Вміст
Компанія Motorola продовжує власні сміливі експерименти. Окрім доволі успішного повернення та “осучаснення” моделі Razr, компанія приділяє увагу й звичнішим смартфонам. І цього разу в лінійці edge виробник додав опцію з нестандартним та цікавим покриттям — штучною замшею. Звісно ж, це не єдине, чим саме цей пристрій може привернути увагу. Тож у сьогоднішньому огляді ми детальніше розглянемо можливості motorola edge 50 fusion.
Характеристики motorola edge 50 fusion
Модель | motorola edge 50 pro |
Розміри та вага | 161,9×73,1×7,9 мм, 174,9 грама |
Оперативна пам’ять і сховище | 12 ГБ + 512 ГБ |
Процесор | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 |
Графічний процесор | Adreno 710 |
Бездротові модулі | Wi-Fi ac, Bluetooth 5.2, NFC |
Дисплеї | 6,7-дюймовий pOLED Роздільна здатність: 2400×1220 Співвідношення сторін: 20:9 Частота оновлення: 144 Гц Підсвічування: до 1 600 кд/м² |
Задній модуль камер |
Ширококутний сенсор: 50 МП, ƒ/1,9, OIS Надширококутний: 13 МП, ƒ/2,2, 120°, Macro Vision |
Фронтальна камера | 32 МП, ƒ/2,45 |
Акумулятор | 5 000 мА•год |
Операційна система | Google Android 14 |
Офіційна вартість в Україні | 17 699 гривень |
Комплектація
Виробник традиційно непогано комплектує свої смартфони, тому в коробці з edge 50 fusion можна буде знайти блок живлення Turbo Power потужністю 68 Вт, кабель USB-C-to-USB-C, пін для доступу до SIM-карти, а також пластиковий захисний кейс. (До нашої редакції потрапив семпл з трошки неповною комплектацією, де не вистачило лише фірмового блока живлення, тому на фото його немає.)
Цікава особливість із додаванням парфуму в коробку нікуди не зникла. Тож розпакування нового пристрою все ще має незвичну “родзинку”.
Дизайн та зручність використання
Як це часто трапляється, зовнішність моделей однієї лінійки доволі схожа, хоча й має незначні відмінності для різних індексів. Так, наприклад, ми нещодавно знайомилися з motorola edge 50 pro, й не дивно, що motorola edge 50 fusion має чимало схожого. Проте власні цікаві акценти “молодший” смартфон все ж отримав. Й варто зауважити, що доволі оригінальні не лише для свого сімейства, а для смартфонів загалом.
І таким незвичним акцентом став матеріал корпусу, причому певного кольору. Так, edge 50 fusion пропонується у кольорі Forest Blue з пластиковою задньою панеллю, Marshmallow Blue з веганською шкірою, а також Hot Pink, якому й дісталася цікавинка — штучна замша. Окрім, звісно, захисних чохлів, саме на корпусі телефонів замшу можна було зустріти хіба що ексклюзивно з Vertu чи кастомними зразками на кшталт Nokia 8800. А от на більш доступних смартфонах — не пригадаю такої практики. (Хоча Microsoft Surface з алькантарою все ж важко не пригадати, але то не смартфон.)
Саме такий елемент і без цього виняткового кольору зробив motorola edge 50 fusion дійсно оригінальним. Практичним? — Навряд. Окрім природного зносу, мені навіть страшно уявити, що трапиться з такою замшею, якщо, скажімо, на неї потрапить соус з бургера чи поряд розіллється якийсь напій. У випадку звичайного корпуса зі скла або пластика такі життєві ситуації легко усуне серветка. Що буде із замшею я так і не наважився спробувати. Теж саме стосується, скажімо, пилу або просто брудних чи вологих рук. Навряд такі обставини пройдуть для замші безслідно.
Але навіть попри усю потенційну непрактичність такого покриття, мені воно сподобалося. По-перше, воно м’яке та дуже приємне на дотик. Немає навіть сенсу порівнювати зі склом чи металом (не кажу, що вони погані, але відчуття при користуванні все одно інші). По-друге, пристрій не висковзне з руки чи не “стече” з диванної подушки, як це трапляється з сучасними скляними моделями. Так, комплектний чохол все це в раз нівелює, але користувачі, які від нього відмовляться, все ж отримають значно оригінальніший досвід роботи.
Якщо ж абстрагуватися від замші, то motorola edge 50 fusion все ж є типовим представником лінійки. А оскільки це базова модель, рамка пластикова. На розміри та вагу такий підбір матеріалів теж не вплинув: 161,9×73,1×7,9 мм, 174,9 грама. Проте є захист від води та пилу — IP68.
Якихось визначних особливостей у розміщенні робочих елементів немає. А рівень зручності загалом не поступається пристроям зі схожими габаритами. Тобто поскаржитися немає на що.
І все ж саме покриття зі штучної замші залишає за собою найбільше вражень. Якби це був не менш практичний за інші варіант покриття, певно, хотілося б частіше зустрічати таке. Але навряд задня панель матиме “свіжий” вигляд за рік використання, а користуватися таким пристроєм з чохлом теж зовсім не видається логічним. Але покупці, які не розраховують на максимальне збереження стану замші та готові на експерименти, отримають дійсно оригінальний компонент для сучасного смартфона.
Дисплей
Ще однією особливістю смартфонів цієї лінійки є дисплеї із загнутими боковими гранями. Звісно ж, початкову модель motorola edge 50 fusion така риса не обійшла стороною. Тому 6,7-дюймовий екран має охайно загнуті бокові грані з усіма звичними для них особливостями використання (складніше знайти захисне покриття, трапляються випадкові спрацювання…). Це все ще не найзручніша опція, проте, суб’єктивно, симпатичніша за звичайні пласкі варіанти.
Порівняно із дорожчими моделями, цей екран має трошечки меншу роздільну здатність — 2400×1080 пікселів (395 PPI, співвідношення сторін 20:9), проте так само може запропонувати частоту оновлення до 144 Гц та частоту опитування сенсора до 360 Гц. Чіткості зображення абсолютно вистачає. А швидкісні показники, можливо, й не так принципові саме такі, але зайвими не будуть.
Як й інші моделі лінійки, edge 50 fusion теж пропонує pOLED-матрицю з варіантами відображення кольорів Natural, Radiant та Vivid. Кожен із них додатково має налаштування температури. Забезпечено охоплення колірного простору DCI-P3. І у користуванні екран дійсно чудовий, навіть після дорожчих флагманських пристроїв. Принципових змін у зображенні не хочеться із самого початку користування.
Ще однією відмінністю цього екрана є нижча пікова яскравість, ніж у дорожчих представників лінійки, а саме — 1 600 кд/м². Знову ж, такий показних дозволяє і насолодитися HDR-відео, і без проблем бачити зображення під прямими променями сонця. Заразом підсвічування абсолютно адекватно корегується залежно від освітлення. Таким чином поскаржитися можна лише на одне — відсутність функції Always-On. (Однак це точно не стане “ділбрейкером” для переважної більшості потенційних покупців.)
Безпека
Опції швидкого розблокування у motorola edge 50 fusion стандартні. Для умов хорошого освітлення є сканування обличчя, яким займається фронтальна камера. Якщо на очах немає сонцезахисних окулярів, проблем не буде.
Але у темному приміщенні ліпше скористатися загалом безпечнішим дактилоскопічним датчиком. Й хоча він оптичний, звичних для такого типу сенсорів недоліків я не помітив. Він спрацьовує швидко та переважно точно, а в його пам’яті може зберігатися до п’яти відбитків.
Звук
Навіть попри позиціювання в модельному ряді, motorola edge 50 fusion має підтримку стереозвучання. Окремого другого динаміка для відтворення медіа немає, тому його роль традиційно відіграє розмовний. Якість відтворення поступається флагманам, проте загалом є доволі непоганою, як на свій клас. Для озвучування відео чи відтворення музики в приміщенні все необхідне є. Хоча й на високій гучності відчувається, що основний динамік все ж потужніший.
