Українська правда

Тест-драйв Renault Duster: зовсім інший – за дизайном, технікою, характером

Тест-драйв Renault Duster: зовсім інший – за дизайном, технікою, характером
0

Друга новинка від Renault на тест-драйві та детальному огляді; але чи не перша за важливістю? Адже ми говоримо про новий Renault Duster! Нове покоління добре відомого кросовера Renault Duster приносить кардинальні зміни зовнішності та салону, нові двигуни та новий перелік оснащення – й все це впливає на нове сприйняття автомобіля та його характеру. Зараз розповім детально, чому так відбувається.

Дизайн: модний вигляд, зручний салон

Від минулого дизайну з пухлими колісними арками та великими прямокутними фарами не лишилось й сліду – новий Renault Duster приміряє на себе модний лук! Видовжені фари мають горизонтальні Y-подібні світлодіодні лінії, дзеркала та низ бамперів отримали сіре матове оздоблення, на передніх дверцятах розмістилась вставка з символом перероблено пластику та звична ручка під природний хват, задні дверцята виділяються опуклістю під колісну арку та прихованою ручкою на стійці вікна, кришка багажника ефектно заходить всередину трикутних ліхтарів, а ще ж ось цей увігнутий спойлер на заднім склом…

Неймовірно, але дизайн нового Renault Duster можна смакувати довго і в деталях! Причому автомобіль не забув про практичність: низ переднього бампера зрізаний для покращення кута в’їзду (нижче покажу й інший варіант); багато захисного темного пластику на бамперах, порогах, колісних арках. До речі, доволі широкий поріг та виступаючий пластиковий елемент під ним призводять до того, що можна забруднити штани під час посадки-висадки на передні сидіння. Хоча ось щодо посадки на задні сидіння, то все на добре – продуманий захист навколо колісної арки закриває дверний отвір від потрапляння надмірної кількості бруду. А ще в розмові про практичність відзначу поздовжні рейлінги, які можна перевстановити як поперечини – для розміщення багажного боксу або кріплення для велосипеда.

Ось тільки щоб змінити положення цих рейлінгів, потрібно мати Torx-ключ й вовтузитись з відкручуванням гвинтів. Дивне рішення з урахуванням того, що схожі рейлінги-трансформери вже зустрічались на інших автомобілях і там все робиться набагато простіше. А ось ще один приклад дивного рішення – це фари Renault Duster, де комбінується ближнє світло на основі LED-елементів та дальнє світло на основі звичайних ламп. До чого ось ця копійчана економія, коли вже робите нове покоління автомобіля, ще й з таким оригінальним та цікавим дизайном?

Повністю нове покоління Renault Duster – з повністю новим дизайном, який можна смакувати в деталях! Водночас автомобіль залишився в плюс-мінус звичних розмірах: довжина – 4,34 метра; ширина – 1,81 метра (або 2,07 метра з урахуванням дзеркал); висота – 1,66 метра; колісна база – 2,66 метра. Заявлений кліренс становить 209-217 мм залежно від конкретної версії автомобіля. Кут в’їзду – 31 градус, кут з’їзду – 36 градусів. Захисний пояс по периметру автомобіля виконано з матеріалу Starkle, що отримано з переробленого пластику; причому сам пластик по низу кузова фарбований в масі – тобто, подряпини будуть майже непомітні. Фари комбінують LED та галоген, що дивно. До речі, кросовер Dacia Duster отримує вставку-смужку між фарами, проте у варіанті для нашого ринку використано решітку радіатора з написом RENAULT – як на мене, вийшло вдало і примітно!

Салон за своєю оригінальністю не поступається зовнішності автомобіля. Все починається зі зміни концепції передньої панелі, де акцент зробили на великому 10-дюймовому дисплеї – тепер він встановлений окремо, дефлектори вентиляції розмістились під ним. До речі: самі дефлектори також наслідують горизонтальний Y-подібний елемент, схоже оформлення можна побачити й у вигляді ручки дверцят – виглядає дуже класно! Також запам’ятовується вставка темно-м’ятного кольору з фактурою наче джинсової тканини та ще й з написом DUSTER, що прикрашає передню панель – виглядає дуже оригінально! Нарешті, відзначу стелю сірого кольору з покриттям наче грубої тканини та сидіння з гарним профілем, контрастним темно-світлим оздобленням, а також нанесеним логотипом Renault – виглядає дуже цікаво!

Звісно, все це чудово; але як щодо практичності? Все добре. Гарна оглядовість, передбачено купа поличок та кишень, присутня бездротова зарядка, встановлено фізичні кнопки керування клімат-контролем. Відображення налаштувань клімату організовано на нижній частині центрального дисплея; в цьому ж місці знаходяться віртуальні сенсорні кнопки для вмикання підігріву сидінь, керма, лобового скла. Так-так, ви все правильно прочитали: на додачу до звичного підігріву сидінь, також кросовер Renault Duster має електричний підігрів керма та лобового скла. Сам центральний дисплей демонструє чудову якість зображення та має основне меню з чотирьох частин-віконець, причому кожне з цих віконець можна налаштовувати за власним бажанням. Всередині меню приховано як звичні пункти (аудіо, підключення телефону, налаштування автомобіля), так і доволі специфічні розділи: відображення кренів автомобіля на бездоріжжі та спрацювання системи повного приводу, зображення з камер попереду/позаду та справа/зліва автомобіля, підказки для економного водіння тощо.

Окремо згадаю про 7-дюймовий дисплей панелі приладів – адже це вперше, коли кросовер Renault Duster отримав цифрову панель приладів. Картинка на екрані доволі якісна, проте основних варіантів відображення інформації лише три й всі вони подібні між собою. Якщо додати бокове віконечко, то варіантів відображення стає вже чотири; при цьому це бокове віконце дає багато цікавої інформації: робота гібридної системи, монітор для еко-водіння, крен та нахил автомобіля, споживання пального тощо. Шкода, що стільки уваги не приділили оформленню тахометра. Замість цього – просто довга горизонтальна лінія з мінімальними рисками навіть без цифр, що мають символізувати відмітки тисяч обертів. Цифри з’являються лише в зоні 7-8 тисяч обертів (навіщо? якщо оберти двигун ніколи туди не доходять), плюс відмічена зелена зона в діапазоні близько 1,5-2,5-2,7 тисяч обертів. Проміжний підсумок щодо цієї панелі приладів: складається враження, що розробники автомобіля отримали новий гарний інструмент, але вони ще не до кінця зрозуміли можливостей його використання. Потрібно більше варіантів відображення інформації, можна робити кілька варіантів графіки (згадайте цифрові панелі приладів Peugeot з їх футуристичним дизайном), при цьому потрібно приділяти більше уваги деталям (на кшталт, додати цифри на лінійку тахометра).

Й буквально одним абзацом можна згадати задні сидіння та багажник. Позаду запас місця плюс-мінус достатній, на рівні очікувань від автомобіля таких розмірів – не більше, але й не менше. Дефлекторів вентиляції немає, поличка та USB-порти є – все на рівні класу. Шкода, але знову помітна дрібна економія: наприклад, неприкритий метал та гвинт на рамці вікно. Ось в багажнику таких зауважень немає. Адже там є багато м’якого тканинного покриття (речі не будуть стукати), передбачені гачки для пакетів, присутнє повноцінне запасне колесо.

Свіжий та оригінальний дизайн салону; водночас не забули про практичність – супер! Центральний 10-дюймовий дисплей безумовно гарний, а ось цифрова 7-дюймова панель приладів просить невеличкого доопрацювання. Матеріал оздоблення сидінь нагадує якусь синтетичну екошкіру: він досить гладкий і, напевно, не боїться пролитої води; але такий матеріал доволі швидко промерзає взимку – тому підігрів сидінь обов’язково потрібний. Також обов’язково потрібне регулювання висоти положення ременя безпеки для водія та переднього пасажира – а цього немає; знову економія на дрібницях? Відповідно до фірмового опису, обіцяно +30 мм простору для задніх пасажирів відносно попередника. Перекладаючи на загальновживану мову – позаду нехай і без надлишку, але достатньо місця. На диво, але багажник повністю оздоблений м’яким матеріалом, навколо запасного колеса влаштовано нішу-органайзер. Стандартний об’єм багажника за умови 5-місного салону становить від 411 літрів до 542 літрів: об’єм залежить від конкретної версії автомобіля, особливостей компонування задньої частини кузова та розміщення запасного колеса.

Техніка: платформа CMF-B, двигун 1.2 mild hybrid advanced, кріплення YouClip

Нове покоління Renault Duster побудовано на повністю новій платформі CMF-B (замість платформи В0 для попередників), що сьогодні використовується для багатьох сучасних компактних автомобілів компанії. На перший погляд, кардинальних змін немає: несучий кузов, поперечне встановлення двигуна, передній або повний привод, передня незалежна підвіска типу МакФерсон, задня підвіска – напівзалежна на основі поперечної балки (для версій з переднім приводом) або незалежна багатоважільна (для версій з повним приводом). То що ж приносить нова платформа? Потенційно – вона може принести інтеграцію дуже широкого пакета систем помічників для водія: адаптивний круїз-контроль, слідкування за смугою руху, вирівнювання автомобіля тощо. Але ж нічого такого новий Renault Duster не отримав. Водночас контроль «сліпих зон» дзеркал або чотири камери огляду по периметру – це було й раніше.

Ось що принесла нова платформа, то це можливість встановлення нових двигунів. Залежно від ринку збуту, автомобіль нове покоління Duster (зараз говоримо взагалі про Renault Duster або Dacia Duster) може оснащуватись літровим турбодвигуном з можливістю роботи на бензині або газі, гібридом на основі 1,6-літрового атмосферного бензинового двигуна та потужного електромотора, а також «м’яким гібридом» на основі 1,2-літрового турбодвигуна. З цієї гами до нас дістався лише останній варіант – і саме він встановлений під капотом тестового автомобіля. Отже: маємо рядний 3-циліндровий 1,2-літровий бензиновий турбомотор (серія HR12), він зроблений переважно з алюмінієвих сплавів та має ланцюговий привод ГРМ, а також може працювати за економічним циклом Міллера. Все це доповнюється системою 48-вольтового гібрида mild hybrid advanced: така система накопичує енергію під час гальмувань, знижує навантаження на двигун під час прискорень (заявлено скорочення викидів СО2 на -10% з пропорційним зменшенням споживання пального), вона ж відповідає за роботу функції старт-стоп; але такий гібрид не дає можливості пересуватись на електроприводі. Зауважте, що версія з двигуном 1.2 mild hybrid advanced пропонується лише у комбінації з механічною 6-ступеневою коробкою перемикання передач та повним приводом.

Інші варіанти Renault Duster, що пропонуються в Україні, кардинально відрізняються – що за двигуном, що за трансмісією. По-перше, у нас доступний Renault Duster з добре відомим 1,5-літровим турбодизелем (серія K9K), що працює у парі з механічною 6-ступеневою коробкою перемикання передач та переднім приводом – шкода, але варіантів з повним приводом немає. Але дякувати, хоча б є турбодизельний варіант взагалі. По-друге, у нас доступний Renault Duster з бензиновим 1,33-літровим двигуном TCe (серія HR13), що працює у парі з автоматичною 7-ступеневою коробкою перемикання передач у вигляді преселективного «робота» EDC; цей варіант теж пропонується виключно з переднім приводом. Скажете, дещо дивні поєднання двигунів та трансмісій? Одне прив’язано до іншого й нічого не можна змінювати? Ох почекайте, ще ми ще не дійшли до переліку комплектацій…

Хоча про комплектації розповім потім, а зараз зосередимо увагу на ще одній цікавій особливості Renault Duster – це кріплення та аксесуари YouClip. Й ось тут, аналогічно як щодо зовнішності та салону, автомобіль викликає лише позитивні враження. Що таке кріплення YouClip? Це маленькі фіксатори у вигляді шляпки цвяха; й такі фіксатори розміщені попереду та позаду в салоні, а також в багажнику. А що таке аксесуари YouClip? Це акумуляторний ліхтарик, підсклянник-смітничок, кріплення для телефону або планшету, відкидний гачок тощо. Тобто, ви можете встановити додаткове освітлення в багажнику або перенести його в ноги переднього пасажира. Розмістити додатковий гачок де це необхідно. Або ж облаштувати собі кріплення для телефону, причому це кріплення ще й забезпечує бездротову зарядку. Нарешті, ви навіть можете скомпонувати декілька аксесуарів YouClip в один елемент для покращення практичності салоні. Чудово: ось ця історія YouClip – це приклад геніальної простоти!

Автомобіль побудовано на новій платформі CMF-B, у нас він пропонується з трьома двигунами, механічною або автоматичною коробкою, переднім або повним приводом; вперше з’явилась цифрова панель приладів та новітній 10-дюймовий дисплей; вперше з’явились кріплення YouClip. А ще вперше присутній гібрид, нехай навіть доволі простий. Тестовий автомобіль було представлено як раз у такому виконанні: бензиновий двигун 1.2 mild hybrid advanced, що розвиває 130 к.с. (4500 об/хв) потужності та 230 Нм (2250 об/хв) крутного моменту. У поєднання з механічною 6-ступеневою коробкою та повним приводом, все це обіцяє нам прискорення 0-100 км/год за 11 секунд, максимальну швидкість 180 км/год, споживання палива по місту на рівні 7,1 літра та споживання палива у заміському циклі на рівні 4,9 літра на 100 км. Так ось…

За кермом: гарна підвіска, цікавий гібрид

Відверто кажучи, я щось не дуже здружився з платформою CMF-B у виконанні Renault: автомобілі на цій платформі здаються мені дещо жорсткуватими, вони трусяться на нерівностях, при цьому не дарують якогось особливо задоволення від водіння. А тепер помножте все це на комфорт та енергоємність підвіски Renault Duster в минулому. Ви розумієте з якою пересторогою я підходив до автомобіля? Аби не зіпсували, аби ж тільки не зіпсували…

Не зіпсували! Чудова підвіска, яка все також дозволяє мчати розбитими дорогами. Легко перетравлює середні ями та напливи асфальту, майже повністю приховує дрібні нерівності, при цьому вберігаючи кузов та пасажирів від надмірних коливань або поштовхів. Лише зрідка, при переїзді поперечних нерівностей на доволі високій швидкості ще й обома колесами одразу, задня підвіска може неприємно підстрибнути. Але як тільки ями розкидані в шаховому порядку, як тільки ви знайдете підходящий темп руху – новий Renault Duster одразу нагородить вас гарним комфортом та відчуттям майже повної байдужості до поганих доріг.

Ось ця манера «їдемо ходом без зупинки» актуальна й для бездоріжжя. Якщо ви можете ходом проскочити якусь багнюку чи пісок – то краще так і робити: підвіска та кліренс це дозволяють. А ось двигун при роботі в натяжку на низьких обертах – вже ні: мало крутного моменту, немає наднизької 1-2 передачі, доводиться постійно газувати й оперувати педаллю зчеплення. Шкода, що так виходить. Адже минулий Renault Duster для бездоріжжя пропонував не лише повний привод, але також дизель – й там сам двигун вже розвивав чимало крутного моменту на доволі низьких обертах. Або минулий Renault Duster пропонував атмосферний бензиновий 1,6-літровий двигун з доволі «заниженою» коробкою передач і головною парою – таким чином, навіть попри звичні показники крутного моменту двигуна, все одно на колеса приходило багато крутного моменту й можна було повільно тягнутись в натяжку.

Але гібрид розквітає у звичайних умовах руху. Починаючи з середини зеленої зони неоцифрованого тахометра (це десь близько двох тисяч обертів) також починається й неочікувано гарна тяга мотора. Я забуваю про його 3-циліндрову сутність, хоча все ще добре її чую; натомість я насолоджуюсь крутним момент на рівні добротного 2-літрового атмосферного двигуна – й так продовжується приблизно до 3,5-4 тисяч. Передаточні числа механічної коробки гарно підібрані для того, аби підтримувати саме такий стиль руху, передачі наче чіпляються одна за одну. Щоправда, хочеться більше чіткості в ходах важеля МКПП; але тут скажу окреме «дякую» за легку педаль зчеплення. Ось можливо дивно, але якщо додати енергоємну підвіску, то кросовер Renault Duster сприймається доволі швидким та динамічним на поганих дорогах – він просто дозволяє не скидати швидкість на ямах, при цьому може доволі жваво прискорюватися. Хоча все це лише на рівні відчуттів, адже мій реальний замір дає динаміку 0-100 км/год близько 12 секунд – проте тут треба зважати на навички водія та зимові шини. Ну й звісно, це не спорт-кар: про це швидко нагадають легке кермо та середня гострота (2,7 обертів від упору до упору), а також відчутні крени кузова в поворотах.

Перше й головне: чудова підвіска все також готова до поганих доріг! Друге й неочікуване: гібрид виявляється доволі жвавим для об’єму двигуна, він дає гарну тягу в середньому діапазоні обертів; а ще демонструє гарну ефективність гальмування двигуном при скиданні передач. Це був неочікуваний бонус, адже зазвичай мало-об’ємні двигуни не можуть таким похизуватись; напевно, допомагає система рекуперації гібрида. Але ж якщо так їздити постійно, то в середньому споживання пального по місту становить 8-8,5 літрів на 100 км – тобто, приблизно на літр більше заявленого. Якщо додати ще й затори, то мої максимуми по місту й взагалі інколи сягали 9,5-10 літрів. А де економічність? Ось наче поїхав максимально плавно, перемикаюсь дуже рано (за підказками індикатора на панелі приладів) – отримав 6,1-6,2 літра по місту; але без жодного задоволення від руху й без відчуття тієї потужності та тяги, яку може давати цей гібрид. І взагалі: якщо потрібна економічність – то є дизель. Який ще можливо буде економнішим на трасі. Адже за моїми спостереженнями, на трасі під час руху зі швидкістю 100 км/год гібридний Renault Duster споживає 5,8-5,9 літра – тобто, знову приблизно на літр більше заявленого. На бездоріжжі не полишає відчуття, що новий Renault Duster дещо втратив: складно рухатись в натяжку, я б хотів бачити більше хід коліс під час вивішування, система повного приводу у більшості випадків та режимів налаштувань спочатку віддає перевагу переднім колесам й лише потім підключає задні (з поділом крутного моменту 50/50). Але з іншого боку – новий Renault Duster все одно пропонує значно більше, ніж основна маса кросоверів в цьому класі: сам факт наявності повного приводу, гарний кліренс та короткі звиси, енергоємна підвіска. Це все ще вправний мандрівник для лісу, багнюки, снігу й будь-яких інших позашляхових пригод!

Вартість: скільки коштує Renault Duster та конкурент

Кросовер Renault Duster пропонується в Україні з трьома двигунами (два бензинових та один дизельний), механічною або автоматичною коробкою перемикання передач, переднім або повним приводом, у трьох комплектаціях – здається, дуже широкий вибір. Але…

Гамі відкриває Renault Duster Authentic, що пропонує: фронтальні та бокові подушки безпеки, надувні бокові шторки безпеки, системи ESP та ABD, датчик світла, LED-фари ближнього світла, круїз-контроль та обмежувач швидкості, кондиціонер, задній парктронік, електричні склопідіймачі попереду та позаду, радіо з док-станцією та радіодисплеєм на панелі приладів, чотири аудіодинаміки, сталеві 16-дюймові колісні диски тощо. Такий автомобіль доступний лише з турбодизелем, механічною коробкою перемикання передач, переднім приводом. Вартість автомобіля Renault Duster 1.5 dci 115 МКП6 Authentic – від 930 тис. грн або $22,4 тис.; за програмою Renault Бонус ціна зменшується на 100 тис. грн.

На рівень вище розташовано Renault Duster Evolution, де додається наступне: датчик світла та дощу, цифрова 7-дюймова панель приладів, камера заднього огляду, мультимедійна система OpenR з сенсорним 10,1-дюймовим дисплеєм та функцією реплікації смартфона, матове оздоблення дзеркал сірого кольору, легкосплавні 17-дюймові колісні диски. Для автомобіля у комплектації Evolution доступні всі варіанти двигунів, коробок передач, типів приводу; хоча вони й не перетинаються між собою в будь-якому довільному порядку. Вартість автомобіля Renault Duster 1.5 dci 115 МКП6 Evolution – від 980 тис. грн або $23,6 тис.; вартість Renault Duster 1.3 TCE 150 АКП7 EDC Evolution – від 1,003 млн грн або $24 тис.; вартість Renault Duster 1.2 mild hybrid advanced 130 МКП6 4х4 Evolution – від 1,07 млн грн або $25,8 тис.; за програмою Renault Бонус ціна зменшується на 100 тис. грн.

Максимальним варіантом виступає Renault Duster Techno, що вирізняється наступним: протитуманні фари, ключ-карта «вільні руки», клімат-контроль, бездротова зарядка, рейлінги, двокольорові легкосплавні 17-дюймові колісні диски тощо. В цій комплектації автомобіль знову пропонується лише з одним двигуном (але тепер це бензиновий гібрид), а також з механічною коробкою перемикання передач та повним приводом. Вартість автомобіля Renault Duster 1.2 mild hybrid advanced 130 МКП6 4х4 Techno – від 1,11 млн грн або $26,7 тис.; за програмою Renault Бонус ціна зменшується на 100 тис. грн.

До речі, кілька цікавих спостережень навколо нового Renault Duster. Перше цікаве спостереження: поглянувши на важіль коробки передач та зону навколо нього, можна одразу визначити тип двигуна під капотом. Якщо побачили важіль МКПП і більше нічого – під капотом дизель; важіль МКПП і шайба-перемикач режимів руху – під капотом бензиновий гібрид; важіль АКПП – під капотом найпотужніший бензиновий турбомотор. Ось так дивно, але в інших комбінаціях двигуни та трансмісії не перетинаються. Друге цікаве спостереження: всі три варіанти двигунів та трансмісій одночасно присутні лише у комплектації Evolution. Тобто, покупець не може обрати найпотужніший двигун та АКПП й додати до цього максимальну комплектацію – знову виглядає дивно. А ще відсутній варіант найбільш доступної комплектації у поєднання з повним приводом, що могло б зацікавити аграріїв – теж дивно.

Нарешті зауважте, що найбільш доступним варіантом автомобіля виявляється дизельний. До речі, якщо порівняти вартість нового Renault Duster і його попередника (просто зараз ще розпродають складські залишки Renault Duster минулого покоління), то різниця в ціні на базовий автомобіль з турбодизелем виявляється помітною, але не кричущою: маємо 24-64 тис. грн залежно від умов придбання. Але ж у минулого покоління Renault Duster найдешевшим є бензиновий 1,6-літровий варіант – і в цьому випадку різниця становить вже 118-158 тис. грн.

Додам до розповіді ще один приклад: ось автомобіль Renault Duster з турбодизелем та МКПП, у середній комплектації Evolution. Ззовні різниця у колісних дисках, а також нижній накладці переднього бампера (під решіткою радіатора), такий автомобіль отримує задню підвіску на основі поперечної балки та вихлопну систему з боковим виводом труби. В салоні дещо простіше оздоблення сидінь та передньої панелі, проте все також встановлено 7-дюймовий дисплей для водія та центральний 10-дюймовий дисплей; на нижній частині останнього лише схематичні позначення роботи кондиціонера замість індикації клімат-контролю. Але що запропонують конкуренти? І скільки вони будуть коштувати?

Першими конкурентами для Renault Duster назву два автомобілі Suzuki: вже немолодий, але все ще молодіжний кросовер Suzuki Vitara, а також більш практичний та стриманий кросовер Suzuki S-Cross. Ці автомобілі можуть запропонувати поєднання АКПП та повного приводу, ціни приблизно однакові, плюс у моделі Suzuki Vitara можна знайти гібрид та більше сучасних систем допомоги водію. Але вони не можуть запропонувати дизельний двигун.

Іншим конкурентом виступає Skoda Kamiq: лише передній привод та малопотужні двигуни, приємне оздоблення салону та відчуття загальної легкості й простоти керування. Нарешті, якщо ви шукаєте щось більш емоційно-яскраве (овва, яка постановка питання тепер може бути навколо Renault Duster!), то існують автомобілі Jeep Avenger та Nissan Juke. Обидва пропонують невеликі бензинові 3-циліндрові двигуни та лише передній приводом; хоча для Jeep Avenger в майбутньому обіцяна версія з повним приводом. Проте обидва автомобіля менші за розмірами, порівнянні або дорожчі за ціною, позбавлені турбодизеля, а також пропонують жорсткуваті підвіски з акцентом більше на гарні дороги ніж на бездоріжжя.

Оцінка межі
7
/ 10
Що сподобалось
  • Оригінальна та продумана зовнішність
  • цікавий та практичний салон
  • відчуття сучасності підкріплено й справді сучасними технологіями
  • готовність до поганих доріг
  • наявність версії 4х4 та дизельного двигуна в гамі моделі – що вже рідкість для автомобілів цього класу
Що не сподобалось
  • Дивні поєднання двигунів/трансмісій/комплектацій
  • став суттєво дорожчим за попередника
  • гібрид не виправдовує очікування щодо економічності

Масштаби змін нового Renault Duster вражають. Фактично новий автомобіль побудований за новими ідеями: він полишив свою максимальну доступність та наївну простоту, замість цього обравши модний дизайн, оригінальний салон, долучившись до світу сучасних технологій. Виходить, що тепер новий Renault Duster грає за правилами B-SUV з багатьма іншими автомобілями-конкурентами. Але чи не стане це злим жартом проти самого автомобіля? Чи має він достатньо козирів, щоб виграти перегони за гаманець покупця проти чималої кількості конкурентів? Ось тут важливо відзначити, що новий Renault Duster все також зберіг версію 4х4 та підвіску, яка не боїться бездоріжжя, в гамі двигунів все також присутній турбодизель, а салон виявляється не лише оригінальним, але й дуже зручним. Так, в новому покоління Renault Duster не все ідеально, як ми того бажали. Проте він все ж має чимало нових переваг – як минулих, так і нових – які зроблять новий Renault Duster знову дуже популярним.

Автомобіль надано – Представництвом Renault Ukraine

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: