Підвищені частоти оновлення, які завжди були прерогативою ігрових моніторів, потроху з’являються і в бюджетних моделях для роботи. Причому тут вони теж потроху зростають – якщо на початку це було лише 75 Гц, то згодом виробники почали випускати й 100-герцові моделі. Але й це не межа – сьогодні ми тестуємо MSI PRO MP252 E2, 24,5-дюймовий бюджетний Full HD монітор з частотою оновлення 120 Гц.

 

Характеристики MSI PRO MP252 E2

Діагональ 24,5”
Кривина ні
Співвідношення сторін 16:9
Тип екрана IPS
Роздільна здатність 1920×1080
Частота оновлення 120 Гц
Колірне охоплення 99% sRGB
Яскравість 300 кд/м²
Контраст 1500:1
Час реакції 4 мс (GtG)
Підтримка HDR HDR Ready
Настінне кріплення VESA 100×100
Регулювання нахил вперед-назад
Роз’єми 1x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.2a, вихід на навушники
Додаткова функціональність вбудовані динаміки
Габарити (разом з підставкою), ШхВхГ 63 x 41 x 18,8 см
Вага 3,2 кг
Ціна в Україні 3,799 грн

 

Дизайн

У нас уже були огляди інших моделей у Pro-серії цього виробника (наприклад, 27-дюймовий MSI PRO MP275Q), тому дизайн PRO MP252 E2 нам вже дуже добре знайомий.

У монітора практичний вигляд, типовий для бюджетної моделі: чорний матовий пластик корпусу і такі самі пластикові ніжка та “база” (єдиний металевий елемент у них — це пластина, якою ніжка кріпиться до корпусу дисплея).

Ніжка проста, дозволяє змінювати лише кут нахилу екрана (-5°~20°), збірка монітора безгвинтова. Зважаючи на матеріали корпусу і “мінімалістичність” ніжки, не дивно, що MSI PRO MP252 E2 виявляється дуже легким: його вага становить лише трохи більше за 3 кг.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

Як і в інших моделях з ніжками такого типу, екран розташований досить низько: нижній край зображення відстоїть від поверхні стола на 11 см, і при типовому розташуванні користувача за монітором на рівні його очей буде не центр екрана, а верхня частина.

Зазначимо, що на відміну від деяких інших моніторів у Pro-серії, які мають дорожчі версії з повнофункціональними ніжками (від базових відрізняються приставкою P у назві – наприклад, MP251 та MP251P), для PRO MP252 E2 такий варіант не передбачений.

Відеороз’єми розташовані ліворуч від кріплення ніжки. Тут можна знайти один HDMI 1.4 та один DisplayPort 1.2a, також поруч є мініджек для підключення дротових навушників. У монітора є можливість настінного монтування: в наявності VESA-сумісне кріплення (100х100).

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

Блок живлення у MSI PRO MP252 E2 вбудований.

 

Меню

Монітор керується за допомогою п’ятипозиційного джойстика, що розташований позаду справа. Його відхилення у будь-який бік запускає обрану швидку функцію (наприклад, яскравість/джерело сигналу), натискання відкриває головне меню.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

У ньому першим пунктом йде розділ Professional — тут можна знайти вибір відеорежимів, налаштування овердрайву, адаптивної частоти оновлення та деяких інших. Зазначимо наявність досить незвичної функціональності — експрес-перевірки зору на деякі специфічні вади, наприклад, астигматизм або певні захворювання макули.

Розділ Image містить традиційні налаштування зображення: яскравість, контраст, колірна температура, різкість тощо. В Input Source можна вручну перемикатися між відеовходами та активувати автоматичне визначення джерела сигналу, а Navi Key дозволяє перепризначити власні функції на “гарячі клавіші”, тобто відхилення джойстика в будь-який бік без відкриття головного меню.

