Ноутбуки MSI
Українська правда

Огляд материнської плати MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI: порядок б’є клас

Огляд материнської плати MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI: порядок б’є клас
0

З розширенням асортименту десктопних чипів Intel Core Ultra дещо пожвавився інтерес до платформи LGA1851. Процесори Arrow Lake-S безперечно мають свої сильні сторони, тож вони поступово знаходять своє місце у складі користувацьких ПК. Хоча лінійка CPU продовжує розширюватися, рішення на LGA1851 переважно використовуються для систем середнього та високого рівнів, тож є підвищений попит на материнські плати відповідного класу. Сьогодні в нас на огляді MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI. В межах серії TOMAHAWK розробники зазвичай намагаються запропонувати раціональний баланс між ціною та функціональністю. Чи вдалось їм дотриматися такого концепту й цього разу?

Назва моделіMSI MAG B860 TOMAHAWK WiFi
ПроцесориIntel Core Ultra 200
Роз'ємLGA1851
Форм-факторATX, 305×244 мм
ЧипсетIntel B860
Пам'ять4×DIMM DDR5, до DDR5-9200+; 256 ГБ макс.
Слоти розширення1×PCI-E 5.0 x16 (x16); 1×PCI-E 4.0 x1; 1×PCI-E 4.0 x16 (x4/x2)
Накопичувачі1×M.2 PCI-E 5.0 x4; 2×M.2 PCI-E 4.0 x4; 4×SATA 6 Гб/c
Мережа1×5 GbE LAN (Intel Killer E5000); 1×Wi-Fi 7 (Intel Killer BE1750X)
Елементи інтерфейсної панелі1×Thunderbolt 4; 1×USB 3.2 Gen2 (Type-C); 4×USB 3.2 Gen2 (Type-A); 4×USB 2.0 (Type-A); 1×HDMI 2.1; 1× DisplayPort; RJ-45; 2×антена Wi-Fi; 2×аудіо; S/PDIF; кнопки Flash BIOS та Clear CMOS
Вентилятори7×4 піна (PWM/DC) + EZ Conn
Звуккодек Realtek ALC897
Орієнтовна ціна11 400 грн (~$275)

Комплект постачання

Плата пропонується у картонній коробці середніх розмірів з лаконічним оформленням, характерним для моделей лінійки MAG.

У комплекті передбачено кілька додаткових опцій. Окрім плати до нього входять коротка паперова інструкція по установці, додаткові стійки (EZ M.2 Clips II) для безгвинтового кріплення накопичувачів та ключ (EZ M.2 Clip Remover) для їх встановлення/деінсталяції. Постачання також включає один кабель SATA, зовнішню антену EZ Wi-Fi Antenna, перехідник 1-to-3 EZ Con Cable для вентиляторів з ARGB-підсвічуванням, а також подовжувач EZ Front Panel Cable подовжувач, що значно спрощує під’єднання органів керування.

Дизайн та компонування

MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI має повноформатне компонування та відповідає стандарту ATX з класичними габаритами 305х244 мм. Що стосується зовнішнього оформлення то незалежно від платформи, для останніх моделей лінійки TOMAHAWK розробники обрали досить строгий стиль з темними тонами. Серед контрастуючих на загальному фоні елементів лише яскраві лаймові підписи з назвою та логотипом серії на охолоджувачах. Для моделі використовується 6-шарова друкована плата, що відповідає промисловому стандарту NPG-170D.

Плата побудована на чипсеті Intel B860 – досить функціональному PCH, що дозволяє використовувати всі можливості нової платформи Intel. Серед процесорів, що підтримуються – весь наявний асортимент CPU для LGA1851, тобто вся лінійка десктопних чипів Core Ultra 200.

MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI отримала 15-фазну (12+1+1+1) схему стабілізації живлення процесора. VRM включає силові збірки Monolithic Power Systems MP87661 з робочим струмом до 60А, а також керуючий контролер Monolithic Power Systems MP29005.