Окремого роз’єму для дротових навушників немає, тому користувачу доведеться мати бездротові, або ж використовувати адаптер.
Розмовний динамік стандартно ховається між рамкою та екраном. Його гучності та якості також вистачає, хоча у деяких випадках хочеться зробити трошки гучніше. З мікрофонами та шумопоглинанням суттєвих проблем немає, проте голос може мінімально змінюватися залежно від обставин навколо.
Продуктивність та ПЗ
Як я вже згадував у огляді старшої моделі лінійки edge 50, виробник обрав різні процесори для окремих моделей. І в motorola edge 50 fusion також є варіанти. У країнах Латинської Америки смартфон пропонує Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, а “інтернаціональній” версії дістався цікавіший Snapdragon 7s Gen 2. Це 4-нанометровий чип, який складається з восьми ядер (4× Cortex-A78 з частотою 2,4 ГГц та ще 4× Cortex-A55 — 1,95 ГГц); обробкою графіки займається Adreno 710.
Офіційно в Україні продаються лише комплектації з 12 ГБ оперативної пам’яті LPDDR4X та 512 ГБ в UFS 2.2-накопичувачі. Однак інші ринки мають й менші опцій (від 8/128 ГБ). Разом із цим оперативну пам’ять можна розширити, відвівши певну частину накопичувача (від 4 до 12 ГБ) під такі завдання, де навіть є опція з ШІ-керуванням об’ємом. А от доповнити накопичувач картою пам’яті не вийде, адже слот для такої конструкція не передбачила.
Для зв’язку є підтримка 5G (один слот для Nano-SIM та eSIM), Wi-Fi ac, Bluetooth 5.2, популярних навігаційних систем та NFC для оплати та швидкого з’єднання з іншими пристроями. Набір цілком стандартний, однак деякі його частини, як-от Wi-Fi, за сучасними стандартами вже трошки застарілі.
Що ж стосується продуктивності, то тут все непогано. У переважній більшості випадків смартфон працює швидко та коректно. Так, у тестах навантаження немає рекордних показників, і це абсолютно зрозуміло. Але для більшості щоденних завдань легко вистачає й наявних спроможностей. Тим користувачам, які схильні провести час з вибагливими мобільними іграми, звісно, ліпше придивитися до потужніших процесорів, але для всіх інших випадків Snapdragon 7s Gen 2 точно підійде.
Зворотною стороною нерекордної продуктивності є стабільність. Навіть попри відчутний нагрів, процесор практично не втрачає потужності. Закінчивши декілька тестів поспіль, він не змінює показників, що у випадку флагманських чипів майже ніколи не зустрічалося. Тож у разі тривалого навантаження, від смартфона можна очікувати впевненого рівня роботи.
А разом із цим motorola edge 50 fusion має такий самий Android 14 з більшістю фірмових доповнень виробника. Наприклад, як і в інших моделей лінійки, тут є додаткове підсвічування бокових граней для сповіщень, жести для увімкнення ліхтарика чи запуску камери, автоматична активація DND, коли смартфон опиняється дисплеєм вниз на столі, додаткове меню Sidebar тощо. І працює все належним чином. При цьому виробник не сильно змінює зовнішність системи, що окремо подобається деяким фанам Motorola.
Камери
Оскільки motorola edge 50 fusion є “наймолодшим” представником лінійки, в його основному блоці є лише дві камери. Ширококутна отримала сенсор з роздільною здатністю 50 МП, значенням діафрагми ƒ/1,9 та оптичною стабілізацією. Надширококутна запропонує 13 МП, ƒ/2,2, кут захоплення у 120°, а як бонус — функцію Macro Vision.
Сам блок доволі охайно інтегровано у задню кришку, проте рівно лежати на пласкій поверхні смартфон не зможе. І цілком можливо, що й на замшевій поверхні по контуру з часом з’являться окремі сліди використання. Але, знову ж, і те й інше торкнеться лише тих користувачів, які вирішать обійтися без захисних кейсів.
Перейдімо до цікавішого — якості фото. Вдень основною камерою можна зробити чудові світлини, на яких постобробка не спаплюжить тіні, хоча й додасть насиченості окремим кольорам. Також на готових знімках варто мінімально знизити експозицію, адже може траплятися легке пересвічування певних об’єктів. Але на загальному фоні це все дрібниці, адже для своєї вартості камера дійсно непогана.
Також основна камера може дозволити собі запис відео у роздільній здатності 4К. Але у такому випадку добре помітно, що оптична стабілізація не зовсім може впоратися з покладеними на неї надіями. Хоча загалом зображення доволі добре.
Вночі, навіть з мінімальним вуличним освітленням, режим Night Vision та алгоритми обробки зможуть видати непоганий результат. Але, звісно, у темряві це не допоможе (хоча за таких умов, як бувають зараз, будь-якому смартфону буде складно, ще й без штативів). Тож загалом, із розрахунком на хоч якесь освітлення та статичні об’єкти, полягтися на таку камеру можна.
Надширококутна, попри меншу роздільну здатність, теж непогана. При чому, як на мене, вона краще впоралася із балансом білого (який між камерами традиційно відрізняється). По тінях також помітна різниця діафрагми, проте на загальні враження вона принципово не вплинула.
Відео також можна записати у 4К, однак при 30 кадрах на секунду, а не 60. Якість у такому випадку посередня, з артефактами вже цифрової стабілізації, пересвітами та помітною втратою деталей.
А от вночі надширококутній камері значно складніше. Тут вже принцип «увімкнув камеру і сфотографував» не спрацює. Результат треба роздивитися на місці й цілком можливо, що доведеться спробувати ще раз. І світла цей сенсор також збирає значно менше, через що деякі сцени будуть для нього занадто складними.
Режим макро все ще відносно іграшковий. Йому потрібно якнайбільше світла, але через відсутність стабілізації надширококутної камери, навіть це не гарантуватиме чіткого знімка. Не думаю, що ця функція є дуже популярною навіть для дорожчих та вправніших смартфонів. Однак, можливо, деякі користувачі й знайдуть у ньому якусь користь.
Фронтальна камера з роздільною здатністю у 32 МП та діафрагмою ƒ/2,45 впорається за різних умов освітлення. Як і у випадку з основною, вона зробить у чотири рази меншу світлину, проте технологія Quad Pixel збереже чимало деталей, за потреби камера “розмиє” фон, додасть фільтрів тощо.
У застосунку немає нічого принципово відмінного від більшості конкурентних. Усі необхідні перемикачі та режими під рукою, де останні можна розташувати з урахуванням власних потреб. Для додаткової зручності у застосунку інтегрована функція Google Lens. В усьому іншому все традиційно зручно та просто.
Автономність
З акумулятором ємністю 5 000 мА•год motorola edge 50 fusion прогнозує майже півтори доби роботи. Синтетичний тест автономності показав результат у понад 10 годин, що відносно на рівні інших моделей лінійки. На практиці ж, якщо смартфон не навантажується іграми, частим використанням камер, навігацією чи іншими енерговитратними завданнями, то понад добу роботи отримати дуже легко. За час тестування практично не бувало ситуацій, при яких пристрій потребував би додаткового заряду ввечері чи навіть пізньої ночі.
Оскільки фірмовий блок живлення до редакції не потрапив, визначити точний час заряджання важко. Втім, маючи під рукою потужніший зарядний пристрій для ноутбука, повністю відновити заряд батареї вдалося за одну годину та 15 хвилин. Тобто зазвичай можна розраховувати на швидший процес, якщо постійно не розряджати смартфон повністю. Й не виключено, що з комплектним блоком цей час також буде відрізнятися (у кращий бік). Але для заряджання підійде лише дротовий спосіб, адже підтримку індукційних методів ця модель не отримала.
Завантаження коментарів …