І, нарешті, в останньому пункті, Settings, зібрані системні налаштування: параметри екранного меню, поведінка індикатора роботи, регулювання гучності вбудованих динаміків, скидання всіх параметрів на заводські значення тощо.

 

Функціональність

У MSI PRO MP252 E2 використовується 8-бітова (6 біт + FRC) IPS-панель діагоналлю 24,5 дюйми та роздільною здатністю 1920х1080 точок — типовий варіант для бюджетного “офісного” монітора і трохи більший за найбюджетніший сегмент 24-дюймових моделей (з реальною діагоналлю 23,8”).

Щільність пікселів виходить на рівні ~90 PPI (розмір точки 0,2825 мм) – окремі пікселі з типової відстані до екрана розгледіти можна, але сприйняттю зображення це не заважає навіть у користувачів з гострим зором.

Максимальна частота становить 120 Гц як через DisplayPort, так і HDMI – це найвище значення у Pro-серії (і головна відмінність від 100-герцової моделі PRO MP252) і дуже добрий показник, особливо як на бюджетний монітор.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

З такою частотою не дивно, що модель для роботи додатково оснащується виключно ігровими функціями – підтримкою адаптивної частоти, овердрайвом панелі та черезкадровим відключенням підсвічування (MPRT) для підвищення чіткості у динамічних сценах в іграх. Тож за бажанням на цьому моніторі можна також і пограти у вільний час.

Яскравість регулюється за допомогою зміни сили струму: ШІМ не використовується на всьому діапазоні яскравості, тож мерехтіння екрана у нього немає. Зазначимо також наявність вбудованих динаміків потужністю 2х2 Вт.

 

Якість зображення MSI PRO MP252 E2

У монітора напівматове покриття екрана: при погляді спереду його поверхня виглядає як типова матова, але при відхиленні вбік потроху набуває “глянсовості”. Таке рішення ефективно видаляє практично всі паразитні відображення під час роботи й при цьому майже не додає зображенню так званого кристалічного ефекту (легка зернистість однотонних ділянок), у чому можна пересвідчитись на цьому макрознімку: типовий візерунок шару, що розсіює відображення, тут практично не помітний.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

Заявлений час реакції у PRO MP275Q такий самий, як і в інших моделях цієї лінійки – 4 мс (GtG). Попри те, що монітор призначений для роботи, а не ігор, у нього є типова ігрова функція — овердрайв матриці (пункт Response Time у розділі Professional). Він має два ступені розгону та можливість повного відключення.

Поведінка екрана у тесті на чіткість динамічного зображення типова як на бюджетну IPS-панель: без овердрайву навіть на 120 Гц об’єкти, що швидко рухаються екраном, помітно розмиваються. Перший і другий ступені розгону дещо покращують ситуацію, але не принципово. Втім, артефакти овердрайву у вигляді шлейфів за об’єктами відсутні навіть на максимумі – тому можна спокійно перемикати цей параметр у значення Fastest.

Response Time: Normal, Fast, Fastest:

Рівномірність чорного дуже непогана: на чорному фоні у темному приміщенні екран має досить рівне темне світіння від підсвічування панелі з майже непомітними світлішими “плямами” вздовж нижнього краю.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

Glow-ефект типовий як для технології IPS: якщо дивитись на екран збоку та зверху, у чорного фону з’являється відчутне сіре світіння з холоднуватим відтінком.

Кути огляду також традиційні для IPS: при погляді збоку відчутно знижується яскравість і дещо контрастність. У порівнянні з дорожчими IPS-моніторами у PRO MP252 E2 на великих кутах яскравість знижується сильніше, особливо при відхиленні вбік (при погляді зверху/знизу ефект не настільки сильний), а зображення стає трохи теплішим або холоднішим, залежно від кута погляду. Але в цілому якість зображення і насиченість кольорів при цьому майже не страждають.

У розділі Professional екранного меню пропонуються різні відеорежими для типових задач робочого монітора: Eco, Anti-Blue, Office, Movie тощо. Після скидання на заводські налаштування автоматично встановлюється режим Eco, ми ж почнемо тестування з базового режиму User, що пропонує вищу яскравість і можливість ручних налаштувань всіх параметрів.

Традиційно для моделей у Pro-серії цього виробника (і переважної більшості бюджетних моніторів загалом), колірне охоплення у MSI PRO MP252 E2 стандартне, покриває 99% простору sRGB (78% DCI-P3, 77% Adobe RGB) — кольори виходять натуральними та природними, але тьмянішими за моделі з розширеним охопленням.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

Яскравість регулюється в діапазоні 39-357 кд/м² — найнижче значення дозволяє комфортно працювати в умовах майже повної темряви, найвищого більше ніж достатньо для типового освітлення в офісному приміщенні.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

Максимальний статичний контраст становить 1140:1 — хоча це й значно нижче за офіційні характеристики (1500:1), але є дуже гарним показником як для бюджетної IPS-панелі. Зазначимо також, що заявлений виробником контраст хоча й можна побачити в IPS-моніторах, але дуже нечасто і в набагато дорожчих моделях.

На відміну від переважної більшості інших моніторів з цієї категорії, в яких “нормальний” шаблон колірної температури зазвичай сильно завищений, і прийнятний для стандартних задач відтінок зображення виходить лише на шаблоні “теплий”, у цьому випадку краще зупинитися саме на Normal.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

У ньому реальна температура виявляється на рівні 7000K, що ненабагато більше за стандартну 6500K. Водночас шаблон Warm виходить набагато теплішим, ніж того можна було очікувати: лише 5300K.

Регулювання гамми у MSI PRO MP252 E2 немає, але заводські налаштування майже ідеально відповідають стандартному значенню 2,2, тож для пересічного користувача, якого може зацікавити ця модель, запропонованих виробником налаштувань буде цілком достатньо.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

Рівномірність колірної температури дуже добра: максимальне відхилення у різних зонах екрана ΔE становить лише 3,4 (це в рази менше ніж ми отримували на попередніх моделях серії). Рівномірність білого поля також радує: найяскравішою зоною є центр, найтемнішою – лівий нижній кут, різниця в яскравості між ними становить 13%; для решти екрана цей показник не перевищує 10%, що вважається дуже непоганим результатом навіть серед набагато дорожчих моделей.

Точність кольоровідтворення приємно дивує: монітор явно проходить заводське калібрування, що є рідкістю для його класу, тож за винятком одного кольору (який вибивається з загальної картини через особливості роботи тестового колориметра), максимальне значення ΔE становить 1,54, середнє – в районі одиниці. Нагадаємо, вважається, що пересічний користувач не в змозі помітити різницю між еталонним кольором і тим, що демонструє монітор, якщо ΔE не перевищує двох, а то й трьох.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

У режимі sRGB блокуються регулювання деяких параметрів (контраст, колірна температура, зниження частки синього у підсвічуванні), а колірне охоплення додатково зменшується до 98% sRGB (72% DCI-P3, 73% Adobe RGB).

Яскравість встановлюється у значення 70% (202 кд/м²), але її регулювання не блокується, тому за бажанням можна отримати ще вищу яскравість, ніж у режимі User – тут її максимальне значення становить 370 кд/м². Значення колірної температури та гамми виходять такими самими, а точність кольоровідтворення дещо погіршується – максимальне значення ΔE дорівнює двом, середнє значення – дещо менше за 1,4.

Огляд MSI PRO MP252 E2 – робочого монітора з частотою оновлення 120 Гц

Інші відеорежими не дуже сильно відрізняються між собою і мають різні початкові налаштування яскравості, колірної температури, гамми тощо. Колірне охоплення при цьому залишається незмінним (за винятком останнього ч/б режиму).

Візуально порівняти їх можна у наступній галереї (Eco — User — sRGB — Anti-Blue — Movie — Office — Black-White):