Неймовірний Cyberpunk: Edgerunners та анонс Cyberpunk 2077: Phantom Liberty знову привернули увагу гравців до Cyberpunk 2077 – в гру знову активно грають. На жаль, а може на щастя, я ще не готовий повертатися на вулиці Найт-Сіті, але бажання доповнити свої враження про всесвіт Cyberpunk 2077 все ж нікуди не зникає. Є ще Cyberpunk 2077: Trauma Team, згадав я, знову ж таки, нещодавно у видавництва Vovkulaka вийшов український переклад повного першого тому – Cyberpunk 2077. «Травма Тім», усі чотири випуски під однією обкладинкою.

Назва Cyberpunk 2077. «Травма Тім» / Cyberpunk 2077: Trauma Team
Жанр комікс
Автори Каллен Банн, Міґель Вальдеррама, Джейсон Ворді
Переклад Софія Шуль
Видавництво Dark Horse Comics, Vovkulaka
Рік видання 2022
Сторінок 96
Формат 173 × 256 мм
Палітурка тверда обкладинка
Мова українська
Сайт Vovkulaka

Trauma Team – важливий елемент всесвіту Cyberpunk 2077, бойові медики цієї корпорації зустрічаються вам у першій же місії гри, крім того, ця служба згадується багато разів в інших завданнях гри й епізодах Cyberpunk: Edgerunners. На одному з дахів Найт-Сіті можна навіть знайти збиту та пошкоджену машину медиків, біля якої ймовірно точився бій, і у цей момент гравцю було б цікаво почути історію цієї події, але її, на жаль, у грі нема. А ось у коміксі «Травма Тім» ця історія є.

Комікс розповідає історії бойового медика Наді, яка єдина залишилася в живих під час невдалої місії. Після ретельної перевірки дівчину знову допускають до роботи, але так сталося, що завдання її команди – витягти з халепи ту саму людину, що вбила усю попередню команду Наді. Чи зможе дівчина поставити професійні правила вище за жагу помсти?

Насправді усі чотири випуски Cyberpunk 2077. «Травма Тім», зібрані тут під одну обкладинку – це майже одна безперервна перестрілка. Спочатку та перша перестрілка, у якій загинули усі колеги Наді й яку вона згадує, потім перестрілка у якій команда медиків намагається врятувати дуже небезпечного клієнта, який розлютив цілу банду відморозків, на чиїй території вони опинилися. Це як одна дуже довга місія з Cyberpunk 2077, яка пішла трохи не так, як планувалося.

Сторінки Cyberpunk 2077. «Травма Тім» наповнені кров’ю, пострілами, вибухами та знову кров’ю. Кольори насичені, важкі, замальована майже уся сторінка, тому часом читати комікс відверто важко. Першу частину, намальовану трохи в іншій манері, через дуже строкату палітру і використання фонів тексту, які мають розділяти тих, хто говорить. Другу, третю та четверту частини важко читати через дуже щільну замальовку та насичені кольори. Все це начебто непогано передає атмосферу бою, але читати від розуміння цього не стає легше.

Ще одна вада Cyberpunk 2077. «Травма Тім» – це насправді дуже простий сюжет і персонажі. Поведінку Наді та вбивці-психопата Апекса, який, здається, може в будь-яку хвилину впасти у кіберпсихоз, дуже легко передбачити. Майже такі ж передбачувані колеги Наді та бандити, які намагаються дістати платинового клієнта Trauma Team.

Але насправді це не робить Cyberpunk 2077. «Травма Тім» поганим коміксом. Він начебто нічого, але, на жаль, не дотягує до рівня самої гри на яку спирається, і дуже поступається аніме-серіалу Cyberpunk: Edgerunners.

З іншого боку, мені було приємно знову поринути у всесвіт Cyberpunk 2077, побачити знайомі будинки-мурашники та вулиці Найт-Сіті. Гортаючи комікс я ловив себе на думці, що залюбки пограв би у спін-офф Cyberpunk 2077, присвячений саме медикам Trauma Team. Насправді тут є де розгорнутися і на чому побудувати складний сюжет, який підіймає дуже важливі питання. Цікаво, чи нема чогось такого в планах CD Projekt?

Щодо перекладу та якості видання, то як завжди у Vovkulaka все зроблено на дуже високому рівні, якість крейдованого паперу, друку та палітурки відмінна. Комікс приємно читати та тримати в руках. Доскіпатися буквально нема до чого.

До речі, Cyberpunk 2077. «Травма Тім» друкувався у Харкові у серпні 2022 р. У місті, яке російські покидьки обстрілюють майже щодня. Лише одне це – вагома причина придбати це видання. Підтримуйте український контент – купуйте українське!