Motorola нещодавно представила свою нову лінійку смартфонів Edge 60, першим з яких став Motorola Edge 60 Fusion. Він отримав деякі покращення у порівнянні з минулорічним Edge 50 Fusion: трохи продуктивніший чипсет, екран з більшою роздільною здатністю, вищий рівень захисту IP68/IP69, MIL-STD-810H, слот для MicroSD, трохи більший акумулятор, а також оновлений дизайн. Зараз ми про нього розповімо більш детально.
Характеристики Motorola Edge 60 Fusion
Розміри та вага | 161x73x8 мм, 180 грам |
Оперативна пам’ять і сховище | 8/256 ГБ (LPDDR4X + uMCP) + MicroSD |
Процесор | Mediatek Dimensity 7300 |
Графічний процесор | Mali-G615 MC2 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4, NFC |
Дисплей | 6,67-дюймовий P-OLED, роздільна здатність: 2712×1220 точок, 446 ppi; частота оновлення: 120 Гц; максимальна яскравість у автоматичному режимі: до 1 500 кд/м²; пікова яскравість: до 4 500 кд/м² |
Основні камери | 50 МП ширококутна, ƒ/1,9, фазовий автофокус, оптична стабілізація; 13 МП надширококутна, ƒ/2,2, 120˚, автофокус, режим макро; |
Фронтальна камера | 32 Мп, ƒ/2.2 |
Аудіо | Стереодинаміки |
Акумулятор | 5 200 мА•год |
Заряджання | Дротове (68 Вт) |
Роз’єми | USB Type-C (2.0) |
Операційна система | Android 15 + Hello UI |
Комплектація
На відміну від минулорічних моделей Edge 50, актуальна лінійка запакована у коробки не гірчичного, а білого кольору. На ній мінімум поліграфії: лише назва Motorola Edge 60 Fusion та уся необхідна базова інформація.
Motorola також поступово відмовляється від комплектування своїх смартфонів блоками живлення, тож разом з Motorola Edge 60 Fusion у коробці є кабель Type-C, інструмент для вилучення лотка, документація, а також захисний бампер з матового пластику аналогічного зі смартфоном кольору.
Версія для Індії отримала у комплекті блок живлення потужністю 68 Вт, акумулятор більшої ємності, трохи потужніший процесор, але втратила NFC.
Дизайн та ергономічність
Останні кілька років Motorola випускає смартфони з доволі впізнаваним дизайном, який хоч і трохи змінюється, але залишає основні риси. Motorola Edge 60 Fusion отримав вигнутий з чотирьох сторін екран, що займає практично всю фронтальну панель. Його захищає Corning Gorilla Glass 7i. Фронтальна камера у круглому отворі та розмовний динамік у ледь помітному прорізі над екраном — все цілком стандартно.
Задня кришка також має вигнуту з боків форму. Вона зроблена зі штучної шкіри або матеріалу схожого на нейлон, залежно від кольору. Компанія продовжує співпрацювати з Pantone і варіанти кольорів дуже цікаві. На огляд приїхав Slipstream, який на коробці також називається сірим. Насправді він сірий з блакитним відтінком. Цей варіант зроблений зі штучної шкіри.
Блок основної камери квадратної форми з закругленими кутами та плавним переходом у задню панель. З першого погляду може скластись враження, що камера потрійна, а у четвертому круглому блоці розташований спалах. Але насправді камери лише дві й таке рішення з чотирма круглими блоками зроблено виключно з естетичною метою.
Рамка зроблена з пластику блакитно-сірого кольору і має звуження на бічних гранях через заокруглену з боків форму екрана та задньої кришки. Розташування функціональних елементів цілком звичне. На лівій грані нічого немає, на правій — мікрофон та три кнопки: регулювання гучності та живлення. Вони розташовані на зручній висоті, користуватись цілком комфортно.
На верхній грані є ще один мікрофон, а також логотип Dolby Atmos. Знизу — третій мікрофон, основний динамік, роз’єм Type-C 2.0, а також лоток.
Смартфон випускається у різних версіях для різних регіонів. На огляді був варіант, що буде доступний в Україні: з одною фізичною SIM-картою та місцем для карти пам’яті MicroSD. Також є підтримка eSIM.
Motorola Edge 60 Fusion вийшов доволі компактним і легким: 161x73x8 мм, 180 г. При цьому, він отримав рейтинг захисту IP68/IP69. Компанія заявляє, що його можна занурювати на глибину до 1,5 метра в прісну воду до 30 хвилин. Він захищений від потужних струменів води високої температури до 30 секунд. Також він відповідає вимогам стандарту MIL-STD-810H.
Дисплей
Motorola Edge 60 Fusion оснащено pOLED-екраном з діагоналлю 6,67 дюйма та роздільною здатністю 2712х1220 точок. Піксельна щільність складає 446 ppi, співвідношення сторін — 20:9. Максимальна частота оновлення — 120 Гц, частота опитування сенсора — 300 Гц.. Виробник стверджує, що глибина кольору дисплея 10 біт, колірне охоплення становить 100% простору DCI-P3. Максимальна яскравість в автоматичному режимі складає 1500 кд/м², пікова — 4500 кд/м², є підтримка HDR10+. Додатково заявлена технологія Water Touch, завдяки якій екран має чудово працювати й з вологими руками чи під дощем.
В налаштуваннях є вибір між темною та світлою темою, вибір частоти оновлення (60, 120 та адаптивна), є режими відображення кольорів, налаштування колірної температури, масштаб елементів інтерфейсу, нічний режим, контраст, запобігання миготінню тощо. На жаль, повноцінної функції Always on Display немає. Інформація може відображатись лише якщо взяти смартфон чи доторкнутись до екрана.
У "Яскравому" режимі максимальна яскравість склала — 453,77 кд/м². Колірне охоплення набагато ширше, ніж sRGB, при цьому є відхилення у бік прохолодних відтінків.
У "Природному" колірне охоплення близьке до sRGB, відхилення до холодних відтінків трохи менше. Максимальна яскравість — 438,64 кд/м².
Безпека
Поки що практично всі сучасні Android-смартфони отримують однаковий стандартний набір засобів для біометричної ідентифікації власника. І найближчим часом схоже, що суттєвих змін не відбудеться. Розблокувати Motorola Edge 60 Fusion можна за допомогою розпізнавання обличчя силами фронтальної камери. Метод працює швидко при достатній кількості оточуючого освітлення.
Також є підекранний оптичний сканер відбитків пальців. До швидкості та точності його роботи претензій не виникло. Але його положення не найзручніше: він розміщений доволі близько до нижнього краю смартфона. На звикання не потрібно багато часу, але трохи вище положення було б зручнішим.
Продуктивність та програмне забезпечення
На відміну від минулорічного Edge 50 Fusion, новий Motorola Edge 60 Fusion отримав чип MediaTek замість Qualcomm. Це — 4-нанометровий Mediatek Dimensity 7300, що має 4 ядра ARM Cortex-A78 з частотою до 2,5 ГГц та 4 Cortex-A55 по 2,0 ГГц. Графічний прискорювач — Mali-G615 MC2. В Україні буде доступний єдиний варіант: з 8 ГБ оперативної пам’яті LPDDR4X (з можливістю розширення внаслідок використання накопичувача) та 256 ГБ постійної пам’яті uMCP з можливістю розширення картами microSD.
У синтетичних тестах продуктивності Motorola Edge 60 Fusion демонструє трохи вищі, ніж у попередника результати. Це рівень продуктивності сучасних середньобюджетних смартфонів. Але цього достатньо для швидкої роботи інтерфейсу і застосунків.
Ігри на смартфоні працюють цілком непогано. Call of Duty Mobile та Diablo Immortal на середніх-високих налаштуваннях працюють зі стабільними 60 FPS.
При тривалих максимальних навантаженнях процесор перші 8-9 хвилин працює стабільно майже на максимальному рівні продуктивності. Далі продуктивність падає приблизно до 74%. При цьому корпус майже не гріється.
Motorola Edge 60 Fusion має цілком непоганий (хоч і не найсучасніший) набір бездротових інтерфейсів: дводіапазонний Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Bluetooth 5.4 та NFC. Є підтримка eSIM. Підтримуються глобальні системи позиціювання GPS, ГЛОНАСС, GALILEO.
Motorola Edge 60 Fusion працює на Android 15 з фірмовим інтерфейсом Moto Hello UI. У компанії доволі дивна політика щодо оновлень. Таке враження, що для кожної моделі рішення приймаються окремо. Деякі моделі отримають 5 оновлень ОС, для героя огляду обіцяють 3 оновлення. Що теж непогано. Сам інтерфейс дуже близький до чистого Android з широкими можливостями кастомізації та звичною логікою інтерфейсу. Motorola традиційно пропонує ряд додаткових жестів для більш зручної взаємодії зі смартфоном, а також декілька власних фішок.
Зокрема, так звана "Панель підказок" у меню застосунків. Внизу завжди доступний ШІ-асистент Moto AI, а також додана друга вкладка, яка фактично являє собою стрічку новин.
Окрім стандартного Gemini від Google, в Motorola Edge 60 Fusion також є власний вищезгаданий ШІ-помічник під назвою Moto AI, він доступний у будь-який момент. Для швидкого доступу можна налаштувати жест подвійного постукування по задній панелі смартфона. Функціональність доволі звична: швидкий пошук потрібної інформації як на смартфоні, так і у мережі, генерація зображень, текстів, нотаток тощо. Попри те, що на огляді була версія смартфона для Іспанії/Португалії, українську мову Moto AI чудово розуміє.
Крім цього є ще декілька фірмових застосунків. Moto з усіма базовими налаштуваннями смартфона. Moto Secure для блокування певних застосунків, створення захищеної папки тощо. Хаб з іграми, нотатки, Moto Unplugged (тимчасове вимкнення сповіщень обраних застосунків) та Smart Connect (підключення до зовнішніх дисплеїв, ПК, ноутбуків, навушників та смартпристроїв).
Звучання
Motorola Edge 60 Fusion відтворює стереозвук за допомогою стандартної для сучасних смартфонів схеми: основний та розмовний динаміки. Останні роки лінійка Edge тішила якістю звучання, і Edge 60 Fusion не став виключенням. Як для моделі середнього/середньобюджетного сегмента, смартфон звучить дійсно добре. Достатній запас гучності, є трохи низьких, баланс каналів дуже непоганий, різниця практично не відчувається.
Motorola Edge 60 Fusion підтримує віртуальний об’ємний звук Dolby Atmos, має декілька готових налаштувань для різних сценаріїв використання, а також еквалайзер.
Камери
Як і минулорічний попередник, Motorola Edge 60 Fusion має подвійну тильну камеру. Вона містить:
- 50-мегапіксельний основний модуль Sony Lytia 700C розміром 1/1,56 дюйми, 1,0 мкм, 24 мм з діафрагмою f/1.9, багатонаправленим фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією. Роздільна здатність відео 4K 30 FPS.
- 13-мегапіксельний надширококутний розміром 1/3 дюйми, 1,12 мкм, 12 мм з діафрагмою f/2.2, автофокусом та кутом огляду 120°; також він використовується для макро. Роздільна здатність відео 4K 30 FPS.
- Фронтальна камера: 32 МП, f/2.2, 1/3.14", 0.7µm;
На жаль, телефото камера не з’явилась, тож зум лише у вигляді кропу з основної камери. Інтерфейс застосунку камери цілком стандартний. Основні налаштування на екрані видошукача, додаткові — у додатковому меню, режими — горизонтальна карусель:
При хорошому освітленні обидві камери роблять світлини хорошої якості, з високою деталізацією та близькими до природних кольорами. З нічною зйомкою все також дуже непогано, але надширококутна вже помітно програє по деталізації. Подекуди є не дуже природні жовтувато-помаранчеві відтінки, але це притаманно більшості сучасних смартфонів, особливо не флагманського рівня. Основна камера:
2х зум (кроп з основної камери):
Надширококутна:
У макрорежимі виходять цілком непогані світлини. Але подекуди автофокус спрацьовує не дуже точно:
Камери вміють знімати відео до 4K 30 FPS. Якість загалом непогана, але деталізація не найкраща. Декілька прикладів 4K 30 FPS відео з різних камер:
Автономність
Motorola Edge 60 Fusion отримав акумулятор ємністю 5200 мА•год. Час автономної роботи не рекордний, але дуже непоганий. При повсякденному використанні смартфон без проблем витримує добу чи трохи більше. Це невелика кількість дзвінків, кілька годин музики по Bluetooth, браузер, пошта, месенджери, соціальні мережі, камера, відео на YouTube. У тесті акумулятора PC Mark з яскравістю 50% смартфон витримав майже 13 годин, це дуже непоганий показник.
Смартфон підтримує швидке заряджання потужністю 68 Вт, яке дозволяє повністю зарядити акумулятор за приблизно 50 хвилин. За пів години набирає приблизно 80% заряду. На жаль, бездротове заряджання не підтримується.