Вміст
Ubisoft вміє створювати неймовірні світи – красиві, захоплюючі, справжні. Сетинг не має значення, Ubisoft вдаються як реалістичні сучасні міста та навіть цілі регіони, як у Watch Dogs: Legion чи The Crew Motorfest, так і історичні реконструкції в іграх серії Assassin’s Creed, наприклад, у тій самій Assassin’s Creed Mirage. Навіть фентезійні та фантастичні світи на кшталт тих, що ми побачили в Immortals Fenyx Rising (насправді дуже недооцінена гра, одна з кращих ігор Ubi у XXI сторіччі) чи в Avatar: Frontiers of Pandora. Тож ми ні на секунду не сумнівалися, що Massive Entertainment та Ubisoft впораються з будівництвом фантастичного світу Star Wars Outlaws, а ось щодо геймплея… До геймплею в нас є запитання.
Гра | Star Wars Outlaws |
Жанр | action/adventure |
Платформи | Windows, PlayStation 5, Xbox Series X/S |
Мови | англійська |
Розробники | Massive Entertainment |
Видавці | Ubisoft |
Посилання |
Ubisoft |
Ласкаво просимо у Star Wars
Massive Entertainment та Ubisoft зайшли з козирів – події Star Wars Outlaws відбуваються у проміжку між подіями The Empire Strikes Back (1980) та Return of the Jedi (1983), найвідоміших та найулюбленіших фанатами частин “Зоряних війн”. Люк вже знайшов батька, але втратив власну руку, Хана запаковано у шматок карбоніта, стара Зірка Смерті знищена, але нова вже будується. Імперія втрачає владу над окремими планетами, Повстанці збираються завдати вирішальний удар.
У цій каламутній воді розквітають злочинні синдикати, які контролюють окремі міста і цілі регіони, намагаючись уживатися з усе ще потужною імперією. Власно гравцеві, у ролі дрібної злочинниці Кей Весс, яка через власну дурість та зухвалість потрапила не в те місце не в той час, треба буде лавірувати між інтересами різних синдикатів у намаганні врятувати власну шкіру. Кей досадила досить могутній людині та вкрала у нього дорогу йому річ, тож тепер, щоб скинути з хвоста купу мисливців за головами вона мусить виконувати завдання синдикатів та намагатися вижити.
І звісно, десь на границі зору завжди маячить протистояння Імперії та Повстанців. Куди ж без цього. І здається Весс, яка начебто “не цікавиться політикою” врешті решт прийдеться обрати сторону.
Кей та Нікс
Зрозуміло що Massive Entertainment та Ubisoft намагалися зробити з Кей Весс такого собі Хана Соло у спідниці, перепрошуємо, спідниці у всесвіті “Зоряних війн” здається так і не винайшли, тобто Хана Соло, але жіночої статі. Їй, як і Хану прийдеться спілкуватися з Картелем Гаттів (так, навіть з самим Джаббою), Синдикатом Пайків, організацією Багряна Зоря та іншими фігурами, що не дуже ладнають з законом. Звісно ж обманювати, хитрити, змінювати сторони.
Але є проблема, Кей Весс катастрофічно не вистачає харизми Гаррісона Форда, його впевненої усмішки, що може обеззброїти будь-кого. Кей не можна назвати несимпатичною, хоча часом ігрова камера примудряється показати її в дусі головної героїні Mass Effect: Andromeda до патчів. Та і не в зовнішності справа. Кей нахабна, самовпевнена, зухвала, але… те як вона кидається в будь-яку справу незважаючи на наслідки, підставляючи друзів, змінюючи сторони та “кидаючи” замовників… це трохи розчаровує. Співпереживати такій людині важко.
Так, потім через спогади дитинства, через взаємодію з Ніксом (спільні трапези – це щось), ставлення до деяких персонажів, Кей поступово розкривається. Але це дуже повільний процес, пройде не один десяток годин, перш ніж ви почнете відчувати прив’язаність до героїні.
І це дивно, тому що Ubisoft має величезний досвід створення сильних, харизматичних героїнь, які миттєво підкорюють твоє серце. Згадаємо хоча б серію Assassin’s Creed – Ейвор, Касандра, Айя, Лейла Хассан, Іві Фрай. Але тут щось не задалося.
