Недорогі монітори завдяки їхній доступності мають більшу популярність, ніж топові моделі для ігор і професійної роботи. Ці монітори, попри свою скромнішу комплектацію та характеристики, забезпечують задовільну якість для повсякденного використання. Раніше ми вже розглядали універсальний 27-дюймовий монітор MSI PRO MP275, який відзначається “достатньою якістю за доступною ціною”. Сьогодні ж ми ознайомимося з іншою моделлю з цієї ж лінійки, яка має вищу роздільну здатність і кращі характеристики — MSI PRO MP275Q.

 

Характеристики MSI PRO MP275Q

Діагональ 27”
Кривина ні
Співвідношення сторін 16:9
Тип екрана IPS
Роздільна здатність 2560х1440
Частота оновлення 100 Гц
Колірне охоплення 100% sRGB
Яскравість 300 кд/м²
Контраст 1300:1
Час реакції 4 мс (GtG)
Підтримка HDR відсутня
Настінне кріплення VESA 100×100
Регулювання нахил вперед-назад
Роз’єми 2x HDMI 2.0b, 1x DisplayPort 1.2a, вихід на навушники
Додаткова функціональність вбудовані динаміки
Габарити (разом з підставкою), ШхВхГ 61,4 x 45,7 x 20,7 см
Вага 4,1 кг
Ціна в Україні 6800 грн

 

Дизайн

На перший погляд, зовнішній вигляд MSI PRO MP275Q практично ідентичний PRO MP275. Корпус монітора виготовлений з практичного чорного матового пластику. З пластику також зроблена ніжка та база, а єдиним металевим елементом є пластина, що кріпить ніжку до корпусу дисплея.

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

Загалом, вигляд монітора відповідає очікуванням від бюджетної моделі цієї цінової категорії. Відмінності від MP275 мінімальні: інший набір відеороз’ємів, на пару міліметрів ширший корпус, трохи більша вага тощо.

Монітор виконаний у традиційному вже “безрамковому” дизайні, в якому екран ховається під захисним склом, і у вимкненому стані здається, що навколо нього є лише тонка лінія бічної грані корпуса. Після включення стає видимою додаткова чорна рамка під склом, і загалом екран зверху та по боках обрамляє рамка 8 мм завширшки.

Ніжка проста, дозволяє змінювати лише кут нахилу екрана (-5°~20°), збірка монітора безгвинтова. Є можливість настінного монтування: у монітора є VESA-сумісне кріплення (100х100). За такої конструкції він виявляється досить легким, як для 27-дюймової моделі — трохи більше за 4 кг.

Відеороз’єми розташовані праворуч від кріплення ніжки. Тут можна знайти два HDMI 2.0b та один DisplayPort 1.2a— суттєвий “апгрейд” у порівнянні з PRO MP275 (в якого був лише один HDMI 1.4b та аналоговий D-Sub). Крім того, також тут є мініджек для підключення навушників. Блок живлення у MSI PRO MP275Q вбудований.

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

 

Меню

Монітор керується за допомогою п’ятипозиційного джойстика, що розташований позаду справа. Його відхилення у будь-який бік запускає обрану швидку функцію (наприклад, яскравість/відеорежим/джерело сигналу), натискання відкриває головне меню. У включеному стані джойстик може світитися, виконуючи роль індикатора роботи.

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

У головному меню першим пунктом є розділ Professional, де можна вибрати відеорежими, налаштувати овердрайв, відображення частоти оновлення та інші параметри.

Також присутня функція експрес-перевірки зору на деякі специфічні вади, наприклад, астигматизм або захворювання макули, що є досить незвичним доповненням.

У наступному розділі, Image, зосереджені традиційні налаштування зображення — яскравість, контраст, колірна температура, зниження частки блакитного у підсвічуванні тощо.

В Input Source можна вручну обрати необхідне джерело відеосигналу або активувати його автоматичне визначення, а розділ Navi Key дозволяє перепризначити користувацькі функції на всі чотири відхилення джойстика.

У розділі Setting зібрані інші системні параметри, такі як налаштування екранного меню, підсвічування джойстика, гучність вбудованих динаміків та скидання налаштувань на заводські значення. На жаль, української локалізації немає.

 

Функціональність

У MSI PRO MP275Q використовується 10-бітова (8 біт + FRC) IPS-панель діагоналлю 27 дюймів та роздільною здатністю 2560×1440 точок. Щільність пікселів становить майже 109 PPI, розмір точки — 0,2335 мм. Крім вищої роздільної здатності, ця модель має ще одну перевагу над MP275 — вища розрядність панелі (у молодшої версії це 6 біт + FRC).

Таке співвідношення діагоналі та роздільної здатності можна вважати оптимальним для більшості варіантів використання монітора: це вже досить великий екран, причому кількість точок дозволяє вмістити достатню кількість інформації. До того ж пікселі виходять достатньо маленькими, щоб з типової відстані від монітора зображення мало щільний вигляд і не розпадалося на окремі точки.

Якщо ж у користувача не дуже гострий зір і йому комфортно працювати за такою діагоналлю за роздільної здатності Full HD, можна порадити доступнішу за ціною молодшу версію – PRO MP275.

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

Максимальна частота оновлення у PRO MP275Q становить 100 Гц, що не дуже часто можна побачити у бюджетних моделей. Це забезпечує плавність зображення та зменшує розмиття під час швидких рухів. Монітор підтримує ігрові функції, такі як адаптивна частота (Adaptive Sync), овердрайв панелі для зменшення розмиття рухомих об’єктів, і параметр MPRT (Moving Picture Response Time), який покращує чіткість динамічного зображення.

Останній активує черезкадрове відключення підсвічування, що робить динамічне зображення в іграх набагато чіткішим (хоча й призводить до появи мерехтіння). Тож за бажанням на MSI PRO MP275Q можна також і пограти у вільний час.

Яскравість монітора регулюється зміною сили струму без використання ШІМ, що запобігає мерехтінню екрана і забезпечує комфортне переглядання навіть при тривалому використанні. Зазначимо також наявність вбудованих динаміків 2х2 Вт.

 

Якість зображення MSI PRO MP275Q

У монітора стандартне матове покриття екрана: на ньому практично повністю відсутні паразитні відображення на темному фоні незалежно від куту погляду. Кристалічний ефект при цьому дуже помірний, і добре розгледіти типовий візерунок шару, що розсіює відображення, можна лише на макрознімку.

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

Заявлений час реакції у PRO MP275Q такий самий, як і в інших моделях цієї лінійки – 4 мс (GtG). Попри те, що монітор призначений для роботи, а не ігор, у нього є типова ігрова функція — овердрайв матриці (пункт Response Time у розділі Professional). Він має два ступені розгону та можливість повного відключення.

Без овердрайву навіть на 100 Гц об’єкти, що швидко рухаються екраном, помітно розмиваються. Переключення з Normal на Fast дещо покращує ситуацію, але несуттєво. На другому ступені розгону, Fastest, динамічне зображення стає помітно чіткішим, але тут з’являються типові артефакти овердрайву у вигляді шлейфів за рухомими об’єктами.

Response Time: Normal, Fast, Fastest:

Рівномірність чорного відносно непогана: на чорному фоні у темному приміщенні можна розгледіти трохи світлішу пляму по центру і пару невеликих витоків підсвічування біля лівих кутів, але загалом, як на свій клас, монітор тут демонструє цілком прийнятний результат.

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

Glow-ефект типовий як для технології IPS: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фона з’являється відчутне сіре світіння з теплим відтінком.

Кути огляду також традиційні для IPS: при погляді збоку відчутно знижується яскравість і дещо контрастність. У порівнянні з дорожчими IPS-моніторами у PRO MP275Q на великих кутах дещо сильніше знижується яскравість (особливо при відхиленні вбік; при погляді зверху/знизу ефект не настільки сильний) і з’являється тепліший відтінок, але в цілому якість зображення і насиченість кольорів при цьому майже не страждають.

У розділі Professional екранного меню пропонуються різні відеорежими для типових задач робочого монітора: Eco, Anti-Blue, Office, Movie тощо. Після скидання на заводські налаштування автоматично встановлюється режим Eco, ми ж протестуємо базовий режим User, що пропонує вищу яскравість і можливість ручних налаштувань всіх параметрів.

Як і у MSI PRO MP275, колірне охоплення у PRO MP275Q стандартне, покриває 98% простору sRGB (78% DCI-P3, 77% Adobe RGB) — кольори виходять натуральними та природними, але тьмянішими за моделі з розширеним охопленням.

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

Яскравість регулюється в діапазоні 52-385 кд/м² – найнижче значення дозволяє комфортно працювати в умовах майже повної темряви, найвищого більше ніж достатньо для типового освітлення в офісному приміщенні. Зазначимо, що реальна максимальна яскравість значно перевищує офіційно заявлену виробником (300 кд/м²).

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

Максимальний статичний контраст при початкових налаштуваннях у режимі User становить 980:1; якщо переключити колірну температуру з Normal на Customization, контраст можна трошки збільшити — до 1020:1. Це гарний показник як для бюджетної IPS-панелі, і він дуже точно відповідає заявленим виробником характеристикам (1000:1).

Ще один привід переключити колірну температуру на Customization — через те, що початкове значення у Normal виходить досить завищеним (7400K), і це надає зображенню прохолодний відтінок. Тоді як у Customization цей показник значно ближчий до 6500K, і зображення стає “теплішим” та комфортнішим для очей.

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

Регулювання гамми у PRO MP275Q немає, але заводські налаштування ідеально відповідають стандартному значенню 2,2, тож для пересічного користувача, якого може зацікавити ця модель, запропонованих виробником параметрів буде цілком достатньо.

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

Рівномірність колірної температури відверто посередня, хоча й дещо краща за ту, що ми бачили у молодшої моделі: максимальне відхилення у різних зонах екрана ΔE становить 6,2 (у PRO MP275 було 7,1). Рівномірність білого поля також досить типова як для бюджетного IPS-монітора: найяскравішою зоною є центр, найтемнішими — нижні кути; різниця в яскравості між ними становить 17-19%.

А от точність кольоровідтворення приємно дивує: монітор явно проходить заводське калібрування, що є рідкістю для його класу. Тож за винятком одного кольору (який вибивається з загальної картини через особливості роботи тестового колориметра), максимальне значення ΔE становить 1,2, середнє — суттєво менше за одиницю. Нагадаємо, вважається, що пересічний користувач не в змозі помітити різницю між еталонним кольором і тим, що демонструє монітор, якщо ΔE не перевищує двох, а то й трьох.

Огляд MSI PRO MP275Q — бюджетний монітор для дому та роботи з достойними характеристиками

Інші відеорежими не дуже сильно відрізняються між собою і мають різні початкові налаштування яскравості, колірної температури, гамми тощо. Колірне охоплення при цьому залишається незмінним (за винятком останнього ч/б режиму).

Візуально порівняти їх можна у наступній галереї (Eco — User — sRGB — Anti-Blue — Movie — Office — Black-White):