Українська правда

ASUS TUF Gaming VG27WQ3B: недорогий ігровий монітор на швидкісній VA-панелі

ASUS TUF Gaming VG27WQ3B: недорогий ігровий монітор на швидкісній VA-панелі
0

Ігрові VA-монітори, хоча й мають ряд відчутних переваг над IPS-моделями, завжди їм суттєво програвали у динамічних іграх. Проте останнім часом ситуація, схоже, змінюється на краще – минулого року ми познайомилися з ASUS ROG Strix XG32WCMS. Це дуже цікавий монітор на новій панелі, яку виробник називає Fast VA, що майже не поступається у "швидкості" ігровому IPS. І от сьогодні у нас на огляді доступніша модель на такій панелі – 27-дюймова ASUS TUF Gaming VG27WQ3B з роздільною здатністю 1440p.

Характеристики ASUS TUF Gaming VG27WQ3B

Діагональ27”
Кривинатак, 1500R
Співвідношення сторін16:9
Тип екранаFast VA
Роздільна здатність2560×1440
Крок пікселя0,233 мм (109 PPI)
Частота оновлення180 Гц
Колірне охопленняРозширене, 125% sRGB
Яскравість300 кд/м²
Контраст5000:1
Настінне кріпленняVESA 100×100
Регулюваннянахил вперед-назад
Роз’єми1× DisplayPort 1.4, 2× HDMI 2.0, аудіо мініджек
Додаткова функціональністьAMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC (сумісність), вбудовані динаміки (2×2W)
Габарити (разом з підставкою), Ш×В×Г610 × 456 × 193 мм
Вага4,9 кг
Ціна в Україні8,599 грн

Дизайн

Монітор має досить типовий вигляд як для доступної лінійки TUF Gaming – у минулому ми бачили такі самі дизайнерські рішення й у 27-дюймовому VG27AQA1A, і у 30-дюймовому VG30VQL1A. Повна відсутність RGB-підсвічування і навіть просто яскравих елементів оздоблення, практичний чорний матовий пластик і мінімум написів сріблястою фарбою: лише маленьке лого виробника під екраном та ще одне, більше за розміром, плюс логотип лінійки – позаду.

Екран виконаний у традиційному вже "безрамковому" дизайні, коли його обрамляє лише тонка лінія бічної грані корпусу. Після включення з'являється додаткова чорна рамка навколо екрана, що ховається під захисним склом; загальна їхня ширина становить приблизно 8 мм.

Як і в інших моніторів лінійки TUF Gaming, що потрапляли до нас на огляд, у VG27WQ3B підставка у вигляді літери V – це може бути не дуже зручно, якщо на столі замало місця.

Також у цієї моделі бюджетний варіант "ноги" з єдиним регулюванням – нахилу вперед-назад (+23° ~ -5°). Втім, екран розташований трохи вище, ніж в моніторах для роботи з таким типом підставки, тому в іграх дискомфорту це практично не викликає.

Всі роз'єми розташовані в ніші під кріпленням підставки справа та орієнтовані вниз: це DisplayPort 1.4, 2 HDMI 2.0 і мініджек для дротових навушників. Блок живлення в ASUS VG27WQ3B вбудований.

Меню

ASUS TUF Gaming VG27WQ3B керується за допомогою трьох апаратних кнопок та 5-позиційного джойстика, що розташовані в правому нижньому куті на задній панелі. На дві кнопки можна призначити користувацькі функції в системному меню (за замовчуванням це виклик ігрового меню GamePlus та меню відеорежимів GameVisual).

Першим пунктом іде ігровий розділ — у ньому можна налаштувати ступінь овердрайву, активувати адаптивну частоту оновлення, обрати відеорежим у меню GameVisual, отримати доступ до ігрових параметрів у GamePlus (наприклад, увімкнути відображення частоти кадрів і навіть графік її зміни з часом) та налаштувати ELMB (Extreme Low Motion Blur).

Меню Image містить традиційні налаштування зображення — яскравість, контрастність, фільтр синього кольору у підсвічуванні, динамічний контраст тощо. У наступному меню, Color, можна змінити колірну температуру, насиченість кольорів та обрати один з трьох варіантів колірного простору.

Меню Input Select дозволяє вручну перейти на інший відеовхід, у MyFavorite можна змінити функції "гарячих клавіш", а в System Setup містяться системні налаштування — мова та поведінка екранного меню (українська локалізація присутня), рівень гучності вбудованих динаміків, скидання всіх налаштувань на заводські параметри тощо.

Функціональність

В ASUS TUF Gaming VG27WQ3B використовується 27-дюймова панель, яку виробник називає Fast VA: це розвиток технології VA, який відрізняється швидшою реакцією та меншою затримкою введення. Так, для цієї моделі час відгуку зазначений на рівні 1 мс (GtG), 0,5 мс (MPTR) – на рівні кіберспортивних IPS- і навіть TN-моделей. Fast VA - це вже досить стала назва, що використовується й іншими виробниками, також такі панелі інколи називають Rapid VA.

Роздільна здатність – 2560×1440 точок, або QHD. Це оптимальний варіант для 27 дюймів в іграх: розмір точки достатньо малий, щоб зображення виглядало щільним і не розпадалося на окремі пікселі (0,2335 мм, 109 PPI), при цьому гра у 1440p ще не надто вибаглива до ігрового "заліза".

Максимальна частота оновлення — 180 Гц (через DisplayPort; через HDMI – 144 Гц). Крім того, ASUS TUF Gaming VG27WQ3B має підтримку технології адаптивної частоти AMD FreeSync – і хоча в офіційних характеристиках це і не зазначається, виявився сумісним з NVIDIA G-Sync.

Як і інші ігрові монітори ASUS, VG27WQ3B підтримує фірмову технологію Extreme Low Motion Blur (ELMB): вона підвищує чіткість в динамічних сценах шляхом відключення підсвічування "через кадр". Вона значною мірою знижує максимальну яскравість, а от інший недолік такого рішення — мерехтіння екрана — на високій частоті оновлення відчувається не дуже сильно.

Як і у 32-дюймового XG32WCMS свого часу, екран в ASUS VG27WQ3B також вигнутий, радіус кривини такий самий - 1500R (1,5 м). Це дуже помірний вигин, і на такій відносно "маленькій", як для вигнутих моделей, діагоналі, він майже не відчувається.

Зазначимо також наявність вбудованих стереодинаміків 2×2W.

Якість зображення ASUS TUF Gaming VG27WQ3B

Покриття екрана матове – у ньому відсутні паразитні відображення незалежно від кута огляду, навіть якщо дивитися практично збоку. Але в такому випадку чорний колір виглядає не настільки глибоким чорним, як на глянсових екранах — тому грати за ним краще при слабкому фоновому освітленні. Так званий "кристалічний ефект" майже відсутній – зернистість на однотонних ділянках зображення розгледіти практично неможливо, хіба що на макрознімку.

Як вже зазначалося, час реакції для цієї моделі зазначений на рівні 1 мс (GtG) – такий самий, як свого часу і в ASUS XG32WCMS, в якій також використовується панель Fast VA. Тому цього разу ми вже очікували чудових результатів у відображенні динамічних сцен і швидкої реакції на дії гравця – і не розчарувалися. ASUS VG27WQ3B нічим не поступається IPS-моніторам в шутерах та інших ігрових жанрах, де ці параметри мають важливе значення.

В налаштуваннях є можливість розгону панелі через OSD — пункт Variable OD в ігровому меню. Цей параметр має 5 рівнів інтенсивності й можливість повного вимкнення. Після тестів можна констатувати, що різниця між виключеним розгоном і першими трьома значеннями цього параметра мінімальна – об’єкти, що швидко рухаються екраном, залишаються досить чіткими, при цьому артефакти овердрайву у вигляді темних шлейфів повністю відсутні. На четвертому рівні чіткість помітно покращується, а на п’ятому – з’являються артефакти овердрайву, проте порівняно слабкі. В цілому, ми б радили перейти з початково вибраного третього рівня на четвертий.

Variable OD: Off, Level 1, Level 3, Level 4, Level 5 (частота оновлення 180 Гц):

Рівномірність чорного досить непогана як на вигнутий екран: хоча на тестовому фото, зробленому в темному приміщенні на чорному фоні за максимальної яскравості, і можна побачити світліші плями по всьому полю, проте в реальності їх розгледіти дуже важко.

Завдяки глибокому чорному, традиційно притаманному VA-панелям, трошки світліші ділянки не помітні у звичайному використанні монітора, на відміну від IPS-моделей. Достатньо зазначити, що це фото зроблене за витримки цілих 10 сек, тоді як на IPS-панелі такий рівень світіння виходить на витримках 1-2 сек.

Glow-ефект, типово для VA-панелі, мінімальний: за цим показником ASUS VG27WQ3B має набагато кращий вигляд за IPS-моделі. Якщо дивитися на екран зверху та збоку, на чорному фоні з'являється слабке світіння з фіолетовим відтінком.

Кути огляду, на жаль, також типові як для технології VA: при відхиленні вбік зображення суттєво втрачає контрастність (головним чином через те, що чорний сильно висвітлюється і перетворюється на сірий) та насиченість кольорів. Тож рішення зробити навіть такий відносно невеликий екран вигнутим було дуже правильним: таким чином користувач дивиться на периферійні ділянки екрана майже під тим самим кутом, що й на центр, і зображення по боках менше "вигоряє", ніж це було б на пласкому екрані.

Як і в цілому ряді останніх ігрових моніторах цього виробника, в ASUS VG27WQ3B є можливість вибору одного з трьох колірних просторів незалежно від поточного відеорежиму GameVisual: відповідний параметр називається Display Color Space, знайти його можна у пункті Color. Він може приймати три значення: Wide Gamut (максимальне колірне охоплення), DCI-P3 або sRGB.

У першому випадку охоплення становить 91% DCI-P3 (86% Adobe RGB) і повністю покриває простір sRGB. У другому охоплення мінімально зменшується, головним чином у червоній та синій зонах – до 89% DCI-P3. І нарешті у третьому воно значною мірою звужується: до 93% sRGB (70% DCI-P3, 69% Adobe RGB) — в цьому режимі кольори стають навіть занадто тьмяними.

При першому включенні монітор запускається в екорежимі й питає користувача, чи не бажає він перейти у стандартний — якщо погодитися, встановлюється режим Racing в меню GameVisual і максимальне колірне охоплення. З нього й почнемо.

В ASUS VG27WQ3B відсутні налаштування гамми – проте її значення, встановлене виробником, майже ідеально відповідає стандартному (2.2), з мінімальним відхиленням.

Найнижча яскравість трохи менша за 60 кд/м² - цього цілком достатньо для ігор при мінімальному фоновому освітленні, але у повній темряві екран може здаватися трохи яскравішим за комфортний рівень. Максимальна яскравість вище заявленої: 380 кд/м²; цього більше ніж достатньо для SDR-режиму і роботи за монітором навіть при дуже яскравому освітленні в приміщенні.

А от статична контрастність дещо не дотягує до "паспортних" характеристик (5000:1): максимум, який нам вдалося отримати, був трошки нижчий за 4000:1. Втім, це також дуже гарний показник, в рази вищий за те, що може продемонструвати навіть якісний IPS-монітор.

Регулювання колірної температури в цій моделі базове: користувач може обирати один з трьох шаблонів ("Теплий", "Нормальний" та "Холодний" або зробити ручні налаштування по трьох основних кольорах. Всі варіанти насправді виходять завищеними, і навіть у "теплому" колірна температура помітно вища за стандартну (6500K).

Якщо запропоновані варіанти не влаштовують і зображення здається надто "холодним", виправити це можна за допомогою параметру Blue Light Filter, який пропонує 4 рівні зменшення частки синього у підсвічуванні. З результатів замірів видно, що оптимальним для повсякденного використання є один з перших двох рівнів.

Цілком очікувано як на вигнутий екран, рівномірність колірної температури в ASUS VG27WQ3B відверто посередня: максимальне відхилення ΔE становить цілих 7.0 (найточніша її відповідність спостерігалась у верхній частині екрана, найгірша ситуація була у лівому нижньому куті).

А от рівномірність білого поля на подив дуже добра: верхня частина екрана практично не відхиляється від одного рівня яскравості, у нижній її зниження становить лише 7-9% - навіть пласкі монітори дуже нечасто демонструють такі результати.

Найвища точність кольоровідтворення виявилась у режимі максимального колірного охоплення (Wide gamut): тут максимальне значення ΔE було трохи вищим за 2, середнє — майже одиниця. Нагадаємо, вважається, що пересічний користувач не може побачити різницю між еталонним кольором та тим, що показує монітор, якщо цей параметр не перевищує 3.

Відеорежим User практично не відрізняється від Racing по всіх параметрах, включно з точністю кольоровідтворення, тому його можна використовувати як "запасний" – для збереження власних корекцій заданих виробником параметрів, і при цьому мати "чистий" і достатньо точно відкалібрований режим Racing.

У режимі sRGB блокуються майже всі налаштування зображення, крім яскравості: вона встановлюється на 65% (135 кд/м²), але може регулюватися у діапазоні від 28 до 180 кд/м². Колірне охоплення несподівано не обмежується до розмірів цього простору, а встановлюється у значення Wide Gamut – навіть якщо перейти у цей режим з іншого GameVisual, для якого у меню Display Color Space попередньо було обрано варіант sRGB.

Значення гамми знижується до 2.1, контрастність виходить відверто низька – 1300:1, а колірна температура встановлюється на рівні 7400K без можливості її корекції за допомогою фільтра синього. Точність кольоровідтворення дуже непогана, але трохи гірша за режими Racing або User: максимальне значення ΔE дорівнює трьом, середнє – півтора.

Інші відеорежими GameVisual відрізняються базовими налаштуваннями яскравості, контрасту, насиченості кольорів, гамми тощо. Трохи "осторонь" тут стоїть режим MOBA, де від усієї колірної гамми залишаються лише зелений та червоний кольори, та режим Night Vision, в якому імітується зображення у пристрої нічного бачення.

Візуально порівняти між собою режими GameVisual можна у наступній галереї.

GameVisual = Scenery, Racing, Cinema, RTS/RPG, FPS, sRGB, MOBA, Night Vision, User:

Оцінка межі
8.5
/ 10
Що сподобалось
  • Швидкісна панель Fast VA
  • якісне зображення
  • висока контрастність і глибокий чорний колір, особливо у порівнянні з IPS
  • 180 Гц
  • підтримка AMD FreeSync та сумісність з NVIDIA G-SYNC
Що не сподобалось
  • Типові для VA-панелі кути огляду
  • дуже проста підставка без регулювання висоти

ASUS TUF Gaming VG27WQ3B – недорогий ігровий монітор з вигнутим екраном і достойними характеристиками. Fast VA панель виявляється дійсно швидкісною, з високою чіткістю у динамічних сценах і швидкою реакцією на дії гравця. Поєднання 27-дюймової діагоналі та роздільної здатності 1440p на сьогодні є оптимальним з погляду на розмір і якість зображення та вимоги до продуктивності системи в іграх.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: