Українська правда

Найкращі очищувачі повітря: 10 цікавих моделей для приміщень різного розміру

Найкращі очищувачі повітря: 10 цікавих моделей для приміщень різного розміру
Найкращі очищувачі повітря
0

Останнім часом в Україні досить відчутно погіршилась якість повітря. це пов'язано як з глобальним рухом повітряних мас, що приносять пил та бруд. Так і більш локальні негаразди. Як, наприклад пожежі в екосистемі Київської області, що спричиняють значну задимленість та неприємні запахи. Сидіти вдома та повністю виключити надходження повітря ззовні — варіант не дуже дієвий. Тому є сенс подумати про придбання очищувача повітря. Сьогодні ми підібрали декілька на нашу думку найцікавіших моделей різного цінового діапазону. Але спочатку декілька слів про те, як взагалі працюють очищувачі повітря.

Як працюють очищувачі повітря

Насправді очищувачі повітря у своєму базовому варіанті доволі прості пристрої. Зазвичай це відносно невеликий девайс, в якому розташований вентилятор та набір фільтрів. Очищувач проганяє через себе повітря, фільтрує шкідливі частки, нейтралізує неприємні запахи, мікроби тощо. Система фільтрації зазвичай складається мінімум з трьох фільтрів. Хоча цілком може бути більше, а також бувають і додаткові функції. Основні типи фільтрів.

  • Механічний (попередній) фільтр грубої очистки: вловлює великі частинки пилу, а також шерсть тварин. Зазвичай це дрібна сітка, яку легко очистити за допомогою пилососа або миття.
  • Вугільний (абсорбційний) фільтр: вловлює дим, вихлопні гази, кіптяву і сажу. Усуває запахи, шкідливі випари, освіжає повітря та затримує бруд розміром 1-5 мікрон.
  • Тонкого очищення (HEPA): вловлює дуже дрібні частинки розміром до 0,3 мікрона, віруси, квітковий пилок та алергени.
  • Електростатичний: повітря проходить через спеціальну камеру, частки забруднення іонізуються та притягуються до фільтра, ефективний проти токсинів та неприємних запахів. У процесі утворюється озон, який вбиває мікробів.
  • Фотокаталітичний фільтр: знезаражує повітря ультрафіолетовими променями. Знищує шкідливі мікроорганізми, алергени, спори цвілі та усуває неприємний запах.

Окрім системи фільтрації, більш просунуті моделі можуть мати й деякі додаткові функції. Наприклад, зволоження, вентиляція, ароматизація, нагрівання та охолодження тощо. Формально це теж очищувачі повітря, але їх зазвичай вже називають кліматичними станціями.

Очищувачі повітря мають ще декілька важливих параметрів, на які варто звернути увагу при виборі. В першу чергу, це продуктивність виходячи з площі приміщення. Зазвичай цей параметр вказується одним з перших. Також існує показник Швидкості подачі чистого повітря (CADR). Він враховує клас фільтрації та продуктивність вентилятора, рекомендується, щоб це число було в 6 раз більше, ніж число площі приміщення.

Ще один важливий критерій — рівень шуму, особливо якщо у помешканні є діти. Рекомендується не більше 30 дБ. Також очищувачі повітря відрізняються способом та місцем встановлення. Різні моделі можуть встановлюватися на підлогу або кріпитися на стіні. В деяких випадках — на певній відстані від стіни або від підлоги. Хоча переважна більшість побутових моделей встановлюються просто на підлогу.

Менш критичні, але корисні додаткові функції — можливість регулювання інтенсивності роботи, наявність таймера та індикація забруднення фільтрів. Також є різні варіанти керування, починаючи від кнопок на пристрої й закінчуючи мобільним застосунком. Тепер перейдемо безпосередньо до моделей.

Philips PureProtect Water 3400

Почнемо з доволі просунутої та функціональної моделі Philips PureProtect Water 3400. Вона підходить для великих приміщень, до 78 м², швидкість очищення повітря CADR 300 м³/год. Маленьку кімнату площею 20 м² може очистити менш ніж за 10 хвилин. Очищувач має потрійну систему фільтрації, що включає фільтр попереднього очищення, HEPA-фільтр NanoProtect, а також вугільний фільтр. Стверджується, що вловлює 99,97% частинок розміром до 0,003 мікрона. Є додаткові функції: зволоження зі швидкістю до 650 мл/год. Вологість визначається та автоматично регулюється до бажаного рівня.

Видаляє 99,9% вірусів і бактерій, що передаються повітряно-крапельним шляхом. У режимі сну рівень шуму складає всього 16,5 дБ. Має технологію AeraSense, що сканує повітря 1000 разів на секунду для виявлення шкідливих забруднювачів та обирає найкращі налаштування. Для керування використовується застосунок Air+. Окрім керування, він дозволяє відстежувати якість повітря в приміщенні та на вулиці.

Xiaomi Smart Air Purifier 4

Компанія Xiaomi та суббренди, які вона придбала, виробляють практично усе, що можна придумати. Очищувачі повітря — не виключення. Xiaomi Smart Air Purifier 4 є середньою моделлю у лінійці, вони відрізняються лише потужністю. Модель здатна очистити приміщення з площею від 28 до 48 м². Продуктивність CADR 400 м³/год. При цьому пристрій здатний за 10 хвилин очистити повітря у кімнаті площею 20 м². Очищувач має три фільтри: попереднього очищення, довговічний вугільний, а також іонізатор.

З додаткових функцій є механізм повороту навколо своєї осі, очищувач працює на 360°. У нічний час шум при роботі очищувача складає 32,1 дБ. В Xiaomi Smart Air Purifier 4 встановлені датчики, які відстежують якість повітря в реальному часі, завдяки чому очищувач здатний самостійно змінювати режим чи інтенсивність роботи. Для керування передбачений дисплей та сенсорні кнопки на корпусі, а також фірмовий застосунок Mi Home.

Cooper&Hunter CH-P25B3I Himalaya

Наступна модель відноситься до більш доступних рішень, з меншим набором додаткових функцій. Максимальна площа приміщення складає 40 м², а продуктивність CADR — 250 м³/год. Для фільтрації передбачено чотири шари. Окрім фільтра попередньої очистки, є шар з іонами срібла Nano-silver PP, що знищує бактерії, True HEPA filter, який очищує до 99,97% часток розміром 0,3 мкм, а також вугільний фільтр для усунення запахів, фільтрації метану та інших сукупних летких органічних сполук.

З додаткових функцій є іонізатор, індикатор забруднення фільтра, а також таймер відключення. Керування сенсорне на корпусі. Мінімальний рівень шуму становить 25 дБ (у нічному режимі), максимальний — 54 дБ. Завдяки компактним розмірам немає проблем з розміщенням у помешканні.

Electrolux Pure A9 PA91-604GY

Однією з найцікавіших з погляду функціональності та дизайну у списку є модель PA91-604GY з лінійки Electrolux Pure A9. Площа приміщення, з яким впорається очищувач, може складати 129 м². Продуктивність CADR 620 м³/год. Для очищення повітря використовуються фільтр попереднього очищення, антибактеріальний шар, вугільний фільтр та HEPA 12, що здатний вловлювати до 99.5% забруднюючих частинок розміром від 0.3 мікрон. Додатково є функція іонізації повітря.

Система PureSense безперервно вимірює якість повітря, автоматично регулюючи рівень очищення. Система AirSurround створює в приміщенні спіральний потік повітря, завдяки чому процес очищення відбувається швидше та ефективніше. Для керування передбачена сенсорна панель з кольоровим світлодіодним індикатором, який змінює колір залежно від якості повітря. Також Electrolux Pure A9 вміє підключатись до Wi-Fi та ним можна керувати за допомогою застосунку. Мінімальний рівень шуму у нічному режимі — 17 дБ, максимальний — 49 дБ.

Kadis S-35

Ще один доступний, але доволі функціональний очисник повітря для невеликих приміщень — Kadis S-35. Його потужності досить для оброблення приміщення площею до 35 м², продуктивність CADR — 150 м³/год. Пристрій обладнаний 3-шаровим фільтром. Попереднього очищення для найбільших часток, HEPA13, прибирає 99,95% часток розміром 0,3 мкм. Та вугільний, що позбавляє неприємних запахів, газів та інших органічних летких речовин, які пройшли перші два шари. Є індикація необхідності заміни фільтрів.

Kadis S-35 має нічний режим роботи з опцією приглушеного нічного підсвічування. Є таймер вимкнення з відстрочкою на 2, 4 або 8 годин. Пристроєм можна керувати через Wi-Fi за допомогою застосунку Smart Life.

Panasonic F-VXR50R

Найкращі очищувачі повітря: Panasonic F-VXR50R

Тепер перейдемо до більш просунутих і цікавих моделей. Кліматичний комплекс Panasonic F-VXR50R здатен очищувати повітря у приміщенні площею до 40 м², продуктивність CADR — 306 м³/год. Він обладнаний фільтром попередньої очистки, НEPA з додаванням катехіну, вугільним та водним фільтром. Окрім очищення, має функцію зволоження повітря. Додатково має систему NANOE, спільна робота з якою забезпечує повну дезінфекцію, очищення та зволоження повітря в приміщенні. Стверджується, що рівень очищення сягає 99%.

Система ECONAVI визначає стан повітря у приміщенні та автоматично налаштовує інтенсивність та режим роботи. Є налаштування бажаного рівня вологості повітря: 40%, 50%, 60%, 2 режими потоку повітря: рухливий, фіксований, таймер: 4 год, 2 год, режим сну, а також індикатор забруднення. Для керування передбачена панель з сенсорними кнопками та індикацією.

Beurer LR 400

Ще один доволі функціональний очищувач повітря — Beurer LR 400. Він призначений для роботи у приміщеннях площею до 69 м², продуктивність CADR — 266 м³/год. Основна система фільтрації включає фільтр попередньої очистки, HEPA H13 та вугільний фільтр. Стверджується, що очищувач здатний прибрати до 99,95% часток розміром від 2,5 мкм. Додаткове очищення за допомогою ультрафіолетового світла. Має систему розпізнавання якості повітря з кольоровим індикатором.

Має 4 рівні інтенсивності роботи плюс автоматичний та турборежим. Є таймер до 24 годин та нічний режим. Має індикатор заміни фільтрів. Для керування передбачена сенсорна панель у верхній частині пристрою. Також підтримується підключення по Bluetooth та Wi-Fi, що дозволяє керувати за допомогою фірмового застосунку. Рівень шуму — від 30 до 50 дБ залежно від режиму роботи.

Philips AC0850/11

Окрім топових моделей для великих приміщень, у Philips є і простіші очищувачі для невеликих помешкань. Він здатен ефективно очищувати повітря у приміщеннях площею до 69 м², заявлена продуктивність CADR — 190 м³/год. Набір фільтрів стандартний: попереднього грубого очищення, NanoProtect HEPA та вугільний. Стверджується, що він фільтрує до 99,5% частинок розміром 0.003 мікрона та видаляє до 99.9% вірусів та аерозолів з повітря.

Вбудовані датчики сканують повітря 1000 разів на секунду для виявлення наддрібних частинок. Пристрій повідомляє про якість повітря у режимі реального часу та автоматично обирає відповідну швидкість роботи. В режимі сну максимальний рівень шуму складає 19 дБ, у турборежимі — 49 дБ. Має просту панель керування з індикацією якості повітря та необхідністю заміни фільтрів. Також підтримує керування по Bluetooth та Wi-Fi за допомогою фірмового застосунку.

Levoit Air Purifier Core 600S

Очищувач повітря Levoit Air Purifier Core 600S призначений для очищення повітря у приміщеннях площею до 147 м², має продуктивність CADR — 410 м³/год. Стверджується, що технологія VortexAir 3.0 покращує циркуляцію повітря в приміщенні й пристрій здатний очистити повітря у кімнаті площею 59 м² всього за 12 хвилин. Система фільтрації стандартна: фільтр грубого очищення для великих часток, шерсті та волокон. НЕРА-фільтр, що утримує 99,97% пилу, пилку та мікрочастинок диму. Та вугільний фільтр, що нейтралізує дим, леткі речовини, випари, неприємні запахи та формальдегід.

Є лазерне сканування повітря та повністю автоматичний режим роботи залежно від ступеня забруднення. Пристрій має таймер роботи, а також нічний режим з рівнем шуму 26 дБ. Для керування передбачена сенсорна панель на верхній частині корпусу. Також можна скористатись мобільним застосунком через Wi-Fi, є підтримка голосових команд.

Dyson Purifier Big + Quiet Formaldehyde BP03

Найдорожчий і найнезвичніший у сьогоднішньому списку топовий очищувач повітря Dyson. Він здатний очистити повітря у приміщенні площею до 147 м², має продуктивність CADR — 410 м³/год. Очищувач використовує аеродинаміку конуса для забезпечення потужного потоку на великі відстані для великих приміщень. Є можливість регулювати кут повітряного потоку на 0°, 25° або 50° або вибрати режим "Бриз" для імітації освіжаючого повітря.

Система фільтрації, окрім стандартного фільтра попередньої очистки, включає фільтр класу HEPA H13, що вловлює 99,97% частинок розміром до 0,3 мікрона, фільтр з активованим вугіллям для усунення запахів та газів, а також каталітичний фільтр, що вловлює та розщеплює молекули формальдегіду. Максимальний рівень шуму у турборежимі 56 дБ. Для керування передбачено пульт ДК та застосунок для смартфона. Підтримується голосове керування Amazon Alexa, Apple Siri та Google Assistant.

Висновки

Загалом, практично усі очищувачі повітря мають як мінімум стандартний базовий набір з трьох фільтрів: грубої очистки, HEPA та вугільний. Цього набору цілком достатньо для підтримання чистоти повітря у приміщенні. Вибір конкретної моделі вже залежить від безпосередньо площі приміщення та бажаної потужності (а отже швидкості очищення). Далі вже можна дивитись на моделі з додатковими фільтрами та варіанти з функціями зволожувача. Додаткові функції на кшталт таймера чи нічного режиму також є у переважній більшості моделей. А якщо вже хочеться максимального комфорту, то варто звернути увагу на моделі з підтримкою мобільного застосунку.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: