Компанія Samsung є лідером в сегменті складаних смартфонів. Невеликими кроками виробник продовжує покращувати одразу дві моделі паралельно. «Книжка» Galaxy Fold підкорила користувачів, які прагнуть максимальної продуктивності, а Galaxy Flip є одним з найцікавіших іміджевих смартфонів. Нещодавно обидві моделі отримали оновлення, й в сьогоднішньому огляді ми детальніше розглянемо покращення Samsung Galaxy Flip5.

Характеристики Galaxy Flip5

Розміри та вага

Складений стан: 85,1×71,9×15,1 мм

Розкладений стан: 165,1×71,9×6,9 мм

187 грамів

Оперативна пам’ять і сховище 8 ГБ, 256-512 ГБ, UFS 4.0
Процесор Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2 For Galaxy
Графічний процесор Adreno GPU 740
Бездротові модулі Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC
Дисплей

Зовнішній: 3,4 дюйма, Super AMOLED, 720×748 пікселів, 306 PPI, 60 Гц, 1600 кд/м²

Внутрішній: 6,7 дюйма, Dynamic AMOLED 2X, 2640×1080 пікселів, 425 PPI, 120 ГЦ, 1750 кд/м²

Основні камери

12 МП ширококутна, ƒ/1.8, оптична стабілізація;

12 МП надширококутна, ƒ/2.2, 123˚

Фронтальна камера 10 Мп, ƒ/2.2
Аудіо Стереозвучання
Акумулятор 3 700 мА•год
Заряджання Дротове до 25 Вт, індукційне до 15 Вт, реверсивне —4,5 Вт
Роз’єми USB Type-C 3.2
Операційна система Android 13

Комплектація

Через те, що Galaxy Flip5 є одним із флагманів, його комплект мінімалістичний (чомусь на дешевші смартфони тренд зі скороченням комплекту постачання поки що масово не розповсюдився). Тож в коробці зі смартфоном користувачу додають лише пін для доступу до SIM-карти та кабель для заряджання та синхронізації. Якщо ж користувачу необхідно щось ще, то бюджет придбання нового пристрою доведеться збільшити.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

Сам виробник у першу чергу пропонує захисні аксесуари (чохли та плівку для зовнішнього дисплея). За ними окремо можна знайти зарядний пристрій та індукційну станцію. А для користувачів, які «йдуть all-in», є дві оновлені версії годинників Samsung Galaxy Watch6 та фірмові бездротові навушники Galaxy Buds2. Тому за бажанням укомплектувати смартфон цікавими аксесуарами, простір для цього компанія забезпечить прямо у своєму магазині, далеко йти не доведеться.

Дизайн та зручність використання

Попри те, що конструктивний принцип роботи з Galaxy Flip5 не змінився, сам гаджет цього разу отримав найбільше оновлення з моменту виходу три роки тому. По-перше, зовнішній дисплей радикально збільшився. По-друге, в складеному стані зникла прогалина, яка була у попередніх версій. Таким чином смартфон став зручнішим та все ж покращив зовнішність.

Хоча в розкладеному положенні пристрій практично не змінився, Flip5 залишається височеньким. Наприклад, він вищий за Galaxy S23 Ultra, проте одночасно він вужчий та тонший. І це добре помітно, особливо при прямому порівнянні. Така особливість може сподобатися не всім користувачам. Однак ті покупці, які замінять старий Flip на новий, не мають відчути різниці.

В складеному стані розміри корпуса становлять 85,1×71,9×15,1 мм, тоді як габарити в розгорнутому положенні — 165,1×71,9×6,9 мм. Вага повністю збереглася — 187 грамів. Серед змін, у порівнянні з попередником, тепер смартфон став трішечки нижчим, а через відсутність прогалини, його «складена» товщина зберігає однаковий розмір з усіх кутів. Останнє дуже добре вплинуло як на зовнішність, так і на субʼєктивне відчуття від пристрою. Тепер він став дійсно схожим на довершений продукт.

Для цього у Galaxy Flip5 значно переробили шарнір. На роботу це не вплинуло, й смартфон все ще важко розгорнути однією рукою (невдалим рухом можна випадково пошкодити внутрішній дисплей, якщо взагалі не випустити гаджет з руки). І так, на жаль, лінію згину на екрані новим шарніром також не випрямили. Вона все ще помітна у повсякденному використанні та добре відчувається пальцями під час роботи. До цього можна звикнути, але особисто я все одно час від часу звертав на це увагу.

Разом із цим корпус так само використовує скло зовні, та металеві рамки. Наразі український магазин виробника пропонує лише три кольори: «М’ятний», «Графітовий» та «Лавандовий». Проте в інших країнах, як-от США, також є синій, жовтий, зелений тощо. Як завжди, це не лише регіональні особливості, а й бізнес-складова, адже деякі кольори доступні лише при інтернет-замовленні.

Не дивлячись на те, що Flip5 зберіг чимало рис попередньої моделі, зовнішній дисплей все ж зіграв чимало ролі в оновленні. Конструктивні зміни разом з чудовими матеріалами, якістю збирання та захистом від води (IPX8) залишають приємні враження, а чудернацькі тести витривалості дарують надію, що смартфон раніше втратить актуальність, ніж вийде з ладу. А додатковим великим бонусом такого формфактора особисто для мене є компактність, адже саме такий пристрій навіть в кишені відчувається значно зручнішим, ніж великі флагманські моноблоки.

Свою ергономічність Flip також не порушив. Новим користувачам мінімально доведеться пристосуватися до розміщення клавіш в різних станах, але це швиденький процес.

Разом з цим у смартфона є більше конструктивних переваг, які кожен користувач зможе знайти у своєму воркфлоу. Наприклад, його можна поставити в напівскладеному вигляді й щось дивитися за обідом. Такий самий трюк працює під час відеодзвінка. Це здається дрібницею, але насправді є зручним моментом у користуванні. Й практично впевнений, що креативні власники скористаються такою особливістю й знайдуть для себе додаткові зручності складаного смартфона.

Зовнішній дисплей — Flex Window

З моменту виходу моделі Galaxy Flip, Samsung вже вдруге змінює зовнішній дисплей. На цей раз його розміри збільшилися до 3,4 дюйма (Super AMOLED, 720×748 пікселів, 306 PPI, 60 Гц), й він закриває більшу частину всієї поверхні панелі, а не її малу частину, як у попередні рази. На можливості смартфона це також відповідно вплинуло.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

В заблокованому стані смартфон може демонструвати час, заряд батареї та сповіщення. Але подвійний тап по дисплею виведе обрані шпалери чи набір маленьких віджетів. Розблокувавши смартфон користувач може переглянути сповіщення, відповісти на повідомлення, здійснити виклик, встановити таймер тощо. Набір додаткових віджетів поки що не дуже великий, але корисних вистачить для початку.

Навігація між ними інтуїтивно зрозуміла. Це звичайні свайпи (вліво/вправо для переходу між просторами, та верх/вниз для скролу, якщо віджет «довгий»). Є й жести, як-от Pitch-to-Zoom-Out, який покаже мініатюри з усіма обраними віджетами. Також користувачу надали певний простір для кастомізації та зручного розташування необхідної інформації.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

Якщо цього буде замало, в налаштуваннях можна знайти розділ Labs, де можна активувати деякі додаткові застосунки для зовнішнього дисплея. Так туди можна винести Google Maps, деякі месенджери, Netflix та YouTube. І дійсно, швидкий погляд на мапу в пошуках потрібного місця має сенс. Також відносно зручно на ходу відповісти на повідомлення (вести повноцінне листування з маленького екрана все ж буде важкувато). А от перегляд відео більше нагадує забавку. Хоча, певно, в якомусь сценарії також може не завадити.

Через додаткові інструменти (застосунок Good Lock) можна запускати й інші застосунки. Але не всі вони будуть оптимізовані під подібну роботу. Ба більше, сенсу переглядати стрічки соціальних мереж чи у щось грати на маленькому екрані не так вже й багато, коли є опція з великим та значно зручнішим для цього дисплеєм. Хоча, дійсно, різних кейсів тут вистачає. Але поки що компанія не сильно тримає таку можливість на видноті.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

Таким чином наразі Flex Window все ж нагадує модифікацію «розумного» годинника, хіба що більшого і розміщеного не на зап’ястку, а в долоні. І так, тепер зовнішній дисплей на Galaxy Flip5 значно продуктивніший та зручніший. Але потенціалу в нього набагато більше, ніж поки що є. Такий екран може запропонувати модифіковані версії різних застосунків, розважальні таймкіллери, які допомогли б згаяти трохи часу в черзі, чи навіть щось оригінальне, суто для невеликого дисплея. Питання лише в тому, як виробник та сторонні розробники будуть над цим працювати в майбутньому (спойлер: не варто очікувати нічого «революційного» найближчим часом).

Втім, користуватися зовнішнім дисплеєм сподобалося. Він яскравий і добре читається під час руху, з ним зручно швиденько переглянути сповіщення, дізнатися час чи слідкувати за маршрутом в пошуках потрібного місця. Такі дрібниці зменшують необхідність зайвий раз відкривати смартфон на ходу. Та й в користуванні весь смартфон стає цікавішим, порівняно зі звичайними моноблочними корпусами, які встигли набриднути за роки використання.

Внутрішній дисплей Galaxy Flip5

Проте, значно більше часу користувач все одно проводитиме з внутрішнім дисплеєм, а він таких значних змін, як зовнішній, не зазнав. Це витягнутий 6,7-дюймовий екран зі співвідношенням сторін у 22:9. Він помітно вужчий за звичайні, та трохи вищий. Це створює додаткові особливості у використанні, але нічого такого, що потребуватиме значної адаптації звичок.

Рамки довкола нього також залишилися великими. Вони захищають дисплей, виступаючи навіть над ним. Це все ще має сенс, адже «скло» складаного дисплея все ще доволі мʼяке, й пошкодити його дуже просто. Й при першому налаштуванні система попередить про важливі правила використання (наприклад, все ще не можна знімати встановлену плівку). Про всі ці умови доведеться памʼятати. Особливо про те, що в корпусі є магніти, які необхідно тримати трохи далі від інших пристроїв, які не мають з ними контактувати.

Разом із цим залишилася й лінія зламу на шарнірі. Вона не стала меншою й все ще відчувається у використанні. Її видно в різних умовах використання, а, скажімо, текст під нею має невелике викривлення. Так, знаю, що це звучить не дуже добре, але у використанні це не є значною проблемою. Тобто, з цим пунктом зміни у конструкції шарніра не вплинули на досвід роботи з гаджетом, значно краще чи гірше дисплей від цього не виглядає.

А от зображення, яке демонструють дисплеї різних моделей Samsung, все ще залишається одним з найкращих. Flip5 зберігає традиційні для матриці Dynamic AMOLED 2X колірні профілі Vivid та Natural. Перший додатково дозволяє корегувати температуру та окремі кольори. На цей раз, окрім охоплення, стандартні значення обох профілів мають невеликі відхилення від еталонної температури (в «холодну» та «теплу» сторони відповідно), але навряд пересічний користувач це побачить. Картинка точно влаштує навіть вибагливих покупців.

Заміри профілю Vivid:

Заміри профілю Natural:

Через специфічне покриття, такому екрану також потрібна висока яскравість. На цей раз виробник збільшив її до пікового значення у 1750 кд/м² (попередня модель мала 1200 кд/м²). В приміщенні колориметр не показав більше за 792, чого точно вистачить для такого сценарію використання, а найменший показник склав 0,7 кд/м². При цьому автоматичне регулювання так само чудово налаштоване й не змусить часто звертатися до швидких налаштувань в системі. Це також стосується й зовнішнього дисплея.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

Серед іншого, внутрішній дисплей може похизуватися адаптивною частотою оновлення зображення, де максимум складає 120 Гц, і дуже приємним вечірнім режимом.

Безпека

Samsung Galaxy Flip5 підтримує найпоширеніші методи швидкого розблокування, й тут є свої особливості. Для початку, смартфон має сканер відбитків пальців. Його логічно вмонтовано у кнопці увімкнення, тому працює він в обох положеннях — складеному і розкладеному. Враховуючи те, що це ємнісний датчик, проблем з його роботою практично не буде.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

Так само смартфон може сканувати обличчя власника. Це реалізується завдяки виключно камерам і також працює в обох станах. Проте, свої нюанси є. Наприклад, в темряві він може відмовити в доступі, навіть якщо один з дисплеїв підсвітить обличчя. Але за наявності достатньої кількості освітлення, навіть великі сонцезахисні окуляри не стануть на заваді.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

Налаштувавши обидва методи розблокування, скоріше за все користувачу не доведеться пригадувати ПІН-код частіше, ніж цього вимагатиме система (раз на день-два вона перевіряє памʼять власника). І так, навіть ввести пароль, якщо це потрібно, можна на будь-якому з дисплеїв.

Звук

Не менш важливою деталлю дорогого смартфона залишається й звук. Galaxy Flip5  не розчарує і тут. Його основний та розмовний динаміки можуть працювати одночасно при відтворенні медіа та іграх, тому з підтримкою стереозвучання немає жодних проблем. Це, звісно, не найгучніші чи басовиті динаміки, які можна зустріти в сучасних смартфонах, але їх якості цілком вистачає для будь-яких стандартних сценаріїв використання. Тут жодних скарг.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

Так само не поскаржитися й на телефонні функції. Розмовний динамік вмонтовано в рамку над дисплеєм. Гучності достатньо для розмов поряд із жвавим міським трафіком, який до того ж не потрапляє в саму розмову. При цьому система шумозаглушення не буде впливати на голос власника смартфона, як це буває у дешевших моделей. І, до речі, якщо не розкривати пристрій, відповідаючи на дзвінок, він автоматично переводиться на гучномовець або бездротові навушники, якщо такі використовуються в цей момент.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

І такі навушники також будуть найзручнішим рішенням для музики, адже Flip5 не має стандартного розʼєму для дротових (та й навряд колись такий отримає). Не думаю, що у покупця подібної моделі ще немає відповідних, але на такий випадок виробник також запропонує один з найліпших варіантів. Так само підійдуть й будь-які інші Bluetooth-гарнітури (для прикладу, з Beats Studio Buds проблем не було).

Продуктивність та ПЗ

Як і всі поточні флагмани Samsung, складаному Flip5 теж дісталася особлива версія 4-нанометрового Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2 For Galaxy, в якого найпотужніше ядро (Cortex-X3) має збільшену до 3,36 ГГц частоту. Разом із цим в новій моделі оновили накопичувач до UFS 4.0 та збільшили його базову ємність до 256 ГБ.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

І це не єдині оновлення. Тепер Flip5 також підтримує Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, а USB-C підтягнули до версії 3.2. Такі покращення навряд будуть помітні пересічним користувачам, але приємно, що виробник не забуває про «дрібнички». Звісно, різні системи навігації та NFC нікуди не поділися.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

Таким чином Galaxy Flip5, який є більше іміджевим пристроєм, а не смартфоном для ентузіастів, не відстає від найпотужніших флагманів й забезпечує чимало продуктивності для практично будь-яких завдань. Єдине, на що тут теоретично можна поскаржитися, це всього 8 ГБ оперативної памʼяті. Але, знову ж, це точно стане серйозним недоліком для цільової аудиторії смартфона.

При подібному рівні продуктивності та обмеженнях корпуса, доведеться періодично стикатися з нагрівом та тротлінгом. Підняти температуру можуть ігри, а також тривала робота камер чи навігації. Це ті випадки, які траплялися мені під час тестування. Драматичним нагрів не назвати, але він все одно помітний (особливо в серпні). Тротлінг є, і він доволі значний, проте на швидкодії помітних сповільнень я так і не побачив.

Android 13 з OneUI 5.1.1. тут виглядає практично так само, як й на інших смартфонах виробника. Є лише два моменти, які злегка відрізняють саме Flip5. По-перше, це додатковий пункт в налаштуваннях зовнішнього дисплея. По-друге, деякі застосунки, як-от YouTube, можуть по-різному себе поводити в залежності від стану внутрішнього дисплея. Тобто, якщо зігнути дисплей, відтворюване відео зміститься. Так само себе може поводити й, скажімо, застосунок камери. Але таких виключень не так і багато.

Покупцям, які раніше мали Android-смартфон і вперше придбали Flip, доведеться хіба що розібратися з жестами на зовнішньому дисплеї (наприклад, застосунок камери керується саме жестами). В усьому іншому Galaxy Flip5 практично не відрізняється від інших смартфонів, а працює він так само швидко та приємно, як й інші флагмани Samsung.

Камери

Через певні обмеження всієї платформи, Samsung Galaxy Flip5 має менше камер, які  разом із цим відрізняються від сучасних флагманських. На цей раз блок камер взагалі не зазнав змін й має два торішні сенсори:

  • основний ширококутний має роздільну здатність у 12 МП, значення апертури ƒ/1,8 та оптичну стабілізацію зображення;
  • надширококутний теж отримав 12 МП, кут захвату 123°, та апертуру ƒ/2,2.

Покупці, які в першу чергу шукають іміджевий пристрій, трохи менше сфокусовані на додаткових можливостях камер (як, наприклад, перископічні телефото), тому навряд кількість камер стане проблемою. До того ж ці сенсори цілком добре фотографують та мають непогані можливості у зніманні відео, що скоріше за все з легкістю покриє усі першочергові запити.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

Основній камері вдень з гарним освітленням повністю вистачає можливостей на чудові світлини. Доволі звична особливість постобробки від Samsung — додаткове насичення кольорів — тут буде добре помітно при перегляді на різних екранах. Смартфон «дофарбує» небо, траву, додасть насичення червоним об’єктам тощо. Такий «фільтр» не є чимось поганим і в деяких випадках дійсно робить фотографії цікавішими. Проте іноді такі акценти можуть здаватися не дуже доречними (особливо з червоними кольорами).

Знімати відео цією камерою смартфон дозволить в роздільній здатності 4K та при 60 кадрах на секунду. Як для іміджевого пристрою, результат більше ніж задовільний.

Вночі камера потребуватиме більше часу на знімок, ніж інші флагмани. Але це легко пояснюється значно меншою роздільною здатністю. Деталізація при цьому втрачається, проте знімки все одно виходять дуже непоганими. Поскаржитися можна хіба що на контрове освітлення від ліхтарів, з яким камера не завжди може впоратися. Але, знову ж, Galaxy Flip5 не є в першу чергу «камерафоном».

Своєю чергою надширококутна камера Galaxy Flip5 так само поводиться з кольорами, як і основна. Різницею в фотографіях (окрім більшого кута) буде кількість світла, якої ця камера отримую трошки менше. В результаті постобробка по-іншому обійдеться з тінями, небом та деякими іншими деталями. При цьому якість все одно залишається гарною. Окремо хочеться подякувати виробнику за одну з найкращих версій корекції лінзи, яка дозволяє отримати непогані краї фотографій (не всім виробникам добре це вдається).

Надширококутною камерою можна знімати відео у 4K, але максимальна частота кадрів у неї вдвічі менша — 30 FPS. Припущу, що це обумовлено стабілізацією. Й свої результати також дає.

А от вночі цій камері помітно важче впоратися з обставинами. Навіть з урахуванням нічного режиму, сенсору помітно не вистачає світла (порівняно з основним), й баланс білого зміщається. В залежності від обставин, зробити непогане фото, можливо, й вдасться, але це потребуватиме більше часу та зусиль, ніж у випадку з основною камерою.

Через особливість конструкції смартфона, основні камери також чудово підходять для селфі. Достатньо двічі натиснути на кнопку увімкнення, коли смартфон у складеному стані, та можна одразу зробити фото або відео. Трохи вивчивши жести, можна перемикатися між різними режимами та сенсорами, проте для доступу до всіх можливих налаштувань все ж доведеться розкривати смартфон.

В середині все одно залишається окрема камера для селфі та відеозв’язку. Вона має ті самі 10 МП, як і минулого разу, але тепер тут фокусний еквівалент 23 мм (було 26) та ƒ/2.2 (було ƒ/2.4). Маючи всі можливості основних сенсорів, робити селфі буде помітно краще та значно цікавіше саме зовнішніми камерами. Варто лише зауважити, що для надширококутної камери немає функції портретного знімка. Втім, якщо робити автопортрети внутрішньою камерою, вона також не пасе задніх. 

Набір можливостей застосунку камери у Galaxy Flip5 доповнено хіба що адаптацією під різні позиції дисплея та парою додаткових «клавіш» для переміщення зображення в залежності від обставин. Все інше цілком повторює вже знайомі застосунки інших моделей.

Автономність Galaxy Flip5

В цьому розділі жодних змін не відбулося й Galaxy Flip5 залишився зі старими можливостями автономності. Його акумулятор має ємність у ті самі 3700 мА•год. В тесті автономності цього вистачило на 8 годин 21 хвилину роботи (після чого можна було ще понад дві години дивитися YouTube до повного вимкнення пристрою). На практиці ця модель не зможе сильно конкурувати зі звичайними флагманами виробника, тому в особливо активні дні може знадобитися «дозаправлення» від павербанка чи в авто.

Огляд Samsung Galaxy Flip5: новий дисплей Flex Window — дійсно велике оновлення

Серед способів заряджання Galaxy Flip5 теж немає нічого нового. Смартфон підтримує 25-ватне дротове заряджання та 15-ватне індукційне. Але тут варто мати під рукою фірмовий БЖ, адже з підручним блоком живлення потужністю у 20 Вт на повне заряджання знадобилося дві з половиною години, і такий самий час знадобився з потужнішим 87-ватним БЖ для ноутбука. За необхідності також є 4,5-ватне реверсивне заряджання для інших гаджетів, але при відносно маленькій батареї це, певно, не буде дуже популярною функцією.