Уперше з лютого 2022 року засновник «Яндекса» Аркадій Волож висловив свою позицію щодо повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«Я категорично проти варварського вторгнення Росії в Україну, де в мене, як і в багатьох, є друзі та родичі. Я в жаху від того, що щодня в будинки українців летять бомби. Незважаючи на те, що з 2014 року я не живу в Росії, я розумію, що і на мені є частка відповідальності за дії країни», – заявив Волож.

Аркадій Волож Яндекс

За його словами, у 2014 році він переїхав до Ізраїля і відтоді займався розвитком міжнародних проєктів «Яндекса».

«Але в лютому 2022 року світ змінився, і я зрозумів, що моя історія з «Яндексом» закінчена», – додав він.

За словами Воложа, він раніше не робив заяв щодо російського вторгнення через своїх колег-розробників, які залишалися у країні, і яким він нібито допомагав виїхати. Втім зараз вони начебто знаходяться в безпеці, й у співзасновника «Яндекса» одразу прокинулася совість.

Але річ у тім, що Аркадій Волож, як й інші російські олігархи, шукає шляхи зняття з себе американських та європейських санкцій. Саме тому він зараз намагається дистанціюватися від росії, хоча «Яндекс» продовжує підтримувати російську владу.

Нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що з 1 вересня ФСБ отримає доступ до даних сервісу виклику таксі «Яндекс», зокрема й щодо поїздок пасажирів за межами росії. Адже сервіс працює в понад 20 країнах.

Це не лишилося без уваги західних країн. Приміром, Фінляндія тимчасово заборонила компаніям «Яндекс» і Ridetech International B.V. обробку та передачу до росії персональних даних клієнтів, які збираються в сервісі таксі Yango. А от 9 серпня Казахстан призупинив роботу «Яндекс» через можливий зв’язок з ФСБ.