Літня пора року відкриває можливості для тестування альтернативного транспорту, чи ми відверто користуємось. Й серед можливих варіантів персонального транспорту, звісно, варто згадати електричні самокати. Особливо, коли на корпусі цього самокату нанесено відомий технологічний бренд – Acer! Отже, знайомтесь: електричний самокат Acer ES Series 3.

Дизайн та характеристики Acer ES Series 3

Пласка платформа, Т-подібне кермо, два колеса – наче стандартна конструкція самоката, де можна змінювати та додавати лише дрібні деталі. Наприклад, встановити ліхтар: він розміщений у верхній частині керма й насправді більше слугує для ідентифікації самоката Acer ES Series 3 в темний час доби, ніж для освітлення дороги – адже для цього ліхтар треба було встановлювати нижче або робити більш потужним.

Водночас задня оптика виконана чудово. В основі колеса розміщено два жовті сигнали, яки миготять під час руху вперед або використовуються як вказівники поворотів – відповідний перемикач «вправо/вліво» є на кермі. Крім того, на кермі знаходиться дзвоник та ручка заднього гальма. До речі, тут використано дискові гальма і при їх вмиканні є індикація «стоп-сигналом» на крилі заднього колеса.

Довжина електричного самоката Acer ES Series 3 складає 107 см, ширина дорівнює 49 см, а ось висота може змінюватись – 120 см (в стандартному положенні) або 54 см (у складеному стані). Вага моделі Acer ES Series 3 складає 16 кг: він й справді доволі легкий для перенесення дорослим чоловіком або міцним підлітком. З декору – зелені та білі смужки.

Варто зазначити, що електричний самокат Acer ES Series 3 набуває свого остаточного вигляду лише після збирання, адже він постачається у розібраному вигляді. Велика картонна коробка містить сам самокат з відкрученим кермом, що вимагає прикручування гвинтами (є в комплекті, як і необхідний ключ). Після цього потрібно встановити кермо вертикально та закріпити його фіксатором – саме він надалі буде використовуватись при щоденному складанні/розкладанні самоката, гвинти та ключ більше не знадобляться.

Зрештою, нічого складного немає. Проте враховуйте, що перше збирання самоката Acer ES Series 3 буде вимагати 10-15 хвилин часу на розпаковку коробки та закручування гвинтів. Тож варіант «дістав з коробки й одразу поїхав» тут не проходить.

Електричний самокат Acer ES Series 3 постачається у картонній коробці, до комплекту також входить інструкція та зарядний пристрій. Кермо однократно вимагає прикручування гвинтами до своєї основи (сталева труба-стійка), далі вже справа за центральним фіксатором, який буде використовуватись для щоденного складання/розкладання самоката. До речі, фіксатор ходить туго, але тримає міцно – це до питання зручності використання. Й взагалі…

Зручність використання

Тут одразу потрібно зазначити основу, що має м’яке гумове покриття з численними похиленими лініями: встановлювати ноги зручно, фіксація надійна. Також гумове покриття використано й для «гріпсів» на кермі. Останні мають приплюснуті частини на своїх краях – це необхідно, коли хочеться покласти частину долі та дещо розвантажити руки під час довготривалого руху.

Серед інших особливостей електричного самоката Acer ES Series 3 варто відзначити підніжку в основі, помаранчеві світло-відбиваючі елементи, а також центральний гачок. Саме останнім самокат фіксується у складеному положенні, проте також цей гачок можна використовувати для підвішування невеликої торбинки або парасольки.

Основа з алюмінієвого сплаву має гумове покриття та бокову підніжку, поруч розміщено зарядний порт з гумовою кришкою; до речі, заявлено водонепроникність на рівні IPX4. Біля переднього колеса розміщені помаранчеві світловідбивачі, схожі помаранчеві індикатори також присутні й позаду. Вони можуть працювати як індикатори повороту – відповідний перемикач знаходиться на кермі зліва. Разом з ним також встановлені ще два елементи: дзвінок та ручка заднього гальма. До речі: гальма можна регулювати, а при затисканні ручки – вмикається «стоп-сигнал». Серед іншої світло-оптики можна згадати передній ліхтар.

Швидкість та автономність Acer ES Series 3

Для електричного самоката заявлені наступні параметри: потужність електродвигуна 250 Вт; швидкість до 20-25 км/год; робоча напруга 36 В; ємність акумулятора 7,5 А⋅год.; максимальна дальність руху до 20-25 км. А що можна отримати насправді?

Спершу необхідно увімкнути самокат: для цього натискаємо та тримаємо кнопку на панелі керування, що розміщена в центрі керма. Далі встали однією ногою на підніжку, ледь штовхнулись іншою, притиснули кнопку-клавішу справа – поїхали! Самокат Acer ES Series 3 починає рух лише тоді, коли його швидкість буде 3-5 км/год або більше. Це чудовий «захист від дурня», коли хтось можна ненароком на місці натиснути клавішу й різко та небезпечно стартувати. Тому, що зазвичай це завершується не стартом, а падінням самоката.

Поступово можна досягнути максимальної швидкості 20-25 км/год (тут залежить від розміру/комплекції/ваги людини, від напряму вітру, від наявності схилів тощо) – проте ця швидкість досягається лише у третьому режимі руху. Перший має обмеження до 6 км/год, другий обмежений до 10 км/год; перемикання здійснюється подвійним натисканням на кнопку вмикання/вимикання. Але ж тут варто зауважити, що три режими руху задають не лише максимальну швидкість, але також і рівень прискорення: в першому-другому режимі прискорення дуже слабке, лише в третьому воно стає більш-менш достатнім.

Ще один нюанс самоката Acer ES Series 3 пов’язаний з його підвіскою. Точніше – її відсутністю: колеса закріплені жорстко, без пружин-амортизаторів. Крім того, ще й ці колеса невеличкі (8,5 дюймів) та виконані з суцільнолитої гуми. Тому всі нерівності та стики дороги одразу передаються на руки. Щоправда, у таких коліс є й свої переваги – вони не бояться проколів.

Електричний самокат Acer ES Series 3 має передній привод (двигун розміщено всередині), але не має передніх гальм – тобто, немає ризику перекинутись вперед під час різкого гальмування. Також немає повітря в суцільногумових шинах – тобто, немає ризику їх проколів. А завдяки відносно компактній та не дуже важкій конструкції, самокатом Acer ES Series 3 дуже легко керувати, він легко маневрує, непогано гальмує, має плюс-мінус достатню динаміку (в третьому режимі руху). Тобто: варіант для початківців, мінімально-необхідний рівень характеристик – але також мінімум турбот та уваги. Центральний блок на кермі комбінує кнопку вмикання та дисплей: швидкість руху, обраний режим, заряд акумулятора, фари. Але яскравого сонячного дня його може засвічувати.

Огляд електросамоката Acer ES Series 3: гарний варіант для старту?

Й останнє: щодо дистанції пробігу. Підліток або невелика доросла людина вагою 45-50 кг, й справді можуть розраховувати на 20 км пробігу. Але при обережному стилі керування та на рівнинній поверхні, коли немає постійних підйомів/спусків. Тому що останні змушують ділити заявлену дистанцію пробігу в 1,5 раза; а якщо ще і їхати буде дорослий вагою 80-90 кг (дозволена вантажопідйомність до 100 кг), то бажано обіцяне ділити вдвічі. Після цього повна зарядка акумулятора (зарядний блок розрахований на 42 В та 2 А) займає близько чотирьох годин.