Вміст
Легендарна лінійка Razr від Motorola продовжує розвиватися у форматі складаних смартфонів, цього року в ній з’явилася нова флагманська модель Razr 50 Ultra, що вирізняється оновленим дизайном, платформою та камерами. Я провів із новинкою понад тиждень та готовий поділитися своїми враженнями та досвідом використання.
Технічні характеристики Razr 50 Ultra
Розміри та вага | У відкритому стані: 171,4 x 74 x 7,1 мм У закритому стані: 88,1 x 74 x 15,3 мм189 грамів, IPX8 |
Кольори | Рожевий (Hot Pink), темно-синій (Midnight blue), персиковий (Peach Fuzz), зелений (Spring Green) |
Оперативна пам’ять і сховище | 12/512 ГБ |
Процесор | Snapdragon 8s Gen 3 (4 нм) |
Графічний процесор | Adreno 735 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 7 2.4 + 5 ГГц Bluetooth 5.4, aptX HD, aptX Adaptive, aptX Lossless NFC nanoSIM + eSIM |
Дисплей | Основний: 6,9″ pOLED, 2640 x 1080, 165 Гц, 3000 нітЗовнішній: 4″ pOLED, 1272 x 1080, 165 Гц, 2400 ніт |
Основні камери | 50 Мп (f/1,7, 0,8 мкм, PDAF, OIS) + 50 Мп (f/2,2, 0,64 мкм, 2х оптичний зум) |
Селфі камера | 32 Мп (f/2,4, 0,7 мкм, Quad Pixel) |
Аудіо | стереодинаміки Dolby Atmos |
Акумулятор | 4000 мА⋅год |
Зарядка | 45 Вт Turbo Power |
Роз’єм | USB 2.0 Type-C |
ОС | Android 14 |
Рекомендована ціна | 12/512 ГБ – 49 999 грн |
Комплектація
У компанії Motorola часто все дуже добре з комплектаціями флагманських смартфонів, і Razr 50 Ultra не став виключенням. В коробці зі смартфоном можна знайти зарядний кабель USB-C, блок живлення на 68 Вт та чохол-накладку разом зі шнурком, який дозволяє носити смартфон на шиї, що доволі зручно.
Як видно, комплектація надає все необхідне для того, щоб почати користуватися смартфоном.
Дизайн та матеріали
Зміни в дизайні Motorola Razr 50 Ultra не надто великі, смартфон має ту саму форму з округлими кутами та гранями, а також майже ті самі розміри та вагу, що й попередник Razr 40 Ultra. Втім футуристичності та здатності складаних смартфонів привертати увагу вистачить ще на декілька років, тому виробникам не сильно потрібно напружуватися зі щорічними редизайнами. Razr 50 Ultra досі тримає свій «вау-ефект», і єдине, що було потрібно виробникові – це його підсилити.
Думаю, ще на етапі проєктування попередньої версії, в інженерів Motorola була ідея, що робити з наступним поколінням. Річ у тім, що торішній Razr 40 Ultra отримав 3,6-дюймовий зовнішній екран, який мав доволі велику верхню рамку, тому Razr 50 Ultra аж просився більший дисплей. Це й стало основною фішкою оновленого дизайну, на зовнішню панель помістився вже 4-дюймовий екран, в якому збереглися вирізи під спалах та два модулі камер.
Більший дисплей зробив дизайн Razr 50 Ultra ще більш футуристичним та зручнішим у використанні. Тепер в закритому положенні можна бачити більше інформації та простіше керувати інтерфейсом.
Ще одна помітна відмінність смартфона – це вставка з екошкіри на тильній панелі, яка замінила матове скло, що використовувалося в Razr 40 Ultra. Не маю жодних претензій до надійності такого рішення, за тиждень його щоденного використання без чохла на ньому не з’явилося потертостей чи подряпин.
Втім, можливо, для цього потрібно більше часу. Але також зазначу, що цей полімерний матеріал дуже приємний на дотик, і його використання дозволило значно не міняти вагу Razr 50 Ultra, попри більший зовнішній дисплей та більший акумулятор. Порівняно з попереднім поколінням вага виросла всього на 4 грами до 189 грамів.
Смартфон також зберіг захист від води IPX8, але як і всі складані моделі не має високого ступеня захисту від пилу через механічний шарнір, який поки що жоден виробник не зміг зробити повністю герметичним.
Всі клавіші керування в Razr 50 Ultra винесені на праву грань, тут знаходиться кнопка живлення, в яку вписаний сканер відбитків пальців, до речі, дуже швидкий, та роздільні клавіші регулювання гучності. На лівій грані можна знайти лоток для двох nanoSIM-карт, а на нижній розташовано динамік та порт USB Type-C 2.0.
До слова, динаміків у смартфоні двоє, окрім нижнього також є розмовний, що розташований над внутрішнім екраном, який використовується як для телефонних розмов, так і для створення ефекту стерео під час перегляду відео чи прослуховування музики. Динаміки Razr 50 Ultra не можна віднести до найбільш потужних у смартфонах, але зі своєю роботою вони справляються.
Загалом ергономічність Razr 50 Ultra знаходиться на хорошому рівні, проте варто зазначити, що як і раніше смартфон дуже складно відкривати однією рукою через тугий шарнір. Теоретично це можливо, можна навіть приловчитися не зачіпати внутрішній екран нігтем великого пальця, але на практиці є реальний ризик випустити смартфон з руки. Ну або допомагати собі кожного разу розкривати апарат носом.
Дисплеї
Розпочну із зовнішнього екрана. Як я вже зазначав, він виріс до 4 дюймів і так само використовує матрицю LTPO pOLED, але вже з вищою роздільною здатністю 1272 x 1080 точок, частотою оновлення 165 Гц та піковою яскравістю 2400 ніт.
Це дуже якісний екран з чудовою передачею кольорів. До того ж на нього можна виводити різноманітну інформацію, від віджетів до окремих програм. Варто зазначити, що саме віджети використовують всю площу дисплея, навіть попри те, що вирізи під камери перекривають частину інтерфейсу. Але їхня кількість обмежена. Наприклад є віджет Spotify, погоди, календаря, секундоміра, акцій та міні-ігор, якщо потрібно згаяти трохи часу.
Окрім того, на зовнішньому екрані можна запускати деякі програми, за замовчанням вони не використовують всю площу екрана, але є можливість «розтягнути» їх на весь дисплей. Але варто враховувати, що в обох випадках інтерфейс застосунків доволі сильно стискається і по ньому може бути важко попадати пальцями. Хоча, наприклад, користуватися картами Google на зовнішньому екрані дуже зручно. Перегляд навігації в такому форматі, до того ж буде споживати менше заряду батареї. До того, на зовнішньому дисплеї навіть є можливість користуватися віртуальною клавіатурою і писати листи або повідомлення.
Внутрішній гнучкий LTPO pOLED екран отримав діагональ 6,9 дюйма з роздільністю 2640 × 1080 точок, частотою оновлення 165 Гц, піковою яскравістю аж 3000 ніт, підтримкою HDR10+ та 120% охопленням колірної гами DCI-P3. Це значний апгрейд не тільки для лінійки Motorola Razr, але й для складаних смартфонів загалом.
Втім, гнучкий екран досі має свої обмеження. Він покритий пластиковою захисною плівкою, яку буде легше пошкодити, ніж скло. Дехто може закидати таким екранам наявність складки у місці згину дисплея. Проте в Razr 50 Ultra вона стала менш помітною і менше відчувається при проведенні пальцем.
Платформа та швидкодія
Смартфон використовує платформу Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 з графікою Adreno 735. Це формально флагманський процесор, але з трохи меншою продуктивністю, ніж Snapdragon 8 Gen 3. Але його буде більш ніж достатньо для будь-яких задач на Android, тим більше враховуючи 12 ГБ оперативної та 512 ГБ вбудованої пам’яті.
Інші можливості платформи пропонують бездротові модулі Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 та NFC, а також підтримку систем позиціювання GPS, BDS, QZSS та GALILEO.
Razr 50 Ultra працює на операційній системі Android 14 з майже стоковим інтерфейсом, який лише доповнений фірмовими утилітами Motorola та жестами, наприклад, для швидкого запуску ліхтарика та камери.
Такий «лайтовий» підхід до інтеграції власного софта дозволив Motorola забезпечити в Razr 50 Ultra високу плавність роботи інтерфейсу і загалом приємний досвід роботи зі смартфоном. Навіть попри те, що його платформу не можна назвати прямо зовсім флагманською, на практиці її можливостей вистачає із запасом.
При цьому варто зазначити, що під час активного використання смартфон майже не гріється, а під навантаженням та в іграх стає теплим, але не гарячим. Стрес-тест в 3DMark також показує стабільність на рівні 77%, що є хорошим результатом для такого компактного смартфона.
Камери
Razr 50 Ultra отримав значний апгрейд камер, тепер в смартфоні використовується два 50-мегапіксельні модулі:
- ширококутний з діафрагмою f/1.7, матрицею 1/1.95″, пікселями 0,8 мкм, фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією;
- телефото з діафрагмою f/2.0, матрицею 1/2.76″, пікселями 0,64 мкм, фазовим автофокусом, 2x оптичним зумом та електронною стабілізацією.
В Motorola вирішили відмовитися від надширококутної камери, замінивши її модулем з можливістю двократного оптичного зуму, і це виявилося хорошим рішенням. Сценаріїв використання телефото камери загалом більше, адже під час зйомки в місті частіше хочеться «вихопити» об’єкт наблизивши його.
Якість фото також зросла, основна камера робить знімки з кращою деталізацією, як вдень, так і вночі. Втім, обидва модулі можуть промахуватися з балансом білого.
Приклади фото з ширококутної камери:
Приклади фото з телефото камери:
Однією з головних фішок камер Razr 50 Ultra, як на мене, є можливість використовувати їх для селфі, виводячи зображення на зовнішній екран.
Для відеодзвінків є 32-мегапіксельна камера, яка знаходиться у верхній частині внутрішнього гнучкого екрана.
Вона дещо поступається якістю знімків основним камерам, але для відео її буде більш ніж достатньо.
Автономність
Смартфон отримав збільшений до 4000 мА⋅год акумулятор, який разом з енергоефективною платформою мав би покращити автономність порівняно з торішньою моделлю. По факту так і вийшло, але не варто розраховувати на дуже значний приріст.
В тесті автономності PCMark апарат протримався трохи понад 15 годин, що дуже добре порівняно з 11 годинами Razr 40 Ultra, проте реальна автономність смартфона сильно залежить від сценаріїв використання. З мого досвіду, в середньому вона складе один день роботи, при 5 годинах активного екрана. В такому режимі до кінця дня батарея розрядиться до 20-30%.
Смартфон підтримує швидку дротову зарядку до 45 Вт, бездротову до 15 Вт та реверсивну до 5 Вт.
Завантаження коментарів …