Android-планшет у 2022 році — далеко не найбільш популярний пристрій. Зазвичай його використовують для конкретних цілей (наприклад, для бізнесу або певних потреб ЗСУ), або ж купляють для дитини, щоб вона могла навчатися та розважатися. Сьогодні ми подивимось на перший планшет від компанії Realme. Що він із себе представляє та чи варто його розглядати до покупки?

Дизайн, матеріали

Дизайнери непогано попрацювали над зовнішнім виглядом Realme Pad. Здавалося б, нічого особливого, проте планшет виглядає лаконічно й одразу не скажеш, що перед тобою бюджетний пристрій. Задня кришка виконана з двох частин, які розділені тонкою смугою – більша виготовлена з алюмінію, а менша з пластику. Їх колір трошки відрізняється, якщо придивитися, але це не впливає на сприйняття планшета. До того ж кришка майже не збирає відбитків пальців.

Огляд планшета Realme Pad

Товщина Realme Pad складає всього 6,9 мм, гарний показник. Це додає ефектності зовнішньому вигляду планшета, також його зручно тримати в руках. Вага пристрою – 440 грамів. Загалом же габарити девайса цілком прийнятні, він займає мінімум місця в рюкзаку.

На бокових торцях планшета (щодо фронтальної камери) розміщено по два динаміки, також на них ви знайдете клавішу живлення й порт USB-C. На верхньому торці є клавіша регулювання гучності та слот для картки microSD. Окрім того, в одному з нижніх кутів ви знайдете 3,5-мм аудіорозʼєм. Його наявність це, однозначно, плюс, але розташування не надто вдале. Наприклад, якщо ви використовуєте дротову гарнітуру під час відеодзвінків, кабель буде заважати тримати планшет.

Огляд планшета Realme Pad

Дисплей Realme Pad

Realme Pad обладнали IPS-дисплеєм діагоналлю 10.4 дюйма з роздільною здатністю 2000х1200 пікселів. Співвідношення сторін – 5:3, частота оновлення – 60 Гц, щільність пікселів – 224 ppi, типова яскравість – 360 ніт. Екран є непоганим, як для недорогого сегмента. Якість зображення і передача кольорів на хорошому рівні. Водночас при користуванні планшетом помічаєш невелику зернистість, а ще не завжди коректно працює автоматичний регулятор яскравості. Окрім того, в тестовому пристрої з однієї сторони екрана нерівномірна підсвітка матриці.

Огляд планшета Realme Pad

Рамки навколо дисплею мають помірну товщину. Звісно, можна було б зменшити їх на декілька міліметрів, але в цілому фронтальна панель має приємний вигляд. До того ж інженери матимуть що покращувати в наступному поколінні. В налаштуваннях дисплея можна активувати темну тему, увімкнути режим читання, обрати масштаб і розмір шрифту. Налаштувань кольоропередавання не передбачено.

Платформа, продуктивність

Переходимо до найболючішого моменту — заліза. Realme Pad отримав чипсет MediaTek Helio G80. Це вже досить старий чип, його побудовано за 12-нанометровим технологічним процесом. До складу Helio G80 входять 2 ядра Cortex-A75 (до 2,0 ГГц), 6 ядер Cortex-A55 (до 1,8 ГГц) і відеоприскорювач Mali-G52 MC2. В нашому випадку в планшеті встановлено лише 3 ГБ оперативної памʼяті та 32 ГБ вбудованої памʼяті. Навіть на папері очевидно, що цього замало. Практика це тільки підтверджує. Однак, у виробника також є версії 4/64 ГБ і 6/128 ГБ, там ситуація має бути кращою.

Одразу уточню — продуктивності заліза Realme Pad не вистачає саме для комфортного користування одразу в декількох задачах. Водночас планшет, як не дивно, непогано справляється з іграми. Можна пограти в Real Racing 3 та інші важкі тайтли, при цьому девайс майже не нагрівається. Безперечно, не усюди ви зможете обрати максимальні налаштування графіки, але ж не забуваємо про позиціювання пристрою.

Огляд планшета Realme Pad

Realme Pad також обладнали модулями Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, GPS, слотом microSD (який трохи рятує ситуацію, але 32 ГБ у 2022 році занадто мало) та, опціонально, 4G-модемом.

Софт Realme Pad

Під час конференції I/O 2022 компанія Google анонсувала власний планшет Pixel Tab, а разом з ним показала, як може виглядати Android на такому типу девайсів. Виглядає доволі непогано, тож є шанси, що Android-планшети незабаром отримають новий ковток повітря. Щобільше, Google навіть випустила бета-версію Android 12L, яка розроблена саме для планшетів та смартфонів з гнучкими екранами.

Проте це майбутнє, а у випадку з Realme Pad маємо звичний “смартфонний” інтерфейс. З плюсів — фірмова оболонка Realme UI for Pad майже не відрізняється від чистого Android, з мінусів — практично немає ніяких корисних доповнень. В тих же смартфонах від Realme користувач отримує значно більше додаткових можливостей. Система працює не завжди стабільно та й не надто швидко. Також помітні дрібні (а іноді й суттєві) лаги та затримки. Все-таки відчувається слабкий чипсет та невеликий запас оперативної памʼяті.

На планшеті одразу були встановлені такі застосунки, як Kids Space і YouTube Kids, та й загалом Realme Pad може бути непоганим вибором для навчання й відпочинку дитини

Тож, якщо Realme дійсно очікує бонусів від планшетного бізнесу, їй необхідно серйозніше попрацювати над софтом. Я розумію, що це тільки версія 1.0 їхньої оболонки для планшетів, проте покупці будуть очікувати більш стабільної роботи від пристрою, навіть бюджетного.

Камера, звук

Огляд планшета Realme Pad

В Realme Pad встановлено 8-мегапіксельні основна і фронтальна камери. Першої буде достатньо, щоб сфотографувати текст чи якийсь обʼєкт, навряд чи ви плануєте використовувати камеру планшета для Instagram-знімків. Друга, своєю чергою, має цілком влаштувати вас під час відеодзвінків. Фронтальна камера, до слова, має широкий кут огляду – 105 градусів.

А ось звукова підготовка в Realme Pad на гарному рівні. Планшет обладнано чотирма динаміками, які мають хороший запас гучності та видають досить якісне звучання. Низьких частот хотілося б більше, але в цілому в цьому аспекті все добре. Є підтримка Dolby Atmos, а також сертифікація Hi-Res.

Автономність Realme Pad

Акумулятор місткістю 7100 мАгод дозволяє розраховувати на декілька днів автономної роботи. Хоча, звісно, тут усе залежить від цілей, для яких ви купуєте планшет. У тесті PCMark Work 3.0 результат Realme Pad склав 5 годин 53 хвилини. В комплекті з планшетом поставляється зарядний пристрій потужністю 18 Вт, який заряджає пристрій до 100% приблизно за 3 години. Окрім того, є підтримка реверсивної зарядки, тож Realme Pad може працювати як павербанк.