"Бетмен-нінджя" / Batman Ninja 2018 року – це мультфільм, який за описом виглядав як дивні марення під час хвороби при температурі під 40 градусів, однак у реальності виявився цілком цікавою роботою. Бетмен з товаришами та ворогами потрапляють у феодальну Японію (це все явно частина підступної рекламної компанії Assassin's Creed Shadows – прим. ред.) та переймають її традиції, щоб перемогти лиходіїв. Яскраво, фансервісно, динамічно та без зайвого напруження – мультфільм вийшов ідеальною розвагою, хоча тоді здавалося, що лише на один раз.
Але у 2025 році сталася прем’єра його повноцінного продовження – одразу для цифрового та фізичного придбання. "Бетмен-нінджя проти Ліги Якудза" / Batman Ninja vs. Yakuza League працює абсолютно на тих самих елементах, що й попередник, але значно збільшився у масштабах. І виявилося, що формула нестандартної зустрічі Заходу та Сходу все ще тішить – якщо не просити від неї забагато.
Назва | "Бетмен-нінджя проти Ліги Якудза" / Batman Ninja vs. Yakuza League |
Жанр | анімація, супергероїка |
Режисер | Джюнпей Мізусакі, Шінджі Такагі |
Ролі озвучували | Коічі Ямадера / Джо Деніелс, Дайсуке Оно / Х’юстон Хайєс, Акіра Ішіда / Девід Матранга, Кенга Каваніші / Нейтан Вілсон та інші |
Студії | Warner Bros. Japan, DC Entertainment, Warner Bros. Animation, Kamikaze Douga, YamatoWorks |
Хронометраж | 1 година 29 хвилин |
Рік | 2025 |
Посилання | IMDb |
Історія мультфільму стартує майже одразу після фіналу "Бетмена-нінджя". Бетмен та команда повернулися з Японії до сучасного Готема, однак виявилося, що їхні справи у минулому не залишилися без наслідків. У новій сучасності не існує ані Японії в океані, ані Ліги Справедливості. А головною проблемою супергероїв майже одразу стає якудза. Тож головним героям доведеться опанувати вже сучасні навички ведення бою у традиціях Японія, не забувши поєднати їх с власними знаннями та особливостями.
До речі, представники якудзи падають на головних героїв прямо з повітря через так званий "дощ якудза", в якому замість краплин води – небезпечні злочинці. Ні, це жарт. Так, це прямо початок мультфільму. І так, з подібних шалених моментів складається майже весь "Бетмен-нінджя проти Ліги Якудза" / Batman Ninja vs. Yakuza League. Що водночас і головний плюс історії, і її основний стоп-момент.
Серед фанатів попкультури склалося враження, що комікси DC – це завжди щось серйозне та пафосне. Це навіть враховуючи мультсеріал "Юні титани, вперед!" / Teen Titans Go!, який активно висміює все на світі. Так ось, в "Бетмені-нінджя проти Ліги Якудза" / Batman Ninja vs. Yakuza League навіть серйозність перетворюється на комедійний елемент, а різноманітні геги, жарти та візуальний гумор стають основою абсолютно всього. І гумор цей гарний: він цілком розуміє простоту та несерйозність ситуацій, в які потрапляють головні герої, та відповідно адаптується під кожну. Помножте це на непоганий фансервіс – і отримаєте якісний твір, який не завантажує голову дрібницями, а в першу чергу розважає, відволікає від проблем та залишає приємні враження.
Аніме давно стало невіддільною частиною сучасної індустрії розваг, і багато західних компаній намагаються обережно імплементувати елементи японської анімації у власні твори. Автори "Бетмена-нінджя проти Ліги Якудза" / Batman Ninja vs. Yakuza League обрали інший шлях: перемикач на максимум, ніяких обмежень. Великі людиноподібні роботи? Тримайте, Бетмену таке личить. Поєднання традиційного японського одягу та супергеройських костюмів? На здоров’я, дизайн у мультфільмі – це суцільне задоволення, тут навіть на другорядних персонажів приємно дивитися.
Фільм настільки відірваний від сучасних трендів, які просувають єдність канону та розвиток центральної історії крізь різні формати подачі та медіа, що навіть на події першого "Бетмена-нінджя" забиває. Джокера там перемогли? Та яка різниця, занадто гарний образ в контексті сетингу та обраної стилістики, щоб їм нехтувати. Тримайте краще ще злого Супермена, який працює на якудзу. І це навіть не спойлер. А ще ця особливість дозволяє дивитися другу частина зовсім без знання першої, що теж у якомусь сенсі плюс.
Заспойлерити мультфільм майже неможливо, бо все, що про нього можна сказати, більше нагадує хвору фантазію. А деякі моменти взагалі не описати адекватними словами. Це краще бачити наочно.
До того ж студії Kamikaze Douga та YamatoWorks постаралися, щоб дивитися мультфільм було приємно у кожній сцені. Цікавий візуальний стиль, який ніби об'єднує традиції анімації Америки та Японії, швидко стає насолодою для очей та розуму фанатів будь-якої анімації. Настільки гарний і вигадливий екшн в художніх творах трапляється не часто. Проте варто відзначити, що все ж з виключно з анімаційного погляду новий "Бетмен-нінджя" доволі специфічний та сподобатися здатен далеко не всім.
"Специфічність" взагалі стає головною ознакою мультфільму, особливо якщо ви не дуже розбираєтесь у нюансах коміксів DC та класичних аніме-тропах. Це робота від нішевих фанатів для нішевих фанатів, яка часом зовсім не квапиться пояснювати "новачкам", що ж саме відбувається на екрані. Тому комусь друга частина "Бетмена-нінджя" видасться ще більш божевільною, ніж попередня.
Втім, якщо продумані історії для вас – це далеко не центральний елемент анімаційних творів, якщо ви здатні просто віддатися загальному вайбу, поза контекстом котрого всі враження зруйнуються, то "Бетмен-нінджя проти Ліги Якудза" / Batman Ninja vs. Yakuza League вам стовідсотково сподобається. Тільки не показуйте його зайвий раз дітям, вони навряд щось в ньому зрозуміють.
Красномовний доказ, що "доросла" анімація – це зовсім не жорстокість, секс та провокації, а все ж грамотна взаємодія з матеріалом та поважне ставлення до глядачів. І в "Бетмені-нінджя проти Ліги Якудза" / Batman Ninja vs. Yakuza League цього достатньо.