Техас дуже великий штат, за розміром він майже такий, як Каліфорнія та Монтана разом. Щоб побувати в усіх 29 нових містах, представлених у American Truck Simulator – Texas, треба багато часу, не кажучи вже про час, який треба витратити на пошук усіх точок огляду та збір фототрофеїв. Особливо зараз, з майже непередбачуваними графіками відключення електрики. Тож, вибачайте за затримку. Але краще пізно, ніж ніколи, тому ми вирішили все ж таки оприлюднити наш огляд нового DLC до American Truck Simulator.

Гра American Truck Simulator – Texas
Жанр симулятор
Платформи Windows
Мови англійська, українська
Розробник SCS Software
Видавець SCS Software
Посилання
Steam

No Russian

Після початку гарячої фази поточної російсько-української війни студія SCS Software опинилась у складному становищі. Більше ніж 40% користувачів Euro Truck Simulator 2 / American Truck Simulator – росіяни. Це велика і дуже токсична спільнота серед якої багато модерів. Саме на російських користувачів було розраховано чергове велике розширення мапи Euro Truck Simulator 2 – Heart of Russia над яким студія працювала більше року і сподівалась заробити непогані гроші.

Що ж, треба віддати чехам належне, SCS Software вагалася недовго, і вже 4 березня 2022 р. випустила доповнення Ukrainian Paint Jobs Pack, усі гроші з продажу якого пішли на підтримку України. 14 березня 2022 р. студія відклала вихід Heart of Russia на невизначений термін, а потім і взагалі вирішила не видавати це доповнення до перемоги України.

American Truck Simulator – Texas: краєвиди великого краю

Влітку 2022 р. студія анонсувала нове DLC Euro Truck Simulator 2 – West Balkans, але було зрозуміло, що воно з’явиться ще нескоро, тож ETS 2 не отримав в 2022 р. жодного великого оновлення, і це в ювілейний для гри рік.

За обидві гри віддувалася American Truck Simulator, яка отримала два розширення карти – стандартне і ДУЖЕ велике. DLC American Truck Simulator – Montana вийшло 4 серпня 2022 р., а довгоочікуване American Truck Simulator – Texas – 15 листопада 2022 р.

American Truck Simulator – Montana

Насправді нам нема чого сказати про American Truck Simulator – Montana, це непогане, але досить стандартне розширення мапи. Тут є цікаві дороги та мальовничі краєвиди, унікальні індустріальні об’єкти та точки огляду, але в цілому це дійсно вже звичайне розширення, які ми просто звикли купувати щорічно, розширюючи географію гри. Тож поговорим про інші оновлення ATS.

По-перше, 25 лютого 2022 р. (так…) разом з релізом Steam Deck у ATS та ETS 2 з’явилась підтримка цієї консолі.

По-друге, 22 березня 2022 р. у грі з’явилась нова вантажівка – International 9900i Eagle. Як завжди безкоштовна, з наборами для кастомізації та унікальними скінами. Досить брутальний та цікавий тягач.

По-третє, 10 квітня 2022 р. вийшло оновлення 1.44, яке додало до American Truck Simulator чергову перероблену частину Каліфорнії, найстарішої частини мапи ATS, якій виповнилось вже 8 років. SCS Software підтягнула деталізацію до рівня сучасних DLC і це дійсно непогано. Серед інших фішок оновлення 1.44: нове маркування секретних шляхів, яких в останніх DLC стало набагато більше; нові маршрути спецдоставок; оновлення Force Feedback для ігрових рулів; настройка підвіски тягачів; нові трейлери та оновлений інтер’єр Freightliner Cascadia.

По-четверте, 31 травня 2022 р. вийшов DLC (цього разу платний) з 15 високоякісними та деталізованими трейлерами компаній Lode King та Prestige.

По-п’яте, 26 липня 2022 р. з’явилось оновлення 1.45, у якому переробили частину мапи Вайомінґу; ребрендували автозаправки та зупинки вантажівок; додали нові трейлери, якими можна володіти; дали можливість відключати маркери закритих шляхів, що дуже важливо для кращого занурення в гру та отримання класних фото.

По-шосте, 2 серпня 2022 р., тобто за два дні до виходу DLC American Truck Simulator – Montana, у гру додали ще одну вантажівку – Western Star 57X, тож тепер ATS вже ніяк не звинуватиш в малому виборі тягачів.

Ні й, нарешті, разом з релізом розширення мапи Montana, розробники провели традиційну внутрішньоігрову подію на дослідження нового DLC з цікавими нагородами.

Насправді дійсно вражає, як часто ATS отримувала оновлення протягом 2022 р. Браво, SCS Software!

American Truck Simulator – Texas

Як зазвичай, перед виходом розширення мапи American Truck Simulator і Euro Truck Simulator 2 отримали чергове оновлення.

Update 1.46 вийшов 8 листопада 2022 р. і містив дуже цікаві нові фішки, головна з яких – нова галерея. Насправді досить незграбні галереї ATS/ETS2 вже давно потребували уваги з боку розробників. Фоторежим SCS Software полагодила ще у 2021 р., додавши можливість змінювати час, тобто освітлення та тіні, і обирати погоду з 14 пресетів. Цього разу галерею впорядкували, додавши до неї два розділи – Точки огляду та Фототрофеї.

