Скажімо відверто, у реальному житті Канзас достатньо нудний штат. Він прямокутний, а абсолютно прямі дороги йдуть у Канзасі виключно з півдня на північ та зі сходу на захід. Населення Києву «розмазано» тут на площі в третину України. Лани, пасовища, знову нескінченні лани… Навіть дивно, як SCS Software вдалося перетворити реальний Канзас в настільки цікавий віртуальний Канзас в розширенні мапи American Truck Simulator – Kansas, яке вийшло нещодавно. Але вдалося.

Гра American Truck Simulator – Kansas
Жанр симулятор
Платформи Windows
Мови англійська, українська
Розробник SCS Software
Видавець SCS Software
Посилання
Steam Kansas

Toto, I’ve a feeling we’re in Kansas now!

Після величезного, але трохи порожнього минулорічного Техасу, цього року SCS Software випустила вже два розширення мапи: American Truck Simulator – Oklahoma на початку серпня 2023 р. і American Truck Simulator – Kansas наприкінці листопаду 2023 р. І хоча я звісно купив і «проїхав» усю Оклахому, цей штат не дуже зачепив мене. А Канзас зміг.

Є щось дуже і дуже американське у поїздках на важких вантажівках абсолютно прямими хайвеям, що впираються в обрій. Нескінченні поля соняшників (прізвисько Канзасу – Штат Соняшнику), нескінченні пасовища з ковбоями, абсолютно пласка, майже без пагорбів земля. Відчуття простору та спокою. Це заворожує.

Крім того, SCS Software дуже непогано попрацювали над містами Канзасу, а також заховали на мапі купу цікавинок для прискіпливих дослідників. У American Truck Simulator – Kansas крім прихованих шляхів, які з’явилися в ATS вже давно, з’явилися і приховані точки огляду, які ще треба пошукати.

І це насправді цікаві локації, як то історичне місце Эль-Дорадо, крейдові скали Монумент-Рок або найвища точка Канзасу, гора Соняшник, яка не є горою, це просто найвища точка на майже пласкій рівнині. На прихованих шляхах можна взагалі знайти багато цікавого, як то ферму Кентів, родини, яка всиновила Супермена, у вигаданому містечку Смолвіль, Канзас. Або навпаки реальне містечко Галіна, у якому автори мультфільму Cars знайшли свого Сирника, і на вулицях якого зараз встановлені машини з Cars. Або містечко Гудленд, у якому встановлена гігантський мольберт з картиною Соняшники ван Гога (Штат Соняшнику, пам’ятаєте?). А в містечку Селайна є справжня масонська церква, вони тут навіть не ховаються.

Ну і звісно ж, тут є дорога з жовтої цегли та багато посилань до «Дивовижного чарівника країни Оз» Лімана-Френка Баума, все ж таки Дороті Ґейл – дівчинка з Канзасу.

Ну і нові індустрії, нові досягнення, нова подія World of Truck. Взагалі-то зараз проходить три онлайн-події одночасно, це нечувано! Дві на честь виходу Euro Truck Simulator 2 – West Balkans, одна на честь American Truck Simulator – Kansas. А скоро вже і традиційна Різдвяна подія!

American Truck Simulator – Kansas: ненудний штат

1.49

Звісно ж, невдовзі до релізу American Truck Simulator – Kansas розробники випустили чергове велике оновлення гри, 1.49.

В 1.49 гравці отримали нове небо з підтримкою HDR та нові типи погоди, які стали набагато різноманітнішими. Нарешті вночі з’явився місяць, а зорі почали мерехтіти. Взагалі небо вночі стало набагато цікавішим і реалістичним, а нічні поїздки приємнішими.

У штаті Вашингтон з’явився величезний технологічний центр PACCAR з дуже цікавою трасою для випробування вантажівок. А неподалік Солт-Лейк-Сіті (Юта) переробили гори.

І найголовніше, у патчі додали те, що мало бути в American Truck Simulator з самого початку – дилерів вживаних вантажівок. У різному стані, за різну ціну, саме те, що буде у пригоді водію початківцю. На жаль, для тих, хто грає в ATS вже багато років це майже зайвий контент, грошей вистачає на нові вантажівки, купувати старі немає сенсу.

Update. Як підказують у коментарях (дякуємо за уважність!) деякі старі тягачі, як то Volvo VNL 2014, чи International  9900і, доступні тепер лише у салонах вживаних вантажівок.

Вантажівки

З початку 2023 року в American Truck Simulator вже додали дві нові вантажівки: Western Star 5700XE та Volvo VNL. Плюс разом з Канзасом вийшли два DLC. Farm Machinery з сільськогосподарською технікою (є навіть роботизований трактор) та Michelin Fan Pack з шинами та бонусним контентом від Michelin.

Але мені, наприклад, цікавіше не сучасні вантажівки American Truck Simulator, а неймовірні брутальні машини 60-90-х років. Такий попит задовольняють модери. Найцікавіші вінтажні вантажівки треба купувати на окремих сайтах і вони можуть коштувати $15-20. Звісно їх треба встановлювати самостійно і після кожного оновлення гри перезавантажувати знову. Але і в Майстерні Steam достатньо крутих автівок. Раджу спробувати MACK CHU613, Scot A2HD, Mack R Series, Kenworth K100-E, Freightliner FLB та International 9800 i. Можливо їхні вже несучасні двигуни й не дуже тягнуть, особливо важкі вантажі, та і розганяються вони трохи повільно, але які ж вони класні.

Як альтернативу можете спробувати неймовірну сучасну дизель-електричну Edison L Series, першу електровантажівку у грі. Електродвигуни це геть інша динаміка. Канадська Edison Motors робить електровантажівки зі старих Kenworth R500 та R750.

Українській контент в American Truck Simulator

На жаль, на відміну від Euro Truck Simulator 2 українського контенту в ATS небагато. SCS Software навіть не спромоглася випустити набір скінів на підтримку України для цієї гри, як вона зробила для ETS2. Цікаво, чому?

Та і в Майстерні українських скінів майже немає. Єдине що я знайшов, це досить простенькі скіни для Kenworth W900 та Volvo VNL 730-780 плюс скін для трейлерів We Stand With Ukraine.

Плюс українську навігацію: Антон, Марічка з Waze та Оксана й Олександр з Яндекс.Навігатор. Ні, цього разу сперечатися не будемо, обирайте яку бажаєте.

Сподіваємось що модери, які роблять українські моди для Euro Truck Simulator 2 все ж таки звернуть увагу на American Truck Simulator, яка розвивається зараз динамічніше. Хоча так, гравців тут все ще набагато менше ніж в ETS2.

Що далі

Щодо динаміки. Поки в ETS2 готують лише одне розширення мапи, Greece, в ATS працюють над трьома водночас! Nebraska, Arkansas та Missouri, яка поки що не має сторінки у Steam. SCS Software явно прискорюються і це гарно.

Станом на зараз в American Truck Simulator є вже 14 з 50 штатів, але це вже майже половина території США за площею, штати східного узбережжя значно менші за розміром, і їх, схоже, будуть додавати групами.

Цікаво, коли в SCS Software займуться Канадою, бо треба ж якось і до Аляски дістатися. А конкуренти тим часом не сплять.

У підсумку

American Truck Simulator – Kansas несподівано виявився цікавим і не нудним DLC. SCS Software обрали цікавий напрямок розвитку і суттєво прискорилися, що дуже тішить. Але грі конче потрібен новий рушій. З нормальним освітленням, тінями, згладжуванням, трасуванням променів, підтримкою DLSS тощо. Попри усі намагання розробників гра старішає і це вже помітно. Бажаємо SCS Software наснаги.