежна передня підвіска та напівзалежна задня, аналогічно лише передній привод, аналогічно бензиновий 3-циліндровий 1-літровий турбодвигун TCe 100, аналогічно вибір між «механікою» та «автоматом» у вигляді CVT-варіатора. Навіть вихлопна труба виведена аналогічно – не назад в сторону заднього бампера, а у бік за водієм під дверцята другого ряду сидінь.

Що оригінального пропонує саме Renault Kardian, то це М-режим роботи варіатора: тобто, можливість ручного перемикання «віртуальних» передач завдяки пелюсткам під кермом. Крім того, ще Renault Kardian неочікувано пропонує кілька цікавих систем в переліку оснащення: вже загадані LED-фари та цифрову панель приладів, контроль «сліпих зон» дзеркал, комфортне підсвічування салону, систему зміни налаштувань режимів руху Multi-Sense, круговий огляд – та це рівень Renault Duster й навіть трошки вище!

Нажаль, у нас Renault Kardian пропонується лише з одним двигуном (турбодизеля немає) – йдеться про бензиновий 1-літровий 3-циліндровий турбомотор. Він розвиває потужність 100 к.с. при 5000 об/хв та крутний момент 160 Нм при 2000-3750 об/хв (для версії з МКПП) або 142 Нм при 1750-4500 об/хв (для версії з CVT). Тестовий автомобіль надано як раз у варіанті з трансмісією CVT; в такому випадку обіцяно наступне: прискорення 0-100 км/год – за 12,5 секунд; максимальна швидкість – 169 км/год; споживання палива у міському циклі – 7,8 л на 100 км; споживання палива у заміському циклі – 5,3 л на 100 км. Так ось…

За кермом: поєднання Taliant та Duster

Враження від двигуна та CVT-коробки максимально нагадують Renault Taliant: також неквапливий старт з місця, але потім максимально плавне прискорення та нарощування швидкості. При різкому натисканні педалі акселератора можна помітити паузи в роботі варіатора, який довго підбирає необхідні передавальні відношення й не поспішає їх змінювати. Тому фанатам динамічного драйву (наскільки це можливо для літрового мотора) я рекомендую версію з МКПП. Проте якщо ви полюбляєте неквапливий рух – то швидко знайдете спільну мову з автомобілем Renault Kardian та його CVT-варіатором. Врешті-решт, під час замірів динаміки автомобіль без питань виконав паспортний норматив, стабільно «виїжджаючи» з обіцяних 12,5 секунд. При цьому рівень шуму під час максимально-динамічного прискорення перебував у межах максимум 69-70 дБ (замір виконано приладом Benetech GM1352, розміщення між водієм та переднім пасажиром, мікрофон на рівні голови водія) – й це менше, ніж у деяких кросоверів, що в 1,5 раза дорожче.

Проте такий результат цілковито і повністю заслужений доволі тихим двигуном, який не дуже-то й голосить навіть на високих (5-5,5 тисяч) обертах. Проте якщо казати про звукоізоляцію загалом, то добре помітно і звук кочення шин, і аеродинамічні шуми. Крім того, поруч з автомобілем постійно чути «бу-бу-бу» через особливе розташування вихлопної системи. Якщо для водія та переднього пасажира ці звуки ледь помітні, то позаду буботіння більш відчутне. Аналогічно, як і дещо помітні коливання підвіски на нерівностях. Адже водія та переднього пасажира, які сидінь по центру колісної бази, очікує гарний комфорт та енергоємність підвіски – ось в чому Renault Kardian так схожий на Renault Duster.

Можна мчати, наче на тому ралійному автомобілі: підстрибуємо на черговому виступі, пролітаємо черговою ямкою – й понеслись далі не збавляючи швидкість! Звісно, з такою підвіскою та високим кузовом, в автомобіля є доволі відчутні крени. Але ж з урахуванням підкреслено негострого керма (понад три оберти від упору до упору), про ідеальну чіткість керування говорити не доводиться: повернув вправо і поїхав вправо – то вже добре. Проте неочікуваний плюс у тому, що вам не треба думати про нерівності в повороті, які можуть збити автомобіль з курсу: енергоємна чудо-підвіска все відпрацює, м’яко заколише кузов, але в підсумку дозволить промчати чергову порцію нерівностей на шляху до визначеної мети. Що ж, визнаю: саме підвіскою Renault Kardian й справді нагадує кросовер, саме цим він може привабити фанатів поїздок по лісових ґрунтових дорогах. Або починаючих водіїв, які будуть раз за разом помилятись і втрапляти в чергову яму. На що автомобіль Renault Kardian просто скаже: «та нічого страшного, поїхали далі».

Двигун та варіатор вміють бути плавними, хоча й не дуже динамічними: залікова «сотня» дається за 12+ секунд – це швидше обіцяного паспортом, але трошки повільніше у порівнянні з Renault Taliant. Споживання палива теж плюс-мінус відповідає паспортним показникам: по місту в середньому виходить 7-7,5-8 літрів, мінімум я отримував 5,3 літра, максимум був 9+ літрів. На трасі при швидкості 100 км/год споживання палива становило 5,5-6 л на 100 км шляху. Не полишає враження, що Renault Taliant з аналогічним мотором та CVT-варіатором був не лише трошки динамічнішим, але й трошки економнішим. Проте це якщо говорити мовою цифр; але якщо говорити мовою емоцій та вражень, то саме Renault Kardian виявився приємнішим у питаннях загального їздового характеру. Обираючи поміж цих двох автомобілів, я б не роздумуючи взяв би саме Renault Kardian.

