Ноутбуки MSI
Українська правда

Nissan Juke vs. Jeep Avenger: дуель-тест про ДИЗАЙН і не тільки

Nissan Juke vs. Jeep Avenger: дуель-тест про ДИЗАЙН і не тільки
0

Приводом до цього матеріалу стала дуже амбіційна назва тестового автомобіля – йдеться про Nissan Juke N-Design. Але ж нещодавно з’явився інший компактний кросовер, який також робить сильний акцент на дизайн – йдеться про Jeep Avenger. Хто ж з них кращий та цікавіший в дизайні? А якщо говорити не лише про дизайн, але також й про більш «земні» речі? Як щодо простору салону, розмірів багажника, споживання палива, вартості автомобілів у різних комплектаціях? Цим матеріалом я спробую розпочати формат тест-дуелей між схожими автомобілями-конкурентами.

Обидва кросовери – Nissan Juke та Jeep Avenger – вже були героями окремих детальних оглядів. Тому не буду в чергове зупинятись та повторювати про техніку, комплектації, конкурентів. Замість цього пропоную концентрувати увагу на п’яти головних пунктах-раундах (які можуть довільно змінюватись в залежності дуелянтів та їх особливостей). За кожен раунд автомобіль може отримати заліковий бал; загальна кількість балів і стане підсумком дуелі.

Раунд перший: дизайн та розміри

Загально прийнято починати з опису зовнішності, а в цьому випадку – так і взагалі! Адже обидві моделі роблять особливий акцент на дизайні, але реалізують його по різному. Автомобіль Nissan Juke вкотре намагається привернути увагу передньої частиною з круглими фарами та «гостряками» вказівників поворотів, а також помітно нахиленим заднім склом та дещо виступаючою кришкою багажника – наче той купе-подібний кросовер. Комплектація N-Design додатково вирізняється оригінальними колісними дисками та сріблястими накладками, що вдало поєднуються з сірим (це зараз модно) кольором кузова.

Натомість Jeep Avenger сповідує більш традиційні SUV-форми: майже горизонтальні лінії капота та підвіконня, майже вертикальна кришка багажника, масивні колісні арки. Плюс виразна передня частина у стилі більших моделей Jeep: сім елементів фальш-решітки радіатора та заглиблені фари. Обов’язково мушу згадати чудові Х-подібні ліхтарі й численні цікаві секрети-деталі. Нарешті, обидва автомобілі пропонують приховані ручки дверцят та дають змогу обрати двоколірне фарбування кузова з контрастним чорним дахом.

Цей раунд завершується рахунком 1:1 та загальним висновком про те, що кожен з автомобілів демонструє цікавий дизайн, просто робить це по-своєму. До речі: прямокутно-лінійний дизайн автомобіля Jeep Avenger надає візуальної масивності, завдяки чому він сприймається на рівні Nissan Juke; але ж це не так! Кросовер Nissan Juke має 4,21-метрову довжину та 2,64-метрову колісну базу; коли Jeep Avenger пропонує 4,08-метрову довжину та 2,56-метрову колісну базу.

Раунд другий: салон та оздоблення

Скажу одразу – тут перемагає Nissan Juke, причому буквально розносячи свого суперника на шмаття. Передня панель вкрита приємним покриттям Alcantara, сидіння «моноформ» наче завітали до нас зі світу спорткарів, навколо важеля АКПП розмістилось срібне кільце з фоновим підсвічуванням, а пара 12,3-дюймових дисплеїв забезпечують настільки якісну та чітку картинку, що натякають на автомобілі класом вище (в принципі, так воно і є). Водночас кросовер Nissan Juke не забуває про практичність та зручність: це я про окремий блок «клімату» та кермо з елегантними спицями й тонким ободом, що так приємно тримати в руках. З мінусів – лише занадто глибоке положення цього самого блоку клімат-контролю та численний чорно-глянцевий декор (передня панель, центральна консоль, карти дверцят), який «полюбляє» збирати відбитки пальців і подряпини.

