І справді, з мультсеріалами за відеоіграми справи набагато кращі, ніж з повнометражними фільмами за іграми. В нас вже є, дякуємо Netflix, дійсно непогані Arcane, Castlevania, The Cuphead Show!, DOTA: Dragon’s Blood та The Witcher: Nightmare of the Wolf. Що ж, можете додавати до цього переліку і Cyberpunk: Edgerunners і, можливо, кудись на перше, ну добре, на друге місце, відразу за Arcane.

Назва Cyberpunk: Edgerunners
Жанр аніме, фантастика, кіберпанк
Канал Netflix
Серій 10
Режисер Хіроюкі Імаіші
Ролі озвучували KENN (Девід), Аої Юукі (Люсі), Хірокі Тоші (Мейн), Мічіко Кайден (Доріо), Такако Хонда (Ківі), Ватару Такагі (Пілар), Томойо Куросава (Ребекка), Юріка Хіно (Глорія), Кенджіро Тсуда (Док), Ясуюкі Касє (Фалько)
Рік 2022
Сайт IMDb

Цього разу Netflix навіть не можна звинуватити в тому, що це несправжнє аніме, тому що його знімала південно-корейська або малазійська студія. Цього разу все по-чесному, Netflix та CD Projekt залучили до роботи над серіалом справжню японську студію – Studio Trigger. Trigger зняла серіали Kill la Kill (2013), Little Witch Academia (2017), Promare (2019) та BNA: Brand New Animal (2020), штаб-квартира компанії знаходиться у Токіо. Більш японської студії й уявити важко.

Може, саме тому Cyberpunk: Edgerunners дуже відрізняється від інших аніме-серіалів Netflix. Edgerunners дійсно більш японський, більш різкий, більш кривавий та більш жорстокий. За 10 серій герої відправлять на той світ сотні ворогів та десятки мирних громадян Найт-Сіті, при цьому зроблять це дійсно у найбільш кривавий спосіб. Та й самі вони будуть помирати за свою мрію, як помирали десятки кіберпанків та нетранерів до них і після них. Тобто ми не можемо рекомендувати Cyberpunk: Edgerunners дітям, з іншого боку, українським дітям після подій цього року вже, ймовірно, нічого не страшно.

Відмінність є й у стилі рисовки. Спочатку стиль, обраний Studio Trigger для Cyberpunk: Edgerunners може навіть відлякати від перегляду, особливо те, як показані перестрілки, люди з киберпсихозом чи занурення мережовиків. Але до цього швидко звикаєш. З іншого боку, тут є дійсно фантастично красиві кадри, як, наприклад, сцени на Місяці, нічні вулиці та перехрестя Найт-Сіті, або вид на місто з-за його меж.

Звісно ж, у Cyberpunk: Edgerunners є усі ігрові елементи, атрибути і навіть знайомі гравцям механіки. Головний герой живе в такій самій башті-мурашнику, як і Ві, навіть у такій самій квартирі. Ходить тими самими вулицями, буває у «Потойбіччі», дивиться мозгограї, встановлює кіберприлади у нелегальних докторів-потрачей. Навіть те, як команда Мейна, а потім Девіда виконує завдання, нагадує те, як гравці можуть виконати завдання у Cyberpunk 2077. Та що там, у серіалу та гри є навіть прямий зв’язок. На честь головного героя названий один з коктейлів у «Потойбіччі», його одяг можна отримати у Cyberpunk 2077, а в Cyberpunk: Edgerunners можна побачити того самого Адама Трощило, з яким ви зустрічаєтесь у Cyberpunk 2077.

Цікаво, що історія в Cyberpunk: Edgerunners виглядає навіть більш цілісною та більш зворушливою, ніж у Cyberpunk 2077. Може, тому що насправді це історія кохання та гонитви за мрією. І того, що ти здатен зробити заради іншого. Це навіть трохи «Ромео і Джульєтта», тому що дурні діти, які не вміють довіряти один одному, роблять боляче коханій людині.

Edgerunners – це закінчена історія. Продовження, скоріш за все, не буде, хіба що CD Projekt та Netflix вирішать розповісти про життя Люсі на Місяці, але то буде зовсім інша історія. До речі, я б залюбки пограв би в Cyberpunk 2077 за межами Найт-Сіті, і так, на Місяці теж.

Коротко кажучи. Якщо вам сподобався Cyberpunk 2077 – обов’язково подивитесь Cyberpunk: Edgerunners. Якщо ні – теж подивитесь, знайомство з першоджерелом тут скоріше бонус і фан-фактор, ніж обов’язкова вимога. Це гарне аніме, і це той самий випадок, коли патчі не потрібні, що вже дорого коштує.