Вартість: скільки коштує Renault Kardian та хто в конкурентах

Автомобіль Renault Kardian доступний в Україні лише з одним двигуном, але дає вибір між двома коробками передач та трьома комплектаціями; плюс можна додавати різноманітні опції. Також варто відзначити, що для Renault Kardian діє фірмова кредитна програма Renault Бонус, за умовами якої автомобіль можна придбати в кредит з вигодою 90 тисяч гривень.

Стартовий варіант Renault Kardian Evolution пропонує: фронтальні подушки безпеки, систему стабілізації, фари Full LED, аналогова панель приладів та 3,5-дюймовий дисплей бортового комп’ютера, круїз-контроль та обмежувач швидкості, кондиціонер, електричні склопідіймачі, мультимедійна система Display Link з сенсорним 8-дюймовим дисплеєм, рейлінги на даху, сталеві колісні диски з ковпаками тощо. Стандартна ціна Renault Kardian 1.0 TCe 100 МКП-5 Evolution – від 813 тис. грн ($19,8 тис.); ціна Renault Kardian 1.0 TCe 100 CVT Evolution – від 867 тис. грн ($21,1 тис.); за програмою Renault Бонус ціна менше на 90 тис. грн.

На рівень вище розташовано версію Renault Kardian Techno, де додається наступне: бокові подушки безпеки, датчик світла та дощу, ключ-карта «вільні руки» (безключовий доступ та запуск двигуна кнопкою), клімат-контроль, задні датчики паркування та камера заднього огляду, модульовані рейлінги (можна перевстановити як поперечини), легкосплавні 16-дюймові колісні диски, дах чорного кольору та інше. Стандартна ціна Renault Kardian 1.0 TCe 100 МКП-5 Techno – від 867 тис. грн ($21,1 тис.); ціна Renault Kardian 1.0 TCe 100 CVT Techno – від 921,5 тис. грн ($22,5 тис.); за програмою Renault Бонус ціна менше на 90 тис. грн.

Максимальним варіантом виступає Renault Kardian Iconic, який вирізняється наступним: контроль «сліпих зон» дзеркал, протитуманні LED-фари, цифрова 7-дюймова панель приладів, система вибору режимів водіння Multi-Sense, камери кругового огляду, комбіноване оздоблення салону тканиною та екошкірою, легкосплавні колісні диски з алмазним шліфуванням тощо. Стандартна ціна Renault Kardian Iconic 1.0 TCe 100 CVT Techno – від 962 тис. грн ($23,5 тис.); за програмою Renault Бонус ціна менше на 90 тис. грн.

Тестовий автомобіль був представлений у комплектації Techno, що вже означає непоганий перелік обладнання: чорні легкосплавні 16-дюймові колісні диски, рейлінги-трасформери та чорний дах, ключ-карта «вільні руки» (безключовий доступ), клімат-контроль, камера заднього огляду. Плюс було встановлено додаткові опції у вигляді цифрової панелі приладів та протитуманних LED-фар. До речі, все це вже включено в комплектацію Iconic, яка також пропонує контроль «сліпих зон» дзеркал, вибір режимів руху, систему кругового огляду: чудово! Але автомобіль Renault Kardian Iconic коштує дуже й дуже чимало – при ціні під 1 млн грн вже можна дивитись в бік Renault Duster.

Хто в конкурентах? Відповідь на це питання залежить від сприйняття автомобіля. Якщо сприймати Renault Kardian як традиційний 5-дверний хетчбек, то конкурентами можуть виступати Citroen C3 та Suzuki Swift. В цьому випадку Renault Kardian виграє завдяки більшим габаритним розмірам, великому кліренсу та крос-натякам. Якщо ж сприймати Renault Kardian саме як компактний кросовер, то конкурентами можуть виступати Skoda Kamiq, Toyota Yaris Cross, Hyundai Venue, SEAT Arona та інші численні моделі. В цьому випадку Renault Kardian виграє завдяки нижчій ціні (також і враховуючи пропозицію кредиту Renault Бонус на спеціальних умовах). Отже, підсумки щодо конкурентів – вони присутні, їх чимало; але ж і сам автомобіль має кілька «козирів» для боротьби за гаманці покупців. А тепер підсумки загалом.

Оцінка межі
7
/ 10
Що сподобалось
  • Ззовні та всередині виглядає молодіжним
  • енергоємна та комфортна підвіска
  • доволі сучасне оснащення
  • кредит зі знижкою
Що не сподобалось
  • Відсутній вибір двигунів
  • міг би бути трошки дешевшим
  • міг би бути трошки економнішим (як для літрового мотора)

Ще під час першої презентації створювалось враження, що Renault Kardian – це проміжна ланка між Taliant та Duster; так воно і виявилось насправді. Але цей автомобіль знайшов можливості стати чимось більшим, ніж просто Taliant-хетчбек: він й справді створює враження компактного, молодіжного, оригінального кросовера. Причому підтримуючи це враження гарним кліренсом та енергоємною підвіскою, додаючи веселе оздоблення салону та сучасне оснащення. Новий Renault Kardian – це гарний варіант для тих покупців, яким седан Renault Taliant здається занадто сумним, а кросовер Renault Duster виходить занадто великим та дорогим.

Автомобіль надано – Представництво Renault Ukraine

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: