Популярний інструмент штучного інтелекту GitHub Copilot, який допомагає розробникам писати код в Microsoft Visual Studio, автоматично доповнюючи його, перестав працювати для користувачів з України. Про це повідомляють численні українські розробники, які зіштовхнулися з тим, що всі їхні плагіни Copilot втратили зв’язок із сервером GitHub. Причому доступ через VPN працює, тож мова йде про певні регіональні обмеження. Схоже, що GitHub заблокував для Copilot українські IP-адреси.

Компанія Microsoft, яка володіє популярним репозиторієм GitHub та розробляла інструмент Copilot у партнерстві з OpenAI, поки ніяк не відреагувала на проблему. Проте варто зазначити, що сама OpenAI ще з минулого року блокує українцям доступ до свого API GPT-3, на основі якого працює популярний чат-бот ChatGPT. На жаль, компанія поставила Україну в один санкційний список із такими авторитарними країнами як Китай, Іран та росія.

Схоже, сподівання на те, що інвестиція в OpenAI з боку корпорації Microsoft, яка присутня на ринку України та краще розбирається в усіх нюансах його роботи себе не виправдала, і українці не тільки не отримають доступ до ChatGPT, але й до інших розробок OpenAI. Проте сподіваємося, що розголос зможе розв’язати цю проблему. Можливо Мінцифри варто тепер звернутися напряму до Microsoft, адже попереднє звернення відомства до OpenAI не дало жодного результату.

Оновлено 17 лютого о 16:55: Корпорація Microsoft надала Mezha.Media офіційну відповідь щодо блокування доступу українських розробників до інструмента GitHub Copilot у Visual Studio.

Microsoft повідомив, що блокування доступу українців до GitHub Copilot – це баг