Українська правда

Суворий дизайн, Wi-Fi 7 та ігрові можливості: огляд роутера TUF Gaming BE6500 від ASUS

- 17 квітня, 10:16

Поки нові Mesh-системи зберігають простий дизайн та "ховаються" в інтер’єрі, ігрові роутери не просто підтримують традиційну "агресивну" зовнішність, але й виразніше підкреслюють своє походження. Заразом вони забезпечують хороший рівень продуктивності та отримують додаткові налаштування та функції, яких може не бути в інших лінійках. Як новий роутер TUF Gaming BE6500 від ASUS може впоратися зі своєю роботою ми розглянемо у сьогоднішньому огляді.

Комплектація

Постачання ігрових роутерів частіше за все не сильно відрізняється від простіших моделей. Тож із самим пристроєм користувач знайде у коробці блок живлення та традиційний Ethernet-кабель.

Оскільки модель не передбачає незвичних опцій встановлення, жодних додаткових кріплень чи аксесуарів виробник не пропонує. Та й будемо відверті, не так вже й часто вони загалом використовуються покупцями.

Дизайн та зручність використання

Зовнішність ігрових роутерів частіше за все доволі передбачувана. Вони отримують масивні корпуси з наближеним дизайном до чогось, пов’язаного зі спортом чи футуризмом, великі зовнішні антени та чималенькі логотипи. TUF Gaming BE6500 в цьому плані дотримується звичаїв та є типовим представником своєї категорії ґаджетів. Хоча й певні власні декоративні елементи лінійка з Wi-Fi 7 все ж отримала, порівняно з попередниками та варіантами підрозділу ROG.

Чорний корпус розміром 304×214×174 мм та вагою 772 грами точно потребуватиме більше місця за звичайну модель. Шість чималеньких антен теж відберуть певну кількість простору довкола. Звісно, їх напрямок можна регулювати, але прибрати з корпусу не вийде, вони фіксовані. Тож маленькі полички та приховані ніші в інтер’єрі не факт, що зможуть вмістити таке домашнє оновлення. З іншого боку, навряд покупці ховають такі маршрутизатори якомога далі від поля зору, адже, наприклад, обладнане робоче місце геймера чи просто фана технологій такий роутер зможе доповнити. (Якщо, звісно, кабель від провайдера знаходиться десь поруч.)

Форма ж корпусу нового TUF Gaming BE6500 особисто в мене викликає асоціацію з кермом болідів чи трекових суперкарів. Правда, виробник закладав ідею "потужних крил дрона", тож все суб’єктивно. Проте великі "вуха" з боків додатково приховують отвори вентиляції, що зазвичай зайвим не буває. Решта решіток знаходиться знизу, де також є пара кріплень для встановлення на стіні. Але враховуючи розташування всіх портів, навряд це буде популярний варіант розміщення.

Окремо хочеться подякувати виробнику за, по-перше, розміщення статусних індикаторів у доволі прихованій позиції, по-друге, відносно слабку яскравість та розмір діодів. Таким чином вони взагалі не заважають за будь-яких умов освітлення та не освітлюють темне приміщення. Можливо, геймерський дизайн це не сильно доповнює, проте загалом має хороший ефект (адже в більшості випадків вночі хочеться вимкнути індикатори, щоб вони не заважали зайвим мерехтінням).

Все ж, враховуючи, що йдеться про суббренд початкового ігрового рівня, до роутера TUF Gaming BE6500 взагалі немає претензій. Зовнішність точно відповідає класу, непогано доповнить інші пристрої TUF (наприклад, ноутбук) та загалом робоче місце фана ігор. Чорний корпус має переважно матове покриття, з невеликою кількістю глянцю, тож підтримувати належний стан корпусу буде не дуже складно.

Функціональність

Назва моделі, як це завжди буває, одразу підкаже стандарт новинки — Wi-Fi 7. Проте є свої нюанси — це дводіапазонна модель. Знову ж, як для початкового рівня та відносно обмеженого бюджету, це можна зрозуміти. З іншого боку, так, найшвидшого та, власне, найцікавішого діапазону 6 ГГц зі смугою у 320 МГц роутер не забезпечить. Але, спойлер, продуктивність роутера все одно доволі непогана, а у виробника зустрічалися й значно дорожчі моделі без 6 ГГц.

Таким чином користувачу будуть доступні стандартні діапазони: 2,4 ГГц (2×2) з теоретичним максимумом швидкості до 688 Мбіт/с та 5 ГГц (4×4) з 5 746 Мбіт/с, що і закріплено в назві моделі — BE6500. Є стандартний набір засобів прискорення з OFDMA, Beamforming, підтримкою 4096-QAM, MLO, та смуги 160 МГц.

Кількість портів доволі невелика. Позаду на корпусі можна знайти один WAN- та ще три LAN-порти, а також USB-A 3.0. Приємним бонусом тут є те, що WAN та всі LAN підтримують до 2,5 Гбіт, що може стати у пригоді власникам швидких каналів та дротових клієнтів у мережі. Також один з портів позначається ігровим й саме йому роутер надаватиме пріоритет в роботі. Серед засобів керування на корпусі немає нічого незвичного: три клавіші — увімкнення, WPS та скидання.

Роботу забезпечує чотириядерний процесор з частотою до 1,5 ГГц, 1 ГБ оперативної пам’яті та 256 МБ Flash-пам’яті. З усім вищезгаданим, виробник, чомусь, не зазначає приблизну площу покриття. Однак, якщо орієнтуватися по схожим роутерам виробництва ASUS, при правильному розміщенні на 150-200 м² можна розраховувати. Тобто для більшості квартир чи невеликих будинків можливостей пристрою має вистачати. А працювати він може в режимах роутера, точки доступу, репітера, медіамосту, або ж приєднатися до мережі AiMesh.

Оскільки ж маємо роутер ігрової лінійки, він отримав схожі додаткові функції, як в інших подібних моделей від ASUS (ROG). Так, розділ Game Boost запропонує Gear Accelerator (пріоритет для ігрових клієнтів), Mobile Game Mode (для поліпшення з’єднання портативних пристроїв на кшталт смартфонів), Open NAT-профілі та Internet Game Boost, або ж WTFast. Заразом є стандартна вкладка Adaptive QoS. Такі ж опції ми вже зустрічали у, наприклад, роутері ROG Rapture GT-BE98 чи Mesh-системі ROG Rapture GT6.

Також в TUF Gaming BE6500 знайдуться звичні для й інших роутерів ASUS налаштування: AiMesh, оновлене меню менеджменту мереж, AiProtection, батьківський контроль, аналіз трафіку, робота з USB-пристроями, хмарні функції AiCloud 2.0, VPN (PPTP, OpenVPN, IPSec, WireGuard, VPN Fusion, Instant Guard), підтримка Amazon Alexa та Google Assistant тощо.

Решта адміністративних функцій та інтерфейс панелі керування загалом теж залишаються знайомими користувачам роутерів ASUS. Хіба що у випадку з TUF маємо злегка змінений дизайн, стилізований під лінійку. Але логіка побудови та керування така ж сама, як в інших роутерах виробника.

Застосунок для керування зі смартфона також універсальний, і з якихось причин власної теми TUF не має. Однак на його роботу це особливо не впливає. Проте, як і в інших випадках, застосунок не має всіх налаштувань, які є в вебверсії адміністративної панелі.

В роботі

Оскільки TUF Gaming BE6500 працює зі стандартною ОС, то й процес налаштування не відрізняється від інших моделей. Хіба що, знову ж, саме меню стилізовано під кольори TUF. "Адмінка" в декілька кроків проведе користувача стандартним шляхом для налаштування підключення та створення локальної мережі (разом з окремим SSID для IoT-пристроїв, як тренд минулих років).

А далі можна розпочати тестування. Для випробувань використовували ROG Strix SCAR 17, новий ROG Strix SCAR 18 (огляд буде незабаром) та ASUS Zenbook DUO 2025, а також маємо гігабітний канал провайдера. Спочатку ми розділили діапазони й спробували банальний Speedtest. Ethernet показав практично максимум, обіцяний провайдером. У 2,4 ГГц без перешкод приблизно у трьох метрах від роутера швидкість склала 187/152 Мбіт/с, в шести метрах через одну стіну — 152/107, та 95/68 Мбіт/с у понад 10 метра за двома стінами.

З 5 ГГц ці показники збільшилися до 910/889, 891/916 та 680/706 Мбіт/с в таких самих місцях. Очікувано значно цікавіший діапазон. Й надалі він зберігав стабільно високі показники швидкості під час випадкових замірів, при чому вони також були високими для пристроїв зі старішими за Wi-Fi 7 стандартами, хоча й могли поступатися однією-двома сотнями Мбіт/с.

Більш показовими все ж є показники внутрішньої передачі даних між клієнтами. Ігровий та преміальний ноутбуки якраз є непоганими опціями для цього. У 2,4 ГГц при повністю бездротовому з’єднанні поряд із роутером клієнти показали в середньому від 33 до 79 Мбіт/с, залежно від наближення до маршрутизатора. Небагато, однак з урахуванням того, які саме пристрої нині будуть використовувати цей діапазон — можна сказати ОК.

З одним дротовим клієнтом показники суттєво не змінилися — від 40 до 71 Мбіт/с. Все одно не той діапазон, який мав бити рекорди. Однак Speedtest був швидшим, а значить і можливості в нього потенційно кращі. Але, повторюся, не факт, що є сенс бідкатися.

А от від 5 ГГц і очікувань більше, і, власне, вимог. В тих самих позиціях і без дротів клієнти змогли обмінюватися даними на середній швидкості від 563 до 813 Мбіт/с. Максимум при цьому становив 913. Вже непогано.

Надавши одному з клієнтів Ethernet-з’єднанням (нагадаю, всі порти підтримують до 2,5 Гбіт, як і самі лептопи), середня швидкість очікувано зросла: від 958 до 1 692 Мбіт/с. Мінімальний показник не опустився нижче за 600 Мбіт/с, а максимальний — трошки перетнув межу 2 Гбіт. Використання MLO суттєво не вплинуло на показники. Однак, як для 5 ГГц, це все одно доволі висока швидкість, якої попередні стандарти, м’яко кажучи, геть не завжди могли досягти.

Ehternet-з’єднання традиційно стабільне та наближене до обіцяної швидкості.

Подальше використання в режимі автоматичного вибору діапазонів для клієнтів особливих проблем не виявило. Очікувано, без підтримки Wi-Fi 7 дістається трошки менше швидкості, проте все одно вистачає для буденних справ. Одночасне завантаження великих файлів і будь-яка інша робота з інтернетом та в Мережі не створюють проблем одне одному. А якщо йдеться про використання в домашніх умовах, то навіть відносно велика родина навряд створить достатнє кількісне навантаження на сучасний роутер.

Тому загалом, якщо абстрагуватися від не дуже високих показників 2,4 ГГц, то поскаржитися на щось складно. Втім, зі схожою вартістю можна знайти пристрій з підтримкою 6 ГГц, а такий діапазон може, по-перше, потенційно забезпечити вищу швидкість, по-друге, створити більше умов для використання MLO. Але якщо завдання роутера переважно зводяться до зв’язку з інтернетом, і клієнти з відповідною підтримкою Wi-Fi 7 в користувача вже з’явилися, то TUF Gaming BE6500 все ж не має розчарувати.

TUF Gaming BE6500
7.5
/ 10
Що сподобалось
  • Відповідна класу зовнішність
  • зручність налаштування та керування
  • високі показники швидкості
  • стабільність роботи
  • всі Ethernet-порти швидкі
Що не сподобалось
  • Немає підтримки 6 ГГц
  • невисока швидкість у 2,4 ГГц

TUF Gaming BE6500 є доволі типовим представником пристроїв суббренду. Він навряд буде конкурувати з дорожчими опціями підрозділів ROG чи Zenwifi, однак для свого класу все ж здатен забезпечити доволі непогану роботу. Нехай, судячи з усього, з маркетингових причин він залишився без 6 ГГц, діапазон 5 ГГц відносно непогано підтримує гігабітний канал провайдера. З правильним розташуванням та клієнтами, створення додаткових умов навряд знадобиться. Проте покращення до Wi-Fi 7 негативно вплинуло на вартість буквально всіх роутерів, а з таким цінником, як тут, все ж хотілося б отримати й 6 ГГц.

Load more