З іншого боку, саме у Massive Entertainment завжди були проблеми з героями. Награвши сотні годин в Tom Clancy’s The Division 1/2 та Avatar: Frontiers of Pandora я зараз не згадаю жодного персонажа цих ігор.
Частково відсутність харизми Кей Весс компенсує її компаньйон Нікс. Рідкісний, і здається майже розумний звір з невідомої планети, Нікс схожий на гібрид ящірки та кота з купою мацаків на голові. Він неймовірно милий і дуже корисний. Нікс може і бластер принести в розпал перестрілки, і вкрасти гранату з пояса імперського штурмовика, і кнопку натиснути, і відволікти своїми кумедними трюками охоронця, і навіть в карти суперників зазирнути. Ну і взагалі, він гарненький, і грати в Star Wars Outlaws варто хоча б заради цього персонажа. Кожному б з нас такого Нікса.
Парк розваг “Зоряні війни”
Розважатися ми будемо на п’яти планетах та лунах, декількох космічних станціях та у космосі навколо тих самих планет. Деякі з них дуже добре відомі фанатам “Зоряних війн”, як той самий Татуїн, деякі зустрічалися в коміксах та книгах за “Зоряними війнами”, як то Кантоніка, Аківа та Кіджімі. Одну з планет, Тошару, створили спеціально для гри і ось вона вийшла краще за інші, велика савана з дивними горами-кристалами та ураганними вітрами.
Татуїн, Кіджімі та Тошару – це відкриті мапи з купою активностей в дусі інших ігор Ubisoft з відкритим світом. Аківа – це лише одне холодне місто середнього розміру. А Кантоніку ви побачите лише на початку та наприкінці сюжетної частини гри.
Взагалі-то, як ми й зазначили на початку, створювати світи в Massive Entertainment та Ubisoft вміють і цього разу вони створили справжній парк розваг для фанатів “Зоряних війн”. Ми навіть не кажемо про знайомі нам з фільмів раси, форму, мову мешканців різних планет, техніку та технології тут вистачає і прямих посилань до фільмів.
Ось вам та сама кантина на Татуїні, де Люк познайомився з Ханом. А ось вам і сам Хан Соло заморожений у карбоніті. Ось вам Боба Фет, який отримує свою винагороду від гаттів. А ось вам дохлий сарлак, чи не бажаєте прогулятися до його другої пащі? Чи ось, наприклад, розбити подрейсер, з тих на яких ганяв колись юний Енакін Скайвокер. Чи ось вам сам Лендо Калріссіан, допоможіть йому. І такого тут не просто багато, такого тут купа. Дещо здається зроблено виключно для фан-сервісу, дещо непогано грає на наповнення світу та встановлення зв’язків між грою та фільмами.
Злодій злодію злодій
Star Wars Outlaws орієнтована у першу чергу на stealth проходження. Вкрасти щось та не потрапити на очі представникам ворожого синдикату, приховано встановити жучок, допомогти комусь збігти або навпаки, спіймати перебіжчика. Кей Весс з Ніксом можуть, а часом повинні за сюжетом вступати у пряму конфронтацію з ворогами, але стрільба – це не найкраща частина гри, тож там де є така можливість, краще проходити рівні у тихому режимі.
І ось тут відкривається перша велика проблема Star Wars Outlaws. Якщо це сюжетна місія підготовлена під скритне проходження, то проходити її в stealth одне задоволення. Глушити ворогів зі станеру, вирубати вдалим хуком (як дівчина вирубає штурмовиків у броні окреме питання, але персонажі фільмів теж робили це), відволікати за допомогою Нікса, скрадатися та ховатися у густій траві… Єдина велика проблема, трупи та непритомних ворогів тут ховати не можна, тож дуже часто скритне проникнення може піти коту під хвіст коли хтось знайде кинуте вами тіло. І частіше за все це відбувається в несюжетних місіях, не підготовлених під скритне проходження.
Якщо це місія на таємне проникнення, прийдеться починати все з самого початку, якщо ні… то починається справжній цирк з нескінченним респауном ворогів, які будуть перти, наприклад, з тільки що підірваної вами будівлі. Ось прямо один за одним, нескінченно, поки вам не набридне.
Майже така сама ситуація з системою репутації кланів. Варто потрапити у категорію негідників з точку зору будь-якої організації, і ви навіть не зможете проїхати повз їхню територію, не отримавши додаткові мінуси за “незаконне проникнення”. Це додатково погіршить ваш рейтинг і дуже скоро за вами по усій планеті будуть ганятися загони мисливців за головами, конфронтація з якими знову ж таки погіршить ваш рейтинг. Вибратися з цієї ями важко.
Ще гірше йдуть справи, якщо ви нападаєте на аутпост Імперії, а це рано чи пізно потрібно буде зробити. Тоді полювання оголошується на всю планету, на перехрестях з’являються блокпости, на дорогах патрулі, в космосі TIE-виніщувачі та навіть невеликий крейсер. Будь-яка конфронтація з патрулями ще більше погіршує ваше становище і нарешті з’являються елітні чорні штурмовики. Якщо ви подолаєте їх та скинете власний статус ворога Імперії – можна грати далі, якщо ні…
І ось тут починається найцікавіше… Тому що якщо вас вб’ють представники якогось синдикату або зловлять імперці ви не втрачаєте майже нічого. З вас знімуть трохи кредитів і обережно поставлять в те саме місце де заарештували. Тоді навіщо весь цей пафос, усі ці погоні. Щоб що?!
До речі погоні – це справжній жах. Керування скутером з клавіатури робив якийсь садист, тож варто тримати під рукою геймпад, грати в Star Wars Outlaws без нього просто неможливо. Ну і відстріл переслідувачів під час погоні можливий лише за допомогою суперздібності, яку треба спочатку зарядити, а потім ще почекати тих, хто переслідує вас.
Битви в космосі наче і непогані, схожі чимось на Everspace 2, але… постійний респаун піратів робить перебування в космічному просторі некомфортним, щоб банально долетіти до планети треба вв’язатися у дві-три сутички з піратами. Але окрема подяка за посадки на планети, виглядають вони епічно, аж шкода пролистувати. Starfield є чому повчитися.
А ось картярська гра Сабакк, попри те, що здається на перший погляд дуже простою, насправді дуже цікава й азартна забавка, щось на кшталт міксу покеру та блекджеку. А ще тут можна махлювати та використовувати здібності Нікса.
Насправді в Star Wars Outlaws багато різноманітних активностей, і якщо вам не подобається щось одне, можна робити щось інше. Геймплей непогано збалансований, деякі глюки та умовності тут є, але грати, особливо в середині та наприкінці гри дійсно цікаво. Але попереджаємо, краще не беріть місії з доставки, вони блокують швидке переміщення, і ти навіть не відразу знайдеш що саме встановило цей блок.
Окремий привіт автору місії з ранкором – це буквально найгірший дизайн битви з босом, який я бачив за останні 20 років.
В одному з західних оглядів написано, що розробники Star Wars Outlaws зруйнували формулу ігор з відкритим світом Ubisoft і це була помилка. Але ж це не так, якщо придивитися, це все той самий майже стандартний відкритий світ від Ubi, але з деякими варіаціями. Та сама мапа з купою позначок. Веж та аутпостів, які потрібно визволяти наче і немає, але пошук скарбів та виконання місій вимагає лазити та займатися акробатикою на тих самих вежах з інших ігор.
Тож якщо вам подобається формула відкритих світів Ubisoft, подобається “зачищати мапу” під нуль, та самому шукати собі розваги – то вам сподобається і трохи змінений світ Star Wars Outlaws. Все ж таки часом треба й експериментувати, це ж саме те, що ми давно просили в Ubisoft.
Не RPG
На відміну від багатьох інших ігор Ubisoft з відкритим світом, тої самої серії Assassin’s Creed чи Division 1/2 в Star Wars Outlaws немає рольової системи та прокачки персонажа за рахунок виконання квестів та вбивства ворогів. Кей може покращувати свої вміння лише після того, як знайде відповідних майстрів, пройде їхні квести, а потім виконає умови отримання покращення. Наприклад, вб’є задану кількість штурмовиків, заробить задану суму грошей, зіб’є задану кількість кораблів або знайде потрібну кількість ресурсів.
Крім того, Кей може отримувати одяг з додатковими параметрами та використовувати амулети. Чимось це схоже на систему, що ми бачили в Ghost of Tsushima.
До речі, зброя у Кей лише одна, це бластер. З часом його можна покращити, додав йонний постріл проти роботів та для активації деяких механізмів, та вибуховий постріл проти потужних супротивників та для пробивання стін, звісно в суто відведених для цього місцях. Під час бою Кей може підбирати зброю ворогів, але вона має обмежений боєзапас.
Така обмеженість у зброї та прокачці з одного боку розстроює, з іншого, це хоча б щось нове.
Картинка та звук
Star Wars Outlaws використовує той самий рушії Snowdrop, що і попередні ігри Massive Entertainment, такі як Tom Clancy’s The Division 1/2, Avatar: Frontiers of Pandora та XDefiant. І якщо в XDefiant його навмисно спростили, щоб гра працювала на будь-якому калькуляторі, то в Star Wars Outlaws підтягнули сучасні ефекти, трасування променів, об’ємне освітлення, об’ємний туман тощо.
В деяких кадрах гра виглядає дійсно приголомшливо, а місцеві пейзажі так і взагалі просяться на заставки та шпалери. З іншого боку, часом гра здається навпаки занадто простуватою, особливо в коридорах якихось станцій та на скелях з відверто прямокутними терасами.
Щодо звука, то стилізація музики під стандарти “Зоряних війн” пройшла вдало. Головна мелодія запам’ятовується, у кантинах грає власна музика, десь навіть виступають “живі” музики.
Баги, куди ж без них
Я розпочав грати в Star Wars Outlaws за тиждень до релізу і попри те, що деякі оглядачі жалілися на глюки, як то провалювання під текстури, персонажів, що упливають вдалину тощо, мій досвід був досить приємним. Ми наче звикли до того, що ігор без глюків не буває, але в цілому все було більш-менш пристойно.
Але потім 26 серпня 2024 р. гра вийшла в попередньому доступі для власників Deluxe та Ultimate версій і розпочався справжній кошмар. Гра почала вилітати кожні 15 хвилин, текстури та шейдери часом не підвантажувалися і персонаж застрягав у цих дірках в текстурах. Один раз мисливці напали на мене під час відеовставки та вбили ще до того, як вона закінчилась. Інший раз робот-напарник уплив кудись за горизонт і я розмовляв з пустим місцем і не чув його відповідей.
З іншого боку, мені пощастило, бо декому патч, який вийшов трохи пізніше зламав файли збережень і їм прийшлось починати гру заново.
Хотфікс, який вийшов 30 серпня полагодив проблеми з вилітами та текстурами, і зараз Star Wars Outlaws працює в мене без жодних проблем. Але за інших гравців не поручуся, бо все ж таки в мене відносно потужний ПК, який дозволяє грати на Ultra налаштуваннях, тож деяких просаджувань продуктивності я міг просто не помітити.
Замість заключення
Останній епізод “Зоряних війн” – Episode IX – The Rise of Skywalker вийшов у 2019 році. З того часу ми маємо численні серіали різної якості і дуже непогану добірку відеоігор: Star Wars Jedi: Fallen Order (2019), Star Wars: Squadrons (2020), Lego Star Wars: The Skywalker Saga (2022), Star Wars Jedi: Survivor (2023) і ось Star Wars Outlaws (2024). Десь на горизонті майорять Star Wars: Eclipse від Quantic Dream, Star Wars: Knights of the Old Republic – Remake (на жаль від росіян з Saber Interactive) та Star Wars Jedi 3 від Respawn Entertainment.
Насправді Star Wars: Squadrons непогано виглядає у цій компанії, у гри навіть є шанс отримати продовження. А поки що Ubisoft запланувала два великих сюжетних DLC. Star Wars Outlaws: Wild Card має вийти восени 2024 р., а Star Wars Outlaws: A Pirate’s Fortun навесні 2025 р. Чи збираюсь особисто я придбати ці DLC? Скоріше так, ніж ні. Попри усі претензії до гри, цей тематичний атракціон на тему “Зоряних війн” мені сподобався.
Завантаження коментарів …