У міру того як Google посилює гонку за загальним штучним інтелектом (AGI), співзасновник компанії Сергій Брін закликав співробітників проводити більше часу в офісі та працювати щонайменше 12 годин на день (60 годин на тиждень), повідомляє The New York Times.
У внутрішньому повідомленні, Брін звернувся до співробітників, які працюють над Gemini, флагманською лінійкою ШІ-моделей Google, заявивши, що компанія має всі шанси стати лідером у створенні AGI — системи, яка зрівняється або перевершить людський інтелект, — але лише за умови, що команда посилить продуктивність.
"Я рекомендую бути в офісі щонайменше кожного буднього дня", — написав Брін. Він також зазначив, що "60 годин на тиждень — це ідеальна межа продуктивності", підкреслюючи необхідність активнішої роботи.
Заява Бріна не змінює офіційної політики Google щодо повернення до офісу, яка вимагає присутності щонайменше три дні на тиждень. Пресслужба Google відмовилася коментувати, чи планує компанія вводити жорсткіші вимоги щодо роботи в офісі. Однак його слова підтверджують зростаюче переконання в тому, що гонка за AGI загострюється, і в Google повинні значно посилити зусилля, щоб випередити OpenAI, Microsoft і Meta.
"Конкуренція значно посилилася, і фінальний ривок до AGI вже розпочався", — зазначив Брін. "Я вірю, що у нас є всі необхідні складники для перемоги в цій гонці, але ми повинні докласти максимальних зусиль".
Брін також закликав інженерів та дослідників Google у сфері штучного інтелекту якомога активніше використовувати власні ШІ-моделі для написання коду, стверджуючи, що автоматизація процесу розробки допоможе прискорити шлях до AGI.
"Нам потрібно стати найефективнішими розробниками та дослідниками у сфері штучного інтелекту, використовуючи наш власний ШІ" — наголосив він.
Брін повернувся до Google у 2022 році, після запуску ChatGPT, що спричинило ШІ-революцію у Кремнієвій долині та змусило Google активізувати свої зусилля. Попри те, що компанія була піонером у розробці великих мовних моделей, в OpenAI значно випередили її, змусивши Google переглянути свою стратегію.
З моменту повернення Бріна Google реорганізував свої ШІ-підрозділи, об’єднавши їх під брендом Gemini, а також інтегрував штучний інтелект у свої найпопулярніші сервіси. Лише цього місяця компанія розширила доступ до моделей Gemini 2.0.
Хоча Брін наполягає на підвищенні продуктивності, він також застерігав від надмірного перевантаження, зазначаючи, що робота понад 60 годин на тиждень може призвести до вигорання. Водночас він розкритикував тих, хто, на його думку, не докладає достатньо зусиль для просування Google у сфері штучного інтелекту.
"Дехто працює менше ніж 60 годин на тиждень, а деякі докладають лише мінімальних зусиль, щоб просто виконати свої обов’язки", — написав він. "Ця остання група не лише непродуктивна, але й може негативно впливати на моральний дух усієї команди".
Заклик Бріна до повноцінного повернення в офіси є частиною ширшої тенденції в технологічній індустрії, де багато компаній скасовують гнучкі графіки роботи на користь повноцінної присутності в офісі. У вересні Amazon оголосила, що корпоративні співробітники повинні будуть працювати в офісі п’ять днів на тиждень, починаючи з 2025 року.