Американський ПТРК FGM-148 Javelin та британський MBT LAW / NLAW дуже подобаються нашим військовим і дуже не подобаються російським танкістам. Але який з цих протитанкових комплексів краще? Таке питання задають не лише наші читачі у коментарях, а багато хто. Ми вже неодноразово казали, що у кожного з ПТРК свій сценарій використання і своя цінність, але хто краще за інших розкаже про зброю, як не військові, які застосовують їх на практиці проти рашистів. Тож послухаймо, що каже про NLAW чи Javelin боєць 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Анатолій, який мав нагоду постріляти з обох ПТРК.

Що краще, NLAW чи Javelin?

«Мене часто запитують, який ПТРК кращий – NLAW чи Javelin. Скажу з досвіду, що найкраще використовувати їх у парі. NLAW чудовий на ближніх дистанціях – від 20 до 600 метрів, тому він незамінний при бойових діях в урбанізованій місцевості (міста і села). А Javelin найкращий від 1 до 2,5 кілометрів, тобто на відкритій місцевості.

Обидва ПТРК по ураженню дуже ефективні. Якщо правильно навести їх на ціль, вони на 100 відсотків вразять її і знищать. Такого, що ракета не проб’є броню чи ще щось, немає. А всі ці наварені на російських танках, БМП чи БТР ґрати («мангали») допомагають як мертвому кадило.

Що краще, NLAW чи Javelin?

Росіяни це вже добре засвоїли й там, де працюють наші NLAW і Javelin, практично не висувають техніку. Знають, що якщо ми вистрілимо, ракета точно знищить ціль і весь екіпаж із десантом загинуть за секунду. Бояться, словом.

NLAW і Javelin ми використовуємо тільки проти важкої броньованої техніки. Вантажівки й інші легші цілі розстрілюємо з українських ПТРК «Корсар». Вони, до речі, ефективні й проти танків, дуже добре себе зарекомендували.

Що краще, NLAW чи Javelin?

Нещодавно наша мобільна протитанкова група знищила з «Корсара» два російські БТР і змусила виїхати з капоніра (спеціальне земляне укріплення) БРДМ (бойова розвідувально-дозорна машина). Оператор влучив у БРДМ із «Корсара» рикошетом, той загорівся й виїхав з укриття, після чого за 10 секунд його прямою наводкою знищив наш танк.»

Що ж, побажаємо Анатолію, 128 бригаді та іншим підрозділам ЗСУ та ТрО вдалих пострілів та наснаги знищувати ворога, який прийшов на нашу землю. Слава українським воїнам!