Українська правда

Xiaomi Redmi 13 - детальний огляд смартфона за 5 999 грн

Xiaomi Redmi 13 - детальний огляд смартфона за 5 999 грн
Огляд Xiaomi Redmi 13
0

Лінійка смартфонів Xiaomi Redmi дуже розрослась, є і бюджетні моделі, і смартфони середнього цінового сегмента. І заплутатись у цьому різноманітті доволі легко. Сьогодні ми розповімо про одного з найдоступніших представників лінійки. Xiaomi Redmi 13 — бюджетний смартфон зі 108-мегапіксельною основною камерою та 90 Гц дисплеєм.

Характеристики Xiaomi Redmi 13

Розміри та вага168,6 x 76,3 x 8,3 мм205 грамів
Оперативна пам’ять і сховище6 / 8 ГБ ОЗП LPDDR4X та 128 / 256 ГБ накопичувач eMMC 5.1 + MicroSD
ПроцесорMediaTek Helio G91 Ultra
Графічний процесорMali-G52 MC2
Бездротові модуліWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 ГГц і 5 ГГц), Bluetooth 5.4, NFC, ІЧ-передатчик, FM
Дисплей6,79-дюймовий IPSРоздільна здатність: 1080×2460 точок, 396 ppiЧастота оновлення: 90 Гц
Основні камери108 Мп ширококутна, 1/1.67", 0.64 µm, ƒ/1.8, фазовий автофокус;2 Мп макро, ƒ/2.4
Фронтальна камера13 Мп, ƒ/2,5
АудіоОдин динамік
Акумулятор5030 мА•год
ЗарядкаДротова 33 Вт
Роз’ємиUSB Type-C, 3,5 мм аудіо
Операційна системаAndroid 14, HyperOS
Рекомендована ціна5 999 грн

Комплект постачання

Xiaomi вирішила трохи освіжити пакування своїх смартфонів. Фронтальна частина коробки Xiaomi Redmi 13 тепер майже повністю червоного кольору. Сама коробка доволі тонка і для цього є цілком об'єктивна причина.

Окрім смартфона, у коробці є простий прозорий силіконовий бампер, кабель Type-C, інструмент для вилучення лотка, захисна плівка (одразу на екрані) та документація. Так, тепер і деякі бюджетні моделі не комплектуються блоками живлення. Подейкують, у деяких окремих країнах БЖ буде в комплекті, але Україна до цього списку не входить.

Дизайн та ергономічність

Нічого оригінального з погляду дизайну Xiaomi Redmi 13 не пропонує. Це — типовий сучасний смартфон з пласким екраном, задньою панеллю та гранями. Рамки навколо екрану доволі широкі та відповідають класу смартфона, особливо підборіддя. Фронтальна камера у звичному круглому отворі.

Натяки на оригінальність Xiaomi Redmi 13 можна помітити лише на задній панелі. До речі, вона скляна, що не дуже притаманно бюджетним моделям. В редакції був чорний варіант. Він має глянцеве покриття і цікавий ледь помітними маленькими блискітками, які можна побачити лише під певними кутами. Трохи нагадує нічне небо.

Також доступний рожевий, золотистий та блакитний варіанти. Останній має малюнок у вигляді хвиль.

Тильна камера включає два окремі масивні модулі, що відчутно виступають над задньою панеллю та збирають біля себе пилюку. Правіше — цікаво оформлений спалах круглої форми.

Рамка смартфона пластикова і має приємне матове покриття. Кнопки живлення та керування гучністю розміщено на правій грані. Вони знаходяться на зручній висоті при використанні правою рукою. Але для лівої трохи вище, ніж хотілося б. Хоча варто зважати на загалом великі габарити смартфона. Кнопка живлення також виконує функцію сканера відбитків пальців.

З протилежного боку у Xiaomi Redmi 13 знаходиться лоток. Він має гібридну конструкцію: можна встановити або дві SIM-карти, або карту пам'яті MicroSD замість другої.

На верхній грані знаходиться два не зовсім звичних для сучасних смартфонів функціональні елементи. Стандартний роз'єм для навушників та інфрачервоний передатчик для керування побутовою електронікою.

Знизу — зовнішній динамік, роз'єм Type-C, а також єдиний мікрофон, що використовується і для розмов, і для відеозапису. Тож відео смартфон знімає тільки з моно звуком.

Xiaomi Redmi 13 має ступінь захисту IP53, тож легких бризок води не боїться, але занурювати його не варто.

Дисплей

Xiaomi Redmi 13 оснащено IPS-дисплеєм з діагоналлю 6,79 дюйма та роздільною здатністю 2460x1080, піксельна щільність складає близько 396 ppi. Він має частоту оновлення 90 Гц, стверджується, що максимальна яскравість складає 450 кд/м², а пікова — 550 кд/м².

В налаштуваннях є вибір між темною та світлою темою інтерфейсу, вибір частоти оновлення (також є адаптивний режим), розмір та тип шрифту, режим читання та три режими відображення кольорів: яскравий, насичений та стандартний, а також налаштування колірної температури. Одразу варто сказати, що яскравий і насичений майже не відрізняються.

Після постійного використання смартфонів з AMOLED, екран Xiaomi Redmi 13 не вражає. З іншого боку, є поціновувачі IPS за більш спокійні природні кольори. Кути огляду максимальні, на яскравому сонці трохи вицвітає, але інформація залишається розбірливою. Екран цілком непоганий, як для своєї цінової категорії.

У “Насиченому” режимі яскравість складає 342,167 кд/м², яскравість чорного поля — 0,287 кд/м², а статична контрастність — 1192:1. Колірне охоплення трошки вужче, ніж sRGB, є відчутний акцент на холодних відтінках:

У "Стандартному" режимі показники яскравості та контрастності не дуже відрізняються. Максимальна: 336.224 кд/м², яскравість чорного поля — 0.281 кд/м², контрастність — 1197:1. Колірна температура трохи ближча до еталонного значення, картинка менш "холодна". Але колірне охоплення вужче:

Безпека

Сканер відбитків пальців у Xiaomi Redmi 13 розміщено у кнопці живлення. Це — типове рішення для недорогих смартфонів з IPS-дисплеями. Зазвичай кнопку роблять трохи більшого розміру, але не у цьому випадку. Вона цілком стандартна. Швидкість та точність сканера чудова, за час тестування жодних проблем не було.

Розпізнавання обличчя власника фронтальною камерою працює абсолютно стандартно. Можна очікувати високу швидкість спрацювання при хорошому освітленні. Увечері краще скористатись дактилоскопічним сканером.

Продуктивність та програмне забезпечення

Xiaomi Redmi 13 отримав процесор MediaTek Helio G91 Ultra. MediaTek постійно практикує випуск старих процесорів під новими назвами. І, судячи з характеристик, це оновлений варіант Helio G88. А отже маємо 8-ядерний процесор, що включає 2 ядра ARM Cortex-A75 по 2,0 ГГц, 6 ядер Cortex-A55 по 1,8 ГГц та графічний прискорювач Mali-G52 MC2. процесор виробляється за вже доволі застарілим 12-нм техпроцесом.

Оперативної пам'яті в нашому варіанті 6 ГБ LPDDR4X, чого вже мало для сучасного смартфона. Частково це можна компенсувати функцією розширення пам'яті на 2, 4 або 6 ГБ шляхом використання вбудованого накопичувача. Але використовується доволі повільна пам'ять eMMC 5.1, тому  чекати великого приросту продуктивності не варто. Базова версія (як на огляді) має накопичувач об'ємом 128 ГБ. Є версії на 256 ГБ, а також можливість встановити MicroSD.

Xiaomi Redmi 13 дійсно важко назвати швидким. Це стосується й інтерфейсу, і застосунків. Інтерфейс працює доволі стабільно, але швидким його назвати не можна. Швидкість запуску та робота застосунків не дуже тішать, іноді бувають завмирання на секунду-дві. Синтетичні тести продуктивності це підтверджують: результати цілком бюджетні:

При тривалих максимальних навантаженнях корпус смартфона стає трохи теплим біля тильної камери. В CPU Throttling Test при тривалому максимальному навантаженні процесор може скидати потужність до 82%.

У сучасні вибагливі ігри на смартфоні пограти не вийде. Але щось типу Call of Duty Mobile на низьких чи середніх налаштуваннях, чи NFS No Limits цілком придатні для гри.

Xiaomi Redmi 13 оснащений дводіапазонним Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.4, NFC, інфрачервоним передатчиком та навіть FM-радіо. Підтримуються глобальні системи позиціювання GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, BDS.

Застосунок для використання смартфона як пульта ДК за допомогою інфрачервоного передатчика має цілком простий та зрозумілий інтерфейс. Смартфон без проблем працював з телевізором Philips та кондиціонером Midea. Тож цілком може бути корисно, якщо не хочеться шукати рідний пульт ДК.

Xiaomi Redmi 13 працює на ОС Android 14 з фірмовою оболонкою HyperOS.  Вона формально замінила минулу MIUI, хоча на практиці відмінностей мінімум. HyperOS має багато можливостей кастомізації, починаючи з тем та шпалер і закінчуючи сіткою робочих столів.

Оболонка має три режими відображення: з окремим меню застосунків, без нього та спрощений режим. Диспетчер запущених застосунків має стандартний вигляд горизонтальної каруселі карток. І панель перемикачів та сповіщень близька до стандартної Android. На відміну від так званого Центру керування у Xiaomi 14, де рух вниз по правій частині екрана викликав шторку зі швидкими налаштуваннями, а по лівій — список сповіщень. Класичний варіант зручніший.

З додаткових функцій є можливість налаштувати запуск певного застосунку на подвійний дотик до кнопки живлення. А також використання спалаху для сповіщень, але ця функція підтримує тільки телефон та годинник.

Звісно, є набір стандартних застосунків типу диктофона, файлового менеджера, калькулятора, компаса тощо. Але, як і у інших смартфонах Xiaomi, періодично під час їх запуску користувач бачить повноекранну рекламу. І є непотрібні додаткові магазини застосунків GetApps, Game Center, які не можна видалити.

Звук

Стереозвучання поки що не є стандартом для бюджетних смартфонів. Xiaomi Redmi 13 має один динамік і не відтворює стерео. Запас гучності непоганий, але якість посередня. Звісно, низьких частот немає, а середні звучать доволі брудно. Особливо спотворення відчутно на високій гучності.

Камери

Хай два великих модулі камер на задній панелі Xiaomi Redmi 13 не вводять в оману. Насправді дійсно корисний з них тільки один. Це 108-мегапіксельний ширококутний Samsung ISOCELL HM6, що має фізичні розміри 1/1,67 дюйма з пікселями 0,64 мкм. Він має оптику з діафрагмою f/1,8 та оснащений фазовим автофокусом. Оптична стабілізація відсутня. У стандартному режимі камера об'єднує 9 пікселів в один і знімки мають роздільну здатність 12 МП. Є окремий режим 108 МП. Стверджується, що камера вміє робити також знімки з 3х масштабуванням без зниження якості. Звісно, це кроп.

Друга камера ззаду — макромодуль з роздільною здатністю 2 МП та діафрагмою f/2.4 без автофокусу. Фронтальна камера має роздільну здатність 13 МП та оптику f/2.5.

Застосунок має доволі звичний інтерфейс. Карусель режимів, основні налаштування на екрані видошукача (спалах, HDR, формат, перемикання масштабування тощо). Додаткові налаштування — у випадаючому меню. Єдине не дуже логічне рішення — макрокамера схована у меню додаткових налаштувань.

Якість світлин на основну камеру хороша, зважаючи на ціну смартфона. Вдень фото мають непогану деталізацію та переважно натуральні кольори. Нічні фото трохи втрачають в детальності, але також загалом виходять дуже непоганими. Хоча варто зазначити, що нічний режим висвітлює світлини більше ніж потрібно, особливо небо. І деякі нічні фото виглядають як вечірні. Але це притаманно і значно дорожчим смартфонам середнього рівня. А подекуди й флагманам:

Цифровий зум 3х працює непогано при хорошому освітленні. У вечірній час вже трохи помітні цифрові шуми, але загалом можна отримати хороше фото:

Декілька прикладів на макрокамеру:

Максимальна роздільна здатність відеозапису на Xiaomi Redmi 13 — 1080p, 30 кадрів на секунду, звук — моно. Ніякої стабілізації не передбачено, тож якість відео посередня.

Автономність

Xiaomi Redmi 13 оснащено акумулятором на 5030 мА•год. Зважаючи на невисоку продуктивність, можна було б очікувати тривалого часту автономної роботи. Але варто нагадати, що MediaTek Helio G91 Ultra виробляється за досить застарілим 12-нм техпроцесом і за характеристиками повторює не дуже енергоефективний MediaTek Helio G88. Тому автономність посередня. Якщо використовувати виключно  для дзвінків, месенджерів, пошти та браузера, то можна отримати добу, можливо трохи більше. З камерою та іграми на зарядку доведеться ставити увечері.

Не дивлячись на економію виробника на блоці живлення, нам вдалось визначити швидкість заряджання. Під рукою був відповідний БЖ на 33 Вт. На повне заряджання Xiaomi Redmi 13 йде близько 1 години та 20 хвилин.

Оцінка межі
7
/ 10
Що сподобалось
  • Великий екран 90 Гц
  • непогана основна камера
  • приємний дизайн
  • захист IP53
  • 3,5-мм аудіороз'єм
  • слот MicroSD
  • ІЧ-порт
Що не сподобалось
  • Низька продуктивність
  • посередня якість запису відео
  • реклама в ПЗ та непотрібні додаткові магазини застосунків

Будь-який бюджетний смартфон має масу компромісних рішень і питання придбання упирається в те, наскільки для вас ці компроміси є критичними. Зважаючи на ціну, Xiaomi Redmi 13 — дуже непоганий бюджетний смартфон якщо потрібна базова функціональність без вибагливих задач. Він має великий IPS-екран з частотою 90 Гц та приємну основну 108-мегапіксельну камеру. Знову ж таки, з урахуванням ціни. Окрім цього, Xiaomi Redmi 13 має приємний дизайн зі скляною задньою кришкою, захист за стандартом IP53 та приємні додаткові дрібнички: стандартний роз'єм для навушників, слот MicroSD та ІЧ-порт. Зважаючи на ціну, багато що можна пробачити. Але все ж таки хотілося б потужнішого чипсета, хоч якусь базову стабілізацію у відео та менше зайвого в оболонці HyperOS.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: