Українська правда

MSI PRO MP275 E2 - 27-дюймовий робочий монітор з частотою оновлення 120 Гц

- 28 лютого, 10:48

Компанія MSI продовжує розширювати Pro-лінійку моніторів для бізнесу та роботи – сьогодні у нас на огляді оновлена модель MSI PRO MP275 E2, що у порівнянні з минулорічною PRO MP275 отримала новий дизайн та покращені характеристики.

Характеристики MSI PRO MP275 E2

Діагональ27”
Кривинані
Співвідношення сторін16:9
Тип екранаIPS
Роздільна здатність1920x1080
Частота оновлення120 Гц
Колірне охоплення116% sRGB
Яскравість300 кд/м²
Контраст1500:1
Час реакції4 мс (GtG)
Підтримка HDRHDR Ready
Настінне кріпленняVESA 100x100
Регулюваннянахил вперед-назад
Роз’єми1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.2a, 1x D-Sub, вихід на навушники, лінійний аудіовхід
Додаткова функціональністьвбудовані динаміки
Габарити (разом з підставкою), ШхВхГ61,2 x 44,8 x 20,7 см
Вага3,66 кг
Ціна в Україні5,199 грн

Дизайн

MSI PRO MP275 E2 відійшов від прямих ліній та "рубаних" елементів у корпусі, що були у PRO MP275: у нового монітора такий самий оновлений дизайн, що і в останніх моделях Pro-лінійки (наприклад, MP252 E2). Тож тут ми бачимо осучаснену задню панель з плавними закругленнями і поверхню з текстурою у вигляді тонких "шорстких" ліній та тонкішу панель під екраном.

Ще одна відмінність, цього разу і від останніх моделей – інше розташування роз'ємів. Якщо раніше вони були в невеличкій ніші, орієнтовані вниз, то тепер виробник розташував їх прямо на задній панелі, і кабелі до них під'єднуються горизонтально.

Це значно спрощує процедуру підключення, але робить зовнішній вигляд менш охайним, навіть попри наявність скоби на ніжці для їхнього упорядкування. Крім того, такий спосіб підключення може створити незручності при монтуванні монітора на стіну – задня панель оснащена VESA-сумісним кріпленням (100×100 мм).

Набір відеороз'ємів був розширений: до D-Sub і HDMI (його версія, до речі, тепер 2.0, а не 1.4b) додався також DisplayPort 1.2a. Також поруч можна знайти вихід на навушники та лінійний аудіовхід.

Ніжка проста, дозволяє змінювати лише кут нахилу екрана (-5°~20°), збірка монітора безгвинтова. Ніжка пластикова, "база" має металеву пластину під зовнішнім пластиком – ще одне нововведення; раніше у цій серії у ніжок металевим було лише з'єднання з корпусом монітора.

Як і в інших моделях з ніжками такого типу, екран розташований досить низько: нижній край зображення відстоїть від поверхні стола на 10,5 см, і при типовому положенні користувача за монітором на рівні його очей буде не центр екрана, а верхня частина.

Блок живлення у MSI PRO MP275 E2 вбудований.

Меню

Монітор керується за допомогою п’ятипозиційного джойстика, що розташований позаду справа. Його відхилення у будь-який бік запускає обрану швидку функцію (наприклад, яскравість/відеорежим/джерело сигналу), натискання відкриває головне меню.

У першому пункті під назвою Professional можна знайти вибір відеорежимів, налаштування овердрайву, адаптивної частоти оновлення та деяких інших параметрів. Зазначимо наявність додаткової функціональності — експрес-перевірки зору на деякі специфічні вади, наприклад, астигматизм або певні захворювання макули.

Розділ Image містить традиційні налаштування зображення: яскравість, контраст, колірна температура, різкість тощо. В Input Source можна вручну переключатися між відеовходами та активувати автоматичне визначення джерела сигналу, а Navi Key дозволяє перепризначити власні функції на "гарячі клавіші", тобто відхилення джойстика в будь-який бік без відкриття головного меню.

І, нарешті, в останньому пункті, Settings, зібрані системні налаштування: параметри екранного меню, поведінка індикатора роботи, регулювання гучності вбудованих динаміків, скидання всіх параметрів на заводські значення тощо.

Функціональність

У MSI PRO MP275 E2 використовується 8-бітова (6 біт + FRC) IPS-панель діагоналлю 27 дюймів та роздільною здатністю 1920×1080 точок. Щільність пікселів становить 82 PPI, розмір точки — 0,3113 мм.

Точка виходить досить великою, і побачити окремі пікселі на зображенні можна без особливих проблем навіть з типової відстані від екрана. Тож можна зазначити, що ця модель скоріше підійде користувачам з не дуже гострим зором, для яких великий розмір зображення критичніший за його чіткість та щільність.

В іншому випадку можна порадити альтернативну модель у цій же серії - PRO MP275Q, що на такій самій діагоналі має роздільну здатність 2560×1440 точок.

Всі останні монітори у Pro-серії мають підвищену частоту оновлення екрана, що є суттєвою перевагою над багатьма іншими моделями для роботи від інших виробників (що досі "тримаються" за стандартну частоту 60 Гц) - не стала винятком і PRO MP275 E2.

Як і в іншої моделі з індексом E2, тут ми маємо максимальну частоту 120 Гц (у попередньої моделі, PRO MP275, вона становила 100 Гц).

До того ж монітор підтримує ряд суто ігрових функцій: адаптивну частоту, овердрайв панелі, який знижує розмиття об’єктів, що швидко рухаються екраном, та параметр MPRT (Moving Picture Response Time). Тож за бажанням на MSI PRO MP275 E2 можна також і пограти у вільний час.

Яскравість у цьому моніторі регулюється за допомогою зміни сили струму, ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрана у нього немає. Зазначимо також наявність вбудованих динаміків 2х2 Вт.

Якість зображення MSI PRO MP275 E2

У монітора повністю матове покриття екрана: паразитних відображень або відблисків від яскравих об'єктів у приміщенні немає незалежно від того, під яким кутом на нього дивитися. Це відрізняє такий варіант покриття від поширеного останнім часом напівматового, який перетворюється на майже глянсовий, якщо дивитися на нього збоку.

Матове покриття трохи зменшує візуальну контрастність зображення, що зовсім не критично як для робочого монітора. Стосовно ще однієї вади такого покриття – кристалічного ефекту (легка зернистість однотонних ділянок), то у MSI PRO MP275 E2 він практично відсутній. Побачити типовий візерунок шару, що розсіює відображення, можна лише на макрознімку.

Заявлений час реакції такий самий, як і в інших моделях Pro-лінійки – 4 мс (GtG). Попри те, що монітор призначений для роботи, а не ігор, у нього є типова ігрова функція — овердрайв матриці (пункт Response Time у розділі Professional). Він має два ступені розгону та можливість повного відключення.

Поведінка екрана у тесті на чіткість динамічного зображення типова як на бюджетну неігрову IPS-панель: навіть на частоті 120 Гц об'єкти, що швидко рухаються екраном, помітно розмиваються при відключеному овердрайві. Перша ступінь розгону, Fast, практично не змінює ситуацію – деяке покращення відбувається лише на максимальному значенні цього параметру, Fastest.

Враховуючи, що артефактів овердрайву (шлейфи за об'єктами) немає навіть на "максималках", можна без проблем радити використовувати саме найбільший овердрайв як основний режим.

Рівномірність чорного відверто посередня: на чорному фоні у темному приміщенні можна легко розгледіти велику світлу пляму у верхньому правому куті і значно менші – в лівій частині екрана.

Glow-ефект типовий як для технології IPS: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фона з’являється відчутне сіре світіння з ледь теплим відтінком.

Кути огляду також традиційні для IPS: при погляді під кутом суттєво зменшується яскравість і трохи менше – контрастність (при цьому зверху-знизу зменшення яскравості менші, ніж справа-зліва). В цілому за цим параметром бюджетна панель, використана у MSI PRO MP275 E2, дещо поступається дорожчим IPS-моніторам, але несуттєво.

У розділі Professional екранного меню пропонуються різні відеорежими для типових задач робочого монітора: Eco, Anti-Blue, Office, Movie тощо. Після скидання на заводські налаштування автоматично встановлюється режим Eco, ми ж почнемо тестування з базового режиму User, що пропонує вищу яскравість і можливість ручних налаштувань всіх параметрів.

MSI PRO MP275 E2 – перша модель у Pro-лінійці, що має не стандартне, а розширене колірне охоплення, хоча й не дуже сильно: воно повністю покриває простір sRGB (88% DCI-P3, 81% Adobe RGB). Тож кольори виходять насиченими і яскравішими, ніж у попередніх моделей цього виробника, що потрапляли до нас на огляд.

Яскравість регулюється в діапазоні 42-336 кд/м² - цього цілком достатньо для комфортної роботи як у майже повній темряві, так і за яскравого офісного освітлення. Максимальний статичний контраст у режимі User з шаблоном колірної температури Normal становить 1120:1 – дуже непогано як на бюджетний IPS-монітор.

З усіх шаблонів температури найближчим до стандартного значення 6500K є Normal – у ньому цей параметр становить 6700K. Але при цьому шаблони Warm і Customization, хоча й роблять зображення помітно теплішим, пропонують значно вищі максимальні яскравість та контраст – понад 370 кд/м² та понад 1200:1, відповідно.

Регулювання гамми у PRO MP275 E2 немає, але заводські налаштування майже не відхиляються від стандартного значення 2,2, тож для пересічного користувача, якого може зацікавити ця модель, цього буде цілком достатньо.

Рівномірність колірної температури дуже добра: максимальне відхилення у різних зонах екрана ΔE становить лише 2,7 – це ще менше, ніж у попередньої моделі, MP252 E2, і буквально в рази менше за те, що ми бачили у моніторах цієї серії в минулому.

Рівномірність білого поля також набагато краща за типові показники бюджетних моніторів: найтемніша ділянка (низ екрана) відрізняється від найяскравішої (центр) лише на 10%; для решти зон цей показник на рівні 1-8%.

Точність кольоровідтворення також радує, як і у попередніх Pro-моделей: монітор явно проходить заводське калібрування, тож якщо не брати до уваги один колір (який вибивається з загальної картини через особливості роботи тестового колориметра), максимальне значення ΔE становить 2,12, середнє – трохи вище за одиницю.

У режимі sRGB блокуються регулювання деяких параметрів (контраст, колірна температура, зниження частки синього у підсвічуванні), а колірне охоплення обмежується до розмірів цього простору і становить 74% Adobe RGB (73% DCI-P3).

Значення гамми підвищується до 2,3 – це робить зображення більш насиченим, з глибшими тінями, а колірна температура зменшується до 5900K. Яскравість встановлюється на значення 70% (320 кд/м²), але її налаштування не заблоковано, тож користувач може її відрегулювати до комфортного рівня.

Точність кольоровідтворення трохи погіршується – максимальне значення ΔE майже сягає трьох – але все одно залишається в цілком пристойних межах.

Інші відеорежими несуттєво відрізняються між собою через різні початкові налаштування базових параметрів: яскравості, колірної температури, гамми тощо. Колірне охоплення при цьому залишається таким самим, що й у режимі User (за винятком останнього ч/б режиму).

Візуально порівняти їх можна у наступній галереї:

Оцінка межі
8
/ 10
Що сподобалось
  • Якісне зображення з насиченими кольорами, високою контрастністю і точністю кольоровідтворення
  • частота оновлення 120 Гц
  • вбудовані динаміки
  • наявність входів HDMI та DisplayPort
  • доступна ціна
Що не сподобалось
  • Максимально проста підставка
  • посередня рівномірність чорного
  • Full HD на 27 дюймах влаштує не кожного

MSI PRO MP275 E2 - бюджетний 27-дюймовий монітор для роботи, головними перевагами якого є висока частота оновлення і якісне зображення, як для базової IPS-панелі. Модель з індексом E2 є оновленням минулорічної MP275 – головними відмінностями стала підвищена до 120 Гц частота, ширше колірне охоплення та сучасніший дизайн. Корпус, традиційно для Pro-серії, максимально спрощений, повністю пластиковий і з зовсім базовою підставкою.

Load more