Jusant – це рідкісний подарунок. Спокійна, медитативна, неймовірно мила пригода, у якій ви маєте задертися на верхівку височенної башти, щоб допомогти другові. Це гра від студії Don’t Nod, тож вона точно варта уваги.

Гра Jusant
Жанр action/adventure
Платформи Windows, PlayStation 5, Xbox Series X/S
Мови англійська
Розробник Don’t Nod
Видавець Don’t Nod
Посилання
dont-nod.com

Пустеля

Невідомо де, невідомо коли. Посеред величезної пустелі, яка була колись дном океану, серед останків морських молюсків, залишків рифів та решток затонулих кораблів стоїть величезна башта. Одинока подорожня в пончо з торбинкою на спині бреде в бік башти. Їй треба піднятися на цю гору, високо-високо, за самі хмари, щоб… можливо щоб повернути воду.

Хто ця дівчина, чи дівчина це взагалі? Звідки в неї ці татуювання? Хто спочиває в її торбинці? Чому вона має піднятися на цю башту? Насправді це не важливо. Jusant – це той самий випадок, коли подорож важливіше ніж ціль.

Башта

Колись тут жили. Люди наповнювали це місто сміхом, збиралися в кав’ярнях, будували човни, виховували дітей, робили чудові барельєфи на стінах та химерні малюнки в потаємних печерах. Пересувалися по численних сходах, ліфтах, містках та переходах.

Зараз нікого нема. Залишилися лише рештки колишнього життя, покинуті речі, порожні коридори, зали з гулкою луною. Та листи, купи листів та записок, які розповідають історії минулого. Часом це якісь незначні побутові подробиці, часом сповіді, часом зізнання. За бажанням з цих листів можна багато що дізнатися. Але… чи буде у вас бажання читати, коли треба шукати шлях угору.

Угору

Механіка скелелазіння вже давно використовується в іграх. Хоч в тій самій серії Tomb Raider, хоч в Assassin’s Creed, хоч в Zelda. Але в Jusant скелелазіння це меншою мірою аркада, ніж в згаданих вище іграх.

Тут вам треба шукати правильний шлях угору, забивати додаткові кріплення для мотузок, давати рукам відпочити, використовувати інерцію та таке інше. Ні, це жодним разом не симулятор, але й не зовсім аркада. Скоріше збалансований досвід. Хоча звісно ж, тут є і чисто аркадні елементи, як то вітер, який може допомагати чи заважати сходженню, або використання дивовижних рослин, а часом і потвор як зачепи для рук.

Лізти краще за все за допомогою геймпаду. Ліва рука – лівий тригер, права рука – правий тригер. Зачеп – переміщення, зачеп – переміщення. Це дійсно дуже зручно. Грати з клавіатури теж можна, але геймпад однозначно краще.

Музика вітру

Jusant – це дуже неспішний, дуже заспокійливий та медитативний досвід. Тут не варто поспішати, краще насолоджуватися краєвидами, чудернацьким поселенням в середині скелі/рифу. Шукати бокові проходи до вівтарів, пірамідок-каїрнів. Вишукувати великі мушлі, які дають змогу підслухати як це місто звучало колись, і так, збирати додаткові листи. Може так ви зрозумієте хто ця дівчина, що вперто повзе угору.

У грі дуже класний звук і приємна фонова музика, для яких варто використовувати навушники.

А ще в Jusant дуже цікавий, наче дуже простий, але приємний візуальний стиль, який пасує цій грі.

Подорож на один вечір

Jusant невеличка гра. У неспішному темпі її можна пройти за 4 години, тобто за один вечір. Знову ж таки, зараз це радше перевага ніж вада. А взагалі-то, це майже еталонна гра для Game Pass. Купувати таку невеличку гру за повну ціну можливо і не варто, хоча і коштує вона лише 438 грн. А ось якщо у вас є Game Pass, то Jusant сто відсотків варто спробувати. Це дуже добра, дуже тепла гра, яка залишає по собі приємний післясмак.