На офіційному сайті Nissan в Україні такого електромобіля не знайдеш, але в рейтингу продажів їх чимало. Все завдяки вдалому співвідношенню розмірів, акумулятора, потужності, комплектації – та, звісно, вартості за все вищеперераховане. Відносно привабливу вартість забезпечують не лише мінімальні ввізні мита на електромобілі в Україні, але й поставки ось таких кросоверів Nissan Ariya з китайського ринку. То що можна купити за плюс-мінус $30 тис.?
Він більше та просторіше, ніж може здаватись
Відповідно до опису електромобіля Nissan Ariya, сам виробник використовує термін «купе-кросовер». Ось погляньте: верхня лінія вікон – починається від передньої стійки, окреслює дах, далі плавно спадає до багажника; нижня лінія вікон – проходить майже горизонтально, але у задній частині дещо підіймається догори. Додайте масивну нижню частину кузова та вигнуті бокові поверхні дверцят, чітко окреслені колісні арки, напівпрозору вставку замість решітки радіатора та вузькі фари (нагадує шолом Мандалорця), а також суцільний ліхтар на всю ширину кришки багажника, як зараз так модно в автосвіті. Дизайн електромобілі Nissan Ariya й справді вийшов доволі оригінальним, він намагається виглядати динамічним.
Завдяки деяким особливостям дизайну, електрокар Nissan Ariya нагадує Nissan Qashqai: схожі вказівники поворотів у вигляді бумерангів, загострені насічки-повітроводи на кутках переднього бампера, ось та сама лінія підвіконня, що починає підійматись ще з середини задніх дверцят. Проте ці натяки та загальний дизайн електромобіля Nissan Ariya приховують його справжні розміри. Адже довжина Nissan Ariya становить близько 4,6 метра – тобто, це далеко не 4,43-метровий Nissan Qashqai, а майже розмір 4,68-метрового Nissan X-Trail. Здивовані? Ось ще вам пункт для подиву: колісна база Nissan Ariya взагалі найбільша серед вищезгаданої трійки – майже 2,78 метра. Ну й щоб завершити з розмірами: ширина електрокара Nissan Ariya складає близько 1,9 метра, а його висота становить 1,65-1,66 метра залежно від версії.
Дизайн електричного кросовера Nissan Ariya вдало приховує його розміри – габарити ближче до Nissan X–Trail, ніж до Nissan Qashqai. Хоча візуально електромобіль нагадує саме останній: вказівниками поворотів, лінією підвіконня, оформленням переднього бампера. Але й своїх деталей в електромобіля Nissan Ariya чимало: дугоподібна лінія даху, вузькі фари та напівпрозора вставка між ними, суцільний ліхтар з вигнутими краями, майже суцільно-закриті аеродинамічні ковпаки на колісних дисках тощо.
Передня частина салону Nissan Ariya виконана схоже: наче візуально просто, але ж насправді цікаво в деталях. Ось погляд зупиняється на горизонтально-витягнутій передній панелі – це рішення зазвичай використовують для підкреслення ширини салону. Панель пронизує лінія мідного кольору: натяк на електричні дроти та електромобільну сутність, а також можливість візуально приховати дефлектори вентиляції. Пара поєднаних 12,3-дюймових дисплеїв та 2-спицеве кермо – це вже взагалі «сучасна класика» для моделей 2020-х років.
Детальне знайомство відкриває ще більше цікавого. Біля круглого кільця регулювання гучності приховано кнопки аварійної сигналізації та перемикання треків: просто дрібниця, але ж – це зручна дрібниця. Передню панель прикрашає дерев’яна вставка, на якій наче випалюванням нанесенні кнопки керування кліматом; схожі кнопки знайшлись і на підлокітнику. Причому тут можна було очікувати перемикач режимів руху DRIVE MODE або налаштування можливості керування в одну педаль e-Pedal (все це справді тут присутнє); але ж також на підлокітнику є кнопки для відкривання/закривання прихованої шухляди з електроприводом. До речі, підлокітник також може рухатись вперед-назад за допомогою електроприводу – й при зміщенні назад відкривається можливість пересідати з водійського місця на пасажирське або навпаки.
На перший погляд – це просто сучасний інтер’єр сучасного електромобіля: масивна передня панель та мінімум декору, великі дисплеї та 2-спицеве кермо. Проте особливістю Nissan Ariya є чимало цікавих «винаходів у дрібницях»; навряд кожен з вищеописаних пунктів насправді життєво-необхідний, але разом вони створюють враження на диво продуманого та високотехнологічного салону.
А ось задня частина салону – це вже повністю про практичність. Не забули про щедро відміряну колісну базу? Всередині всі ці метри та сантиметри перетворюються на гарний простір для ніг, ще й з додатковим бонусом у вигляді майже пласкої підлоги. Місця для голови теж вистачає, адже дах завалений назад геть не так круто, як нам малювала зовнішня дугоподібна лінія вікон. Крім того, варто відзначити відкидний підлокітник, підігрів задніх сидінь, майже пласку підлогу.
Та невже кросовер Nissan Ariya – це взірець практичності серед електромобілів такого класу? Багажник пропонує чималий об’єм: від 415 до 562 літрів залежно від типу приводу (передній або повний) та методу заміру, також можна відзначити чималий отвір для завантаження та бокові кишені. Базові версії електромобіля Nissan Ariya мають передній привод; відповідно – позаду залишається чимало вільного простору і всередині багажника можна облаштувати подвійну підлогу зі зручними поличками-трансформерами (зустрічав таку особливість на європейських версіях моделі). Електромобіль Nissan Ariya, що став героєм цього матеріалу, представлений у версії з повним приводом – і це означає додатковий електромотор позаду. Проте навіть в такому випадку зберігається нехай невеличке, але зручне підпілля для розміщення дрібних речей, зарядного кабелю тощо.
Задня частина салону Nissan Ariya приємно дивує простором та зручністю: багато місця для ніг, вистачає над головою, передбачені підігрів сидінь. Багажник теж чималий, для дрібних речей передбачено додаткову нішу під підлогою. А ось попереду багажника немає – адже там завжди встановлено електромотор. І це переносить нас до наступного пункту…
Електромобіль Nissan Ariya: загальна конструкція та особливості китайської версії
Отже, почнемо з загального. Електромобіль Nissan Ariya побудовано на основі платформи CMF-EV: це наче розвиток платформи CMF, проте виконання CMF-EV використовується виключно для електромобілів. Однією з особливостей цієї платформи є велика колісна база, що зрозуміло – так можна розмістити великий акумулятор забезпечити великий запас ходу. До речі, для електромобіля Nissan Ariya в європейській специфікації пропонується два Li-Ion акумулятора: базовий з номінальною ємністю 66 кВт·год (реально використовується 63 кВт·год), або збільшений з номінальною ємністю 91 кВт·год (реально використовується 87 кВт·год); обидва підтримують стандартну 400-вольтову систему живлення.
Ще однією особливістю платформи CMF-EV взагалі та електромобіля Nissan Ariya зокрема є можливість створення версій з переднім або повним приводом – відповідно, з одним або двома електромоторами різної потужності. Ну а решта деталей конструкції вже цілком очікувана: несучий кузов, незалежні підвіски передніх та задніх коліс тощо.
Тепер кілька слів про особливості електромобілів Nissan Ariya у виконанні саме для китайського ринку, що виробляється на місцевому заводі у партнерстві з компанією Dongfeng. По-перше, відрізняються зарядні порти: якщо європейська версія має один комбінований зарядний порт CCS Combo 2, що підходить для зарядки змінним або постійним струмом, то китайська версія має два окремі зарядні порти стандарту GB/T й вони розміщені з двох сторін електромобіля на передніх крилах. По-друге, мультимедійна система не підтримує Android Auto та Apple CarPlay, хоча в іншому все максимально схоже на європейські версії. Нарешті, третє: китайська версія Nissan Ariya також пропонує п’ять варіантів електромобіля – але лінійка скомпонована дещо інакше відносно європейської версії Nissan Ariya. Про що саме йдеться? Дивиться нижче…
Електромобіль Nissan Ariya – це платформа CMF–EV, передній або повний привод, акумулятор в межах колісної бази. Особливість китайської версії електромобіля – зарядні порти GB/T, що розташовані справа та зліва на передніх крилах. Особливість повно-приводної версії електромобіля – чотири режими руху: до звичних Sport/Standard/Eco ще додається зимовий режим Snow. Заявлений максимальний запас ходу на рівні 623 км для китайської версії Nissan Ariya обумовлений розрахунком по дуже оптимістичному циклу CLTC; у той час, як максимальний запас ходу для європейської версії Nissan Ariya становить 500 км – але за куди більш реальним циклом WLTP. Також зверніть увагу на відмінності побудови гами доступних варіантів: європейські версії Nissan Ariya дають різні поєднання акумуляторів та типу приводу і потужності; китайські версії Nissan Ariya пропонують лише один варіант з базовим акумулятором (близько 65 кВт·год) та переднім приводом; решта версій мають більший акумулятор (близько 90 кВт·год) та доступні з переднім або повним приводом. Крім того, версії з повним приводом пропонують одразу 290 кВт потужності та 600 Нм крутного моменту – як електромобіль Nissan Ariya e-4ORCE Performance.
Тепер кілька слів про ціни на електромобілі Nissan Ariya в Україні. Зазвичай у нас продаються китайські версії електромобіля, причому особисто я не зустрічав у продажу версію з базовим акумулятором – в Україну зазвичай везуть вже версію зі збільшеним акумулятором. Проте є відмінність за типом приводу та рівнем комплектації. Хоча на останню в будь-якому випадку не пожалієшся: легкосплавні 19-дюймові колісні диски, LED-фари, два дисплеї, «клімат» попереду та підігрів позаду, електропривод та пам’ять налаштувань передніх сидінь – зазвичай все це присутнє навіть у базовій комплектації. Максимальна комплектація додає великі 20-дюймові колісні диски, більш розкішне оздоблення салону, преміумаудіо тощо.
Таким чином й формуються ціни на електромобіль Nissan Ariya в Україні. Старт з $27-28 тис. – це версія з великим акумулятором, переднім приводом, у базовій комплектації. Середня ціна $30-32 тис. – все аналогічно, але максимальна комплектація та/або двоколірне фарбування кузова. Ціна $33-35-37 тис. – це вже повний привод та базова або максимальна комплектація.
Віталій, власник Nissan Ariya: чому обрав електромобіль взагалі та Nissan Ariya зокрема
Історія мого вибору електромобіля Nissan Ariya починалась з попереднього автомобіля – невеличкого 7-річного бензинового кросовера. Було розуміння та бажання перейти на клас вище, причому не лише у розмірах, але й у технологіях. Тому спочатку я придивлявся до більших кросоверів з гібридними двигунами, але потім вирішив брати ще на один технологічний рівень вище й обирати електромобіль.
Зрозуміло, що серед перших варіантів розглядав Tesla, а саме – кросовер Tesla Model Y; проте не сподобалась підвіска та шумність, а також занадто сильна рекуперація. Також придивлявся до Volkswagen ID.4; проте не сподобалось багато глянцевого пластику в салоні та численні сенсорні кнопки. Крім того, розглядав електромобіль ZEEKR 001; як на мене, він дуже класний, проте завеликі розміри, китайський бренд, а також додаткові $10-15 тис. до ціни Nissan Ariya звели цю зацікавленість нанівець.
Таким чином, все зійшлось навколо варіанту Nissan Ariya: в цьому електромобілі мені сподобався дизайн, приємний салон попереду, достатній простір позаду, оптимальні розміри, м’яка підвіска, достатня рекуперація, адекватна ціна. Так, саме цей електромобіль Nissan Ariya вийшов в $32,6 тис. – це версія з повним приводом, але не максимальна комплектація.
Повний привод був обов’язковий, також хотілось отримати чорний колір та чорний салон (що неможливо отримати в максимальній комплектації, там зазвичай синій салон) – й такий варіант довелось привозити під замовлення. Адже найчастіше в Україну возять електромобілі Nissan Ariya з переднім приводом та у максимальній комплектації, а ось версії з повним приводом зустрічаються набагато рідше та й зазвичай у максимальній комплектації – відповідно, вони дорожче. Натомість мене цілком влаштовувала початкова комплектація, але були вимоги щодо приводу та кольору салону – ось і довелось шукати та привозити такий варіант під індивідуальне замовлення.
Вийшло не швидко: замовляли Nissan Ariya ще наприкінці лютого, а реально електромобіль приїхав наприкінці червня. Зазвичай поставки відбуваються швидше, проте цього разу втрутилась геополітика – чергові повстання та неспокійні морські шляхи. Тому судну довелось обплисти Африку та йди до Польщі, й вже звідки електромобіль мені привозили на автовозі. Тому ось просто зараз я збираю лише перші враження від експлуатації. Наприклад, про реальний запас ходу – він становить 430-550 км (залежно від стилю їзди) на одному повному заряді акумулятора.
До речі, про зарядку акумулятора. Оскільки це версія електромобіля Nissan Ariya для китайського ринку й вона відрізняється зарядними портами, то автосалон мені подарував «перехідник» для зарядки змінним АС-струмом (перехідник між портами GB/T та Mennekes); також за $130 я докупив додатковий кабель для зарядки з аналогічним переходом між портами. А ось щодо швидких зарядок з постійним струмом, то сьогодні в Україні їх кількість поступово збільшується – як мінімум, для мене не проблема знайти «швидку» зарядку з постійним DC-струмом та GB/T-портом. Щоправда, при відсутності електроенергії навіть ці зарядні станції не працюють, тому потрібно ретельно планувати графік зарядки. Але вони й правді виходять швидкими: можна зарядити 40-45% акумулятора приблизно за пів години. Так, це буде недешево – така зарядка коштує 15-17 грн за 1 кВт енергії; але це все одно майже вдвічі дешевше, ніж заправити мій попередній звичайний бензиновий автомобіль для проїзду аналогічної дистанції. А якщо заряджатись на звичайних АС-зарядках вдома (є гараж) або на парковці в офісі, то виходить ще в кілька разів дешевше – і все це з урахуванням набагато більшої потужності та динаміки, що пропонує електромобіль Nissan Ariya.
Нещодавно я придбав зарядку, що працює зі змінним струмом (АС) з максимальною силою до 32А та звичною напругою 220 вольтів. Така зарядна станція під порт GB/T коштує $350, підтримує Wi-Fi для можливості віддаленого керування, а також дозволяє обмежувати потужність (це важливо, коли слабка проводка і треба зменшити силу струму). При мінімальній силі струму 7А, можна заряджатись з потужністю 1,5 кВт на годину – й цього мені вистачає, щоб підтримувати заряд авто в діапазоні 30-80% навіть за умови періодичних відключень електроенергії. При використанні такої власної зарядки, вартість повного заряду акумулятора становить 600 грн – тобто, на рівні 10 літрів пального. А оскільки я використовую електромобілю переважно в межах Києва та в невеликому радіусі навколо нього (плюс-мінус 50 км), то необхідність у використанні публічних зарядок наразі взагалі відпала.
Машина дуже комфортна: м’яка підвіска та гарна звукоізоляція роблять свою справу. Широкі шини та 19-дюймові колеса у поєднанні з низьким центром мас (через розташування батареї під днищем) додають відчуття керованості та стабільності на ходу. А два електричних двигуни забезпечують приємну плавність прискорень, що добре корелюється з натисканням на педаль акселератора – електромобіль набирає швидкість з тією ж плавністю та інтенсивністю, з якою нога тисне на педаль. Якщо «дати в підлогу», то вас прямо втискає у сидіння і ви летите вперед з динамікою 0-100 км/год. за 5,2 секунди. Але за такого стилю водіння споживання енергії може сягати від 30 до 40+ кВт на 100 км.
Якщо брати в середньому, то за звичну поїздку «дім-офіс» довжиною 10 км в години пік (тобто, з парою «тягнучок») цей електромобіль стабільно показує 16-18 кВт на 100 км, що еквівалентно 485-530 км на повному заряді батареї. Якщо ж дороги вільні й темп руху швидше, то споживання енергії вже сягає 22-23 кВт на 100 км – тобто, отримаємо 400 км на одному заряді акумулятора. Проте я цієї різниці навіть не помічаю, оскільки ставлю електромобіль на зарядку далеко не кожен день й просто отримую задоволення від керування. Ось такі враження від електромобіля Nissan Ariya!
Завантаження коментарів …