Для підключення додаткового живлення передбачено два 8-контактних конектори EPS12V. При цьому самі роз’єми, хоча й розміщені біля верхнього краю PCB, фізично розташовані поряд зі слотами для модулів пам’яті. Подібне компонування силових конекторів ми вже спостерігали під час огляду плати MSI MEG Z890 ACE, але тоді зміщення було виправдане збільшенням радіаторного блоку силових елементів. У цьому ж випадку, на перший погляд, нагальної потреби для подібної "релокації" не було, втім розведення силових ліній зроблено відповідним чином. На зручність збирання платформи у корпусі це не впливає, можливо навіть при новому компонування трохи простіше буде під’єднати силові кабелі.

Плата пропонує чотири слоти для модулів оперативної пам’яті. Для платформи LGA1851 загалом використовується виключно DDR5, тож питання стандарту взагалі не виникає. А от що стосується швидкісних характеристик, то для MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI заявлена підтримка комплектів до DDR5-9200+. У переліку валідованих комплектів зазначені саме такі модулі. Звичайно у цьому випадку йдеться про використання двох однорангових планок. Якщо йтиметься про дворангові модулі, або їх кількість буде понад одну на канал, то це впливатиме на швидкісні обмеження. Нічого нового, звична практика. при цьому імпонує, що розробники відверто про це вказують у специфікації плати, не намагаючись приховати у нетрях опису.

Варто зазначити, що MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI вміє працювати з модулями на 64 ГБ, тож максимальна місткість ОЗП у системі може складати до 256 ГБ. Крім того, плата підтримує максимально швидкісні CUDIMM з автономним тактовим генератором. Втім, враховуючи заявлені режими, було б дивним, якби такої підтримки не було.

Попри те, що маємо справу з повноформатною ATX-платою, MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI пропонує "лише" три слоти для додаткових карт розширення. Поточний рівень інтеграції компонентів платформи (звук, Ethernet, WIFI, накопичувачі), поступово відтіснив на другий план саме кількість слотів розширення. У більшості випадків типові домашні системи обладнуються дискретною відеокартою та, можливо, звуковою картою. Хоча й останні вже значно частіше пропонуються у зовнішніх варіантах через більшу універсальність. Тоді як асортимент внутрішніх звукових карт з інтерфейсом PCI-E зараз дуже сумний та залишає бажати кращого.

Тож наявність трьох слотів – це вже немало, до того ж йдеться про два повноформатні PCI-E x16 та один PCI-E x1.

Основний слот PCI_E1 звичайно отримав металеві обладунки, що збільшують механічну міцність конектора. Споглядаючи на нові 2,6-кілограмові "бруси", що можуть потрапляти до складу потужних ігрових систем, додаткове підсилення конекторів PCI-E x16 не виглядає як черговий маркетинговий трюк. Тут вже навіть комплекні підпорки/кронштейни, що зазвичай постачаються з кремезними відеокартами, варто використовувати за безпосереднім призначенням.

Що ж до слота PCI_E1, то окрім підсилення конструкції, для надійного кріплення та утримування відеокарти використовується механізм EZ PCIe Release з додатковою кнопкою та підпружиненою металевою засувкою. Реалізація досить зручна, але після встановлення адаптера потрібно проконтролювати, чи перевели ви повторним натисканням кнопки механізм у положення "замкнуто". Ну, й бажано не намагатись витягнути відеокарту, попередньо не відімкнувши засувку.

Якщо говорити про технічні можливості PCI_E1, то маємо повношвидкісний PCI-E 5.0 x16, що використовує процесорні лінії шини.

Компактний слот PCI-E x1 (PCI_E2) вже обслуговується чипсетом та відповідає специфікації PCI-E 4.0 x1. Другий повнорозмірний слот (PCI_E3) також підконтрольний Intel B860 та пропонує PCI-E 4.0 x4. Втім тут також не обійшлось без залежностей. Якщо компактний PCI-E x1 залучений у роботу, для PCI_E3 залишиться лише дві вільні лінії PCI Express, а відповідно режим його роботи – PCI-E 4.0 x2.

Для стабілізації живлення слотів PCI-E передбачений додатковий конектор PCIE_PWR1. Поки таке рішення виглядає додатковим підстрахуванням, зважаючи на те, що сучасні відеокарти більшу частину енергії отримують через додаткові роз’єми живлення.

MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI пропонує три порти M.2 для під’єднання відповідних накопичувачів. На платах формату ATX такою кількістю конекторів вже не здивуєш. Нерідко повнорозмірні моделі оснащуються навіть більшою кількістю M.2-роз’ємів.

У поточному випадку верхній порт використовує лінії шини процесора та пропонує режим PCI-E 5.0 x4. Отже, саме M.2_1 призначений для найбільш швидкісних SSD та дозволить повністю розрити їх потенціал. Порт прикриває додатковий охолоджувач, хоча його загальні габарити відносно невеликі.

Радіаторна пластина EZ M.2 Shield Frozr II передбачає безгвинтове кріплення. Механізм зі спеціальними направляючими та застібкою дозволяють зафіксувати охолоджувач.

Майданчики портів M.2_2 та M.2_3 розташувались між слотами PCI_E2 й PCI_E3. Обидва використовують ресурси чипсета та пропонують режими PCIe 4.0 x4. Їх відмінність у тому, що M.2_2 може прийняти "на борт" накопичувачі формату 22110/2280/2260, тоді як M.2_3 – 2280/2260/2242. Зазвичай коли йдеться про певні обмеження портів M.2, то справа у нестачі ліній PCI Express, але у цьому випадку можливий казус стосується габаритів SSD. Якщо у M.2_2 вставлений 22110, то у M.2_2 залишиться місце лише для компактних моделей 2260/2242. Втім накопичувачі збільшених габаритів – справжня рідкість, тож це радше теоретична ситуація. Пара SSD стандартних розмірів (2280) легко розміщуються вздовж однієї осі.

Для накопичувачів тут також передбачене безгвинтове кріплення, але ось для фіксації спільного радіатора все ж доведеться діставати викрутку.

Для під’єднання накопичувачів/пристроїв з інтерфейсом SATA на платі передбачено чотири порти SATA 6 Гб/c. Відповідні згруповані конектори розташовані на правій грані та спозиціоновані паралельно площині PCB для можливості підключення кабелів навіть якщо їх накриє відеокарта з дуже масивним кулером.

Для охолодження мікросхеми чипсета Intel B860 передбачений радіаторний блок середніх габаритів із достатньо простою формою профілю.

З додаткової периферійної обв’язки плати відзначимо наявність внутрішнього порту Type-C. Для конектора реалізований інтерфейс стандарту USB 3.2 Gen2, тож MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI дозволяє отримати на стінці корпуса зовнішній порт USB Type-C зі швидкістю передачі даних до 10 Гб/c. Більшість нових кейсів оснащені подібними роз’ємами, тож буде можливість "оживити" відповідний конектор.

Плата пропонує хороші можливості для налаштування загальної системи охолодження. На PCB передбачено сім 4-контактних роз’ємів плюс комбінований EZ Conn для специфічних вентиляторів з підсвічуванням, що керується по USB (типу MPG EZ120 ARGB).

Канали для живлення та управління процесорним кулером та СРО мають підвищену потужність. Номінальний роз’єм для вентилятора охолоджувача CPU підтримує робочий струм до 2 А (24 Вт), а конектор для помпи забезпечує потужність до 36 Вт. П’ять роз’ємів для корпусних вентиляторів відповідають стандартній специфікації – 12 В/1 А (12 Вт).

MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI оснащена системою самодіагностики EZ Debug LED, що дозволяє визначити проблемний вузол під час запуску системи. Ще один індикатор буде горіти на старті платформи, якщо є проблеми з живленням модулів пам’яті. Зазвичай подібне можна спостерігати, якщо планки не вставлені у слоти DIMM належним чином.

Для моделі не передбачено додаткового RGB-підсвічування. Подібні декоративні прийоми дедалі використовуються дуже дозовано, або взагалі у питанні підсвічування розробники покладаються виключно на смаки потенційних власників пристрою.

Якщо з’явиться бажання у додатковій ілюмінації, на платі передбачено два роз’єми для під’єднання RGB-стрічок з елементами 5050, що мають живлення 12 В. А також три конектори для адресованих стрічок ARGB зі світлодіодами на 5 В. Тож попри всю зовнішню суворість TOMAHAWK, поціновувачі системного підсвічування не будуть почуватись обділеними увагою.

Звичайно підтримується технологія Mystic Light для керування підсвічуванням та можливістю синхронізувати ілюмінацію всіх пристроїв системи. Налаштування доступні у відповідному розділі фірмового застосунку MSI Center.

Аудіопідсистема плати використовує кодек Realtek ALC897, зона тракту ізольована на друкованій платі, а у ланцюгу є кілька спеціалізованих конденсаторів. На платі такого рівня вже підсвідомо очікуєш побачити старші моделі кодеків – ALC1220/4080. Втім в умовах інтегрованих рішень зазвичай умовна якість звуку зазвичай більше залежить від конкретної реалізації схеми на платі, ніж від заявлених технічних характеристик кодека.

Без застосування звукових ефектів у Realtek Audio Console звучання збалансоване і м’яке, високі частоти не "ріжуть вухо" (хоча в деяких композиціях їх і може видатися замало). Басів теж не надто багато, вони чіткі й не змішуються навіть у складних випадках.

Що до мережевих можливостей плати, то за дротове з’єднання відповідає Intel Killer E5000 (5G Ethernet), тоді як зв’язок бездротовими мережами обслуговується контролером Intel Killer BE1750X – 3-діапазонне рішення Wi-Fi 7 (320 МГц, 4K QAM), що підтримує швидкість передачі даних до 5,8 Гб/c. Повношвидкісний модуль також забезпечує роботу Bluetooth 5.4.

Інтерфейсна панель плати початково має металеву заглушку з підписами конекторів. Що ж стосується складу, то відразу відзначаємо наявність одного порту Thunderbolt 4 (40 Гб/c). Формат Type-C також має один з USB 3.2 Gen2 (10 Гб/c). Ще чотири конектори ідентичної специфікації відповідають Type-A. На панелі також розміщена лінійка з чотирьох USB 2.0 (480 Гб/c). Поряд – розетка Ethernet та два роз’єми для зовнішньої антени WiFi-модуля.

Для під’єднання акустики передбачено два 3,5-міліметрових аудіороз’єми. При використанні багатоканальної акустики доведеться залучати конектори на стінці корпуса, або ж скористатись наявним оптичним виходом S/PDIF.

Якщо використовуватиметься інтегрована графіка, а в чипах Core Ultra 200 це суттєво покращений iGPU, для під’єднання екранів передбачені повнорозмірні DisplayPort та HDMI. До того ж зображення можна отримати через Thunderbolt 4, для порту реалізований Alternative Mode DP.

З додаткових опцій – кнопки Clear CMOS для очищення налаштувань CMOS-пам’яті та Flash BIOS для напівавтономного оновлення прошивки з USB-накопичувача.

На зовнішній стороні мінімум елементів поверхневого монтажу, невеличке скупчення лише у зоні інтерфейсної панелі. Відзначимо старанну ізоляцію сегмента аудіотракту та звернемо увагу на гвинтове кріплення всіх радіаторних блоків системи охолодження.

Конфігурація тестового стенда

  • Материнська плата: MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI (Intel B860, ATX)
  • Процесор: Intel Core Ultra 7 265K (8P+12E; 3,9/5,5 ГГц + 3,3/4,6 ГГц)
  • Охолодження: MSI MAG CORELIQUID I360
  • Пам’ять: Kingston FURY Renegade DDR5-7200 2×16 ГБ (KF572C38RWK2-32)
  • Відеокарта: MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPER 16G GAMING SLIM STALKER 2 EDITION
  • Накопичувач: Kingston KC3000 1 ГБ (SKC3000S/1024G)

В роботі

Для тестування можливостей материнської плати ми використовували процесор Core Ultra 7 265K (8P+12E; 3,9/5,5 ГГц + 3,3/4,6 ГГц). Модель, що включає 8 продуктивних та 12 енергоефективних ядер. Попри заявлений TDP у 125 Вт, даний 20-ядерний чип має пікові значення PL2 у 250 Вт, тож чип буде хорошим "екзаменатором", особливо враховуючи те, що плата може тримати максимальний ліміт потужності тривалий час, точно достатній для перевірки.

Нові чипи для платформи LGA1851 загалом були сприйняті досить прохолодно, особливо в осередку любителів пограти через логічні сподівання отримати приріст fps після зміни генерації CPU. Втім Arrow Lake не запропонували тут суттєвих змін, а в окремих випадках можна було навіть спостерігати певне зниження ігрової продуктивності. В інших аспектах процесори значно успішніші – економічніші за попередників, не мають питань з перегрівом, отримали радикально кращу інтегровану графіку та апаратний блок APU.

Останнім часом Intel намагається збільшити привабливість Core Ultra 200, а найкращим засобом тут є зниження ціни. Не те щоб виробник розпочав демпінг, але нові чипи продовжують дешевшати. Після початку продажів восени 2024 року роздрібна ціна Core Ultra 7 265K в нас тривалий час трималась на рівні еквіваленту $490–500, при рекомендованих $394 на американському ринку. Нині в Україні процесор можна придбати за ~$420 (модифікація 265KF – $400), а на західних майданчиках акційні пропозиції взагалі дозволяють отримати 20-ядерник за $350.

Повертаючись до тестового стенда з MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI, відзначимо, що для охолодження Core Ultra 7 265K у нашому випадку використовувалась рідинна система MSI MAG CORELIQUID I360. Коли йдеться про чипи такого рівня, ефективності охолодження забагато не буває.

Що ж загалом стосується продуктивності Core Ultra 7 265K, то ми вже мали можливість детальніше ознайомитись з можливостями цього чипа. З усередненими показниками дана модель добре конкурує з 12-ядерним 24-потоковим чипом Ryzen 9 9900X від AMD. Зважаючи на принципову різницю архітектур, зазвичай в одних випадках перевага на боці 12-ядерника на Zen 5, в інших привабливіше виглядає процесор від Intel.

Враховуючи, що 12-ядерний Ryzen 9 9900X в Україні пропонується за ~$480+, відчутно нижча вартість Core Ultra 7 265K/KF потенційно може підвищити цікавість до цих моделей.

Під час максимального навантаження у мультипотоковому тесті Cinebench R23 частота продуктивних ядер (P-Cores) утримувалась на рівні 5200 МГц, тоді як всі енергоефективні обчислювачі працювали на 4600 МГц. Типова напруга живлення CPU у такому випадку складала 1,14–1,15 В.

Стала температура чипа під час рендерингу складала 63С, при цьому максимальна сягала 76С. Процесор споживав у середньому 186–190 Вт енергії, з піком у 215 Вт.

Попри всі "енергоефективні заходи", коли йдеться про 20-ядерний, максимальне обчислювальне навантаження вже вимагає певного напруження і від материнської плати. За показниками HWinfo64, силові елементи VRM нагрівались до 59С, тоді як температура чипсета підвищувалась до 47С. Загалом MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI пристойно справляється з Core Ultra 7 265K. Якщо враховувати, що плати на Intel B860 не підтримують розгін процесорів за допомогою підвищення множника, отримані показники – ледве не граничне навантаження. Дещо більші енергетичні "апетити" будуть лише у 24-ядерного флагмана Core Ultra 9 285K (8P+16E; 3,7/5,7 ГГц + 3,2/4,6 ГГц).

Продуктивність в іграх

Intel доводиться докладати чималих зусиль, щоб процесори Core Ultra 200 позбулися репутації "неігрових". Користуючись нагодою, ми провели кілька додаткових тестів, використавши зв’язку Core Ultra 7 285K + GeForce RTX 4070 Ti SUPER. Так, знаємо, що ви вже сумуєте за покращеними "Ті-йками" минулого покоління, які вже фактично недоступні у продажу. Але такою вже була тестова конфігурація.

Щоб зменшити вплив відеокарти, тести проводились у режимі 1920x1080 з максимальними налаштуваннями якості графіки, але без RT та масштабування DLSS.

Ну, що ж, здається нещасним власникам старших моделей Core Ultra все ж вдасться відірватись від роботи й урізноманітнити своє дозвілля проходженням навіть "важких" ігрових проєктів. Так, доведеться задовольнитись 150–200 кадрами/c, замість умовних 170–220, але ніхто не обіцяв, що буде легко.

Загалом, рекордні показники демонструють процесори Ryzen серії X3D з додатковим кеш-буфером L3. Саме з ними важко конкурувати в ігрових дисциплінах, а от з рядовими новинками AMD у своєму класі чипам Core Ultra до снаги поборотись на рівних.

Енергоспоживання в іграх

Під час ігрових тестів ми також визначили середній загальний рівень енергоспоживання ПК у конкретних проєктах.

Залежно від гри, тестова платформа під навантаженням потребувала від 320 Вт до 470 Вт. Найбільший рівень вже очікувано потребувала Cyberpunk 2077, яка максимально навантажує відеокарту та досить вимоглива до процесорних ресурсів.

Оперативна пам’ять

Чипи для LGA1851 добре працюють зі швидкісними комплектами оперативної пам’яті. Навіть за стандартною специфікацією базовими наборами для Core Ultra 200 є DDR5-6400. Звісно CPU підтримують значно вищі значення, до того ж чипсет Intel B860 дозволяє експериментувати з параметрами ОЗП на власний розсуд.

Оскільки ми вже початково використовували двоканальний набір DDR5-7200, це вже за межами штатних рекомендацій Intel. Втім варто не забути активувати XMP-профіль, це допоможе розкрити потенціал набору. Після першого увімкнення без профіля ОЗП працювала з параметрами DDR5-4800 (40-39-39-77).

DDR5-4800 (40-39-39-77)
DDR5-4800 (40-39-39-77)

В такому випадку показники підсистеми пам’яті відверто не вражають – трансфери на рівні 68–73 ГБ/c та латентність у 101,5 нс.

XMP-профіль з режимом DDR5-7200 (38-44-44-105)
XMP-профіль з режимом DDR5-7200 (38-44-44-105)

Після використання XMP з найшвидшим режимом для тестового набору (DDR5-7200, 38-44-44-105) показники швидкості передачі даних зросли до 93–106 ГБ/c, а затримки знизились до 82,9 нс. Через архітектурні особливості Core Ultra 200 латентність роботи з ОЗП є дещо вищою, ніж у випадку з чипами Intel попереднього покоління, тож намагання знизити ці показники – стратегічно вірний напрямок оптимізації роботи платформи.

Розгін до DDR5-8400 (40-54-54-135)
Розгін до DDR5-8400 (40-54-54-135)

Експериментуючи з роботою комплекту пам’яті поза штатними режимами, ми скористались фірмовою технологією Memory Try It, обираючи запропоновані профілі з більш "агресивними" налаштуваннями. Практичні досліди показали, що тестовий набір стабільно працював у режимі DDR5-8400 з формулою затримок 40-54-54-135. У цьому випадку пропускна здатність зросла до 97–119 ГБ/c, також дещо покращилась загальна латентність пам’яті – 79,9 нс.

Щодо практичної користі додаткового розгону, то тут багато що залежить від конкретних програм та впливу зміни ПЗП й латентності на фінальні результати. Наприклад, у внутрішньому бенчмарку архіватора 7-Zip середня швидкість зросла на ~2%.

Оцінка межі
8.5
/ 10
Що сподобалось
  • Потужний блок VRM з ефективним охолодженням
  • слот PCI-E 5.0 x16
  • три порти M.2, один з яких підтримує PCI-E 5.0 x4
  • додаткове охолодження для M.2
  • Thunderbolt 4 з підтримкою DP Alt Mode
  • робота зі швидкісними комплектами пам’яті (DDR5-9200+)
  • модуль Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.4
  • механізм кріплення відеокарти EZ PCIe Release
Що не сподобалось
  • Ціна
  • габарити радіатора для M.2 PCI-E 5.0 x4

MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI – повноформатна материнська плата на чипсеті Intel B860 для процесорів Core Ultra 200. Платформа LGA1851 набирає обертів, а зниження вартості чипів лише пришвидшує цей процес. Тож зростає й попит на збалансовані материнські плати. Моделі на Intel B860 здатні цілком задовольнити потреби навіть вимогливих користувачів, які не цікавляться оверклокінгом процесорів, розуміючи, що "все вже розігнане до нас". Натомість вони отримують сучасні порти, актуальні мережеві контролери, добротну VRM-підсистему та підтримку швидкісної пам’яті. Нові "томагавки" від MSI належать до категорії моделей middle-top — із покращеним оснащенням та відповідною вартістю. Якщо співвідношення ціни й функціональності здається виправданим, MSI MAG B860 TOMAHAWK WIFI цілком заслуговує на увагу як основа для потужної ігрової чи робочої системи.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: