Українська правда

Тест-драйв Nissan X-Trail N-Trek: головні питання та відповіді

Тест-драйв Nissan X-Trail N-Trek: головні питання та відповіді
0

Кросовер Nissan X-Trail четвертого покоління (Т33) присутній в Україні кілька років, він добре знайомий вже існуючим власникам та потенційним зацікавленим клієнтам. Проте це не привід зупинятись в своєму розвитку, навіть навпаки – це привід зробити наступний крок та запропонувати щось нове в лінійці моделі. Наприклад, спеціальну версію Nissan X-Trail N-Trek, яку ми сьогодні й обговоримо у форматі найголовніших питань та відповідей!

Ось ця нова версія Nissan X-Trail N-Trek – чим вона така спеціальна?

Як мінімум, зовнішнім дизайном. Не змінюючи свій кузов загалом, кросовер Nissan X-Trail N-Trek має кілька відмінних деталей. Перш за все, око зупиняється на передньому бампері з виступаючими «іклами» навколо протитуманних фар. До речі, це LED-фари; як і майже вся передня оптика, лише вказівники поворотів мають лампи розжарювання. Другим характерним елементом є чорно-сріблясті 18-дюймові колісні диски з дуже цікавим дизайном: чорні подвійні спиці при наближенні до обода зливаються в один масивний сріблястий елемент. Десь ми вже таке бачили… Я навіть скажу де – схожі диски були на пікапі Nissan Navara періоду 2020-х років. Тільки там були 6-спицеві колісні диски, а тут маємо 5-спицеві.

Ну а далі – традиційні зміни для таких спецверсій: чорне оздоблення рейлінгів та чорні корпуси дзеркал (ну звісно, куди ж без цього?), лакована темно-сіра вставка на задньому бампері замість традиційної сріблястої, темна лінія навколо решітки радіатора замість звичної хромованої. Ось і всі відмінності. Здається, їх небагато; проте цього вистачає, щоб виділити Nissan X-Trail N-Trek поміж інших варіантів кросовера.

Дизайн актуального покоління Nissan X-Trail Т33 натякає не лише на попередників серій Т30 і Т31, а також і «справжні чоловічі позашляховики»; згодні? З такого погляду, нова версія Nissan X-Trail N-Trek гарно вписується в характер автомобіля, наче натякаючи на бажання позашляхових пригод. Ось тільки ці самі виступи-ікла переднього бампера розташовані так, що одними з перших будуть впиратись в сніг чи багнюку на бездоріжжя. Сказати б, що збільшився передній звис, проте немає жодної офіційної інформації про зміну габаритних розмірів. Все також заявлено наступне: довжина – 4,68 метра, ширина – 1,84 метра; висота – 1,725 метра; колісна база – 2,705 метра. Кліренс автомобіля Nissan X-Trail становить 192-210 мм залежно від силового агрегату, типу приводу, кількості місць в салоні; будь-якого додаткового збільшення кліренсу для версії N-Trek не заявлено.

Ну таке, не дуже багато відмінностей ззовні… А що в салоні?

В салоні знайома передня панель з парою великих дисплеїв та двоповерховою центральною консоллю, з окремим блоком клімат-контролю та зручним перемикачем-шайбою режимів руху, з бездротовою зарядкою та пам’яттю налаштувань електроприводу сидіння водія й навіть пасажира. Здається, хтось в коментарях писав, що це важливо для загальносімейного автомобіля – так ось, Nissan X-Trail все це має.

Позаду теж все знайомо: великі дверцята з можливістю майже перпендикулярного (85 градусів) відкривання та чудовий запас простору, диван другого ряду зсувається вперед-назад (близько 10 положень) та регулюється за кутом нахилу спинки (я нарахував 5 положень), окрема зона клімат-контролю та підігрів сидінь, бокові шторки від сонця. А якщо зазирнути ще позаду-позаду, то знайдемо навіть третій ряд сидінь. Проте місця там відверто мало: потрібно частково посунути диван другого ряду, щоб розмістити коліна; підголівники висуваються майже до даху й все одно дещо впираються в шию. Та й на нерівній дорозі помітно підкидає. В ці моменти заздриш пасажирам другого ряду, де набагато комфортніше – як з погляду оснащення, так і просто з погляду відчуття м’якості підвіски.

Але, як не крути, це додаткові +2 сидіння, що може стати важливою перевагою на екстрений випадок. Крім того, автомобіль Nissan X-Trail неочікувано вразив тишею: наприклад, під час руху з трасовою швидкістю близько 100-110 км/год, в салоні настільки тихо, що можна спокійно перемовлятись між водієм та пасажирами не лише другого, але й третього ряду сидінь.

Проте всі ці переваги були в автомобіля Nissan X-Trail Т33 ще від початку його кар’єри. Що ж змінилось саме у версії Nissan X-Trail N-Trek? Змінилось оздоблення сидінь: використано спеціальний водонепроникний матеріал, що буде дуже корисно для родин з маленькими дітьми та ризиком постійного забруднення сидінь, або для шанувальників річково-лісових пригод, які можуть нанести бруд в салон. Таке оздоблення має різні фактури в центральній частині сидіння (нагадує м’ячик для гольфу) та на елементах бокової підтримки, завдяки чому сидіння виглядає приємно, навіть попри однотонну темно-сіру колірну гаму. Причому не лише виглядає, але й сприймається приємно: ось ця центральна частина сидіння доволі цікава на дотик та гарно фіксує тіло. Тест-драйв автомобіля проходив як раз наприкінці осені та на початку зими, тому в цей момент особисто у мене не було зауважень до цих сидінь. Проте як буде відчуватись ось цей водонепроникний матеріал влітку (а перфорації та вентиляції сидінь, зрозуміло, тут немає) – питання залишається відкритим.

Салон знайомий буквально в кожному елементі: загальні форми передньої панелі, двоповерхова центральна консоль, дефлектори вентиляції та різні перемикачі. А також неймовірно зручний другий ряд сидінь (один з найкращих у класі) та хоч якийсь, але все ж існуючих третій ряд сидінь. Проте для того, щоб розмістити пасажирів на третьому ряду, доведеться дещо посунути пасажирів другого ряду – дякувати, рухомий диван дає змогу це зробити. З нового, що притаманне саме версії Nissan X-Trail N-Trek – оздоблення сидінь водонепроникним матеріалом. Для багажника 7-місного автомобіля заявлено об’єм 485 літрів, але це за умови складеного третього ряду сидінь. Адже коли сидіння третього ряду встановлені, то позаду залишається простору лише на пару пакетів з супермаркету та одну-дві спортивні сумки. Нижня прихована ніша мало функціональна: вона майже повністю зайнята різними елементами автомобіля, включаючи навіть акумулятор (це особливість версії з електрифікованим силовим агрегатом e-POWER). Проте загалом кросовер Nissan X-Trail нагадує той модульний конструктор: при 5-місному салоні – можна отримати збільшений об’єм багажника (575-585 літрів) та зручні пересувні полички, при 7-місному салоні та MHEV-гібриді – можна отримати більш простору нижню нішу.

А що з технічними змінами? Версія Nissan X-Trail N-Trek якось відрізняється?

Загалом – ні, не відрізняється. Маємо несучий кузов та повністю незалежні підвіски, а також маємо вже знайомий електрифікований силовий агрегат e-POWER: це коли за обертання коліс завжди відповідає електродвигун, а бензиновий турбомотор 1.5 VC-TURBO використовується лише для приводу генератора та отримання електроенергії. Причому автомобіль Nissan X-Trail N-Trek у виконанні для України завжди має силову установку e-POWER; звичайний MHEV-гібрид в цьому випадку не пропонується. Але пропонується різний тип приводу передній або повний e-4ORCE з окремими електромоторами попереду/позаду – маємо 157 кВт або 217 к.с. загальної потужності та крутний момент 330+195 Нм (для переднього/заднього електромотора).

Це вже стало традицією, що в сучасних автомобілях Nissan позначення e-POWER завжди означає щось гарне; а подвійне позначення e-POWER e-4ORCE, відповідно, означає подвійні переваги. Відповідно, тестовий автомобіль Nissan X-Trail N-Trek e-POWER e-4ORCE (ох яка довга назва…) втілив все найкраще, що є в цій моделі. Перш за все, чудову лінійність прискорень, що нагадує електромобіль: наскільки натиснута педаль акселератора – стільки тяги приходить на колеса, стільки динаміки показує автомобіль; причому без жодних пауз та затримок трансмісії або екологічно-толерантної дросельної заслінки. Але водночас є неймовірна плавність руху та вивільнення потужності та крутного моменту. Під час замірів динаміки, першу секунду-дві геть не виникає усвідомлення динаміки автомобіля; аж потім приходить розуміння того, що цифри швидкості змінюються все частіше й частіше – допоки не покажуть заповітну «сотню» лише за сім з невеличких секунд. Причому такий результат вдалось отримати для 7-місного автомобіля (залежно від конкретної комплектації, такий на 30-50 кг важчий за 5-місний) та на 18-дюймових зимових шинах (які зазвичай мають дещо більший опір коченню, у порівнянні з літніми шинами).

До речі, про 18-дюймові колеса та зимові шини – гадаю, саме їм потрібно сказати «дякую» за покращення комфорту. Поясню детально. Раніше особисто у мене були зауваження щодо налаштування шасі, яке є зараз в автомобіля Nissan X-Trail: в поворотах та на гальмуваннях помітні розгойдування кузова, є певні вібрації та наче якесь «схлипування» підвіски під час проїздів нерівностей. Сказати б, що навмисно «розслабили» підвіску для отримання максимально комфорту – але ж ні, це не зовсім так: загалом автомобіль не був жорстким, проте періодично проходили відчутні штурхани від поодиноких глибоких ям під колесами. Були певні натяки та підозри, що винні 19-дюймові колеса (і літні шини) на попередніх тестових автомобілях. Й саме зараз Nissan X-Trail N-Trek довів що ці підозри були справедливими: менші колісні диски та товсті «м’ясисті» шини (і ще раз згадаю, що вони були зимовими) дозволили зробити черговий крок на зустріч комфорту та м’якості підвіски. Розгойдування кузова лишились, проте болючих штурханів майже немає. Тому порада «менші диски, товстіші шини» у випадку Nissan X-Trail актуальна як ніколи.

І не хвилюйтесь про втрату керованості – просто розумієте, для Nissan X-Trail це питання навряд є ключовим. Автомобіль нормально реагує на повороти доволі легкого керма з середньою гостротою (2,5 оберти від упору до упору), крениться на поворотах та кланяється на гальмуваннях, а якщо перебрати зі швидкістю в повороті – то має певні уводи назовні віражу. Дякувати, всі ці процеси відбуваються доволі плавно, вони зрозумілі та логічні для пересічного водія й не розпалюють в його свідомості жодного драйверьского вогню або навіть свічечки. Можливо, це й на краще для повноцінного сімейного кросовера Саме тому я ось стверджую: для Nissan X-Trail куди важливіше і правильніше отримати більше комфорту – що й відбулось.

Чудовий силовий агрегат e-POWER з повним приводом e-4ORCE демонструє чудову динаміку: наразі саме Nissan X-Trail є найкращим в класі за прискоренням 0-100 км/год – ледь понад 7 секунд. Це не про спортивні відчуття (прискорення дуже плавні), а про швидкий старт з місця та впевнені обгони – адже і подальша динаміка, і тиша в салоні, і стабільність на прямій дозволяють Nissan X-Trail легко сягати швидкостей далеко за «сотню». Перемикач режимів руху впливає на реакції силового агрегату, рівень підсилення керма, навіть на спрацювання рекуперації. Також на підвищення інтенсивності рекуперацію впливає додатковий В-режим трансмісійного селектора, що дуже зручно: можна швидко, буквально одним кліком перемикатись між стандартним D-режимом руху (як Drive у звичайному «автоматі») та B-режимом з підвищеною рекуперацією. На бездоріжжі кузов не скрипить навіть при вивішуванні коліс, а режим OFF-ROAD (для всіх Nissan X-Trail з повним приводом, не лише для N-Trek) дозволяє вибірково застосовувати гальма, щоб імітувати міжколісні блокування. Це працює: там, де Nissan X-Trail зупиняється у звичайних режимах руху з буксуваннями розвантажених коліс, в режимі OFF-ROAD та під періодичні скрипи гальм, він ще може повзти вперед. Споживання пального по місту в середньому становить 6-7 літрів на 100 км; схожі 6,5 літрів виходять і на трасовій «сотні».

Скільки коштує Nissan X-Trail N-Trek і скільки коштує Nissan X-Trail взагалі?

Якщо казати саме про версію Nissan X-Trail N-Trek, то такий автомобіль пропонується лише з силовим агрегатом e-POWER, з переднім або повним приводом, а також 5- або 7-місним салоном. Рівень оснащення вказує, що версія N-Trek займає середнє місце поміж інших комплектацій: вже присутній круговий огляд 360, розвинений клімат-контроль, електропривод налаштування передніх сидінь, але ще немає музики Bose або панорамного скляного даху. Ось і ціна автомобіля Nissan X-Trail N-Trek виходить середня поміж іншими варіантами моделі – близько 1,83-2,02 млн грн ($44-48,5 тис.) залежно від типу приводу та кількості місць в салоні.

Проте якщо говорити про автомобіль Nissan X-Trail взагалі, то маємо дуже широке поле для вибору бажаного варіанту: звичайний MHEV-гібрид або силова установка e-POWER, передній або повний привод, можливість обрати 5- або 7-місний салон; плюс п’ять комплектацій. Причому навіть стартова комплектація Acenta вже пропонує: цифрову 12,3-дюймову панель приладів, підігрів керма та всіх сидінь, тризонний клімат-контроль, центральний сенсорний 8-дюймовий дисплей, камеру заднього виду, систему екстреного гальмування, моніторинг рядності руху, контроль «сліпих зон» дзеркал, систему попередження про перехресний рух позаду, інтелектуальний круїз-контроль, шість подушок безпеки, фари FULL LED, легкосплавні 18-дюймові колісні диски тощо.

Комплектація N-Connecta додає наступне: центральний сенсорний 12,3-дюймовий дисплей, камери кругового огляду 360 та систему розпізнавання рухомих об’єктів MOD, сидіння з оздобленням екошкірою, електропривод налаштувань передніх сидінь з пам’яттю, підігрів лобового скла, тонування вікон та інше. Фактично нова версія Nissan X-Trail N-Trek за рівнем оснащення приблизно відповідає комплектації N-Connecta, плюс має додаткові відмінності ззовні та в салоні, про які розповідалось вище.

На найвищому рівні розташована комплектація Tekna: додається панорамний скляний люк, аудіо Bose, легкосплавні 19-дюймові колісні диски, матричні фари з адаптивним дальнім світлом, проєкційний дисплей для водія тощо. А комплектація Tekna+ ще й означає оздоблення шкірою преміумрівня з декоративним прострочуванням.

Дуже велика сила Nissan X-Trail – це пропозиція надзвичайно широкого вибору комплектацій, двигунів, салонів, типу приводу: майже 20 варіантів! Причому вже зі старту пропонується цифрова панель приладів, численні підігрів всього і вся, розвинений клімат-контроль, багато системи безпеки – гадаю, це дуже важливо з погляду позиціювання Nissan X-Trail як сімейного автомобіля. Вже друга комплектація додає широкоформатний центральний дисплей, сучасну мультимедійну систему, круговий огляд 360; а нова версія Nissan X-Trail N-Trek додає власний дизайн та оригінальне оздоблення сидінь. Максимальні комплектації пропонують вже щось зі світу автомобільної розкоші: панорамний дах, преміальний звук та шкіру на сидіннях. Кросовер Nissan X-Trail готовий дати відповідь на геть різні запити клієнтів та для різного бюджету: ціна автомобіля починається з суми близько 1,4 млн грн ($33,6 тис.) і сягає 2,23 млн грн ($53,5 тис.) – обирайте що завгодно, аби грошей вистачило.

Отже, замість підсумків: так купувати чи ні?

Відповідь на це питання вже була знайдена у відповідному гіді-порівнянні кількох подібних SUV-автомобілів. Я можу нескінченно довго бубоніти про дизайн та налаштування шасі, але правда в тому, що у кросовера Nissan X-Trail купа переваг, завдяки яким зараз він є одним з найкращих автомобілів у своєму класі: дуже широкий вибір версій, сучасні електрифіковані двигуни, наявність 5- або 7-місного салону, гарні комплектації з купою систем безпеки. Нова версія Nissan X-Trail N-Trek не забирає жодну з цих переваг, але додає свої власні: оригінальний дизайн, практичніше оздоблення салону, а також кращий комфорт (це завдяки 18-дюймовим колесам). Якщо вам раніше не вистачало чогось з цього переліку, щоб скласти ідеальний Nissan X-Trail своєї мрії, то вітаю – тепер у вас є додаткова можливість це зробити.

Автомобіль надано – Nissan Україна

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: