Українська правда

Огляд Galaxy Tab S9 Ultra - планшет на Android з 14,6-дюймовим екраном

Огляд Galaxy Tab S9 Ultra - планшет на Android з 14,6-дюймовим екраном
Galaxy-Tab-S9-Ultra-1
0

Ще декілька років тому компанія Samsung ревіталізувала свою лінійку планшетів на Android, одним з останніх доповнень якої стала серія Galaxy Tab S9. До мене на огляд потрапила її найбільш преміальна модель -  Tab S9 Ultra. Це 14,6-дюймовий планшет, який може позмагатися із сучасними ноутбуками не тільки діагоналлю дисплея, але й ціною. Проте, модель має й свої переваги та особливості. Наскільки Tab S9 Ultra може допомогти в повсякденних задачах, я розкажу в цьому огляді.

Характеристики Galaxy Tab S9 Ultra

Розміри та вага326,4 x 208,6 x 5,5 мм732 грами
Оперативна пам’ять і сховище12 ГБ оперативної та 256, 512 ГБ вбудованої або 16 ГБ оперативної 1 ТБ вбудованої пам'яті
ПроцесорQualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Графічний процесорAdreno 740
Бездротові модуліWi-Fi 6E, Bluetooth 5.3
Дисплеї14,6-дюймовий Dynamic AMOLED 2X, 2960х1848 точок, 16:10, 60-120 Гц, максимальна яскравість 930 ніт, HDR10+
Основні камери13-мегапіксельна ширококутна f/2.0, 26 мм, 1/3.4", 1.0 мкм, автофокус8-мегапіксельна надширококутна, f/2.2
Фронтальні камери12-мегапіксельна ширококутна, f/2.212-мегапіксельна надширококутна f/2.4
Аудіо4 динаміки
Акумулятор11200 мА⋅год
ЗарядкаДротова до 45 Вт
Роз'ємиUSB Type-C 3.2
Операційна системаAndroid 13, One UI 5.1.1
Рекомендована ціна в Україні512 ГБ - 69 999 грн,  1 ТБ - 79 999 грн

Дизайн та матеріали

Корпус товщиною всього 5,5 мм створює цікавий ефект, коли вперше береш Galaxy Tab S9 Ultra в руки, складається враження, що тримаєш лише сам екран. Планшет справді дуже тонкий, і якщо порівнювати з ноутбуками цієї діагоналі, то й легкий, його вага складає всього 732 грами.

Вся фронтальна панель моделі — це 14,6-дюймовий екран, прикритий захисним склом Corning Gorilla Glass Victus. Дисплей має доволі тонкі, як для планшетів, рамки, але в горизонтальній орієнтації у його верхній частині є невеликий виріз під блок з двох камер. Чисто естетично, це рішення сподобається не всім, але з іншого боку це вирізняє модель на фоні молодших версій та дозволило інженерам вмістити два модулі камер.

Тильна частина Galaxy Tab S9 Ultra виконана з алюмінію з невеликими смужками антен для роботи в мережах Wi-Fi та мобільних мереж операторів. В планшеті є як можливість встановити nanoSIM-карту, так і приєднати eSIM.

Також на тильній панелі знаходиться блок з двох основних камер, а поруч з ним магнітне місце кріплення комплектного пера S Pen, на якому воно також підзаряджається.

Однією з важливих особливостей дизайну Galaxy Tab S9 Ultra є захист від води та пилу за стандартом IP68, що дозволяє використовувати планшет в суворіших, ніж домашні, умовах, наприклад під дощем, або у виробничому цеху. Сертифікація обіцяє непроникність пилу в корпус та можливість занурювати його на глибину до 1,5 метра на час до 30 хвилин.

Дисплей та перо S Pen

Планшет отримав 14,6-дюймовий екран Dynamic AMOLED 2X з роздільною здатністю 2960х1848 точок, співвідношенням сторін 16:10, адаптивною частотою оновлення 60-120 Гц, максимальною яскравістю 930 ніт та підтримкою HDR10+. Традиційно для Samsung - це якісна панель з чудовою передачею кольорів та глибоким чорним кольором, на якій можна бачити текст навіть на сонці завдяки високій яскравості.

Користувач може обирати між двома налаштуваннями передачі кольорів: природні та насичені. Перші відповідають колірному простору sRGB, а другі - DCI-P3. Окрім того, за бажанням можна корегувати колірну температуру, роблячи її «теплішою» або навпаки «холоднішою».

Звісно, найбільшою перевагою такого екрана є розмір, на 14,6-дюймовій діагоналі зручно працювати з браузером, дивитися відео, відкривати PDF файли та працювати з програмами на Android На щастя, за останні декілька років Google знову взявся за просування своєї операційної системи на планшетах, тож сторонні розробники також розширюють підтримку. На сьогодні всі програми Google оптимізовані для більших екранів, і можна розраховувати на підтримку популярних застосунків від Microsoft  та інших розробників.

Великий екран також чудово підходить для багатозадачності, з можливістю розмістити два великі вікна програм поруч та зручніше переносити дані та зображення між ними, наприклад, якщо ви працюєте над презентацією.

Ще однією можливістю екрана Galaxy Tab S9 Ultra є підтримка пера S Pen, яке постачається в комплекті з планшетом. Воно має затримку вводу на рівні 2,8 мс, що чудово, та підтримує розпізнавання 4096 ступенів натискання і розпізнавання кута нахилу.

Перо можна використовувати для керування інтерфейсом, створення знімків екрана, рукописних заміток, малювання, виділення елементів та видобутку тексту із зображень. Загалом всіх тих можливостей, які надає S Pen й на інших сучасних пристроях Samsung, зокрема на Galaxy S23 Ultra та Galaxy Fold5.

Знайомий художник, який працює на планшеті Samsung минулого покоління, також звернув мою увагу на той факт, що затримка вводу 2,8 мс в пері S Pen підтримується не всіма сторонніми програмами, тому на це треба зважати при виборі додатка для малювання, або ж робити скетчі у «рідному» для планшета застосунку Samsung Notes.

Також, скоріше за все, при активному малюванні вам знадобиться хороша підставка для створення оптимального кута нахилу екрана. Це ще одна стаття витрат для тих, хто планує активно використовувати Galaxy Tab S9 Ultra для створення малюнків.

Але загалом з усієї лінійки Tab S9 саме старша модель найкраще підходить для творчих завдань завдяки великому 14,6-дюймовому екрану. Тож це дозволяє чітко зрозуміти позиціювання цієї моделі.

Платформа та швидкодія

Як і останні смартфони Samsung, новий планшет отримав процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, трохи розігнаний для пристроїв Galaxy. Його доповнюють 12 ГБ оперативної пам’яті у версії з 512 ГБ сховища та 16 ГБ в моделі з 1 ТБ. За обробку графіки відповідає прискорювач Adreno 740.

Варто зазначити, що навіть попри доволі великі обсяги вбудованої пам’яті, планшет підтримує карти формату microSDXC, що дозволяє збільшити сховище для даних. Це буде корисно тим користувачам, які працюють з великою кількістю зображень та файлів відео.

Загалом модель має характеристики, якими не надто здивуєш користувачів флагманських смартфонів цього року, але Galaxy Tab S9 Ultra отримав одну суттєву перевагу, його розробникам не довелося запаковувати топовий процесор в компактний корпус. Тож планшет демонструє той максимум, на який здатен Snapdragon 8 Gen 2, довше забезпечуючи топову продуктивність під навантаженням.

За весь час роботи з Galaxy Tab S9 Ultra мені жодного разу не вдалося навантажити його настільки, щоб корпус став хоча б відчутно теплим. Це стосувалося як роботи з програмами, так і з іграми, на кшталт Civilization 6. Втім, скоріше за все, складніші завдання, такі як монтаж великих проєктів у Luma Fusion може створювати сильніше навантаження.

Швидша робота системи завдяки кращому розсіюванню тепла загалом добре помітна у синтетичних графічних тестах. Galaxy Tab S9 Ultra набирає в них більше балів, ніж S23 Ultra та Fold5.

Окрім того, планшет забезпечує вишу швидкість та стабільність роботи в стрес-тесті 3DMark Wildlife Extreme, який навантажує систему, проганяючи тест 20 раз підряд. В ньому Galaxy Tab S9 Ultra отримав оцінку стабільності на рівні 89,1%, що є недосяжним результатом для більшості смартфонів. На відміну від них планшет майже не тротлить, гарно витримуючи навантаження.

Серед інших можливостей платформи Tab S9 Ultra варто відзначити підтримку бездротових мереж Wi-Fi 6e та Bluetooth 5.3, а також наявність модулів GPS, BDS, Galileo для навігації.

Чохол-клавіатура

До великої діагоналі Galaxy Tab S9 Ultra аж проситься клавіатура, й Samsung пропонує одразу два фірмові рішення — одну облкладинку-клавіатуру з тачпадом, а другу без нього. Якраз остання потрапила до мене разом з планшетом. Цей аксесуар має рекомендовану виробником ціну 7399 грн, що не мало, але дозволяє комфортно набирати великі об’єми тексту. Наприклад весь цей огляд був повністю написаний на Galaxy Tab S9 Ultra.

Сама обкладинка має приємне на дотик софт-тач покриття, втім клавіші виконані з пластику, вони стандартного для ноутбуків розміру, що одразу полегшує звикання та дозволяє друкувати швидше. Хід кнопок доволі короткий, що очікувано, втім його більш ніж достатньо для того, щоб відчувати м’яке натискання.

Клавіатура кріпиться до Galaxy Tab S9 Ultra через магнітний конектор на нижній грані корпуса планшета, але вона не має підсвітки, тож в цьому плані поступається клавіатурам ноутбуків.

Окрім того, зазначу невелику недосконалість української розкладки: для вставлення апострофа доводиться затискати клавішу Alt Gr, сподіваюсь це виправлять у майбутніх оновленнях планшета.

Верхній ряд функціональних клавіш клавіатури має подвійне застосування, адже на нього нанесені також швидкі дії та налаштування, наприклад, регулювання яскравості екрана та звуку. Вони спрацьовують через клавішу Fn, і, на жаль, це не можна змінити. Окрім того, на кнопки F1-F3 можна призначити швидкий запуск застосунків, для цього знаходячись у вікні відкритої програми потрібно, знову ж таки через Fn, затиснути цю клавішу на 3 секунди.

В цілому фірмова обкладинка-клавіатура виконує рівно ті можливості, що заявлено, забезпечує додатковий захист для планшета та набір текстів. Втім за її вартість можна купити окремий чохол плюс доволі непогану бездротову клавіатуру, до того ж підсвічуванням.

Режим DeX

Однією з особливостей топових пристроїв Samsung на Android є підтримка режиму DeX, що перетворює інтерфейс на подобу десктопної операційної системи з можливістю відкривати програми в окремих вікнах.

В смартфонах він працює тільки з підключенням зовнішнього екрана, а от в планшетах DeX можна запускати як на власному дисплеї, так і на моніторі чи телевізорі.

Порівняно з першими версіями, зараз DeX працює набагато краще, сам процес перемикання на нього потребує декількох секунд, кількість програм, які можна запустити в окремих вікнах більше не обмежена. Сам інтерфейс доволі сильно нагадує старіші версії Chrome OS, навіть шкода, що Google так і не спробувала інтегрувати її таким чином у смартфони та планшети.

Загалом режим DeX дозволяє комфортніше працювати з інтерфейсом за допомогою миші, міняти розмір вікон або ж розкривати їх на весь екран. Проте часто програми сторонніх розробників не дуже добре оптимізовані під роботу в такому режимі, тож їхній інтерфейс або не адаптується під потрібний розмір вікна, або робить це неправильно. Як з Telegram, який показує дві колонки інтерфейсу тільки при розкритті на весь екран.

Окрім того, мобільні програми досі часто поступаються можливостям своїх десктопних аналогів. Як той же Chrome, який не підтримує плагіни на Android. Тому з одного боку разом з DeX користувач отримує знайомий десктопний інтерфейс, але з іншого його можливості доволі обмежені.

Аудіо та камери

Планшет оснащено одразу 4 динаміками, що були налаштовані AKG та підтримують просторове аудіо DolbyAtmos, і варто зазначити, що далеко не всі ноутбуки можуть похвалитися настільки голосним звучанням. Тож за потреби на Tab S9 Ultra можна не тільки комфортно дивитися серіали з Netflix, але й використовувати планшет як портативну музичну колонку.

В планшеті встановлено дві фронтальні та дві основні камери. Розпочну з фронтальних, адже це доволі цікава система, яка складається з 12-мегапіксельного ширококутного (f/2.2) та 12-мегапіксельного надширококутного модуля (f/2.4). Вони обидва мають електронну стабілізацію, втім забезпечують хорошу якість селфі, і, що головне, чудову якість для відеодзвінків з можливістю перемкнутися на надширококутну камеру, наприклад, якщо ви проводите презентацію.

Дві основні камери пропонують 13-мегапіксельну ширококутну (f/2.0, автофокус) та 8-мегапіксельну надширококутну. В цьому плані Galaxy Tab S9 Ultra не намагається конкурувати зі смартфонами, тож якість тут відповідна.

Вдень можна отримати непогані знімки, які, втім, набагато краще будуть виглядати на екрані самого планшета.

А вночі та при поганому освітленні їхня якість буде неминуче падати, адже нічний режим не здатен компенсувати відсутність оптичної стабілізації.

Автономність Galaxy Tab S9 Ultra

Планшет отримав вбудований акумулятор на 11200 мА⋅год, якого вистачає на понад 9-10 годин автономної роботи з автоматичною яскравістю, в залежності від навантаження.

В тесті PCMark 10 він протримався 10 годин 5 хвилин, що загалом є хорошим результатом. Планшета вистачить більше, ніж на типовий 8-годинний робочий день.

Заряджається Galaxy Tab S9 Ultra через порт USB Type-C 3.2, він підтримує зарядку до 45 Вт та може зарядитися від 0 до 50% за 60 хвилин. Повна зарядка займає трохи понад 2 години.

Оцінка межі
8
/ 10
Що сподобалось
  • Тонкий металевий корпус
  • відносно невелика вага
  • захист від води та пилу
  • великий якісний екран
  • комплектне перо S Pen
  • швидка платформа
  • дуже голосні динаміки
  • фронтальні камери
  • хороша автономність
Що не сподобалось
  • Режим DeX потребує ширшої підтримки від сторонніх розробників
  • висока вартість

Galaxy Tab S9 Ultra - великий, потужний, але й дорогий планшет, що в першу чергу розрахований на творців контенту та професіоналів, яким потрібен пристрій, що здатен пережити дощ та пил, для роботи «в полях». Навряд модель зацікавить тих користувачів, яким потрібен домашній планшет для перегляду Netflix.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: