Кросовер Hyundai Tucson четвертого покоління NX4 вже добре відомий у нас: на початку кар’єри він став переможцем конкурсу «Автомобіль року в Україні», далі продовжив успішними продажами ось кілька років поспіль (навіть в ці буремні часи війни), його реально зустрічаєш на вулицях великих міст. Аж ось оновлений Hyundai Tucson! Що ще можна додати в рецепт вже й так безумовного успіху? Зараз розповім – у форматі головних питань та відповідей.
Оновлений Hyundai Tucson? Це помітно?
Автомобіль Hyundai Tucson помітно змінився й водночас залишився собою. Змінився – це про нову передню частину: бампер та решітка радіатора, нове оформлення характерних LED-елементів, поява матричних фар (до речі, вперше для цієї моделі). Проте зміни торкнулись не лише передньої частини кузова, але й задньої: теж з’явився новий бампер, а на додачу – ще й збільшений «двірник» для очищення заднього скла. Це я до того, що у випадку Hyundai Tucson зміни не лише заради змін, але й заради корисних та важливих покращень: фари вміють «вирізати» промінь світла, щоб уникнути засліплення зустрічних або попутних автомобілів, а збільшений двірник (його довжина додала 75 мм і тепер становить 350 мм) відповідно збільшив зону очищення заднього скла.
Цікаво вийшло: наче багато нових елементів, які одразу привертають увагу – проте Hyundai Tucson пізнається безпомилково. За різкими лініями на передніх дверцятах та розширеннями навколо задніх коліс, за суцільним ліхтарем з кількома гострими «зубцями», за капотом з численним поздовжніми рисками, за характерним обрамленням бокових вікон, що плавно опускається й розширюється в зоні багажника. Цей дизайн ще й досі виглядає доволі сучасним та примітним на дорозі. Проте якщо вам все ж мало уваги – то можете обрати один з п’яти нових кольорів кузова та придивитись до нової лінійки легкосплавних колісних дисків.
Оновлений кросовер Hyundai Tucson (код NX4 PE) помітно змінився й, водночас, залишився собою. Новий передній бампер комбінує сріблясті та сірі вставки, а решітка радіатора прикрашена LED-елементами з напівпрозорим дзеркальним покриттям та подвійними вказівниками поворотів – схожі рішення раніше бачив, не багато не мало, на великому флагманському кросовері Hyundai Palisade. Також з’явились матричні фари та нові затемнені логотипи (залежить від комплектації), додано нові кольори кузова, змінились колісні диски. Але залишились загальні обриси та пропорції корпусу, та й розміри майже незмінні: довжина – 4,51 метра; ширина – 1,865 метра; висота – 1,65 метра; колісна база – 2,68 метра.
Вже непогано; але чи є зміни в салоні?
Зазвичай такі планові оновлення передбачають невеличкі зовнішні зміни (ось як описано вище) та ще менші зміни в салоні. Проте не цього разу: кросовер Hyundai Tucson фактично отримав повністю нову передню панель! Все починається з пари поєднаних 12,3-дюймових дисплеїв та нової мультимедійної системи (з підтримкою бездротових оновлень та підключень Android Auto і Apple CarPlay), продовжується горизонтальною лінією з вбудованими дефлекторами вентиляції, завершується поличкою перед пасажиром.
Також повністю переоформлено центральну консоль, яка тепер виконана у вигляді «острівця» між передніми сидіннями: тут облаштували два підсклянники, бездротову зарядку, різноманітні кнопки та перемикач режимів руху. Але зникли кнопки підігріву та вентиляції передніх сидінь – куди поділись? Їх інтегрували у новий блок керування кліматом, який поєднав круглі ручки-шайби та сенсорну панель з промальованими кнопками. Але де подівся важіль автоматичної коробки перемикання передач? Так ось же він – у вигляді джойстика під кермом. До речі, кермо теж нове: з тонкими спицями та чотирма точками замість звичного логотипу; хоча ось ці чотири точки як раз позначають літеру «Н» азбукою Морзе.
Щодо задньої частини салону, то все й раніше було добре – так і залишилось. Сьогодні вже існують конкуренти, які дають більше простору позаду, ширше відкривання дверцят, можливість поздовжнього регулювання дивану: ось тут кросовер Hyundai Tucson поступається. Проте все одно позаду пасажирів очікує достатній простір над головою та для ніг (просто без надлишку), спинку дивану можна встановити під зручним кутом нахилу, передбачено підлокітник та підсклянники, а в максимальних комплектаціях – навіть окрема зона «клімату» та підігрів заднього ряду сидінь. Ось просто розумієте: кросовер Hyundai Tucson актуального покоління від початку своєї кар’єри отримав стільки переваг та зручностей для пасажирів позаду, що вони ще й досі дозволяють йому називатися одним з кращих в класі. Аналогічна ситуація і з багажником – доволі великий, з правильною прямокутною формою, опрацьованими дрібницями; лише хочеться додати м’яке оздоблення бокових поверхонь замість гулкого твердого пластику.
Передня частина салону Hyundai Tucson відтепер виконана у стилі Hyundai Sonata та Hyundai Santa Fe: пара поєднаних 12,3-дюймових дисплеїв; оригінальний (хоча й не дуже практичний) блок «клімату» та кнопки над ним; нове кермо з чотирма крапками та перемикач «автомату» під ним, горизонтальна лінія з інтегрованими дефлекторами вентиляція. Зміна центральної консолі подарувала функціональний «острів» та чималу нішу-поличку для сумок. Позаду і раніше було добре: вдосталь місця та зручна посадка, підігрів сидінь та вентиляція для комфорту пасажирів. Багажник гібридної версії пропонує об’єм 616 літрів, електропривод кришки, дворівневу підлогу тощо.
А що з технічними змінами? Щось покращилось?
Здається, з таким переліком змін, кросовер Hyundai Tucson може вже заспокоїтися. Але ж ні: оновлений автомобіль підготував ще кілька сюрпризів, цього разу – технічних. Найважливішим пунктом назву появу нової версії: бензиновий 2,5-літровий 190-сильний двигун, класичний 8-ступеневий «автомат» та обов’язковий повний привод – чудовий варіант, про який сподіваюсь розповісти в майбутньому. Окрім цього, певні зміни отримали й автомобілі з вже відомими двигунами: доопрацьовані підвіска, подвійне скло бокових передніх вікон, нові підкрилки та покращена звукоізоляція – все комфорту та тиші в салоні. Крім того, в гібридному силовому агрегаті дещо збільшено допустиму пікову потужність електромотора (було 44,2 кВт, а стало 47,7 кВт), завдяки чому потенційно вдавалося б наростити потужність гібрида як раз на плюс 5 к.с. – й потримати 235 к.с. загальної потужності. Кажу «потенційно» тому, що тут треба враховувати ще й вплив нового екологічного класу Euro 6e. Через це гібридний силовий агрегат навпаки було дещо дефорсовано і тепер у технічних характеристиках фігурує цифра 215 к.с. загальної потужності.
Саме в такому гібридному виконанні й було представлено тестовий автомобіль. Якщо коротко сказати, то – ось наче зміни є, але реально вони не відчуваються. Проте це тому, що Hyundai Tucson від початку вийшов дуже вдалим! Наприклад, у нього складний гібрид – поєднання 1,6-літрового турбодвигуна, електромотору, автоматично 6-ступеневої коробки передач (що рідкість для гібрида). Тобто, тут багато окремих елементів. Але вони налаштовані настільки вдало та чітко, що під час руху ви жодного разу не помітите перемикань передач або окремого чи одночасного спрацювання двигунів – всі перемикання, операції, дії всередині гібриду відбуваються дуже м’яко та гладко, рух та прискорення буквально на одній лінії.
Старт майже завжди відбувається на електромоторі, проте бензиновий двигун доволі рано вмикається в роботу – його пізнаєш не за поштовхом чи перемиканням, а за появою характерного звуку. Здається, що прискорення в перші секунди не вражає; проте далі приходить класна тяга: все як має бути для невеличкого турбодвигуна, який починає розкриватись з середньої зони обертів (3-4 тисячі) й далі без проблем та провалів сягає аж до 5,5-5,8 тисяч. Виходить так, що на початку руху автомобіль доволі плавний та не лякає різкими «стрибками» вперед, проте завдяки підтримці електромотора він завжди здатний до оперативних прискорень. Але якщо вам потрібно більше – то варто тиснути на педаль акселератора – й далі насолоджуватись турботягою та подальшим прискоренням. Наскільки активним? Згідно з паспортними даними, заявлено 0-100 км/год за 8,2-8,5 секунди залежно від типу приводу (та 186 км/год максимальної швидкості), але за моїми замірами для тестового автомобіля з повним приводом вийшло набагато краще: близько 7,8 секунди. Такий результат дозволяє гібридному Hyundai Tucson тримати титул одного з найбільш динамічних кросоверів у своєму класі.
Хоча така потужність та динаміка не робить його спортивним. Навіть навпаки: для Hyundai Tucson головним є комфорт руху. Навіть з урахуванням 19-дюймових коліс на тестовому автомобілі, він все одно їде доволі м’яко та комфортно, намагаючись ретельно приховати нерівності доріг. Я б навіть сказав, що кросовер Hyundai Tucson їде дуже акуратно, обережно, дбайливо для своїх пасажирів: ось наче ледь чуєш роботу підвіски, наче відчуваєш невеличкі коливання кузова, проте жодного жорсткого поштовху або сильних розхитувань – дуже приємний автомобіль для пасажирів. Та й для водія: легке кермо й чіткі реакції, помірні крени в поворотах, майже повна відсутність затримок на поворот керма. До речі, що цікаво – це саме кермо робить менш як 2,5 обертів від упору до упору, що дозволяє його вважати гострішим, ніж прийнято зазвичай для автомобілів такого формату (2,5-2,7 оберту від упору до упору). Проте якось «літати» по дорозі та гарцювати в поворотах геть не хочеться. Натомість кросовер Hyundai Tucson налаштовує на спокійний (але не обов’язково повільний) стиль керування.
Нарешті, кілька слів про різні режими руху. Напевно, найбільш вживаним режимом буде ЕСО: потужності вистачає, плавність в реакціях двигуна на натискання педалі акселератора, цифрова панель приладів показує індикатор роботи гібридної системи, перемикачі під кермом дозволяють обирати ступінь рекуперації (1-2-3 або AUTO) під час сповільнення. Альтернативою виступає режим SPORT: в цьому випадку відгуки на педаль акселератора стають більш різкими, на панелі приладів сяє жовто-помаранчевий тахометр, гібридна система лише зрідка дозволяє рух на електроприводі, а пелюстки під кермом вже відповідають за перемикання передач в коробці. Також передбачено три режими для бездоріжжя, які спочатку активуються кнопкою TERRAIN й далі вибирають перемикачем. В кожному з цих режимів передбачено більш активне використання повного приводу. Ось тут нюанс: навіть в режимі ЕСО старт дається на повному приводі – але потім муфта «розпускається» і подальший рух відбувається на передньому приводі; натомість, в режимах для бездоріжжя муфта повного приводу залишається замкненою довший час (особливо при виборі MUD або SAND) й тому задні колеса майже завжди активні та підштовхуються автомобілем. Також відрізняються відгуки двигуна на натискання педалі акселератора: наприклад, в режимі SNOW все відбувається дуже повільно та максимально плавно, щоб уникнути буксування коліс. Натомість в інших режимах такого обмеження немає – напевно, щоб допустити можливість пробуксовки коліс та самоочищення протектору. Плюс додайте систему допомоги на спуску та доволі жорсткий кузов (його не перекошує при відриві одного з коліс від дороги), але відніміть помірний кліренс (17 см) та відносно невеликі ходи коліс. В підсумку отримаємо типовий кросовер; проте більшості його можливостей вистачить.
Детально конструкцію гібридної системи Hyundai Tucson вже розбирали в окремому матеріалі; але якщо коротко: бензиновий 1,6-літровий турбодвигун, електромотор та 6-ступеневий «автомат», акумулятор під заднім сидінням, передній або повний привод; причому повний привод реалізований традиційним методом – з використанням карданного валу, а не окремого електромотору для приводу задніх коліс. Щодо динаміки, то оновлений гібридний кросовер Hyundai Tucson наче просто забув про всі ці нюанси з коливанням потужності й просто робить свою справу: залікова «сотня» дається за 7,8 секунди – такий Hyundai Tucson все ще гарно «вміє в динаміку»! Але не дуже «вміє в економічність»: по місту стабільно виходить 7-7,5 літрів, мої мінімуми були близько 6,5 літрів, але максимуми інколи сягали 9-10 літрів – це небагато для 8-секундного кросовера потужністю 200+ кінських сил, проте серед конкурентів існують й більш економічні гібриди. На трасі під час руху зі швидкістю 100 км/год споживання палива становить близько 6 літрів на 100 км.
Скільки коштує оновлений кросовер Hyundai Tucson?
Як і до оновлення, автомобіль Hyundai Tucson пропонує дуже широкий перелік версій: бензиновий двигун 2.0 MPi (156 к.с.) або новий двигун 2.5 GDi (190 к.с.), турбодизель 1.6 CRDi (136 к.с.), потужний гібрид 1.6 T-GDi HEV (215 к.с.), передній або повний привод, механічна або автоматична коробка перемикання передач (гідромеханічні «автомати» або «автомат-робот»), чотири комплектації на вибір – загалом маємо 15 варіантів автомобіля.
Гаму відкриває Hyundai Tucson Express, який пропонує: фронтальні та бокові подушки безпеки, надувні бокові шторки безпеки, систему стабілізації, круїз-контроль, двозонний клімат-контроль, кнопку запуску двигуна та безключовий доступ, підігрів керма та передніх сидінь, передній та задні датчики паркування, камеру заднього огляду, мультимедійну систему з сенсорним 12,3-дюймовим дисплеєм та підтримкою Apple CarPlay та Android Auto, цифрову панель приладів з 4,2-дюймовим дисплеєм, світлодіодні фари, легкосплавні 17-дюймові колісні диски тощо. Ціна Hyundai Tucson 2.0 MPi 6МТ 2WD Express – від 1,17 млн грн або $28 тис.; ціна Hyundai Tucson 2.0 MPi 6АТ 2WD Express – від 1,2 млн грн або $29 тис.
Наступним кроком виступає Hyundai Tucson Dynamic, в комплектацію якого додано: асистент попередження про виїзд зі смуги руху та асистент утримання в смузі руху, асистент запобігання зіткненню на основі камери, багатоколірне підсвічування салону, декоративні металізовані накладки на дверцятах та багато іншого; також для цієї комплектації суттєво розширено перелік доступних двигунів та варіантів приводу. Ціна Hyundai Tucson 2.0 MPi 6АТ 2WD Dynamic – від 1,26 млн грн або $30,4 тис.; ціна Hyundai Tucson 2.0 MPi 6АТ 4WD Dynamic – від 1,33 млн грн або $32 тис.; ціна Hyundai Tucson 1.6 CRDi 7DCT 2WD Dynamic – від 1,36 млн грн або $32,8 тис.; ціна Hyundai Tucson 1.6 CRDi 7DCT 4WD Dynamic – від 1,43 млн грн або $34,5 тис.; ціна Hyundai Tucson 1.6 T–GDi HEV 6АТ 2WD Dynamic – від 1,61 млн грн або $38,7 тис.
Далі розташовується автомобіль Hyundai Tucson Elegance, що додатково пропонує: адаптивний круїз-контроль, асистент запобігання зіткненню на основі камери та радара, асистент встановлення рекомендованої швидкості, електропривод кришки багажника, тризонний клімат-контроль з дефлекторами вентиляції позаду, бездротову зарядку, підтримку технології «цифрового ключа» (NFC доступ через смартфон або годинник), повноформатну 12,3-дюймову цифрову панель приладів, комбіноване оздоблення салону (екошкіра + тканина), матричні фари, світлодіодні задні ліхтарі, затемнені фари та ліхтарі, решітку радіатора з оздобленням DARK CHROME, легкосплавні 18-дюймові колісні диски тощо. Ціна Hyundai Tucson 2.0 MPi 6АТ 2WD Elegance – від 1,4 млн грн або $33,7 тис.; ціна Hyundai Tucson 2.0 MPi 6АТ 4WD Elegance – від 1,47 млн грн або $35,4 тис.; ціна Hyundai Tucson 1.6 CRDi 7DCT 4WD Elegance – від 1,59 млн грн або $38,3 тис.; ціна Hyundai Tucson 1.6 T–GDi HEV 6АТ 4WD Elegance – від 1,83 млн грн або $44 тис.
Нарешті, максимальним варіантом виступає Hyundai Tucson Тор, який додатково пропонує наступне: контроль «сліпих зон» дзеркал та відеомоніторинг «сліпих зон» на панелі приладів, асистент запобігання зіткненню під час руху заднім ходом (контроль перехресного руху позаду), електропривод регулювань сидіння водія та пасажира, пам’ять налаштувань для сидіння водія, вентиляцію передніх сидінь, підігрів задніх сидінь, систему кругового огляду AVM, преміальну акустику KRELL, сонцезахисні шторки на задніх дверцятах, легкосплавні 19-дюймові колісні диски, тонування скла тощо. Ціна Hyundai Tucson 2.0 MPi 6АТ 4WD Тор – від 1,67 млн грн або $40 тис.; ціна Hyundai Tucson 2.5 GDi 8АТ 4WD Тор – від 1,72 млн грн або $41,4 тис.; ціна Hyundai Tucson 1.6 CRDi 7DCT 4WD Тор – від 1,79 млн грн або $43 тис.; ціна Hyundai Tucson 1.6 T–GDi HEV 6АТ 4WD Тор – від 2,02 млн грн або $48,7 тис.
Кросовер Hyundai Tucson вміє здивувати рівнем оснащення у перед максимальних або максимальних комплектаціях, нехай вони й доволі дорогі: матричні фари та темно-хромована решітка радіатора, повноформатна цифрова панель приладів, круговий огляд з об’ємним 3D зображенням, окрема зона «клімату» та підігрів позаду, шторки на вікнах та 19-дюймові колісні диски, широкий перелік систем допомоги водію. Щоправда, останні доволі настирливі й активуються кожного разу після запуску двигуна: ось вимкнув щось – а наступного разу ця система знову працює та голосно пищіть в салоні. Крім того, зауважу, що новий 2,5-літровий двигун у парі з повним приводом та 8-ступеневим «автоматом» доступний лише в максимальній комплектації, а я б хотів побачити таку техніку і в більш доступних комплектаціях. Нарешті: так-так, початкові варіанти автомобіля пропонують лише помірно-достатній перелік оснащення; проте приваблюють стартовою ціною – кросовер Hyundai Tucson у базових версіях наразі один з найдоступніших у своєму класі.
Замість підсумків: так купувати чи ні?
Відверто кажучи, мені подобається кросовер Hyundai Tucson у його нинішньому поколінні: він доволі приємно їде, дає гарний комфорт та легко керується, у нього широченна гама версій на будь-який смак та гаманець (звичний бензиновий двигун, економічний турбодизель, технологічний гібрид), конструктори пропрацювали безліч деталей для безпеки та й просто для вашої щоденної зручності. Цього переліку переваг вже достатньо, щоб забезпечити гарні продажі – й здається, достатньо було провести мінімальне оновлення на рівні «бампер-фари» для підтримки уваги до себе ще кілька років поспіль. Проте навіть тут Hyundai Tucson перевершив очікування, запропонувавши суттєво змінений салон, численні технічні зміни, навіть появу нового двигуна в українській гаммі моделі. Це й справді чудовий автомобіль, який заслуговує на високу 8-бальну оцінку та однозначні рекомендації до придбання.
Завантаження коментарів …