Компанія ASUS оновила преміальну лінійку Zenbook Pro, розраховану на професійних користувачів, моделлю Zenbook 14 Pro OLED (UX6404). Це відносно компактний 14,5-дюймовий ноутбук з OLED екраном, вагою 1,6 кг та потужними комплектуючими. Що він може запропонувати та чи справді підходить для вибагливих до швидкості роботи та графіки завдань я розкажу в цьому огляді.

Характеристики Zenbook 14 Pro OLED

Модель ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404)
Дисплей OLED, 14,5”, роздільна здатність 2880х1800, співвідношення сторін 16:10, частота 120 Гц
Процесор Intel CoreTM i9-13900H
Оперативна пам’ять 32 ГБ DDR5-4800
Сховище 1 ТБ
Графіка NVIDIA GeForce RTX 4060 8 ГБ
Порти HDMI 2.1, USB 3.2 Gen 2 Type-A, аудіороз’єм для підключення навушників та гарнітури, SD (UHS-II, 312 МБ/с), USB 3.2 Gen 2 Type-C, Thunderbolt 4 USB-C
Бездротові модулі Wi-Fi 6e (802.11ax), Bluetooth 5.2
Камера Full HD-камера, інфрачервоний датчик з підтримкою Windows Hello
Аудіо Акустична система з 2 динаміків, Dolby Atmos
Клавіатура Клавіші острівного типу з підсвічуванням
Акумулятор та зарядка 76 Вт·год, блок живлення 200 Вт
Розміри 321,8 x 223,3 x 17,9 мм
Вага 1,6 кг
Рекомендована вартість 99 999 грн

Комплектація Zenbook 14 Pro OLED

В комплекті з ноутбуком постачається тканинний чохол для транспортування, блок живлення на 200 Вт та перехідник з USB Type A на Ethernet.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Як видно, комплектація не дуже широка, особливо якщо порівнювати з ігровими ноутбуками ASUS, але принаймні чохол є доволі приємним бонусом для повсякденного використання.

Дизайн та зручність використання

Zenbook 14 Pro OLED отримав простий, навіть трохи строгий дизайн з мінімальною кількістю деталей, що, звісно, контрастує з останніми ігровими моделями Zephyrus та Vivobook. Судячи з усього, це має одразу створити у користувача відчуття, що перед ним утилітарний робочий інструмент, який не має відволікати фактурними малюнками та прихованими написами. Що ж, якщо задум був справді таким, то дизайнери зі своєю роботою справилися.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Для початку, кришка дисплейного блока в Zenbook 14 Pro OLED повністю матова, в її правій частині знаходиться нова монограма логотипа ASUS, яка мені постійно нагадує емблему «Зоряного флоту» із серіалу та фільмів «Зоряний шлях». В нижній частині кришки розташовано малопомітний напис ASUS Zenbook.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Ноутбук дуже легко розкривається однією рукою, проходячи славнозвісний «тест на кришку». Але нехай легкість та плавність роботи шарніра не вводить вас в оману при першому знайомстві, адже він чудово фіксує екран у всіх положеннях

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Дисплей в Zenbook 14 Pro OLED має тонкі рамки з усіх чотирьох сторін, над ним розташовано невеликий блок з FullHD вебкамерою та інфрачервоним датчиком для розпізнавання обличчя через функцію Windows Hello.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Клавіатура займає майже всю ширину основи корпусу, а одразу під нею розташований великий тачпад із новим маніпулятором ASUS DialPad.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Клавіші острівного типу в Zenbook 14 Pro OLED з ходом 1,4 мм виявилися приємними для набору великих текстів. Обрана інженерами ASUS відстань 19,05 від центру однієї кнопки до центру іншої є чудовою для швидкого друку. Короткий, але відчутний хід з невеликим кліком забезпечує приємне відчуття під час набору та довгої роботи з клавіатурою.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Тачпад в Zenbook 14 Pro OLED також дуже сподобався у використанні, він достатньо великий, має скляну поверхню та спеціальне гідрофобне покриття, яке забезпечує приємне тактильне відчуття та дозволяє пальцям легше ковзати по поверхні сенсорної панелі.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

У лівому верхньому куті тачпада розташований ASUS DialPad – це круглий маніпулятор, який є частиною сенсорної панелі та трохи втоплений в її поверхню. Він активується спеціальною сенсорною кнопкою, що знаходиться в протилежному правому куті тачпада.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Це не перший раз, коли ASUS використовує схожий елемент керування у своїх ноутбуках для творців контенту, але вперше коли він отримав розширену функціональність.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

За замовчанням, DialPad в Windows 11 може міняти гучність динаміків та яскравість екрана, проте в утиліті ProArt Creator Hub його можна налаштувати майже для будь-якої встановленої програми. По суті, будь-які клавіатурні скорочення, які можуть виконувати певні функції в софті, можуть бути призначені на одну з 8 опцій, які підтримує DialPad для однієї програми.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Я спробував призначити на маніпулятор зміну розміру зображення в редакторі фотографій Affinity Photo, яке спрацьовує зі скороченням Ctrl+Alt+I, і хоча періодично відбувалася затримка між дією на DialPad та реакцією інтерфейсу програми. Але в цілому маніпулятор зі своєю задачею справлявся.

За замовченням в ProArt Creator Hub є пресети для офісного пакета Microsoft та професійних редакторів від Adobe, серед яких Photoshop, Premiere Pro, Lightroom Classic, Illustrator та After Effects. Для останніх DialPad має розширену підтримку з можливістю винести на колесо маніпулятора певні інструменти, наприклад, зміну розміру пензля, або призначити одразу групу схожих функцій, як роботу з шарами.

Окрім того, ProArt Creator Hub також підтримує маніпулятор Surface Dial від Microsoft, тож при одночасній роботі з ним та з DialPad не буде виникати конфліктів, навпаки, можна рознести між ними потрібні опції.

Загалом, цього разу можливості ASUS DialPad справді стали ширше та він має більшу функціональність, тож він може прискорити та полегшити роботу при створенні контенту, особливо в програмах Adobe.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Повертаючись до дизайну Zenbook 14 Pro OLED, варто зазначити, що товщина його корпусу складає 17,9 мм, це доволі мало, враховуючи потужні компоненти. Окрім того, вага моделі досягає 1,6 кг, що дозволяє комфортно носити її із собою протягом дня в рюкзаку або сумці. При цьому корпус ноутбука зроблений з алюмінієвого сплаву та пройшов загалом 26 тестів на витривалість за військовим стандартом MIL-STD-810H.

Порти

Для підключення до Zenbook 14 Pro OLED периферії можна використовувати роз’єми розташовані на бокових гранях корпусу. На лівій можна знайти власний конектор ASUS для підключення блоку живлення, HDMI 2.1, USB 3.2 Gen 2 Type-A, аудіороз’єм для підключення навушників та гарнітури.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

На правій стороні розташований слот для карт пам’яті формату SD (UHS-II, 312 МБ/с), один порт USB 3.2 Gen 2 Type-C, а також один Thunderbolt 4 USB-C.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Як видно, модель пропонує доволі збалансований набір портів, особливо враховуючи наявність SD-картридера, що зручно для професіоналів, які працюють з фото та відео.

Дисплей

Ноутбук оснащено 14,5-дюймовим OLED екраном зі співвідношенням сторін 16:10, роздільною здатністю 2880х1800 точок, піковою яскравістю 550 ніт, мінімальною яскравістю 0,0005, контрастністю 1000000:1, часом відгуку 0,2 мс та частотою оновлення 120 Гц.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Дисплей Zenbook 14 Pro OLED здатен показувати 100% колірного простору DCI-P3, має сертифікацію VESA DisplayHDR 500 True Black та Pantone. Ноутбук використовує якісну матрицю з хорошим калібруванням, яке користувач може за бажанням поміняти. В утиліті MyASUS є чотири опції відображення: Native – дуже яскраві кольори; sRGB – стандартна колірна палітра для роботи з інтернетом; DCI-P3 – кінематографічні кольори; Display P3 – широкий колірний простір наближений до природніх кольорів.

Окрім цих вже встановлених виробником варіантів калібрування, користувач також може самостійно міняти колірну температуру та зменшувати кількість синього кольору, роблячи картинку «теплішою».

Загалом Zenbook 14 Pro OLED пропонує екран відповідно до позиціювання, він чудово підійде для роботи із фото, відео, графікою та створення контенту.

Продуктивність

Ноутбук побудовано на платформі Intel, у випадку тестової версії – це вже добре знайомий нам Intel Core i9-13900H – 14-ядерний 10-нм процесор з 6 продуктивними ядрами та 8 енергоощадними, що здатен розганятися до 5,4 ГГц та має 24 Мб кеш-памʼяті. Це популярний серед виробників ігрових ноутбуків чип, ASUS використовує його в лінійці ROG Zephyrus, зокрема в нещодавно протестованому нами ROG Zephyrus M16. Тому забігаючи наперед можна відзначити, що це доволі швидкий процесор.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Доповнює платформу 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5-4800. Цікаво, що 16 ГБ розпаяні на платі, в той час, як ноутбук також використовує слот SO-DIMM, тобто в конфігураціях Zenbook 14 Pro OLED з 16 ГБ «оперативки» користувач з часом може збільшити її об’єм до максимальних 48 ГБ.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Для зберігання даних в ноутбуці використовується слот M.2 з накопичувачем PCIe4.0x4 NVMe SSD, у випадку з тестовою конфігурацією це було сховище на 1 ТБ з високою швидкістю зчитування інформації 7010 МБ/с та запису 5272 МБ/с.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Окрім інтегрованої графіки Intel Iris Xe з 1 ГБ пам’яті, Zenbook 14 Pro OLED виправдовує приставку Pro наявністю дискретної мобільної відеокарти NVIDIA GeForce RTX 4060 з 8 ГБ пам’яті.

Для підключення до інтернету ноутбук використовує Wi-Fi 6E, а для аксесуарів та навушників є бездротове з’єднання через Bluetooth 5.2.

Враховуючи позиціювання ноутбука маємо відповідну платформу з хорошим рівнем швидкодії, що підтверджується синтетичними тестами. В PCMark 10 ноутбук набирає 7 678 балів, що більше, ніж результат 6 374 бали у Vivobook S15 OLED з таким же процесором, але графікою Intel Arc, та набагато менше, ніж 11 629 балів в ігрового ROG Zephyrus M16 з графікою NVIDIA GeForce RTX 4090.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

При відключенні від зарядного пристрою, рівень швидкодії ноутбука зменшується, адже вбудований акумулятор не може забезпечити процесору та графіці потрібний рівень потужності. Це добре видно за результатами PCMark 10, в якому ноутбук при живленні від батареї набирає 4 399 балів. При чому перемикання режимів продуктивності не сильно впливає на цей результат.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

В новому тесті Cinebench 2024 ноутбук в багатопотоковому режимі набирає 652 бали, а в однопотоковому 116 балів. В першому випадку результат Intel Core i9-13900H менше, ніж в M1 Max, але в другому чип Intel виявляється трохи швидшим.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

В Cinebench 2024 також з’явився тест відеокарт, в якому GeForce RTX 4060 набирає 7711 балів, що є хорошим результатом.

Загалом, продуктивності роботи системи достатньо для роботи з фото, відео та не надто складних завдань з рендерингу. Щодо ігор, то можливостей платформи Zenbook 14 Pro OLED достатньо для сучасних проєктів, але, наприклад, якщо брати той же Starfield, то з рідною роздільною здатністю 2880х1800 точок з налаштуваннями графіки на Ultra будуть просідання нижче 30 FPS, в той час, як при зниженні до рівня High можна отримати стабільні 30-35 FPS. Зниження роздільності, звісно, дозволить ще більше підвищити FPS.

В цілому ноутбук забезпечує високий, як для відносно компактної моделі, рівень швидкодії, яка відповідає його позиціюванню.

Нагрів та стабільність роботи

Швидка платформа викликає закономірне побоювання щодо нагріву корпусу Zenbook 14 Pro OLED під навантаженням, але одразу зазначу, що система охолодження ноутбука справляється зі своєю роботою. В цій моделі компанія ASUS використовує систему IceCool Pro, яка складається з п’яти теплових трубок, двох тонких вентиляторів з 84 лопатями та чотирьох вентиляційних отворів.

В стандартному тесті стабільності системи AIDA64 тротлінг з’являється тільки на самому початку навантаження, коли вентилятори системи охолодження ще не встигають розкрутитися.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Надалі температура процесора падає та в середньому тримається на рівні 68 градусів Цельсія, при середній частоті 2,5 ГГц, що є хорошим результатом для ноутбука.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Корпус Zenbook 14 Pro OLED при цьому найбільше нагрівається в верхньому лівому куті над клавіатурою, але самі клавіші, тачпад та область навколо нього залишаються ледь теплими. Рівень шуму системи охолодження досягає понад 50 дБ, що загалом на рівні з ігровими моделями ASUS.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

В тесті стабільності 3DMark Speed Way ноутбук показує результат 99,3%, що говорить про ефективність системи охолодження не тільки для процесора, але й для відеокарти.

Динаміки

Аудіосистема Zenbook 14 Pro OLED складається з двох динаміків, що розташовані по боках нижньої частини корпусу ближче до користувача. Вони підтримують просторове аудіо Dolby Atmos та програмний підсилювач звуку ASUS Audio Booster.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Звучать динаміки справді доволі голосно та з відчутною об’ємністю, втім, як і в більшості ноутбуків їм не вистачає нижніх частот, тож можна розраховувати на комфортний перегляд відео, але не всі жанри музики будуть звучати добре.

Автономність

Ноутбук отримав вбудований акумулятор на 76 Вт·год, якого вистачає на 8 годин роботи в офісному режимі. Відповідно, в залежності від складності завдань, автономність моделі може варіюватися.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Заряджається Zenbook 14 Pro OLED від комплектного блоку живлення на 200 Вт.

Огляд ASUS Zenbook 14 Pro OLED (UX6404) – креативний клас

Ноутбук також підтримує зарядку через порти USB-C від 65 Вт, але в такому випадку вона займає більше часу та при підключенні такого блоку живлення користувач не зможе отримати повну потужність системи.