Відкриті TWS-навушники поступово набирають популярність. Різноманіття моделей та можливих конструкцій вже приємно тішить. Soundcore також не оминули подібні моделі. Раніше у нас на огляді вже були Anker soundcore AeroFit та AeroFit Pro. Сьогодні на огляд приїхали нові Anker soundcore AeroFit 2, що отримали вдосконалену конструкцію, сертифікацію Hi-Res Wireless та ще декілька цікавих особливостей, про які ми розповімо більш детально.
Технічні характеристики Anker soundcore AeroFit 2
Модель | Anker soundcore AeroFit 2 |
Тип навушників | Відкриті |
Тип випромінювачів | Динамічні, 20х11,5 мм |
Тип підключення | Бездротове, True Wireless |
Сумісність | Android, iOS, ПК |
Версія Bluetooth | 5.4 |
Радіус дії | 10 метрів |
Підтримка кодеків | SBC, AAC, LDAC |
Керування | Сенсорне |
Регулятор гучності | + |
Мікрофони | По 2 на кожен навушник |
Захист від вологи | IP55 |
Автономність | До 10 г, до 42 г з кейсом |
Зарядка | USB Type-C, бездротова Qi |
Рекомендована ціна в Україні | 6 499 гривень |
Комплектація
Anker soundcore AeroFit 2 постачаються у доволі компактній коробці з твердого картону біло-блакитного кольору. Стандартна гама кольорів для Soundcore. На коробці є зображення навушників та усі основні технічні характеристики та особливості.
Комплект постачання мінімальний, хоча в цьому випадку важко щось додати, адже все необхідне є. А саме: зарядний кейс з навушниками всередині, кабель USB Type-C для заряджання та коротенька інструкція з QR-кодом для завантаження фірмового застосунку.
Дизайн та зручність використання
Anker soundcore AeroFit 2 досить суттєво відрізняються за своєю конструкцією від попередніх моделей виробника. Кожен навушник являє собою дужку з м'якого силікону, на якій з одного боку розміщується блок з мікрофонами та випромінювачами, що розміщується навпроти вушного каналу. Та блоку з акумуляторами з протилежного боку.
Дужка доволі гнучка і цілком комфортно відчувається навколо вуха. Але основною цікавою особливістю стала можливість регулювання кута нахилу основного блоку. Це дає можливість більш точно розташувати випромінювачі навпроти свого вуха враховуючи фізіологічні особливості.
Корпуси навушників мають обтічну форму, що нагадує квасолину. Вони зроблені переважно з матового пластику чорного кольору. На зовнішній частині основних блоків є логотипи Soundcore. Там само розташовані й сенсорні зони.
Зверху і знизу основних блоків є по мікрофону, всього їх чотири в Anker soundcore AeroFit 2. На внутрішній частині є великі сіточки динаміків, позначення лівого та правого навушника, а також меншу сіточку ближче до верхньої частини. Інструкція мовчить про її призначення.
Блоки з акумуляторами трохи менші за розмірами, але мають подібну до основних обтічну форму. З функціональних елементів на них є лише по парі контактів для заряджання.
Вага кожного навушника складає 8,5 г і мають доволі масивні розміри. Загалом, Anker soundcore AeroFit 2 доволі зручні при повсякденному користуванні. Але їх досить великі розміри та вага можуть бути не дуже доречними під час бігу та загалом занять спортом. Навушники мають захист від пилу та бризок за стандартом IP55.
Зарядний кейс Anker soundcore AeroFit 2 має великі розміри, але він плоский, завдяки чому його цілком зручно носити у кишені. Кейс зроблено з матового чорного пластику з логотипом soundcore зверху та покриттям Soft Touch. У передній частині є заглиблення для більш зручного відкриття, в якому розташований широкий світлодіодний індикатор заряду.
Автодоведення є у обох крайніх точках, кришка надійно фіксується. Всередині — лише місця для навушників з контактами та позначками лівий-правий.
На задній частині кейса є роз’єм Type-C для заряджання, а також кнопка. Натиснувши на неї 3 секунди навушники переходять у режим підключення.
Керування
Для керування Anker soundcore AeroFit 2 використовуються цілком звичні сенсори на кожному з навушників. Вони мають достатню площу для комфортного використання і звикання відбувається швидко. Буквально за день використання жодних хибних дотиків.
За замовчуванням схема керування базова і не найзручніша. Подвійний дотик до правого навушника — відтворення, пауза, до лівого — перехід до наступного треку. Під час виклику подвійний дотик до будь-якого навушника — прийняти виклик. Дотик 2 секунди — відхилення виклику.
Але застосунок Soundcore дозволяє дуже гнучко налаштовувати схему керування. Підтримуються одиничні, подвійні, потрійні та довгі дотики. Можна налаштувати перемикання треків, регулювання гучності, запуску голосового асистента. Тож можна налаштувати звичний для себе варіант.
Підключення та функціональність
Для підключення Anker soundcore AeroFit 2 використовується Bluetooth версії 5.4.Навушники стабільно тримають зв’язок зі смартфоном. Навіть через дві стіни підключення було стабільне, без розривів. Навушники підтримують кодеки SBC, AAC, а також LDAC. Забігаючи вперед, варто сказати, що якість з використанням LDAC дійсно вища (за умови відтворення умовного FLAC), але це актуально лише у тихому приміщенні. Є підтримка Multipoint, але тоді LDAC буде неактивним.
Фірмовий застосунок soundcore при першому підключенні навушників демонструє користувачу невелику інструкцію як правильно розмістити, чистити та керувати навушниками.
На основному екрані є зображення навушників з рівнем заряду акумуляторів (включно з кейсом), позначкою LDAC (якщо використовується) та переходом до основних налаштувань, включно з Multipoint (Dual Connection) та Gaming Mode (режим з низькою затримкою)
У розділі налаштувань звуку є готові пресети, 8-смуговий еквалайзер для самостійного налаштування звуку, а також окремий віртуальний об’ємний звук для фільмів та ігор..
Другий розділ відповідає за налаштування схеми керування, про що ми вже розповідали трохи раніше. Ще частина налаштувань знаходиться у додатковому меню, що відкривається кнопкою з шестернею. Там є вибір кодека, баланс каналів, функція автоматичного вимкнення, пошук навушників та оновлення прошивки.
Але найцікавіша функція знаходиться внизу основного меню налаштувань. Це — перекладач AI Translation. Він, за ствердженням виробника, підтримує понад 100 мов. Включно з українською. Працює це в обидві сторони. Навушники вміють розпізнавати слова співрозмовника, перекладати та відтворювати переклад користувачу. І навпаки: користувач каже потрібну фразу, а переклад відтворюється для співрозмовника смартфоном. Пара українська-англійська працює добре і ця функція дійсно може стати у пригоді для тих, хто багато подорожує.
Звучання та мікрофони
У Anker soundcore AeroFit 2 використовуються великі динамічні випромінювачі розміром 20 х 11,5 мм. Стверджується, що звукова камера у формі пісочного годинника та ближча до вушного каналу посадка, сприяють посиленню низьких частот. У навушниках з відкритою конструкцією зазвичай найбільші втрати є у низьких частотах. Тому вони у цьому випадку дещо підсилені.
Звучання навушників приємно потішило: воно доволі збалансоване і детальне. Можна погратись з пресетами та еквалайзером, але режим Soundcore Signature мені здався оптимальним. Низьких частот багато, вони повновісні, мають чітку атаку і дуже непоганий контроль. Середні частоти не відведені на задній план. Кількісно їх достатньо. Так, деталізація не ідеальна, але живі інструменти та вокал звучать натурально. Високі частоти зовсім трохи згладжені, що типово для навушників орієнтованих на масового користувача. Їх подача трохи спрощена, але у загальній картині вони свою справу роблять і звучання не схиляється до темного перенасиченого низькими частотами звучання.
Загалом, Anker soundcore AeroFit 2 звучать дуже приємно і драйвово. Вони всеїдні з погляду музичних жанрів. Але, звісно, щоб отримати задоволення від звуку, треба бути у тихому приміщенні. На вулиці прослуховування музики можна назвати скоріше фоновим. Але зазвичай користувачі відкритих навушників знають що хочуть і цілком розуміють цю специфіку. З іншого боку, це дає можливість завжди чути що відбувається навколо.
Навушники мають 4 мікрофони. Якість передачі голосу дуже непогана, навіть на вулиці. Зовнішні шуми дуже непогано відфільтровуються і співрозмовнику не доводиться перепитувати. Голос звучить не дуже синтетично, хоча частотний діапазон дещо обмежений.
Автономність
Виробник стверджує, що від одного заряду Anker soundcore AeroFit 2 можуть працювати до 10 годин. А разом з зарядним кейсом цей показник становить 42 години. Звісно, час автономної роботи суттєво залежить від кодека та гучності. Навушники використовувались виключно з LDAC на досить високій гучності. Реальний час роботи склав приблизно 8-8,5 год, що є хорошим показником.
Навушники заряджаються приблизно за годину. Кейс — приблизно дві години при заряджанні за допомогою кабелю. Є підтримка бездротової зарядки, при її використанні часу потрібно трохи більше. Також підтримується швидке заряджання: 10 хвилин має вистачити на 4 години прослуховування.