Монітори з діагоналлю 27” і роздільною здатністю 1440p — мабуть, найуніверсальніші моделі для ігор. Розмір екрана у них достатньо великий, щоб створювати ефект “занурення” в ігровий світ, а роздільна здатність 2560х1440 точок — практично ідеальний компроміс між високою щільністю пікселів і вимогами до ігрової продуктивності відеокарти. Саме такою моделлю є ASUS TUF Gaming VG27AQA1A, з якою ми сьогодні познайомимося.

Характеристики ASUS TUF Gaming VG27AQA1A

Діагональ 27”
Кривина ні
Співвідношення сторін 16:9
Тип екрана VA
Роздільна здатність 2560х1440
Частота оновлення 170 Гц
Колірне охоплення стандартне
Яскравість 300 кд/м²
Контраст 3000:1
Підтримка HDR HDR10
Настінне кріплення VESA 100×100
Регулювання нахил вперед-назад
Роз’єми 1х DisplayPort 1.2, 2х HDMI 2.0, вихід на навушники
Додаткова функціональність Стереодинаміки (2Wx2), підтримка AMD FreeSync Premium
Габарити (разом з підставкою), ВхШхГ 455 x 615 x 214 мм
Вага 4,65 кг
Ціна в Україні 14 тис. грн

Дизайн

ASUS VG27AQA1A має типовий для лінійки TUF Gaming дизайн: на відміну від старшої серії ROG (Republic of Games), у неї строгий, майже офісний вигляд без яскравого підсвічування чи блискучих елементів корпусу. Практичний чорний матовий пластик, мінімальне використання глянцу на задній стінці та майже непомітний геометричний візерунок — якби не лого TUF Gaming, цю модель можна було б сплутати з типовим універсальним монітором для роботи та мультимедія.

Зазначимо, що майже такий самий вигляд мали й інші монітори з цієї лінійки, які потрапляли до нас на огляд — VG247Q1A та VG30VQL1A.

Навколо екрана є тонка “невидима” рамка, що ховається під захисним склом — разом з тонкою лінією бічної грані корпусу зображення оточує рамка шириною 8 мм по боках і зверху та 21 мм — знизу. Підставка проста, з V-подібною “базою” та єдиним регулюванням — нахилом екрана (+20° ~ -5°).

Усі відеороз’єми розташовані в невеличкій ніші під кріпленням підставки — це два HDMI 2.0 та один DisplayPort 1.2; на додаток поруч з ними є мініджек для навушників.

Огляд ігрового монітора ASUS TUF Gaming VG27AQA1A

Блок живлення в ASUS TUF Gaming VG27AQA1A зовнішній.

Огляд ігрового монітора ASUS TUF Gaming VG27AQA1A

 

Меню

ASUS TUF Gaming VG27AQA1A керується за допомогою трьох апаратних кнопок та 5-позиційного джойстика, що розташовані в правому нижньому куті на задній панелі. На дві кнопки можна призначити користувацькі функції в системному меню (за замовчуванням це виклик ігрового меню GamePlus та меню відеорежимів GameVisual), відхилення джойстика, так само як його натискання, викликає головне меню.

Огляд ігрового монітора ASUS TUF Gaming VG27AQA1A

Першим пунктом у головному меню йде ігровий розділ — тут можна налаштувати ступінь овердрайву, активувати AMD FreeSync Premium, обрати відеорежим у меню GameVisual та отримати доступ до ігрових параметрів у GamePlus (наприклад, увімкнути відображення частоти кадрів).

Традиційні налаштування зображення містяться у двох наступних пунктах — Image та Color. Тут можна знайти яскравість, контрастність, фільтр синього кольору у підсвічуванні, колірну температуру та насиченість кольорів.

Меню Input Select дозволяє вручну перейти на інший відеовхід, у MyFavorite можна змінити функції “гарячих клавіш”, а в System Setup містяться системні налаштування — мова та поведінка екранного меню, рівень гучності вбудованих динаміків, екорежим, підсвічування індикатора живлення, інформація про монітор та поточний режим роботи, скидання на заводські налаштування тощо.

Зазначимо також, що вже традиційно для моніторів ASUS, екранне меню у цій моделі має повну українську локалізацію.

 

Функціональність

В ASUS TUF Gaming VG27AQA1A використовується 8-бітова 27-дюймова VA-панель з роздільною здатністю 2560х1440 точок. Щільність пікселів становить майже 109 PPI, розмір точки — 0,2335 мм. Як ми вже зазначали на початку, таке співвідношення діагоналі та роздільної здатності є практично ідеальним для ігрового монітора: щільність пікселів достатня для того, щоб з типової відстані від екрана на зображенні не було помітно окремих точок.

Максимальна частота оновлення становить 170 Гц (через DisplayPort; якщо використовувати підключення через HDMI, максимальна доступна частота — 144 Гц). Також, що не дуже часто можна зустріти у відносно бюджетних моделях, ASUS TUF Gaming VG27AQA1A підтримує технологію адаптивної частоти AMD FreeSync Premium.

Яскравість у цьому моніторі регулюється за допомогою зміни сили струму, ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрана у звичайному режимі у нього немає.

Огляд ігрового монітора ASUS TUF Gaming VG27AQA1A

Як і в деяких інших ігрових моделях, в ASUS TUF Gaming VG27AQA1A є можливість підвищення чіткості в динамічних сценах шляхом відключення підсвічування “через кадр” (пункт ELMB в ігрових налаштуваннях, має дві ступені інтенсивності — “стандарт” та “турбо”). Це значною мірою знижує максимальну яскравість та призводить до мерехтіння екрана, проте повністю усуває розмиття зображення в динаміці та шлейфи за об’єктами, що швидко рухаються. Зазначимо, що ELMB несумісний з AMD FreeSync Premium, тому користувачеві доведеться обирати, яка функція для нього важливіша.

Керувати параметрами роботи монітора можна не тільки за допомогою екранного меню, а й утиліти DisplayWidget Lite, яку можна завантажити з офіційного сайту. Вона дозволяє швидко обирати відеорежими, змінювати головні налаштування зображення та активувати геймерські функції

Огляд ігрового монітора ASUS TUF Gaming VG27AQA1A

 

Якість зображення ASUS TUF Gaming VG27AQA1A

Покриття екрана — “напівматове”, на якому майже непомітні паразитні відображення на темному фоні, якщо дивитись на нього з типової позиції користувача. При відхиленні в сторону екран потроху стає більш “глянсовим”, але роботі за ним це аж ніяк не заважає.

Виробник вказує час реакції панелі на рівні 1 мс (MPRT), але досягається це лише за умови використання режиму ELMB — без нього цей параметр значно вищий, і дещо знизити його можна за допомогою овердрайву. Останній має 5 рівнів розгону панелі, плюс можливість повної його деактивації.

Як бачимо на тестових знімках, на частотах оновлення екрана 144 Гц і вище розмиття об’єктів, що швидко рухаються, досить помірне навіть при виключеному овердрайві, його активація робить динамічну картинку ще чіткішою. При цьому навіть на максимальному розгоні артефакти овердрайву у вигляді темних “шлейфів” практично відсутні — тому його цілком можна використовувати як основний режим для динамічних ігор.

Зліва направо: овердрайв — вимкнено, рівень 1, рівень 3, рівень 4, рівень 5:

Рівномірність чорного дуже добра, у темному приміщенні за умови максимальної яскравості екрана лише у нижньому лівому куту можна побачити трохи світлішу пляму, решта екрана лишається рівномірно темною – причому завдяки VA-технології значно темнішою, ніж в IPS-моніторах.

Огляд ігрового монітора ASUS TUF Gaming VG27AQA1A

Glow-ефект у VA-панелі також очікувано дуже слабкий: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фона з’являється майже непомітне світіння темно-сірого кольору незалежно від кута погляду.

Стосовно кутів огляду, вони також типові як на VA-технологію: при погляді збоку екран помітно “теплішає”, втрачає насиченість кольорів, також помітно знижується контраст, головним чином через висвітлення темних ділянок зображення. Проте загалом зниження яскравості під великим кутом погляду виявляється досить помірним для такого типа екрана – хоча, звісно, і помітно сильнішим, ніж в IPS.

Колірне охоплення в ASUS TUF Gaming VG27AQA1A стандартне: 98% sRGB, 77% Adobe RGB, 78% DCI-P3. Це призводить до натурального зображення з помірною насиченістю кольорів — проте може не сподобатися користувачам, що надають перевагу насиченій картинці.

Огляд ігрового монітора ASUS TUF Gaming VG27AQA1A

У меню GameVisual можна обирати один з восьми відеорежимів, що здебільшого відрізняються налаштуваннями яскравості, колірної температури, гамми тощо. Окремо варто зазначити режими MOBA – зображення стає практично повністю чорно-білим, за винятком червоного і зеленого кольорів, що має допомогти у грі в цьому жанрі, і “Нічне бачення” — воно імітує “зелену” картинку з приладу нічного бачення.

Візуально порівняти відеорежими GameVisual можна у цій галереї (зліва направо: Пейзаж, Перегони, Кіно, RTS/RPG, FPS, sRGB, MOBA, Нічне бачення):

За замовчуванням у налаштуваннях встановлений режим “Перегони” і колірна температура — “Тепла”. Найнижча яскравість у ньому 60 кд/м² – це типовий результат для монітора без ШІМ, за такої яскравості можна цілком комфортно грати або працювати у приміщенні з дуже слабким освітленням, але у повній темряві екран, скоріше за все, здаватиметься трохи яскравим. Максимальна яскравість вища за заявлену виробником: 350 кд/м² проти 300 в офіційних характеристиках. А от статичний контраст відчутно нижчий за “паспортний”: максимальне його значення становило 2320:1 (проти заявленого 3000:1). Втім, це все одно дуже добрий показник, що приблизно вдвічі перевищує типовий контраст IPS-панелей.

Колірна температура може мати три значення — Холодна (9900K), Звичайна (7800K) та Тепла (6800K). Також в налаштуваннях присутній користувацький режим з ручними регулюваннями за трьома головними кольорами — за замовчуванням значення температури в ньому становить 7200K.

Рівномірність колірної температури досить непогана як для ігрового монітора: максимальне відхилення у різних зонах екрана ΔE здебільшого не перевищує трьох, і лише в правому нижньому куті піднімається до 4,7. Рівномірність білого поля дуже добра: найяскравішою зоною є центр екрана, найтемнішими — верхня та права частини; різниця між ними становить лише 9%.

Для монітора не заявлене заводське калібрування, проте точність кольоровідтворення дуже добра: середнє значення ΔE трохи менше одиниці, максимальне — 1,6 (єдиний колір, результат якого вибивається з загальної картини, є особливостями роботи тестового колориметра). Нагадаємо, зазвичай для заводського калібрування вважається стандартним результатом, коли максимальне значення ΔE не перевищує двох.

Як бачимо, навіть у “Теплому” режимі колірна температура все ж таки трохи завищена порівняно зі стандартною — 6500K. Якщо зображення здаватиметься холоднуватим, зробити його теплішим можна за допомогою параметра “Фільтр синього світла” в налаштуваннях: він має 4 рівні, перші три знижують колірну температуру до 6600, 6300 і 6000K, тоді як останній — аж до 4900K, при цьому в ньому також сильно знижуються яскравість і контраст.

Огляд ігрового монітора ASUS TUF Gaming VG27AQA1A

Регулювань гамми в ASUS TUF Gaming VG27AQA1A немає, але в деяких режимах — наприклад, “Перегони” або sRGB — її значення практично ідеально відповідає стандартному, 2,2. За допомогою параметра Shadow Boost криву гамми можна трохи змінити, “піднявши” частину в темній зоні — це висвітлить тіні на зображенні, що може допомогти в іграх, де занадто темно.