Автомобіль Jeep Avenger теж намагається привертати до себе увагу: ось яскраві лінії підсвічування салону, ось кнопки керування трансмісією та клімат-контролем, обов’язково відзначу поличку перед пасажиром та глибокий бокс з магнітною кришкою. Проте куди не торкнеться рука – а під пальцями опиняється звичайний жорсткий пластик. Сидіння мають доволі просте та суцільно-шкіряне оздоблення, причому не найвищої якості. Дисплеї програють за розміром та якістю зображення; щоправда, цифрова панель приладів дає кілька класних варіантів дизайну. Але загалом: для конкуренції з Nissan Juke в питаннях дизайнерської вигадки та якості оздоблення салону потрібно брати іншу СМР-модель – наприклад, Peugeot 2008.

Кросовер Jeep Avenger демонструє дуже цікавий, оригінальний, класний салон; але Nissan Juke додає до цього переліку ще якісніші матеріали оздоблення та гарні дисплеї. Саме тому в цьому раунді маємо перемогу 1:0 на користь Nissan Juke. Щодо задніх сидінь та багажника, то для автомобілів класу B-SUV вже добре просто сам факт їх наявності. Хоча стоп! А давайте більш детально поговоримо про практичність…

Раунд третій: зручність та практичність

Щоб не бути голослівним в стилі «тут салон тісніший, а ось тут просторіший», я просто взяв рулетку і провів кілька вимірювань. Отже: кросовер Nissan Juke пропонує переднє сидіння з довжиною подушки близько 52 см; далі відстань до педалі акселератора становить 44-67 см (залежно від налаштувань положення сидіння вперед-назад). Максимальний зазор до стелі на передньому сидінні дорівнює 102 см (сидіння опущено максимально вниз, спинка встановлена під кутом близько 110 градусів). Тепер поглянемо на другий ряд сидінь. Маємо зазор від спинки заднього дивану до спинки переднього сидіння 57-83 см, запас простору до стелі становить близько 90 см. Нарешті, пропоную зазирнути в 422-літровий багажник Nissan Juke: ширина багажника між стінками становить 101 см, виступи-упори для панелі підлоги забирають по 3,5 см кожен справа/зліва. Глибина багажника становить 80 см; за умови складання заднього ряду сидінь можна перевозити довгомір до 131 см (по довжині складеної спинки заднього ряду) або приблизно до 152 см (по довжині до упору в спинку переднього сидіння пасажира, яке встановлено в середньому положенні).

Тепер аналогічні вимірювання для Jeep Avenger. Все починається з водійського сидіння, що має довжину подушки близько 50 см; далі продовжується відстанню до педалі акселератора на рівні 43-71 см (залежно від налаштувань положення сидіння вперед-назад); тобто – кросовер Jeep Avenger пропонує більший діапазон регулювання сидіння водія. Водночас він дає менший зазор по висоті: маємо від подушки до стелі приблизно 95 см (сидіння опущено максимально вниз, спинка встановлена під кутом близько 110 градусів). Зверніть увагу, що тестовий автомобіль був з панорамним дахом і я заміряв висоту саме до стелі, а не до шторки даху; якщо автомобіль буде зі звичайним дахом, то можливо, що запас по висоті буде більшим на кілька сантиметрів. Тепер кілька слів про другий ряд сидінь. Маємо зазор від спинки заднього дивану до спинки переднього сидіння 48-73 см; при максимально відсунутому передньому сидінні для колін задніх пасажирів взагалі не лишається місця. Водночас: зазор до стелі становить близько 95 см – ось як працює звичайна форма даху на відчуття простору в салоні. Наостанок пропоную зазирнути в 380-літровий багажник Jeep Avenger: ширина багажника між стінками становить 100 см, виступи-упори для панелі підлоги забирають по 5,5 см кожен справа/зліва. Глибина багажника становить 70 см; за умови складання заднього ряду сидінь можна перевозити довгомір до 123 см (по довжині складеної спинки заднього ряду) або приблизно до 145 см (по довжині до упору в спинку переднього сидіння пасажира, яке встановлено в середньому положенні).

Нехай в цьому раунді буде нічия – фіксуємо рахунок 1:1 між автомобілями. Але цей результат досягається по-різному. Кросовер Nissan Juke піклується про задніх пасажирів та залишає їм певний простір для ніг за будь-яких налаштувань сидіння водія, плюс він виграє багажником. Натомість Jeep Avenger пропонує більші діапазони регулювання сидіння попереду та більше запас простору над головою позаду. Хоча якщо вам потрібна максимальна практичність, то варто вже дивитись на Suzuki S-Cross або Skoda Kamiq; проте вони вже явно не про дизайн…

Раунд четвертий: підвіска та двигун

Зізнаюсь, що обидва автомобілі далекі від особисто мого розуміння ідеалу. Наприклад, Nissan Juke виявляється дещо жорсткуватим, його підвіска різко реагує на будь-які ями та нерівності, він може підстрибнути задом на лежачому поліцейському. Хоча такі налаштування шасі також означають доволі чітку керованість, мінімальні крени у віражах, плюс швидкі реакції на поворот керма. Отже, автомобіль Nissan Juke – це явно «дитя асфальту», це кросовер для міста. Невеличкого 1-літрового двигуна вистачає для прискорень в темпі загального потоку (він навіть демонструє залікове прискорення 0-100 км/год краще обіцяного паспортом), але найголовнішою його перевагою є економічність – стабільно 7,5-8 літрів по місту, мінімуми бували близько 6,2 літра. На трасі при швидкості 100 км/год обидва автомобілі споживають паливо однаково – близько 5 літрів на 100 км шляху. У випадку Nissan Juke передбачено три режими руху, але реально їх два: про екорежим раджу одразу забути, залишається лише нормальний (який поводить себе як екорежим) та спортивний (який і є приємно-бадьоро-нормальним).

Кросовер Jeep Avenger виправдовує приналежність до бренду доволі енергоємною підвіскою: більше ходу – менше ям! Автомобіль підстрибує, хитається та клює, але в цей час його енергоємна підвіска відпрацьовує чергову ямку без жорсткого штурхана для водія й пасажирів. Щоправда, все це завершується чималими кренами; ще й кермо з незрозумілим пружинним зусиллям – чіткості керування Nissan тут немає. Але є порівняна економічність (по місту в середньому 7,5 літрів, мінімуми бували 5,8 літра), більше режимів руху (включаючи специфічні налаштування для бездоріжжя), а також дещо покращена динаміка. Так, залік 0-100 км/год на аналогічному відрізку дороги, з різницею у три дні та приблизно схожими погодними умовами, й також на зимових шинах дається на 0,4 секунди швидше. До речі, при максимально динамічному прискоренні Jeep Avenger дозволяє собі шуміти до рівня гучності 72 дБ, а ось Nissan Juke трошки, але все ж тихіше – максимум був 70 дБ (замір гучності звуку виконано приладом Benetech GM1352, розташування між передніми сидіннями на рівні голови водія та переднього пасажира – тобто, це той рівень гучності різних звуків, які сприймає водій).

Віддаю бал Jeep Avenger, фіксуємо рахунок 1:0 на його користь. Чому так? Ось розумієте, підвіски двох автомобілів налаштовані геть по-різному, але кожна з них має свої переваги та недоліки – тут рівність. Проте гібридний силовий агрегат Jeep Avenger все ж дозволяє йому буквально по крихтах, але вибороти перевагу: трошки економніший, трошки динамічніший, може їхати лише на електроприводі, дає більше режимів руху (також і для бездоріжжя). Хоча якщо вже казати про бездоріжжя, то якби додати в цю пару Renault Duster з повним приводом – то всі питання одразу були б закриті на його користь.

Раунд п’ятий: вартість та комплектації

Обидва автомобілі є доволі сучасними, а тому в кожному випадку навіть в стартовій комплектації можна розраховувати на фронтальні та бокові подушки безпеки, легкосплавні колісні диски та LED-фари, круїз-контроль та клімат-контроль, цифрову панель приладів та мультимедійну систему, контроль рядності та функцію екстреного гальмування тощо.

Крім того, кросовер Nissan Juke 2025 року випуску пропонує вибір між МКПП або АКПП для стартової комплектації – це нам дає мінімальний цінник від 923 тис. грн (від $22,4 тис.) або від 985 тис. грн (від $24 тис.) залежно від типу коробки передач. Максимальні комплектації Nissan Juke можуть похизуватись системою кругового огляду, аудіо Bose з динаміками в підголівниках, комбінованим оздобленням салону тощо. Ціна максимальних версій Nissan Juke становить близько 1,22 млн грн або $29,8 тис. залежно від року випуску.

Кросовер Jeep Avenger виходить дорожчим зі старту – від 1,034 млн грн або $25 тис. Навіть якщо врахувати обов’язкову наявність «автомату» й порівняти з автомобілем Nissan Juke також з «автоматом», все одно різниця в ціні сягає 50 тисяч гривень. В максимальних комплектаціях Jeep Avenger коштує від 1,14-1,16 млн грн або близько $28 тис. – й ось здається, що в цьому випадку Jeep вигідніший. Але враховуйте, що найцікавіші пункти оснащення залишили у вигляді опцій: безключовий доступ та електропривод кришки багажника, аудіо JBL, панорамний скляний дах-люк, електропривод налаштувань сидінь з функцією масажу попереку. Додаєте опції-пакети й отримуєте плюс 125 тисяч гривень – й ось вже максимальний варіант Jeep Avenger буде коштувати близько 1,27 млн грн або майже $31 тис. Тобто, знову маємо різницю в ціні 50 тис. грн. А якщо додати пропозиції Nissan Juke 2024 року випуску або стартовий варіант з МКПП, то різниця й взагалі може сягати близько 100 тис. грн.

Рахунок в цьому раунді 1:0 на користь Nissan Juke: він виявляється дешевшим, пропонує більше комплектацій, нехай навіть вони фіксовані. Кросовер Jeep Avenger може похизуватися цікавими опціями, а також унікальним електричним варіантом (але він доволі дорогий); також очікуємо у нас унікальний Jeep Avenger 4хе з повним приводом.

Підсумки: рахунок 4:3 на користь Nissan Juke

Здавалося, обидва автомобілі – компактні кросовери, що роблять ставку на дизайн. Але ж яка велика між ними різниця! Звернуть увагу, що переможець Nissan Juke спочатку робить ставку на дизайн, але потім не забуває про практичність: більш зручний та просторий салон, чіткість та легкість керування, ширше вибір комплектацій та нижче стартовий цінник. Натомість кросовер Jeep Avenger наче курсує між крайнощами: він робить все для водія, але може забути про задніх пасажирів; він прагне весело скакати по ґрунтових дорогах подалі від міста, але буває неприємно розгойдується та смикається. Підсумовуючи: кросовер Nissan Juke грає роль розсудливого партнера для автомобільного життя, а ось Jeep Avenger – наче той яскравий гульвіса, що сьогодні звеселяє, а завтра доводить до білого жару. То ж обирайте варіант собі до смаку й будь певні: в бажанні отримати яскравий дизайн – точно не прогадаєте. Питання лише в тому, що ще хочеться додати.

Це був лише перший матеріал такого формату, то ж цікаві ваші відгуки та запити на наступні схожі тест-дуелі; пишіть все в коментарях – обов’язкового прочитаю та відповім.

Автомобіль Nissan Juke надано – Nissan Україна

Автомобіль Jeep Avenger надано – представництвом Jeep в Україні

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: