Як і очікувалося, Європейський парламент переважною більшістю голосів сьогодні проголосував за запровадження USB Type-C як загального зарядного порту для широкого спектра споживчих електронних пристроїв, в тому числі iPhone та AirPods, до кінця 2024 року.

У пресрелізі Європейського парламенту щодо закону про перехід на USB Type-C зазначається:

«До кінця 2024 року всі смартфони, планшети та камери, що продаються в ЄС, повинні будуть оснащуватися зарядним портом USB Type-C. З весни 2026 року зобов’язання пошириться і на ноутбуки. Новий закон, прийнятий на пленарному засіданні у вівторок 602 голосами «за», 13 «проти» і 8 «утрималися», є частиною ширших зусиль ЄС щодо скорочення електронних відходів і надання споживачам можливості робити відповідальний вибір.

Згідно з новими правилами, споживачам більше не потрібно буде купувати різні зарядні пристрої щоразу, коли вони купують новий пристрій, оскільки вони зможуть використовувати один зарядний пристрій для цілого ряду малих і середніх портативних електронних пристроїв.

Незалежно від їх виробника, всі нові смартфони, планшети, цифрові камери, навушники й гарнітури, ручні відеоігрові приставки та портативні колонки, електронні книги, клавіатури, миші, портативні навігаційні системи, й ноутбуки, які підзаряджаються через провідний кабель, що працюють з вихідною потужністю до 100 Вт, повинні будуть оснащуватися портом USB Type-C.

Всі пристрої, які підтримують швидку зарядку, тепер матимуть однакову швидкість зарядки, що дозволить користувачам заряджати свої пристрої з однаковою швидкістю за допомогою будь-якого сумісного зарядного пристрою».

Тепер Директиву має затвердити Європейська Рада, щоб її можна було опублікувати в Офіційному журналі ЄС. Закон набуде чинності через 20 днів після публікації. Продукти, які надійшли в продаж до дати застосування, будуть звільнені від дії нового законодавства.

Нагадаємо, що Apple залишається єдиним великим виробником смартфонів, планшетів та навушників, який використовує власний порт для зарядки Lightning, тому нове законодавство ЄС щодо USB Type-C в першу чергу націлене на моделі компанії. Раніше повідомлялося, що Apple, схоже змирилася з цим рішенням, та вже тестує порт USB-C для нових моделей iPhone. За даними аналітика Мін-Чі Куо, iPhone з USB Type-C з’явиться вже у 2023 році, те саме говорить інсайдер Марк Гурман.