Японський аудіобренд Technics, що існує вже 60 років і зараз належить корпорації Panasonic, спеціалізується на виробництві високоякісної аудіотехніки преміум класу. Бренд здобув визнання завдяки винятковій якості звуку та зокрема своїм легендарним вініловим програвачам, включно з моделями для професійних DJ. Але на цьому асортимент продукції компанії не завершується — у Technics є також лінійка TWS-навушників, яка поки що не отримала належної уваги з боку масової аудиторії, хоча безумовно на неї заслуговує. У нас на огляді була попередня флагманська модель Technics EAH-AZ80, яка виявилась вкрай цікавою. На виставці CES 2025 компанія представила нову флагманську модель Technics EAH-AZ100, що оснащена динамічними драйверами з використанням магнітної рідини, активним шумозаглушенням та ще рядом цікавих особливостей. Сьогодні ми розповімо про них більш детально.
Технічні характеристики Technics EAH-AZ100
Тип навушників | внутрішньоканальні |
Тип підключення | True Wireless |
Сумісність | Android, iOS |
Версія Bluetooth | 5.3 |
Радіус дії | 10 метрів |
Підтримка кодеків | SBC, AAC, LDAC, LC3 |
Управління | сенсорне |
Регулювання гучності | + |
Мікрофони | підтримка шумозаглушення |
Вага навушників | 5,9 грамів |
Вага кейсу | 48 грамів |
Захист від вологи | IPX4 |
Автономність | з кодеком AAC до 10 годин на одному заряді із шумозаглушенням, 7 годин з LDAC і ANC, + 28/18 годин з кейсом |
Зарядка | USB Type-C, бездротова |
Рекомендована ціна в Україні | 13 599 грн |
Комплектація
Technics EAH-AZ100 постачаються у невеликій коробці з білою обгорткою з м'якого картону з назвою моделі, зображенням та усією основною інформацією. Під обкладинкою — коробка з твердого чорного картону з усією комплектацією.
Крім навушників з зарядним кейсом, у коробці є коротенький кабель Type-C для заряджання, а також 5 пар змінних амбушур різного розміру. Багатофланцевих чи пінних немає. Але ширший вибір розмірів стандартних амбушурів дозволяє більш точно підібрати пару саме для себе.
Дизайн та зручність використання
Technics EAH-AZ100 стали трошки компактнішими та легшими за EAH-AZ80. Вага одного навушника складає 5,9 г проти 7 г у минулого флагмана. Корпуси зроблені з пластику і мають складну обтічну форму, що сприяє більш зручній посадці у вушній раковині.
Корпуси умовно розділені на дві половини. Зовнішня частина стилізована під глянцевий метал, внутрішня — матовий пластик. Фейсплейти плоскі круглої форми, вони традиційно виконують функції сенсорних панелей для керування навушниками. На них є декоративні концентричні кола, а також логотипи Technics.
У верхній частині кожного навушника є великі зони у вигляді сіточок. Під ними знаходяться по парі мікрофонів, що відповідають за систему активного шумозаглушення.
Крім, власне, звуководів, на внутрішній частині Technics EAH-AZ100 є групи контактів для заряджання, позначки лівого та правого навушника, ще по одному мікрофону, а також інфрачервоні сенсори, що використовуються для автоматичної паузи, якщо витягнути навушник з вуха.
Звуководи доволі короткі й мають не зовсім звичну овальну форму з додатковими заглибленнями біля основи для кращої фіксації амбушур. Схоже зі сторонніми амбушурами буде складно. SpinFit мені не вдалось нормально зафіксувати, тож комплектні губити не варто.
Посадка Technics EAH-AZ100 у вушних каналах не дуже глибока. Завдяки невеликій вазі та вдалій формі, навушники зручно сидять у вухах. Їх можна використовувати годинами без дискомфорту. Є захист від вологи за стандартом IPX4, тож навушники цілком підходять для занять спортом. Крім сріблястого є ще більш класичний чорний варіант навушників.
Зарядний кейс дуже зручний: він компактний і тонкий. Тому його цілком можна носити у кишені джинсів. Верхня кришка, схоже, зроблена з металу. Її верхня частина має поліровану поверхню, на ній є логотип Technics золотистого кольору. Спереду кейса є світлодіодний індикатор заряджання.
Автодоведення кришки є в обох крайніх положеннях. Воно чітке і приємне. Всередині є лише два місця для навушників з контактами. Кнопки відсутні, навушники переводяться у режим підключення тривалим дотиком до сенсорних панелей.
Ззаду кейса розміщено роз’єм Type-C для заряджання. Хоча він не знадобиться якщо є бездротовий зарядний пристрій.
Керування
Для керування у Technics EAH-AZ100 використовуються стандартні для TWS-моделей сенсорні панелі на зовнішніх кришках навушників. Вони мають достатній розмір і хорошу чутливість, користуватись зручно. Схему керування можна налаштувати у фірмовому застосунку Technics Audio Connect. Або зовсім вимкнути сенсори та залишити керування виключно зі смартфона.
Стандартна схема керування зручна і зрозуміла: один дотик будь-якого навушника відповідає за відтворення, паузу та відповідь на дзвінок. Подвійне та потрійне торкання до правого навушника – перемикання треків. До лівого навушника – регулювання гучності. Довгий дотик до лівого навушника запускає голосового асистента. До лівого — включає/виключає активне шумозаглушення та режим прозорості.
Підключення та функціональність
Для підключення Technics EAH-AZ100 використовується Bluetooth 5.3, підтримуються профілі A2DP, AVRCP, HSP, HFP, TMAP, PBP та кодеки SBC, AAC, LDAC, LC3. Компанія не надає інформації про використану систему-на-чипі. Але схоже, це власна розробка. Зважаючи на відсутність підтримки варіантів aptX, це точно не рішення від Qualcomm. Навушники підтримують Multipoint, можна одночасно під'єднати до трьох пристроїв. Але у такому випадку не буде доступним кодек LDAC. Навушники стабільно тримають зв’язок з джерелом звуку, жодних проблем за час використання проблем не було.
Для налаштування навушників використовується застосунок Technics Audio Connect. Він виявився дуже функціональним. На основному екрані відображається рівень заряду навушників та кейсу, а також швидкий перехід до чотирьох пунктів налаштувань, які можна обрати самому. Наприклад, режим шумозаглушення, еквалайзер тощо. Знизу є чотири вкладки, що також відповідають за основні налаштування. Решта розміщена в останній вкладці з налаштуваннями.
Можна змінювати ступінь шумозаглушення, режиму прозорості, налаштувати еквалайзер, жести керування, автопаузу за допомогою інфрачервоного датчика, змінювати режими підключення, Multipoint, пріоритету якості, увімкнути помічник для вибору оптимальних амбушурів, налаштування Voice Focus AI тощо. Застосунок дуже функціональний і цілком зручний у використанні. Окремо варто зазначити, що локалізований не лише інтерфейс, а й голосові сповіщення.
Звучання, шумоізоляція та мікрофони
За звучання Technics EAH-AZ100 відповідають 10-мм динамічні випромінювачі, в яких використовується так звана магнітна рідина (Magnetic Fluid Drivers). Стверджується, що завдяки цьому суттєво знижуються спотворення на усьому діапазоні відтворюваних частот. Вперше ця технологія використовувалась у топових дротових внутрішньоканальних навушниках EAH-TZ700.
Звучання Technics EAH-AZ100 можна назвати доволі збалансованим і нейтральним, без істотних провалів чи піків у низьких чи високих частотах. При цьому, дуже приємно здивувала висока деталізація практично на усьому частотному діапазоні, яка зазвичай не характерна для динамічних випромінювачів. Тож схоже, що технологія Magnetic Fluid Drivers дійсно працює.
Характер звуку навушників тяжіє до точності й нейтральності, з великою кількістю деталей та доволі відкритою сценою. Що досягається у тому числі чудовим і натуральним відтворенням високих частот. З середніми частотами Technics EAH-AZ100 також добре справляються. Живі інструменти звучать напрочуд природно і натурально. При цьому, з достатньою кількістю дрібних деталей і текстурою. Щодо низьких частот, то на стандартних налаштуваннях комусь може здатись, що їх небагато і може не вистачати суббасу для щільності та драйвовості. Але Technics EAH-AZ100 здатні на більше і за допомогою еквалайзера можна отримати більше басів.
Навушники цілком універсальні з погляду стилів музики та здатні відтворювати дійсно детальний звук на всіх частотах. Мабуть, не зовсім задоволеними залишаться лише найзатятіші басхеди. Решта користувачів, особливо поціновувачів живої музики будуть задоволені. Уявна сцена Technics EAH-AZ100 не найкраща, що мені доводилось чути в TWS-моделях. Але вона доволі широка і глибока (особливо як для закритої внутрішньоканальної моделі) і розділення інструментів дуже непогане.
Система активного шумозаглушення добре усуває монотонні низькочастотні звуки на кшталт кондиціонера, шуму з вулиці у помешканні чи у наземному транспорті. Хоча, як і майже всі сучасні моделі, з високочастотним шумом, тим паче епізодичним, справляється не дуже. Модель трохи програє по цьому параметру топовим Sony чи Bose, але загалом функція ANC працює добре. Ефекту тиску на вуха немає. А в налаштуваннях є можливість корекції рівня шумозаглушення.
Мікрофони Technics EAH-AZ100 досить добре передають голос при розмовах. Співрозмовник добре чує у переважній більшості випадків. Є функція Voice Focus AI, яка відфільтровує сторонні шуми для більшої чіткості голосу. Загалом, вона працює дуже непогано, але голос звучить трохи синтетично.
Автономність
Час автономної роботи — ще одна з сильних сторін Technics EAH-AZ100. Виробник обіцяє до 10 годин автономної роботи з активним шумозаглушенням при використанні кодека AAC. При використанні LDAC цей показник зменшується до 7 годин. З зарядним кейсом можна отримати 28 та 18 годин відповідно. Навушники використовувались з активним ANC та кодеком LDAC на гучності приблизно 80%. При таких умовах, навушники витримували приблизно 6,5 год.
На повне заряджання навушників потрібно 2 години. Але є підтримка швидкого заряджання: 15 хвилин має вистачити на 90 хвилин відтворення музики. Повне заряджання кейса по USB триває 2,5 години. При використанні бездротового зарядного пристрою Qi, на це піде 3,5 години.