Це таки собі альбоми спогадів, де можна передивитися вже відкриті ролики Точок огляду і зроблені вами світлини видатних пам’яток кожного з штатів. Тобто, якщо вам вже трохи остогидло просто переміщувати вантаж з однієї точки в іншу, а більше подобається досліджувати мапу, розглядати краєвиди, шукати цікаві будівлі та знаходити їх відповідники у реальному світі – це фотополювання саме для вас.

Серед інших фішок оновлення 1.46: перероблена траса US-20 між Айдахо та Монтаною; нові готові для придбання хімічні трейлери; краща симуляція перемикання передач; нова інтеграція розважальних та інформаційних систем у кабінах вантажівок.

І ось, нарешті, ми дісталися Техасу. Ну що, як ми вже казали, Техас ДУЖЕ великий штат з дуже різноманітними краєвидами. Тут багато великих міст, наприклад, Г’юстон – четверте за населенням місто США, Сан-Антоніо – сьоме, Даллас – Форт-Ворт та Великий Г’юстон відповідно четверта та п’ята за розміром міські агломерації США.

Адекватно показати такі великі міста у грі досить складно, тому в SCS Software вирішили трохи схитрувати, і за це їх справедливо сварять. Тому що, наприклад, Остін в American Truck Simulator – Texas став просто однією величезною розв’язкою. Сан-Антоніо – кільцем з чотирьох великих перехресть, які обрамляють даунтаун. Г’юстон – три перехрестя навколо даунтауна. Даллас – шість розв’язок і так, недосяжний даунтаун.

Можна сказати, що в реальному житті ніхто теж не пустить вантажівку до центра міста, але маленьких затишних вуличок та карколомних поворотів, як в Euro Truck Simulator 2, чи попередніх DLC до ATS, в новому доповненні дуже не вистачає. З іншого боку, якщо проїхатися вздовж кордону з Мексикою, від Дель-Ріо до Мак-Аллена, ви зустрінете купу саме маленьких затишних містечок, ту саму одноповерхову Америку.

Насправді, в American Truck Simulator – Texas є багато чого, крім величезних багаторівневних розв’язок та великих міст. У цьому штаті відразу 14 визначних точок, які треба сфотографувати, включаючи Космічний центр у Г’юстоні, авіаносець-музей USS Lexington, скалу Ель Капітан та ракету Starship на космодромі SpaceX у Бока-Чика. А ще цілих 30 (!) точок огляду де є, наприклад, неймовірне цікаве місто техаських німців Фредеріксбург, фантастичні вілли-палаци Ґельвістона чи ковбойське містечко Пейкос. Ну, і щоби покінчити з цифрами, у новому DLC аж 29 великих міст та 50 маленьких, не помічених на мапі поселень. Тобто тут дійсно є на що подивитися.

Разом з розширенням карти розробники випустили DLC зі скинами у стилістиці Дикого Заходу, American Truck Simulator – Wild West Paint Jobs Pack і, звісно ж, провели спеціальну подію пов’язану з дослідженням нового штату.

Поява на мапі гри Техасу дала віртуальним далекобійникам можливість прокласти маршрут від одного узбережжя США до іншого довжиною майже 2500 миль, тобто понад 4000 км. Це дійсно велика подорож.

Як ви вже зрозуміли, American Truck Simulator – Texas, попри деякі питання щодо відображення великих міст, це дуже класне DLC, яке ми рекомендуємо придбати. Якщо у вас є лише базова гра, яка зараз коштує, до речі, усього 84 грн, то для того, щоб дістатися до Техасу, треба придбати ще DLC New Mexico (усього 59 грн зараз), тому що Арізона – це безплатне DLC, а Невада та Каліфорнія входять до базової версії. Саме доповнення Texas трохи дорожче ніж інші нові DLC – 299 грн, проти 199 грн в American Truck Simulator – Montana, але, не забуваємо, воно майже вдвічі більше за розміром.

Що далі

Якщо мова про American Truck Simulator – то далі Оклахома та Канзас. Насправді після тизер-трейлеру з великими полями соняшників я навіть на секунду вирішив, що це нарешті Україна для Euro Truck Simulator 2, але ні, SCS Software не може зробити DLC, поки команда розробників не поїздить по дорогах країни, роблячи знімки ключових пам’яток, розв’язок та текстур. Зрозуміло, що до звільнення Донбасу та Криму це неможливо.

Крім того, студія збирається продовжити роботу по оновленню деяких застарілих ділянок мапи, оновленню і додаванню нових вантажівок тощо. Але головне… SCS Software готує для ETS2/ATS новий рушій! Річ у тому, що рушій Prism3D, на якому побудовані усі ігри студії, вже, м’яко кажучи, «трохи» застарілий. SCS Software регулярно оновлює його, але все ж таки, цей рушій народився ще у минулому сторіччі, студія використовує його починаючи з гри Hunting Unlimited, яка вийшла… у 2001 році.

Насправді нову версію рушія планували презентувати ще у 2022 р., але, як каже голова студії SCS Software Павел Шебор – програмісти часто занадто оптимістичні щодо строків закінчення робіт. Що ж, будемо сподіватися, що у 2023 році ми все ж таки побачимо суттєве оновлення ігрової графіки American Truck Simulator / Euro Truck Simulator 2. Тому що конкуренти не сплять, і поки SCS порається з США та Європою, вже застовпили собі Австралію. І графіка в Truck World: Australia, яку, до речі, розробляє польська студія, насправді досить непогана. Тож, люба SCS Software, треба додати!