Перший сезон анімаційної антології "Любов, смерть і роботи" / Love, Death & Robots став приємним відкриттям для багатьох глядачів та впевненої перемогою Netflix у розвитку власного каталогу анімаційних робіт. Однак у 2019 році спільнота ще не знала, що наступні сезони дивитися варто буде лише заради окремих епізодів. Тім Міллер та Девід Фінчер ніби ніяк не могли наблизитися до ідеально виваженої конструкції першого сезону, через що враження від другого та третього забувалися майже миттєво.
У четвертому сезону шоу "Любов, смерть і роботи" був шанс все виправити. Тим паче, що з "Чорним дзеркалом" / Black Mirror, яке теж є антологією, Netflix зумів знову знайти правильний шлях. Однак анімація диктує свої правила, які керівництво стрімінгового сервісу ніби не зовсім розуміє. Тому чергова порція незалежних історій про технології та не тільки майже не вражає.
Назва | "Любов, смерть і роботи" / Love, Death & Robots |
Жанр | наукова фантастика, фентезі, анімаційна антологія |
Режисер | Тім Міллер |
В ролях | MrBeast, Роджер Крейг Сміт, Джон Бойєга, Кріс Парнелл, Емілі О'Браєн та інші |
Канал | Netflix |
Епізодів | 10 |
Рік | 2025 |
Посилання | IMDb |
Четвертий сезон "Любов, смерть і роботи" / Love, Death & Robots складається з 10 незалежних історій приблизно по 10 хвилин кожна. При цьому можна побачити, що авторів особливо ні в чому не обмежували, тому прив’язка до наукової фантастики та впливу технологій на суспільство вийшла цілком умовною. Деякі епізоди обходяться без неї та замість цього фокусуються на магії та містичних подіях. А одна серія так й взагалі знята з реальними акторами, а комп'ютерна анімація в ній йде скоріше додатком.
Ідеально сутність четвертого сезону описує його перший же епізод. В ньому гурт Red Hot Chili Peppers виконує пісню Can't Stop версії з концерту у замку Слейн 2003 року. Однак замість живих акторів всіх людей зобразили як ляльок-маріонеток. Гурт виконує пісню – та й на цьому все. А поставив цей епізод особисто Девід Фінчер.
Чи це дивує? Можливо когось, але загалом серія не викликає жодних вражень. Хіба що ви палкий фанат Red Hot Chili Peppers. Однак у цілому все виглядає скоріше демонстрацією технічних здібностей авторів. Ще й таланти Фінчера пішли саме на це, а не новий сезон "Мисливця за розумом" / Mindhunter. І так в 4 сезоні шоу майже з усіма епізодами.
Вони не дивують візуально, не шокують на рівні історії, не викликають сильних емоцій. Серіал "Любов, смерть і роботи" / Love, Death & Robots у четвертому сезоні перетворився на щось рівня стрічки TikTok. Епізод "Розумна техніка, дурні власники" так й зовсім ідеально структурований під короткий формат на 30-60 секунд. Однак коли деякі акаунти TikTok створюють анімацію якісніше, ніж таланти, які співпрацюють з Netflix, це вже привід замислитися.
І не можна сказати, що в авторів немає ідей, хоча деякий дефіцит оригінальності у четвертому сезоні все ж помітний, тому ми отримали одразу три короткометражки про домашніх улюбленців. Навпаки, ідей в "Любов, смерть і роботи" / Love, Death & Robots все ще вистачає, просто деякі з них банально не здатні зацікавити, інші – не розкриті повною мірою, а треті страждають від подачі та анімаційного стилю. Антологію любили у тому числі за візуальне різноманіття. В новому сезоні половина епізодів прагне до "CGI-реалізму", дещо уніфікованого стилю, ніби автори відчувають страх перед експериментами, що теж на користь серіалу не йде.
Це не значить, що шоу "Любов, смерть і роботи" / Love, Death & Robots у четвертому сезоні не подарувало нічого цікавого. Епізоди "Павукова троянда", "Чотирьохсоті", "Як Зік прийшов до віри" та "Бо він уміє повзати", – це офіційні переклади українського Netflix, однак деякі з них неправильні, тому до голови особливо не беріть, – водночас приємно виглядають та розповідають цікаві історії, навіть якщо і дещо прості.
Так, "Чотирьохсоті" показують об’єднання вуличних банд заради боротьби проти спільного надприродного ворога, а відповідав за епізод автор улюбленої багатьма глядачами короткометражки "Зіма Блю" Роберт Веллі. А "Як Зік прийшов до віри" – це майже суцільний екшн з цікавим поглядом на релігію, ще й стилізований під класичну анімацію, яка радує очі. Втім, навіть найсильніші епізоди все одно не доходять до рівня першого сезону – та навіть програють найкращим серіям другого та третього.
Найгірше, що про четвертий сезон "Любов, смерть і роботи" / Love, Death & Robots майже не хочеться нічого говорити. Це не погане шоу, але й точно не гарне. В ньому технічність виконання переважає над будь-якими цікавими ідеями, що суперечить сутності анімації як виду мистецтва. Адже анімація дозволяє через недосконалість методів зобразити найдивовижніші сцени. Автори антології від Netflix чомусь про це забули. Тому вийшла скоріше демонстрація вмінь аніматорів та художників, своєрідна рекламна презентація, але ніяк не художній твір. Тому готуйтеся нудьгувати. Добре, що хоч часу це багато не займає.
А ще одного з персонажів озвучив популярний блогер MrBeast. Абсолютно безглузда роль та відверто маркетинговий хід, але комусь, можливо, сподобається.